• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Kulisszák mögött: A Végtelenség Tornya

Deleted User - 204368

Vendég
Valahol igazad van , de ha a csapat nem csinálja meg akkor is van esély ott gyémántot szerezni vagy valamit amiért megéri pl portál profit . Mi a véleményed Red ?
azért van mozgás tér itt is. túl sok egységet/alapot kéne rááldozni arra h "talán" kapsz gyémántot v vmi hasznos holmit. ellenben a bajnokin fixen kapsz érte tp-t v áldásokat. így ennek függvényében nem éri meg. persze ha nem bajnokizol keményen akkor megéri tornyozni végig. de főként a random faktor miatt nem tornyozok végig csapat jutalom nélkül. személy szerint nekem onnan egy-két holmin kivól semmi nem kell (páncél készítő v katalizátor v gyémánt) többit semmibe nem nézem mert van annyi h így se tudom hova rakni. persze ha neked nagyon kell ezek közül vmi akkor meg érheti de én inkább bajnokira fordítom az egységeimet.
 

bere007

Veterán
az mennyire szándékos h az általam beállított osztag felállítást kedve szerint variálja.... direkt kirakom őket szélére h nefenyegesse az ellenség erre berakja középre mert olyan kedve van... miért varriálja magának az osztag felállításomat?

Ez már a torony kezdete óta így van, többször is jelezve lett, gondolom nem csak itt... azt a választ kaptuk, hogy ez egy bug, amire még nem volt idő, hogy kijavítsák. Bár szerintem ez inkább egy nem hivatalos nehezítés a toronyban.
 

Calyr

Veterán
azért van mozgás tér itt is. túl sok egységet/alapot kéne rááldozni arra h "talán" kapsz gyémántot v vmi hasznos holmit. ellenben a bajnokin fixen kapsz érte tp-t v áldásokat. így ennek függvényében nem éri meg. persze ha nem bajnokizol keményen akkor megéri tornyozni végig. de főként a random faktor miatt nem tornyozok végig csapat jutalom nélkül. személy szerint nekem onnan egy-két holmin kivól semmi nem kell (páncél készítő v katalizátor v gyémánt) többit semmibe nem nézem mert van annyi h így se tudom hova rakni. persze ha neked nagyon kell ezek közül vmi akkor meg érheti de én inkább bajnokira fordítom az egységeimet.
Ez a te meglátásod, hogy vagy bajnoki, vagy torony. Ami véleményként teljesen rendben van - ezért is teszem mellé a magamét. :)
Nálunk párunknak a kezdetektől megy fullban mindkettő, és azt kell mondjam, hogy ez a multi-torony szuper plusz kaszálásokra ad lehetőséget. Nagy gratula érte a fejlesztőknek, mert bár lenne még mit finomhangolni, a lehetőségek kinyitása sokat tett hozzá a játékhoz! Persze ehhez kell olyan csapat, akik ezt bevállalják, bírják, és látják értelmét csinálni - de érdemes ezen rágódni kicsit, mert abszolút van értelme. Nehéz, de megéri!

Nálunk eddig egyszer volt 11 láda, meg kettő maxolás - és bár ez biztos nem lesz mindig így, szerintem innentől olyan sem lesz soha, hogy 9-10 láda alá menjünk. És akkor azzal már szépen lehet előre tervezni.
A maxos torony jutalmában pl. az a 33 db 5 órás gyorsító remekül meg is alapozhatta mindenkinek a következő bajnoki egység termelését. A sok katalizátorral és bűbájtekerccsel olyan tartalék termelődhet fel, hogy bármit le lehet barkácsolni!

Szerintem az lehet a tornyozás kulcsa, hogy rá kell hajtani azokra a bajnokikra, amikor a csapat tagjai a legaktívabbak akarnak lenni. Akkor megy le a legtöbb épület (+ép, +sebzés), és egyszerűen csak be kell gyorsítózni a torony pár kapuját, hogy beleférjen a bónusz sávba. És aki ennél is jobban sakkozik, további kiskapukat is tud találni. ;)

Összegezve azt mondanám, hogy szerintem a torony és a bajnoki remek szimbiózist alkothat, rá kell érezni az arányokra, és egymást fogják erősíteni, egymást segíthetnek kimaxolni.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Ez a te meglátásod, hogy vagy bajnoki, vagy torony.ni.
ksi félreértés van itt. torony 2 emeletét mindenképp érdemes megcsinálni ugye a varázs épületekért. viszont mi arról beszéltünk ha a csapat nem hozza össze a 3. emeleti bónuszt tehát csak maga a 3. emeleti torony jutalmak állnak rendelkezésre akkor nem éri meg szerintem csinálni túl sokat kell beáldozni viszonylag kevés hasznos holmiért. ha meg van a bonusz persze h megéri csinálni, ezért inkább fordítom a bajnokira a "fölös" seregemet semmint a toronyra. sajnos az én csapatom a 2. emeleti bonuszt hozza össze csak
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Deathfolk

