• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Javítva Legyenek az ajánlatok észszerűek!

Samas

Mentor
A kereskedőnél márványt szerettem volna eladni varázsporért 1:1 arányban (vagyis 1000 márványt 1000 varázsporért).
Majd a következő üzenetet kaptam: "Ez az ajánlat nem ésszerű." Ez igaz is, de az 'ésszerű' helyesen (szerintem) 'észszerű'.
Bár a legtöbb helyesírás ellenőrzővel ellátott szövegszerkesztő az utóbbit aláhúzza, pedig az elsővel ellentétben az a helyes.
Megjegyzés: Az Akadémia nem rég sikeresen elfogadta a helyesírási szabályzat újabb változatát, és egyszerűsítésre hivatkozva az sok helyen bonyolultabbá vált. Ez esetben viszont szerintem is következetesebb lett a regula. Ugyanis a -szerű valamint a -féle, -fajta, stb szavak nem képzők, hanem képzőszerű utótagok. Tehát elsősorban utótagok, melyek szinte csakis összetett szavakban fordulnak elő. Az összetett szavakat pedig nem egyszerűsítjük, ha annak határán azonos kétjegyű betűk találkoznak. Ilyen szó például a jegygyűrű is.​

upload_2019-6-18_20-12-58.png
 
Fent