• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kereskedő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

creatin

Erős harcos
Szerintem továbbra sem az a megoldás, hogy kapcsoljuk ki a 3*-os ajánlatokat..
Az ötlet mindössze arra irányul, hogy egy szűrővel beállítható legyen, hogy csak az azonos szintű termékek jelenjenek meg a kereskedőnél. A testvériségi kapcsolóhoz hasonlóan. Ennyi. Nincs szó a csillagok közti kapcsolókról.

Persze, ez biztosan nem tetszik olyan játékosoknak, akik szeretnek kirakni olyat, hogy pl. drágakövet adok deszkáért. Hiszen ezek az ajánlatok a szűrő bekapcsolásával egy csapásra el fognak tűnni (akárhány csillagosak legyenek is). Akit meg érdekel ez a dolog, az nem kapcsolja be.

Mert az bizony igaz, hogy egy előrehaladott játékos esetén már lényegtelen, hogy X db márvány megtermelése mennyivel kevesebb aranyat, alapanyagot igényel, mint szintén X db varázspor. Mert bőven van hozzá erőforrás. De a megtermelésükhöz szükséges idő viszont majdnem egyforma. És ez számít. A kisebb városok meg nem nem kapcsolják be a szűrőt.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3541

Vendég
Az ötlet mindössze arra irányul, hogy egy szűrővel beállítható legyen, hogy csak az azonos szintű termékek jelenjenek meg a kereskedőnél. A testvériségi kapcsolóhoz hasonlóan. Ennyi. Nincs szó a csillagok közti kapcsolókról.

Persze, ez biztosan nem tetszik olyan játékosoknak, akik szeretnek kirakni olyat, hogy pl. drágakövet adok deszkáért. Hiszen ezek az ajánlatok a szűrő bekapcsolásával egy csapásra el fognak tűnni (akárhány csillagosak legyenek is). Akit meg érdekel ez a dolog, az nem kapcsolja be.

Mert az bizony igaz, hogy egy előrehaladott játékos esetén már lényegtelen, hogy X db márvány megtermelése mennyivel kevesebb aranyat, alapanyagot igényel, mint szintén X db varázspor. Mert bőven van hozzá erőforrás. De a megtermelésükhöz szükséges idő viszont majdnem egyforma. És ez számít. A kisebb városok meg nem nem kapcsolják be a szűrőt.

Igazad van, az alap ötlet tényleg csak ennyi, azt gondoltam, a hozzászólásokban rejlő tartalmakkal kell együtt értelmezni a felvetést. Az első hozzászólásban szereplő ötlettel nincs semmi gond, de a lejjebb felvetett problémákat nem orvosolja, csak elfedi..
 

GreenKnight

Veterán
A megoldásra az egyik lehetőség, hogy ne fogadj el ilyen ajánlatokat. Tudtommal pár nap (talán 1hét?) után az el nem fogadott ajánlatok automatikusan törlődnek és a felajánlott áru visszakerül a raktárba. Én ilyeneket csak a kicsiktől fogadok el pár százas tételben. Egyébként pedig kizárólag azonos szintű áruval vagyok hajlandó kereskedni. Ha más is így tenne, akkor működne a piac önszabályozó rendszere. Amíg viszont van, aki ezeket elfogadja, addig lesznek olyan élősködők, akik ezzel próbálnak előrébb jutni.
 

Dizel1

Veterán
Elsődlegesen testvériségi tagoktól vásárolok +a kicsik ajánlatait gyakran akkor is elfogadom, ha nekem nem jelent előnyt.. Rossz irányba indultál el..
Igen. Valóban rossz irányba indultam, mert a csillagos ajánlatok szűrésében gondolkodtam. Ami szerintem szintén hiányzik a kereskedőnél. Viszont a mondanivalóm lényege nem változik, akármilyen irányba is indulok, miszerint bármilyen szűrés beépítése jó lenne, mert megkönnyítené a keresést a piacon, függetlenül attól, hogy te, vagy mások használják-e vagy sem. Vagyis ne kaszáljunk el egy építő javaslatot csupán azért, mert mi pont nem használnánk ki az általa nyújtott lehetőséget! Egyébként meg ott van az árura a szűrés lehetősége. Ha kiválasztod hogy mit keresel, akkor máris töredékére csökkennek az ajánlatok. Én inkább a csillagos szűrést javasolnám. De annak sincs akkora jelentősége, mivel a sor végén kullognak.
 