Veterán
Sziasztok, normális hogy a toronyba 1,5 hónapja csak is kizárolag gyémántot kapok minden olyan ládából ahol van rá lehetőség? Mert én már kicsit unom... Főleg hogy nekem pont nem kell gyémánt, mert vettem 1 csomót... :D Szóval nekem a gyémánt a legértéktelenebb az ajándékok közül... 100x jobban kéne bármelyik épület a lehetséges nyeremények közül. De szó szerint mindig csak gyémántot kapok... közben 1ik ismerős meg már az 5. varázslatos lakóépületet kapja egymás után... de a csapatársaim is kapnak mindenfélét csak én kapok az egész testvériségbe állandóan gyémántot, már a chatbe is ez a téma, mennek a fogadások, hogy mit kapok majd, de előbb is rányomtam és természetesen megint gyémánt :( persze sokan meg irigyelnek... De én ezekkel a 45-70db-okkal igazából nem is érek semmit, mert rengeteget vásároltam és vettem vagy 10+ területet gyémántért, így a következő már túl drága, annyit nem ér... és ahoz meg kevés is ez amiket a toronyba nyerek, szóval pont nem jó ez nekem kb semmire.... Ráadásul az aki az 5. varázslatos épületet nyeri csak azóta játszik a toronyba hogy csapatjáték lett, én pedig azóta csinálom hogy létezik a torony és a 3 szint elejéig mindig megcsináltam, néha végig is... mégse kaptam még soha 1db varázslatos épületet se dzsinnt... és extra ládákat is alig kapok, van hogy 1 szinten egyáltalán nem, régem biztos hogy sokkal többet laptam. Viszont régebben elég sok kereskedelmi állomást nyertem és holdkőtár szett darabokat, van is kitéve 2db szett.
Azt szeretném kérdezni hogy esetleg ezért nem kapok már ilyeneket se, mert van belőle a városomba? vagy simán csak szerencsétlen sorozatom van már 1,5 hónapja....

Nem pont ide tartozik de a barkácsolás is kb 1-1,5 hónapja nem ad értelmes dolgokat, csak apróságok vannak mindig 1-3 pontosak... Nagyon kellene fesztiválkereskedő, felkelek éjjel is, belépek 5 óránként megnézni az új ajánlatokat és 1 hónapja nem adott fesztiválkereskedőt, se boost +25-50% épületeket se. Régebben meg kb 3 naponta ajánlott ilyeneket, nem értem ezt, mintha valami történt volna a városommal, vagy legalábbis érzetre nem kapok sehol se épületeket... Régebben gyorsítóval kellett gyártanom a katalizátorokat mert mindig kifogytam belőlük, mindig volt valami a barkácsolásnál amire kellett, most meg van 51db kombináló katalizátorom, semmire nem tudom elhasználni őket... :( Normális ez ?
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4917

Vendég
Jó lenne ha a toronynak lenne még több szintje , mondjuk egy 4. szint , ahova nyilván már időgyorsítót kéne használni .
Persze lehetne 5. szint is és ott úgy működnének a jutalmak , hogy fixen megkapná mindenki és lehetne kívánságkút meg dzsinn és gyémánt a tetején , mondjuk 500 gyémánt , 1 kívánságkút és 1 dzsinn , mit szóltok hozzá ?
Esetleg túl nehéz lenne nektek ? Mert nekem nagyon kéne még , imádok ott haladni , sokkal élvezetesebb mint a bajnokság , azt csak végigdarálom , mert nem olyan izgalmas .
 

Mihaszna

Veterán
Nincs szükség új szintre, csupán át kellene rendezni/szervezni a nyereményeket..

1. szint: Nem változtatnék rajta semmit. Bármennyire is rossz a sok töredék, előbb-utóbb elfogyna, aztán az lenne a baj, hogy nincs. Mint a kisállat eledelnél. Sokalltuk (mert ugye akkor jelezve lett), hamar le is csökkentették a receptek számát (nem tudom, hogy azóta ez mennyit változott).

2. szint. Bűbáj töredékkel maximum 3 alkalommal lehessen találkozni (elvégre az hal ízű macska eledel is tartalmaz halat nyomokban)

3. szint. Megszüntetni a Bűbáj töredékeket és más értékes jutalmakkal helyettesíteni. Pl: Kívánságkút, Óriáskerék (ezek ugye kiestek az Eventek körforgásából), Harci egységek (amik most az időgyorsítókat helyettesítik az Eventekben), 20 és 14 órás gyorsítók stb.

Tehát, minden olyan dolog, ami elfeledteti, hogy előtte két szintet már letudtunk. A nagyobb értékű gyémánt lehetőséget a főellenségnél tudnám elképzelni, hogy legyen motiváció. De itt is az a baj, mint az "Ötletek és javaslatoknál". Nem érkezik rá reakció :(
 

DeletedUser4917

Vendég
3. szint. Megszüntetni a Bűbáj töredékeket és más értékes jutalmakkal helyettesíteni. Pl: Kívánságkút, Óriáskerék (ezek ugye kiestek az Eventek körforgásából), Harci egységek (amik most az időgyorsítókat helyettesítik az Eventekben), 20 és 14 órás gyorsítók stb.
Ez nálam az 5. szint , mert ha úgy lehetne ahogy te mondod akkor már úgy lenne ,de az túl könnyű ezért nem fogják megcsinálni .
Az 5. szintnek nagyon nehéznek kell lennie , hogy ilyeneket kaphassunk .
 

