• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Lehetne több horizontális - vízszintes jellegű - épület

MesterAlma13

Erős harcos
Nagyon sok kultúrát (vagy kultúrát + egyebet pl. lakost, TP-t) adó épület „vertikális” azaz függőleges jellegű, 2*1, 3*1, 4*1, stb. pl.
Téli Lampionok
az összes egyszarvú épület
Kordékönyvár
stb. stb. stb.

Mivel az elforgatható épületeket mindig lesöprik, ezért ha lehet kérem jelezzék a fejlesztők felé, hogy jó lenne több horizontális, azaz vízszintes jellegű épület, hogy könnyebben ki tudjuk használni a helyeket.
Hozzáteszem az elforgatható épületek lesöprése remélem csak ideiglenes, hiszen a téma nem mindegyik épületről szólna, hanem csak az ilyen jellegű, animáció nélküli, vagy kevés animációval rendelkező KULTÚRA vagy KULTÚRA+LAKOS épületekről.

Nade visszatérve az eredetihez, ti is úgy látjátok hogy lehetne több vízszintes jellegű épület?
 

Deleted User - 204368

Vendég
teljesen m1. ha zavarna akkor a városom átrendezném és akkor vertikális épületből kell több. olyan kis problémának érzem ezt
 

MesterAlma13

Erős harcos
teljesen m1. ha zavarna akkor a városom átrendezném és akkor vertikális épületből kell több. olyan kis problémának érzem ezt
szerintem nincs közel sem egyensúly a kétfajta épülettípus között, és nagyon sokszor volt már olyan, hogy vízszintes jellegű épülettel megspóroltam volna rengeteg időt a városrendezésből, ami amúgy is el szokott tartani egy ideig, és jelenleg mindig igazodnom kell az ilyen jellegű épületekhez
 

DeletedUser5848

Vendég
Szia ! :)

Ha megengedett pár gondolot az ötletedhez. A Varázslók Zarándoklatában remek példák vannak. Legyen Gólem barlang, vagy épp a "szószátyár" treant. Ezek 2x2-es méretűek, elvileg lehetne forgatni őket. Említetted a kordékönyvtárat is. Épp ránéztem a Gubólampionomra is. 3x1-es a mérete.
Kérlek képzeld el vizuálisan hogy néznének ki ha el lennének forgatva. Hogy néznének ki ? Vannak akiknek idegölő a városrendezés, valakinek viszont élvezet is lehet. :) Az eventek alkalmával egyre több új épület jelenik meg a játékban. Ezeket is sokan kiteszik. Vagy a hatékonyságuk miatt, vagy akár a szépségük miatt. Ha valamit pedig elfordítasz más lesz a vizuális hatás. Persze megértem az érveidet, én is sokat legóztam a tündér farmokkal. Van e jobb érzés ha mindent úgy rendezel hogy neked jó legyen ? Ösztönzi a logikát és a kreativítást is. Idővel talán jön újabb vendégfaj. Ki tudja mit hoz magával. Legyen az bármilyen épület, és sose tudni hogy milyen lesz. Függőleges ? Vízszintes ? Eévenarban csak a lépzeleted szabhat határt. Vagy még az sem. :)
Köszönöm ha elolvasod.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Épp ránéztem a Gubólampionomra is. 3x1-es a mérete.
Kérlek képzeld el vizuálisan hogy néznének ki ha el lennének forgatva. Hogy néznének ki ? Vannak akiknek idegölő a városrendezés, valakinek viszont élvezet is lehet
Szia, egyet kell értsek azzal, hogy a városrendezés egy jó kihívás, és jó így, hogy váltakoznak az épületek méretei, mert ennek a játéknak ez egy sajátossága.
Én cask jeleztem egy igényt, hogy jó lenne ha lenne több más jellegű épület, az meg hogy miként nézne ki... hát ez már csak a grafikusokon múlik, hogy normálisan nézzen ki - de nem kell a régi épületeket bolygatni, ha van tervben új hasonló jellegű épület, akkor úgy már gondolhatnának erre is, hogy legyen más irányultságúból több
 

