• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Módosítás/fejlesztés javaslatok

Loreal

Újonc
PIAC: Szeretném kérni a fejlesztőktől, amennyiben itt is megoldható, mint más játékokban, hogy lehessen "kiszemelt" emberrel/csoporttal trédelni. Sajnos az a helyzet, hogy sokszor kellene "Valakitől" áru, konkrétan, nekem/neki fel- ill. beárazva pl. egy küldetéshez, de nem tudom, mikor olvassa az üzenetem, mikor teszi ki, és előfordult már emiatt, hogy a nekem kitett árura más "lecsapott". Amúgy is jó lenne egy baráttal, csoporttaggal "csereberélni" időnként, de erre most nincs lehetőség. Köszönöm a megfontolást.
BARKÁCSOLÁS: Kezdő vagyok. Ez igen sokszor behatárolja, mit, mennyiért tudok "barkácsolni". Úgy tapasztalom, hogy a feltett dolgok sokszor nagyon drágák, több napi katalizátor-termelést elvisz egy-egy (értékében szerintem nem arányos) termék. Több olyan dolog van, amit csak térképért lehet(ne) alkotni, de ilyet, amióta játszom, még nem sikerült sehonnan sem szerezni. A bajnokságon csak az utolsó (10.) ládában van, amit a csapatom nem tud elérni, pedig mindenki "teljes erőbedobással" hajt, 6-7 ládáig jutunk. (Mondjuk, azt sem igen értem/tudom, miként számítják a pontokat...) A sakkészletben pl. van, ami 5-nél több (nem tudom most pontosan) katalizátort "elvisz".
A másik észrevételem, hogy több értéktelen (pl. pár kultúrapontot, semmi mást nem adó) dolog kerül ide, amit nem is érdemes összehozni... Viszont nagyon örülnék, ha lenne 5-...-50-...-95(!)%-os pénzeső, mert a 100%-ost csak úgy lehet felhasználni, ha "bukom" rajta 5-10-20 ezer aranyat (mivel a maradék semmire nem elég, a bűbáj meg teljes raktárat tölt). Nem tudom, miért, de állandó "pénz-zavarban" vagyok, amióta csak játszom, sem elég helyem, sem elég fejlesztésem nincsen sosem (hiszen ahhoz is rengeteg pénz kell). A térkép-felfedezések, főépület-fejlesztés százezreket visznek el, a toronyról nem is beszélve.
JÁTÉKMENET: Úgy tapasztalom, hogy az esemény+bajnokság+torony (+felfedezések) maximális teljesítése egyszerre, egyidőben lehetetlen feladat együtt. A torony már eleve "kész ráfizetés", ha haladni akarok benne, "mindent visz". Pénzt, anyagot, árut, mindent, és sokszor csak gyorsítókat kapok. Túl drágán fizetek meg 1-1-ért. Képtelenség ennyit termelni, fejleszteni, felfedezni, tudáspontot "költeni". Márpedig a kudarc és a frusztráló játék igen le tud törni... Nem tudom, más hogy csinálja, és hogyan lehetne a játékélményen javítani, de bízom a fejlesztőkben, hiszen ők ismerik jobban ezt a játékot, ami egyébként nagyon szép és magával ragadó! Tetszenek a fórumversenyek is, örülök, hogy a legutóbbiban már én is sikerrel részt vehettem. Szépek, ötletesek az építmények, csak néha túl nagyok, nincs az a hely, ami elég lenne mindet lerakni (főleg túl drága megszerezni a helyeket...) :)))
Köszönöm szépen a megfontolást, sok időt töltök itt, szeretem ezt a játékot. Sok sikert és még sok jó ötletet kívánok mindenkinek!
 

Lupuj

Erős harcos
Szia!
A "PIAC" részhez néhány szó ....
1. Nem "trédelünk" ... piacolunk. :eek: (magyarul sokkal szebb);)
2. A fontosabb ... ne te akarj jó ajánlatot elvinni, hanem rakd ki a kérésedet és majd elviszi, akivel megegyeztél. Ha mégis elviszi valaki más, akkor is te jársz jól. Ezzel okafogyottá válik a "privát" piac.
A - valós - piacon nincs olyan, hogy az viheti el az ajánlatodat (árudat), akinek megengeded. Remélem itt sem lesz ilyen bevezetve!
Ez a megoldás a "sumákolások" melegágya lenne. Maradjon csak így a piac. Vigye akinek kell!
 