VednofQ

Felderítő
Kérnék egy hivatalos tájékoztatót arról, hogy pontosan mitől függ, mi miatt és milyen mértékben növekszik a Torony kezdő állomásainál a kért áruk mennyisége.
Alapból a Torony egymás utáni emeletei, azok állomásai, ahogy egyre magasabb szintre megy valaki, akkor egyre több árut, ill. harci egységet kérnek.

Én hetente áruval szoktam megcsinálni az 1. szintet.
Az elmúlt hetekben kezdtem feljegyezni a kért áruk és jutalmak mennyiségét, és azt tapasztalom, hogy már a legeslegelső állomásoknál minden héten egyre több és több áruval kell kezdenem az egyezkedést.
1. 6800 arany, 680 a.anyag, 86 1.sz. áru vagy 66 2.sz áru
2. 7300 arany, 730 a.anyag, 92 1.sz. áru vagy 70 2.sz áru
3. 7700 arany, 770 a.anyag, 97 1.sz áru vagy 74 2.sz áru
4. mai 8600 arany, 860 a.anyag, 110 1.sz. áru vagy 83 2.sz áru

Ha ez befolyásolja, a 2. heti előtt volt egységfejlesztés, a 3. heti előtt nem volt egységfejlesztés, fegyvertárat fejlesztettem, a 4 heti előtt nem volt egységfejlesztés, nem fejlesztettem kaszárnyát, fegyvertárat, csak a Katonai Monostort tettem le. Mindezek közben voltak manufaktúra, lakóépület fejlesztések.

Azért fejlesztek manufaktúrákat, harci épületeket, hogy idővel egyre több állomást vagy bajnoki találkozót tudjak megcsinálni.
De ha a fejlesztések, bővítések miatt a legelső állomások árumennyisége és ezzel együtt az összes azutáni is folyamatosan növekszik, akkor így nem tudom, hogy mikorra jutok el oda, hogy pl. ne az 1 emelet, hanem a 2. is teljesíthető legyen.
Így kezdi értelmét veszteni az, hogy minek fejlesztek, ha a fejlesztés miatt is egyre többet és többet kell beleraknom.
 

Mihaszna

Veterán
Az én tapasztalataim szerint a fejlesztéseknek semmi köze hozzá. Ahogy haladsz előre a Techfán és/vagy a fejezetekben (korszakokban), úgy nő az elvárás mind egyezkedés, mind pedig harc téren, továbbá a toronyba való (előre) haladás, valamint a szellem típusok is befolyásolják/befolyásolhatják az árakat. Én ez úgy tapasztaltam meg, hogy például a Félszerzetekig az Ork és a Mana szívatott meg alaposan (volt, hogy többször is kellett fizetni EGY KÖRÖN BELÜL, mert nem jól lottóztam) :) Most, hogy nem régiben átléptem az Elementálokba, már Isteni magokat is kér egyezkedésnél. Feltételezem, nem ez lesz majd a legkisebb problémám ahogy haladok előre. De ez csak az én elméletem. Vannak itt rutinosabb felhasználók, akik talán pontosabban tudnak válaszolni a kérdésedre. :)

Kitartás, Róma sem egy nap alatt épült fel. :)
 

VednofQ

Felderítő
Ahogy írtam, elsősorban hivatalos, Syntex szintű válaszra gondoltam.
Elsődlegesen arra akarnék rájönni, hogy mi okozta a 4. heti, a többihez képest legmagasabb emelkedést.
Az elmúlt 4 hétben nem léptem kort, végig a 4.-ben voltam-vagyok. A múlt héten sem osztagnövelés, sem katonai építmény fejlesztés nem volt, csak a Katonai Monostort tettem le, és húztam fel 2. szintre. Mivel már ment az event nagyobb manu fejlesztés sem volt, még az event kezdete előtt cseréltem le több kisebb műhelyt több kisebb manura. A Monostor most ad +5, 25% életerőt az egységeknek, ez lenne ennyire jelentős?
Most nem tudok olyant, ami indokolná ezt az eddigiekhez képest nagy mértékű emelkedést.
 

Calyr

Veterán
Kérnék egy hivatalos tájékoztatót arról, hogy pontosan mitől függ, mi miatt és milyen mértékben növekszik a Torony kezdő állomásainál a kért áruk mennyisége.
Alapból a Torony egymás utáni emeletei, azok állomásai, ahogy egyre magasabb szintre megy valaki, akkor egyre több árut, ill. harci egységet kérnek.

Én hetente áruval szoktam megcsinálni az 1. szintet.
Az elmúlt hetekben kezdtem feljegyezni a kért áruk és jutalmak mennyiségét, és azt tapasztalom, hogy már a legeslegelső állomásoknál minden héten egyre több és több áruval kell kezdenem az egyezkedést.
1. 6800 arany, 680 a.anyag, 86 1.sz. áru vagy 66 2.sz áru
2. 7300 arany, 730 a.anyag, 92 1.sz. áru vagy 70 2.sz áru
3. 7700 arany, 770 a.anyag, 97 1.sz áru vagy 74 2.sz áru
4. mai 8600 arany, 860 a.anyag, 110 1.sz. áru vagy 83 2.sz áru

Ha ez befolyásolja, a 2. heti előtt volt egységfejlesztés, a 3. heti előtt nem volt egységfejlesztés, fegyvertárat fejlesztettem, a 4 heti előtt nem volt egységfejlesztés, nem fejlesztettem kaszárnyát, fegyvertárat, csak a Katonai Monostort tettem le. Mindezek közben voltak manufaktúra, lakóépület fejlesztések.