DeletedUser5848

Vendég
Szia, egyet kell értsek azzal, hogy a városrendezés egy jó kihívás, és jó így, hogy váltakoznak az épületek méretei, mert ennek a játéknak ez egy sajátossága.
Én cask jeleztem egy igényt, hogy jó lenne ha lenne több más jellegű épület, az meg hogy miként nézne ki... hát ez már csak a grafikusokon múlik, hogy normálisan nézzen ki - de nem kell a régi épületeket bolygatni, ha van tervben új hasonló jellegű épület, akkor úgy már gondolhatnának erre is, hogy legyen más irányultságúból több
Ezzel viszont én értek egyet. Ha az elkövetkezendő eventeken ezt bevezetnék, akkor át lenne variálva pár kultúrát+lakost adó épület. Nem kéne forgatni mert nagyobb lenne a választék, a függőleges és vízszintes épületekből. De ezzel még több kreativításra lenne szükség, mert az grafikusokon múlik az épületek mérete. Van esély rá hogy megvalósulhat, de benne van az is hogy egy picit nagyobbak, illetve hosszabbak lesznek.
Jó lenne több vélemény. Több szem többet lát alapon. :)
 

Deleted User - 373998

Vendég
Nagyon sok kultúrát (vagy kultúrát + egyebet pl. lakost, TP-t) adó épület „vertikális” azaz függőleges jellegű, 2*1, 3*1, 4*1, stb. pl.
Téli Lampionok
az összes egyszarvú épület
Kordékönyvár
stb. stb. stb.

Mivel az elforgatható épületeket mindig lesöprik, ezért ha lehet kérem jelezzék a fejlesztők felé, hogy jó lenne több horizontális, azaz vízszintes jellegű épület, hogy könnyebben ki tudjuk használni a helyeket.
Hozzáteszem az elforgatható épületek lesöprése remélem csak ideiglenes, hiszen a téma nem mindegyik épületről szólna, hanem csak az ilyen jellegű, animáció nélküli, vagy kevés animációval rendelkező KULTÚRA vagy KULTÚRA+LAKOS épületekről.

Nade visszatérve az eredetihez, ti is úgy látjátok hogy lehetne több vízszintes jellegű épület?
Kedves @MesterAlma13
Köszönjük szépen az ötletet, de sajnos arra nem sok ráhatásunk van, hogy az Eventek alatt milyen alapterületű Itemeket kapjunk. Engedd meg, hogy ez maradjon a Fejlesztők titka. Persze az Elvenar egy városépítős kihívás, és nem véletlen használtam ezt a kifejezést. Ha minden Item, Épületek és Kultúrát adó Itemek a mi elképzelésünk alapján (területileg) készülne, akkor semmiféle meglepetésben nem részesülnénk az event ideje alatt. Minden városépítős játéknak a lényege: hogy tudod felépíteni a városod úgy, hogy az a leghatékonyabb legyen.
Ez egyenlőre tervben sincs. Köszönöm a megértésed.
Szép Napot.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Ezzel viszont én értek egyet. Ha az elkövetkezendő eventeken ezt bevezetnék, akkor át lenne variálva pár kultúrát+lakost adó épület. Nem kéne forgatni mert nagyobb lenne a választék, a függőleges és vízszintes épületekből. De ezzel még több kreativításra lenne szükség, mert az grafikusokon múlik az épületek mérete. Van esély rá hogy megvalósulhat, de benne van az is hogy egy picit nagyobbak, illetve hosszabbak lesznek.
Jó lenne több vélemény. Több szem többet lát alapon. :)
igen, bár szerintem nem csak event épületekből születnek újak, hanem sima ilyen olyan, a Varázsakadémiában előállíthatóak is, tehát lehetne ezzel játszani
 
Ja, a forgatható épület az klafa lenne. Van 1 csomó 4x5-ös és 5x4-es épületem. tök jó lenne ha minden ugyan abban az irányba tehetném.
Viszont azt amit mondasz azt annyira nem érzékelem. A házakat és kultúrális épületeket mindig 1 csíkba teszem. 4x1-esekkel meg 1x4-esekkel nem bajlódok. Nem értem, hogy ez a része a játéknak miért kihívás. most komolyan... húzol 4-5 csíkot és szinte készen is vagy.

Szerintem az olyan épületnél mint az egyszarvú, ott egyszerűbb újraszínezni a meglévőt mintsem újra is dízájnolni.
 
Fent