Wiccara

Veterán
Szia,

ezt Lupuj már kifejtette, személy szerint én se látom értelmét, fordítottan tedd ki az ajánlatot, ( vagyis az, akinek segíteni akarsz) így másnak nem éri meg elvinni ;)
BARKÁCSOLÁS: Kezdő vagyok.
Ezzel semmi baj, mindenki kezdő az elején! A játék folyamatosan a fejlettségi szintedhez ad kihívásokat, feladatokat, küldetéseket.
Épületeket nem is érdemes talán az elején barkácsolni, 2 hetente kort lépsz és dobhatod a kukába...
ha lenne 5-...-50-...-95(!)%-os pénzeső,
aranyat szomszédi látogatásokkal, és a pörgethető feladatokkal tudsz szerezni. Másnak ezek meg pont értéktelenek és nem örülnének, ha ezekkel lenne tele a barkács...
JÁTÉKMENET: Úgy tapasztalom, hogy az esemény+bajnokság+torony (+felfedezések) maximális teljesítése egyszerre, egyidőben lehetetlen feladat együtt.
Korábban @sleeky41 remekül levezette a torony-bajnoki-barkács szentháromság összefüggését és hatékonyságát. ( aki megtalálja, linkelje be pls :) )
Nem lehetetlen, hanem kihívás; ami hosszútávon eredményes.
bízom a fejlesztőkben, hiszen ők ismerik jobban ezt a játékot
Igen, ezért lett így megalkotva ;)
Összességében ez a játék nem az első hónapban fog elhalmozni minden jóval, nincs kikövezett sztráda; kanyargós, rögös úton fejlődik a városod, és tapasztalod ki Elvenar varázslatos világát ;)

W.
 
Utoljára szerkesztve:

DavidofBerg

Felderítő
Nem tudom támogatni az ötletet, m nem értek vele egyet. Az előttem szólók már megfogalmazták azt, amire én is gondolok. Arra kérlek inkább, h légy kicsit türelemmel magad és a testvériséged iránt. Ha már eljutottatok a 6-7- ládáig, akkor nemsokára menni fog a 8-9 és a végén a 10. is. Csak idő és fejlődés kérdése.
 

Calyr

Veterán
Köszönöm szépen a megfontolást, sok időt töltök itt, szeretem ezt a játékot. Sok sikert és még sok jó ötletet kívánok mindenkinek!
Szia!
Ránéztem a városodra, pár észrevétel. remélem adhat új ötleteket:
- a rendes Barkácsoláshoz 5. szint Varázsakadémia kell, neked 3-as, amivel tényleg szívás lehet ez, össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Ha teljesebb játékélményt akarsz, ezt gyémánttal be kell fejleszteni. Tény, hogy ez opcionálisan választható fejlesztés, azaz enélkül is lehet játszani, de az kb. mintha egy más játék lenne.
- írtad, hogy nincs elég aranyad - pedig az a legkönnyebben megszerezhető, és úgy általában kb. legfeleslegesebb játékelem. Nem akarok okoskodni, ezért ha az alábbiakat tudod, akkor nálad nem ez a megoldás, de a beírásod és a városod alapján arra tippelnék, hogy ezekben tudsz még előrébb menni.
~ A szomszédaidtól, a napi pacsizásnál, ha mindenkin végigmész, minden nap nagy mennyiséget tudsz begyűjteni (mondjuk ez csak a mobil verzióban kényelmes, a pc-s változatban rémálom sok plusz kattintás).
~ Nem tudom, megy-e nálad a tartomány felderítés kb. folyamatosan, de a világtérkép pontjaid száma elég alacsonynak tűnik. Pedig ez egy kulcsmomentum: minél több felderített szomszéd -annál több pacsi lehetőség - annál több kultúra bónusz, ha ez kölcsönös - és akkor ezzel annál magasabb arany termelés a lakóépüeteknél (az nagyon nem mindegy, hogy begyűjtésnél 120 % a kult. vagy 200+%).
~ Ráadásul a több feloldott tartomány több esélyt kínál a heti bajnokikban, és minden fejlődésnek az az alapja, hogy az ottani lehetőségeket érdemes miné jobban kimaxolni.
- a játékmenethez írtad, hogy "nem tudod, más hogy csinálja" - pont az ilyenekért érdemes fórumozni, mert rengeteg apró trükk vagy összefüggés van, amellyel sokkal jobban lehet haladni, kérdezz nyugodtan, itt sokan szívesen írnak tippeket. Ennek a játéknak kb. pont ez a legszebb kihívása, hogy nagyon sokféleképpen lehet hatékonyságot növelni: sokszor nehéznek tűnhet, de pont ettől élmény legyőzni a kihívásokat. :)
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
sok időt töltök itt, szeretem ezt a játékot
Kedves Loreal!

Köszönjük, hogy itt vagy velünk, és örülünk, hogy játékunk elnyerte tetszésed!
Fentebb már részletesen kielemezték azokat a problémákat, amiket felhoztál, számos segítő ötlet is született.
Amennyiben nehézségbe ütközöl, vagy kérdésed merülne fel, a " Kérdések és segítség" témánál, a "Játékkal kapcsolatos kérdések" https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/játékkal-kapcsolatos-kérdések.74/page-295#post-101752
témacím alatt bátran vesd fel; és a fórumozóktól rengeteg segítséget, tanácsot, praktikus ötletet kaphatsz, ami segíteni fog neked Elvenar varázslatos világának felfedezésében! :)

További jó játékot kívánok,
Niraya
 
Utoljára szerkesztve:
Fent