Azért fejlesztek manufaktúrákat, harci épületeket, hogy idővel egyre több állomást vagy bajnoki találkozót tudjak megcsinálni.
De ha a fejlesztések, bővítések miatt a legelső állomások árumennyisége és ezzel együtt az összes azutáni is folyamatosan növekszik, akkor így nem tudom, hogy mikorra jutok el oda, hogy pl. ne az 1 emelet, hanem a 2. is teljesíthető legyen.
Így kezdi értelmét veszteni az, hogy minek fejlesztek, ha a fejlesztés miatt is egyre többet és többet kell beleraknom.
A játék béta fórumán a játékosok részéről egyértelműen megállapított, és a hivatalos oldalról teljes körűen ott sem megválaszolt álláspont, hogy a csoda szintek növelése okozza ezt a hatást. Ennek eredményeképp most éppen azt számolgatják, mennyire nem éri meg az új verzió adta 30+ csodaszintek fölé menni bizonyos esetekben.

De a csoda szint csak az egyik tényező lehet a képletben (bár ezesetben kb. a legfajsúlyosabb ezek szerint), ami ezt számítja, emellett jó eséllyel benne van az osztagméret és a kaszárnya szint növelés (ahogy ezek alapvetően meghatározzák a bajnokik adta lehetőségeket is).
 
Utoljára szerkesztve:

VednofQ

Felderítő
Ez erősen elgondolkodtató, különös tekintettel a Csoda építés és szintfejlesztés okozta beadandó árumennyiség ilyen mértékű növekedésére. Sokkal jobban növeli a beadandót, mint a Fegyvertár, a Kaszárnya v. Manufaktúra szintemelés.

Csoda építésekre szerintem továbbra is szükség van. Pl. harcászatban a hivatalos kutatás és építéseken kívül a Csodák adnak még tartósabb pluszokat, az Akadémiás v. Tornyos 5 napos támogatókon kívül. Viszont ezek alapján vagy nem érdemes gyorsan fejleszteni a Csoda szinteket, vagy a szintemelések mellett jobban figyelni kell a manufaktúrák, műhelyek fejlesztésére is, hogy bírni lehessen a nagyobb mennyiségű beadandókat.

Az meg egy további fejlemény, hogy magasabb Csoda szinteken akkor már tényleg nem éri meg tovább szintet emelni, ha az már extra mértékű nehezedést okoz.
 

Rikari

Veterán
Ez erősen elgondolkodtató, különös tekintettel a Csoda építés és szintfejlesztés okozta beadandó árumennyiség ilyen mértékű növekedésére. Sokkal jobban növeli a beadandót, mint a Fegyvertár, a Kaszárnya v. Manufaktúra szintemelés.

Csoda építésekre szerintem továbbra is szükség van. Pl. harcászatban a hivatalos kutatás és építéseken kívül a Csodák adnak még tartósabb pluszokat, az Akadémiás v. Tornyos 5 napos támogatókon kívül. Viszont ezek alapján vagy nem érdemes gyorsan fejleszteni a Csoda szinteket, vagy a szintemelések mellett jobban figyelni kell a manufaktúrák, műhelyek fejlesztésére is, hogy bírni lehessen a nagyobb mennyiségű beadandókat.

