• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Mágia tornya

DeletedUser3513

Vendég
Imádom a Végtelenség Tornyát és rendületlenül gyűjtögetem a Holdkő könyvtár elemeit - de ha így folytatom az egész város egy nagy Holdkő könyvtár lesz. Ezért eltöprengtem rajta hogyan lehetne függőlegesen építkezni és ha már a Torony nyereménye, miért ne lenne ez egy megépíthető torony.

Építkezés, bővítés, átalakítás
Torony - háttér.JPG

A Mágia tornya megnyíló ablakában bal oldalon egy üres alaprajz lenne alapban, ebbe lehetne behúzni a jobboldali listából az elemeket.
1558-910557fb412cc0a4e25faff0fdb98ea3.jpg
Mindenki úgy varriálhatná az elemeket, ahogy szeretné, egyetlen megkötés, hogy az újabb szint csak akkor nyílik meg, amikor egy újabb torony törzset sikerült megszerezni és az a helyére is került. Ezután lehet pakolni köré a tornyokat, lépcsőket, erkélyeket egy mozgatás gombbal.
Torony - tervező példák.JPG
A szintek között a nyilakkal lehet lapozni.
A Végtelenség Tornyából folyamatosan érkeznek a Mágia tornyának elemei, ezért átrendezhető lenne a torony: a baloldali alaprajzba ki-bepakolgatva csinosíthatnánk és bővíthetnénk végtelenül (vagy esetleg maximálva mondjuk 5 szintben)

Az elemek
Úgy képzeltem el, hogy lenne egy torony törzs, amit egymásra lehetne rakni és ehhez csatlakozhatnának tornyok, lépcsők, erkélyek.
(a képeket innen-onnan vagdostam össze – természetesen nem ezekre az elemekre gondoltam)
1. torony törzse 2x2, csatlakozási bonusz: 4-8 db
2. tornyocska 1x1, csatlakozási bonusz: 3 db
3. lépcső 2x1 és 1x2, csatlakozási bonusz: 3 db
4. erkély 3x1 és 1x3, csatlakozási bonusz: 3 db
Idővel ez egy magas építmény lesz, érdemes a város jobb felső szélén elhelyezni a takarás miatt, de ezt mindenki szabadon eldöntheti.

A begyűjtést nem bonyolítanám azzal, hogy minden elem felett jelenjen meg egy külön ikon. Egy kattintással begyűjthető lenne az egész.

ui: szeretném ha tudnátok, hogy se programozó, se grafikus nem vagyok, ezért elnézését kérek, amiért kidolgozatlan az ötlet.
 

Csatolmányok

  • Torony - háttér.JPG
    Torony - háttér.JPG
    223,7 KB · Megtekintések: 3
  • Torony - tervező üres.JPG
    Torony - tervező üres.JPG
    14,4 KB · Megtekintések: 3
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Mihaszna

Veterán
Ha jól értettem, akkor egy a városban is elhelyezhető épületről lenne szó(?) Az ötlet nagyon tetszik és ezzel máris más megvilágításba helyezné azt a sok beleölt cuccokat (katonai egységek és egyezkedés). Bocsánat, de számomra egy kicsit bonyolult a leírás, ezért szeretném megkérdezni, hogy

- A Végtelenség Tornyából megszerezhető épületegyüttest lehetne megépíteni a városunkban? (ha még mindig jól értettem azt a részt, hogy a saját városunkban lehet elhelyezni az épületet) :D
- Milyen Bónuszokat tartalmazna? Vagy ezt a részét rábíznád az Innora? :)

Az ötlet zseniális, támogatom maximálisan! :) :)

Továbbá (ha nem bánod), lenne egy kis + ötletem mellé. Amit eddig leírtál az alap (vagyis a teljes ötlet), az jó! :) De mit szólnál hozzá, hogy ha már valami ennyi elemből áll, akkor azt lehetne variálni más elrendezés szerint, és ezáltal egy újabb épületszett jönne létre más bónusz lehetőségekkel? S ha már az elemek adottak, akkor (szerintem) nem lenne nagy munka, hogy ha például azt mondom, hogy 3 különböző módon lehessen kirakni (helyigénytől és kinézettől függetlenül), akkor lenne 3 db épületegyüttes. ami 3 különböző bónuszokat tartalmazna. :) Színben térne el egymástól, és így lehetne megkülönböztetni őket. Arany, Ezüst és Bronz.

Bocsánat, hogy beleszóltam, csak gondoltam megosztom veled, hátha van benne valami ráció és esetleg neked is tetszik :)
 

DeletedUser3513

Vendég
Továbbá (ha nem bánod), lenne egy kis + ötletem mellé.
Amint írtam az ötlet nincs alaposan kigondolva, szóval minden plussznak örülök :rolleyes:
- A Végtelenség Tornyából megszerezhető épületegyüttest lehetne megépíteni a városunkban? (ha még mindig jól értettem azt a részt, hogy a saját városunkban lehet elhelyezni az épületet) :D
- Milyen Bónuszokat tartalmazna? Vagy ezt a részét rábíznád az Innora? :)
- igen, saját torony :)
- a bonuszokat az innora bíznám, mivel ők látják át a teljes egyensúlyt - én persze gyorsítót, teleportot, protál profitot és hasonlókat kérnék :D
egy újabb épületszett jönne létre
én szett-mániás vagyok (hiányolom is az eventekből), pont ezért gondoltam ki ezt a tornyot.
Alapvetően ahogy én kigondoltam, abból is lehet több tornyot kirakni, hiszen a torony törzseket teheted egymás mellé, vagy egymástól függetlenül is a földre. DE ez az Arany, Ezüst, Bronz ötleted nagyon tetszik - TÁMOGATOM :D

És végül, de nem utolsó sorban, ne kérj elnézést a hozzászólásodért - nagyon hálás vagyok érte (ide egy nagy szivecskés emojit képzelj)
 

Mihaszna

Veterán
- a bonuszokat az innora bíznám, mivel ők látják át a teljes egyensúlyt - én persze gyorsítót, teleportot, protál profitot és hasonlókat kérnék :D

Feltételezem, Hoshi se fog megharagudni, ha a saját elképzeléseinket megosszuk ezzel kapcsolatban is, mer úgy teljes egy ötlet, ha vannak (akár) konkrét elképzelések is. Kitudja, talán még az Inno is lát benne valamit (ha véletlen továbbításra kerülne).

Tehát. Mi jelenleg 3 különböző szettről beszélünk. Arany, Bronz és Ezüst. Én a következő Bónusz lehetőségeket tudnám elképzelni.

Arany: T1-es áruk bármelyike + 5 Ösi TP + fejezettől függően: 1-5-ig 5%-os Arany vagy Alapanyag visszatöltés; 6-8-ig 5%-os portál profit; 9-14-ig Mana vagy Isteni Magok termelése.
Bronz: T2-es áruk bármelyike + 1 db Rúnaszilánk + a Bajokságok és egyéb harcolási lehetőségek segítése bármilyen formában.
Ezüst: T3-as áruk bármelyike + 2 TP + az Elérhető Kultúra pontokhoz viszonyítva + 5%-os Kultúra Bónusz segítség (mint a Mágikus Műveltség esetében), melynek hatása 8 óra.

Természetesen a variációk lehetősége majdhogynem végtelen, de megoldató. :) Az szettet 48 óránként lehetne betakarítani.
 
Utoljára szerkesztve:
Fent