Az meg egy további fejlemény, hogy magasabb Csoda szinteken akkor már tényleg nem éri meg tovább szintet emelni, ha az már extra mértékű nehezedést okoz.
A játék úgy van kitalálva, hogy egyensúlyra törekszik mindenben, ezt csak mi boríthatjuk fel ha torzulásokat idézünk elő a haldásunk rosszul kialakított tervezésével. Ha kikutatsz egy fajt, akkor azon belül minden létező lehetőséget ki kell használnod arra, hogy a fajban lehetséges fejlesztéseket is megcsináld. Ez főként a manufaktúrákra, seregképző épületekre, továbbá az ezek alá tett lakó és műhely épületekre vonatkozik. Az aki rohan a techfán de nem teszi alá a várost is kapacitásban, erőben (nem fejleszt és nem törődik a termelékenységével, haderejével), nagyon hamar rádöbben, hogy az elhanyagolt részek megbosszulják magukat. Elfogy minden és nem elég már az sem amit bájolással termel.
A szimpla városépítés mellett mindig futnak egyéb felhasználások (bajnokságok-eventek-kihívások-torony), melyek a meglévő készleteiddel (nyersanyagok-seregek) gazdálkodnak. Aki okosan és nagyobb hiányoktól mentesen szeretné a városát fejleszteni, annak feltétlen gondot kell fordítania arra, hogy mindig szinkronban legyen a kapacitás az adott faji előrehaladásban biztosított lehetőségekkel. A techfa nem szalad el, viszont a ló velünk igen, ha erre nem figyelünk oda. A csodák egy külön világ mely szerves részét képezik a városnak.
Minden csoda hatással van a városunk képességeire. Nem árt eldönteni, hogy milyen irányban játszol főleg az elején, mert majd később már szinte mindenben (termelés-hadászat) erősnek kell lenned. Ha árútermelésre fekszel rá, és mindent a kereskedelemre és az egyezkedésekre alapozol, idővel kevésnek bizonyul, de egészen az Erdei Elfek koráig elboldogulsz. Amíg ez az állapot van, érdemes a termeléssel foglalkozó csodákat fejleszteni. Ezzel párhuzamosan a lakosságot emelő csodákat is érdemes húzni, mert nagy segítséget jelentenek a fejlődésedben. Nem véletlen az sem hogy az Aranyszakadékot teheted le elsőnek, amit nem sokkal később követ a Hegyicsarnok is.
Később már érdemes a harcászattal foglalkozó csodákat is fejleszteni, mert szükség lesz a csatáknál az általuk biztosított egységekre, életerőre. Van itt egy kis csúsztatás, mert alapból ez egy "Városépítő" játék, de valójában mégsem az, mert harcolnod kell ahhoz, hogy ne foszd ki az alapanyagraktáraidat. Részt vehess, ha csapatban játszol a közös munkákban (bajnokság-torony). Innentől ez már nem csak "Városépítés", hanem kőkeményen harcolós is. Úgy csalnak ebbe bele, mint macit a málnásba.
A csodák hatásai a 10-es szint felett jobban érzékelhetők már, ezért fontos legalább eddig ráfeküdni, aztán majd látod merre mennél tovább, mit szeretnél egy adott csoda bónuszával erősíteni. Globálisan kell gondolkodni, azzal együtt, hogy folyton gyakorolni kell a türelem művészetét is, mert mindig mindennek van következménye.
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Ez erősen elgondolkodtató, különös tekintettel a Csoda építés és szintfejlesztés okozta beadandó árumennyiség ilyen mértékű növekedésére. Sokkal jobban növeli a beadandót, mint a Fegyvertár, a Kaszárnya v. Manufaktúra szintemelés.

Csoda építésekre szerintem továbbra is szükség van. Pl. harcászatban a hivatalos kutatás és építéseken kívül a Csodák adnak még tartósabb pluszokat, az Akadémiás v. Tornyos 5 napos támogatókon kívül. Viszont ezek alapján vagy nem érdemes gyorsan fejleszteni a Csoda szinteket, vagy a szintemelések mellett jobban figyelni kell a manufaktúrák, műhelyek fejlesztésére is, hogy bírni lehessen a nagyobb mennyiségű beadandókat.

Az meg egy további fejlemény, hogy magasabb Csoda szinteken akkor már tényleg nem éri meg tovább szintet emelni, ha az már extra mértékű nehezedést okoz.
Az szerintem nagyon nem jó következtetés, hogy ne érné meg a csodák szintjét növelni. Hát dehogynem, ez a játék egyik legfőbb értelme és legjobb lehetősége. Csak nem mindegyik csoda esetében - és ez a kulcs. Fel kell ismerni az előnyöket és hátrányokat, fel kell állítani egy prioritást, illetve mérlegelni, hogy mi mivel járhat.

Én pl. mindenkinek azt javasolnám, hogy ha kimaxolás közelébe akarja vinni a városát, akkor harcra kell optimalizálódnia, és minden mást ennek alárendelni. De ez egy játék, amit mindenki úgy játszik, ahogy neki tetszik. :)

A játékban sokáig meghatározó szerepe lesz a kis léptékeknek, de a korok vége felé érdemes látni, hogy ott is lehet árutermeléssel bíbelődni, de az már csak halmozódni fog, sokmilliós és soktízmilliós tételben, feleslegesen. Ami ahhoz sosem lesz elég, hogy érdemi harci teljesítményt helyettesítsen, de ahhoz meg túl sok, hogy bármi másra elfogyjon valaha is. Ez csak a gyűjtögetős érzésre gyúr rá, és tényleg remek érzés nézni a tizen-huszonmillió árukat, de a játékban ezek teljesen passzív elemek, ilyen nagyságrendben vélhetően már soha semmire nem fognak kelleni (semmi nem utal másra).
Ezért is érdemes átgondolni, mennyire jó terv ennek a további növelésére pazarolni az erőforrásokat.

És akkor torony és alku v. harc kérdéskör.
Szerintem aki nem kezdő játékosként (mert nekik tényleg nehéz) a toronynak legalább az első szintjét nem tudja kb. csukott szemmel, hátrakötött kézzel leharcolni, az valamit rosszul csinál a városával. És ezt auto harccal mondom, ami a leggyorsabb, de egyben a leginkább veszteségesebb is.
A torony legutóbbi könnyítésével ennek mennie kellene.

Harcra optimalizálással pedig a kellő fejlődés után a torony egyik csatája sem jelenthet gondot - attól a pár kivételtől eltekintve, aminél vagy az ismert hiba, vagy a tereptárgy véletlensége eleve kizárja a jó megoldást.
És ehhez magas szintű harci csodák kellenek, meg jó taktika, semmi más.

Én pl. végig auto csatákkal csinálom már jó ideje, mert így is könnyű és belefér. Csak akkor manuálozok, ha van kedvem/időm játszani, és van benne kihívás. Ugyanígy az alkut is csak akkor veszem elő, ha épp nincs időm, de haladni akarnék (haladni kell a kapuk közötti várakozások időlimitje miatt).
És ide bárkinek el lehet jutni, de ehhez az kell, hogy így tervezze meg és így építse fel a városát.
Ebbe viszont a "mindenre is optimális" verzió nem fér bele.

Ugyanezért én másképp látom Rikari egyensúly tippjeit is. Aki az Inno által meghatározott/pártolt lineáris irányt követi, az szerintem a játékban rejlő lehetőségek kb. 30-40 %-t tudja kihasználni. Más szavakkal a 60-70 %-át nem. Sok top játékosnak pont ez jelenti a játékélményt, ezeket megtalálni,tovább és még tovább lépni bennük, és lehetőleg játékkal, játékteljesítménnyel.

Innen nézve az alku/árutermelés kérdés is olyan, ami a kevesebb idővel rendelkező, vagy kevésbé fanatikus, vagy a harci lehetőségekhez kisebb affinitással bíró játékosoknak lett kitalálva. Gyorsabb, egyszerűbb, kézenfekvőbb - és szabadon választható könnyítés. Ez szerintem kifejezetten zseniálisan ki lett találva ebben a játékban, hogy aki hatékonyabb szeretne lenni, hosszasan van hová előre lépnie.
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
Aki az Inno által meghatározott/pártolt lineáris irányt követi, az szerintem a játékban rejlő lehetőségek kb. 30-40 %-t tudja kihasználni. Más szavakkal a 60-70 %-át nem. Sok top játékosnak pont ez jelenti a játékélményt, ezeket megtalálni,tovább és még tovább lépni bennük, és lehetőleg játékkal, játékteljesítménnyel.
Ez a megállapításod teljesen rendben is lenne, ha mindenki TOP játékos lenne. De nem az és ha nem követi a Techfa által adott fejlesztési lehetőségeket annak időrendjében, akkor kicsúszik a lába alól a talaj és soha nem ér el arra a szintre, hogy majd a 60-70 %-ot is kihozza a játékból. Mindig vissza kell tekintgetnie, mert ennek, annak elmaradtak a fejlesztései. Ha nem teremti meg valaki az alapokat, akkor arra nem fog tudni építkezni. Még mindig sokkal kevesebben harcolnak Elvenarban, mint tárgyalnak. Próbáltam olyan segítséget adni a fejlődéshez, amit egy kezdő pont úgy használhat fel, mint egy haladó. Annak aki már ettől mindenben több, valójában túl sok segítségre nincs is szüksége. Húzza fel az összes harci csodáját, nyomja fel a seregképző épületeit és harcoljon. Mentor mindenhol akad, aki jobb nála, vele egyeztessen és tanuljon manuálharcot. A felgyűlt nyersanyagaival fejlesszen, cseréljen és segítse a társait.
A toronyban a kezdőknek, haladóknak a legtöbbször az egyezkedés jut, mert nem erősek sereggel. A termeléseik sem adnak akkora mennyiségben még, hogy azzal egyrészt tornyozzon, másrészt bajnokizzon (ugyanazon a héten), és még fejlődjön is. Igaz tőlük mindenben kevesebbet kérnek ezek a feladatok, de mégis romokban hevernek ha elérnek a Laboratóriumig...ha elérnek. Ilyenkor van az, hogy húznak fel még manukat, és a bűbájokkal operálnak. Nem a hadászattal. Sokkal később jön az éberedés, hogy ezzel az iránnyal nem megy semmire és jön a fordulat. Arculatváltás van a városban, jön a Gomba, a Repülőakadémia, Varangy és még sorolhatnám az Ősi csodákat melyek a harci elemeket erősítik a játékban. Elengedhetetlenek ahhoz, hogy többet kihozz magadból.
Csodák nélkül, azok hatásai nélkül sokkal szegényebb a város. Pedig Csodák nincsenek, vagy mégis? ;)
 

VednofQ

Felderítő
A játék úgy van kitalálva, hogy egyensúlyra törekszik mindenben, ezt csak mi boríthatjuk fel ha torzulásokat idézünk elő a haldásunk rosszul kialakított tervezésével. Ha kikutatsz egy fajt, akkor azon belül minden létező lehetőséget ki kell használnod arra, hogy a fajban lehetséges fejlesztéseket is megcsináld. Ez főként a manufaktúrákra, seregképző épületekre, továbbá az ezek alá tett lakó és műhely épületekre vonatkozik. Az aki rohan a techfán de nem teszi alá a várost is kapacitásban, erőben (nem fejleszt és nem törődik a termelékenységével, haderejével), nagyon hamar rádöbben, hogy az elhanyagolt részek megbosszulják magukat. Elfogy minden és nem elég már az sem amit bájolással termel.
A szimpla városépítés mellett mindig futnak egyéb felhasználások (bajnokságok-eventek-kihívások-torony), melyek a meglévő készleteiddel (nyersanyagok-seregek) gazdálkodnak. Aki okosan és nagyobb hiányoktól mentesen szeretné a városát fejleszteni, annak feltétlen gondot kell fordítania arra, hogy mindig szinkronban legyen a kapacitás az adott faji előrehaladásban biztosított lehetőségekkel. A techfa nem szalad el, viszont a ló velünk igen, ha erre nem figyelünk oda. A csodák egy külön világ mely szerves részét képezik a városnak.
Minden csoda hatással van a városunk képességeire. Nem árt eldönteni, hogy milyen irányban játszol főleg az elején, mert majd később már szinte mindenben (termelés-hadászat) erősnek kell lenned. Ha árútermelésre fekszel rá, és mindent a kereskedelemre és az egyezkedésekre alapozol, idővel kevésnek bizonyul, de egészen az Erdei Elfek koráig elboldogulsz. Amíg ez az állapot van, érdemes a termeléssel foglalkozó csodákat fejleszteni. Ezzel párhuzamosan a lakosságot emelő csodákat is érdemes húzni, mert nagy segítséget jelentenek a fejlődésedben. Nem véletlen az sem hogy az Aranyszakadékot teheted le elsőnek, amit nem sokkal később követ a Hegyicsarnok is.
Később már érdemes a harcászattal foglalkozó csodákat is fejleszteni, mert szükség lesz a csatáknál az általuk biztosított egységekre, életerőre. Van itt egy kis csúsztatás, mert alapból ez egy "Városépítő" játék, de valójában mégsem az, mert harcolnod kell ahhoz, hogy ne foszd ki az alapanyagraktáraidat. Részt vehess, ha csapatban játszol a közös munkákban (bajnokság-torony). Innentől ez már nem csak "Városépítés", hanem kőkeményen harcolós is. Úgy csalnak ebbe bele, mint macit a málnásba.
A csodák hatásai a 10-es szint felett jobban érzékelhetők már, ezért fontos legalább eddig ráfeküdni, aztán majd látod merre mennél tovább, mit szeretnél egy adott csoda bónuszával erősíteni. Globálisan kell gondolkodni, azzal együtt, hogy folyton gyakorolni kell a türelem művészetét is, mert mindig mindennek van következménye.

A legutóbbi tapasztalatok alapján én nem egyensúlyra törekvésnek tudnám nevezni, hanem egy remekül beállított szabályozásnak ahhoz, hogy a lehető leghosszabb ideig tartson a játék. Pl. a Toronynál így elég a 3 emelet, ha közben folyamatosan nehezedik hétről hétre a legelső állomásoktól, akkor ezt a végtelenségig tudja használni minden játékos.
 

VednofQ

Felderítő
Az szerintem nagyon nem jó következtetés, hogy ne érné meg a csodák szintjét növelni. Hát dehogynem, ez a játék egyik legfőbb értelme és legjobb lehetősége. Csak nem mindegyik csoda esetében - és ez a kulcs. Fel kell ismerni az előnyöket és hátrányokat, fel kell állítani egy prioritást, illetve mérlegelni, hogy mi mivel járhat.

Én pl. mindenkinek azt javasolnám, hogy ha kimaxolás közelébe akarja vinni a városát, akkor harcra kell optimalizálódnia, és minden mást ennek alárendelni. De ez egy játék, amit mindenki úgy játszik, ahogy neki tetszik. :)

A játékban sokáig meghatározó szerepe lesz a kis léptékeknek, de a korok vége felé érdemes látni, hogy ott is lehet árutermeléssel bíbelődni, de az már csak halmozódni fog, sokmilliós és soktízmilliós tételben, feleslegesen. Ami ahhoz sosem lesz elég, hogy érdemi harci teljesítményt helyettesítsen, de ahhoz meg túl sok, hogy bármi másra elfogyjon valaha is. Ez csak a gyűjtögetős érzésre gyúr rá, és tényleg remek érzés nézni a tizen-huszonmillió árukat, de a játékban ezek teljesen passzív elemek, ilyen nagyságrendben vélhetően már soha semmire nem fognak kelleni (semmi nem utal másra).
Ezért is érdemes átgondolni, mennyire jó terv ennek a további növelésére pazarolni az erőforrásokat.

És akkor torony és alku v. harc kérdéskör.
Szerintem aki nem kezdő játékosként (mert nekik tényleg nehéz) a toronynak legalább az első szintjét nem tudja kb. csukott szemmel, hátrakötött kézzel leharcolni, az valamit rosszul csinál a városával. És ezt auto harccal mondom, ami a leggyorsabb, de egyben a leginkább veszteségesebb is.
A torony legutóbbi könnyítésével ennek mennie kellene.

Harcra optimalizálással pedig a kellő fejlődés után a torony egyik csatája sem jelenthet gondot - attól a pár kivételtől eltekintve, aminél vagy az ismert hiba, vagy a tereptárgy véletlensége eleve kizárja a jó megoldást.
És ehhez magas szintű harci csodák kellenek, meg jó taktika, semmi más.

Én pl. végig auto csatákkal csinálom már jó ideje, mert így is könnyű és belefér. Csak akkor manuálozok, ha van kedvem/időm játszani, és van benne kihívás. Ugyanígy az alkut is csak akkor veszem elő, ha épp nincs időm, de haladni akarnék (haladni kell a kapuk közötti várakozások időlimitje miatt).
És ide bárkinek el lehet jutni, de ehhez az kell, hogy így tervezze meg és így építse fel a városát.
Ebbe viszont a "mindenre is optimális" verzió nem fér bele.

Ugyanezért én másképp látom Rikari egyensúly tippjeit is. Aki az Inno által meghatározott/pártolt lineáris irányt követi, az szerintem a játékban rejlő lehetőségek kb. 30-40 %-t tudja kihasználni. Más szavakkal a 60-70 %-át nem. Sok top játékosnak pont ez jelenti a játékélményt, ezeket megtalálni,tovább és még tovább lépni bennük, és lehetőleg játékkal, játékteljesítménnyel.

Innen nézve az alku/árutermelés kérdés is olyan, ami a kevesebb idővel rendelkező, vagy kevésbé fanatikus, vagy a harci lehetőségekhez kisebb affinitással bíró játékosoknak lett kitalálva. Gyorsabb, egyszerűbb, kézenfekvőbb - és szabadon választható könnyítés. Ez szerintem kifejezetten zseniálisan ki lett találva ebben a játékban, hogy aki hatékonyabb szeretne lenni, hosszasan van hová előre lépnie.

A Csodáknál, hogy átgondolandó a fejlesztés, azokra értetettem, amik nagyobb mértékben nehezítik a Tornyot ill. a Bajnokit. Most ahogy tapasztaltam, a Monostor nagy valószínűséggel nagyban nehezíti, ezért ha most csak azt akarnám fejleszteni a plusz életerő miatt, rövidebb időn belül olyan mértékű lehet a nehezedés, aminél már nem biztos, hogy a jelenlegi árubeadós módszeremmel továbbra is meg tudnám csinálni az eddigi 1 emeletig. Így egyelőre lassabban fogom fejleszteni, most leraktam a Végtelen Ásatást, úgyis az utóbbi időben nagyobb mennyiségű alapanyagra van szükségem, remélhetőleg az nem befolyásolja jelentősen a Tornyot és Bajnokit, és legalább van mibe rakni a TP-ket, azok se vesznek kárba.
A Csodáknál kezdettől fogva úgy gondoltam, hogy választható, attól függően, hogy kinek melyik támogatja az aktuális játékstílusát, vagy a város szükségleteit. Általános termelőket nem gondoltam letenni, a Bajnoki támogatásához a Vihar Tűi és Monostor volt eddig lerakható.

Az árutermelés és/vagy harcászatnál. Azt jónak tartom, hogy mindkettővel lehet haladni, tartományokat, Tornyot teljesíteni. Legalábbis bizonyos mértékig.
Az elején építkezni akartam ehhez az árutermelőket fejlesztettem. Aztán jött a Bajnoki, elkezdtem jobban fejleszteni a harcászatot és az legalábbis az utóbbi időig jórészt működött csak harccal. Emellé a Torony csak áruval ment, mert fizikailag sem tudtam volna annyi egységet termelni, ami mindkettőre párhuzamosan elég lett volna.
Viszont most a Torony nehezedése mellett azt tapasztalom, hogy a Bajnoki is nehezedik, nem tudom csak harcászattal megcsinálni, sokkal hamarabb kell kipótolnom áruval a találkozókat, mint előtte. Nem hogy több tartományt nem tudok megcsinálni, hanem helyenként még annyit sem mint eddig.
Így most úgy látom a Torony hosszabb távon csak áruval nálam nehezen fog működni, viszont a Bajnoki most meg a harcászattal működik nehezen.
Alapvetően most a harcászatot gondoltam tovább fejleszteni, csak a paradoxonok miatt - minél jobban fejlesztem, annál jobban nehezednek az alapok-, ezt valahogy módjával, jobban átgondolva. A Bajnoki és a Torony is jobb lenne inkább harcászattal, és az árutermelés maradna a kutatásokhoz és az épületek szintemeléseihez, és csak plusz kiegészítésnek az állomásokhoz, tartományokhoz.
Mert egyébként a Bajnoki és a Torony is, bármennyire sokat kell beletenni, sok olyan pluszt ad, amik csak ott szerezhetőek meg.
 

Tejinashi

Erős harcos
Arculatváltás van a városban, jön a Gomba, a Repülőakadémia, Varangy és még sorolhatnám az Ősi csodákat melyek a harci elemeket erősítik a játékban. Elengedhetetlenek ahhoz, hogy többet kihozz magadból.
Én az utolsó előtti részben vagyok, de ha megnézed, az itt felsorolt csodák nincsenek felhúzva. Nálam csak a négy alap hadi épület van, mégis simán tovább tudom fejleszteni a várost mindenféle harci segítség nélkül. Egyáltalán nem szükségesek ezek ahhoz, hogy a város fejlődjön. Azok csak akkor kellenek, ha mást is akarsz csinálni, például több bajnokságot. Ha csak simán a tartományi bővítéseket csinálod, ahhoz érdemesebb inkább a kereskedést használni, mert az viszonylag kevés. Ha a bajnokságokat akarod csinálni és nagyon magas szinten, akkor érdemes a harci dolgokat kitanulni és azt használni, de az egységek képzéséhez is kell nyersanyag.
 
Fent