Wiccara

Veterán
A csillagok állítása nem jelent megoldást szerintem az alap problémára, ez kicsit struccos lenne.. Olyan szűrő kellene, amelynél mind a keresett, mind a kínált oldalon be lehetne állítani több féle terméket, így értelmesen lehetne szűrni az igényeknek megfelelő ajánlatot.
Szia, ebben igazad van!
Nem is a csillagokat kellene nézni, hanem az azonos szintű áruk kereslet-kínálatát előtérbe helyezni.
A szintek közti átváltást 2 csillagosan pláne elkerülöm. :D
Tehát a szűrő az azonos szintű áruk ajánlatára szolgálhatna, aminek bejelölésével már a csillagok változatlanok maradhatnának.
 

DeletedUser4192

Vendég
Én is támogatom ezt a javaslatot!

Kell egy szűrő, amivel csak az azonos kategóriájú áruk közötti ajánlatokat mutatja a piac. Nekem kis városom van, ezért a testvériségen kívül nem is tudok kereskedni, mert az tele van ilyen keresztajánlatokkal, amelyek hiába ** meg *** jelzésűek, nem tudom igénybe venni. Kérnek pl. 500 kristályért 1500-2000 acélt. Ha meg kiteszek 500 vagy 490 tekercset 500 kristályért, azt meg el sem fogadják. Az aranypor-márvány stb. ajánlatokról meg ne is beszéljünk.... Szerencsére a testvériség sokat segít. De a piac torzult, nagyon sok keresztajánlat van kint.
A szűrő megléte szerintem visszafogja vagy legalábbis figyelmezteti az ilyen ajánlatokat kirakókat, hogy megvan a lehetőség a többiek részéről, hogy a szűrő bekapcsolásával ezek az ajánlatok simán törlődnek a listájukból, azaz nem fogják látni őket. Amúgy is fennáll annak a veszélye, hogy VÉLETLENÜL (én már jártam így és hiába írtam a játékosnak, hogy csináljuk vissza, még csak nem is válaszolt) rányomnak egy ilyen ajánlatra. Ezzel a szűrővel ez is elhárulna. Mert ezek egyáltalán nem ** meg *** -os ajánlatok, hanem sima nyerészkedések.
 

DeletedUser3

Vendég
Nem is a csillagokat kellene nézni, hanem az azonos szintű áruk kereslet-kínálatát előtérbe helyezni.
Ezzel tudok egyetérteni.
Ha a csillagokat szűrné a rendszer, akkor azokat is kiszűrné, ami egy szinten belül 3 csillagos. Én pl. nagyon sok olyan ajánlattal találkozom, ahol a szomszéd 1000 márványt ajánl 990 deszkáért cserébe. Ez is 3 csillagos.

Ha a rendszer külön jelezné és lehetővé tenné a külön termékcsoportokra történő szűrést, nyilván jobb lenne.
 

creatin

Erős harcos
Az eredeti ötlet a keresztajánlatokra vezetne be egy szűrőt. Ki beszél itt csillagokról? Nagyon félrement a dolog, szó sincs a csillagosok szűréséről. Az ötlet célja, hogy legyen egy szűrő, aminek a bekapcsolásával csak az azonos kategóriába eső áruk ajánlatai jelennének meg (csillagtól függetlenül). Ennyi.
 

Rikari

Veterán
Nem akar senki, semmit kikapcsolni. Csillagokról meg pláne szó sincs és a piac szabadsága is megmaradna. Azt szeretnénk csak, hogy legyen szűréssel választási lehetőségünk egyénenként, mert én nem tudom neked Hgmg mi a fontos, ahogyan te sem tudod nekem mire van szükségem a piacról és azt milyen csereformációban tudom elfogadni. Te olyan valamiről beszélsz ami fel sem merült. Minden mehet a piacon tovább ahogyan eddig, csak le lehessen azt válogatni egy kattintással, ahogyan a tesós szűrést lehet.
A következménye nyilván az lesz, hogy az inkorrekten kereskedők ráébrednek hogy a szűrő használata miatt még véletlenül sem tévednek be a búzába a figyelmetlenek és talán újra egészséges piac formálódik ki. A hetekig kint döglesztett keresztárúknak már szaga van. :p
Látok városokat akik nagyobb arányban a 3-as szintű manukkal mennek, szinte nincsen 1-es 2-es szintűjük. Ezek csak a piacból a keresztárúzással tudnak megélni, ha akarnak valamit kezdeni magukkal fejlesztésekben és bajnokságban. Rosssz irány! De ez az ő dolguk, közöm hozzá semmi. Nem hinném, hogy ezt a szitálási funkciót is megkapja a kereskedőnk, de ha igen akkor biztos vagyok abban, hogy sokaknak tenné egyszerűebbé és gyorsabbá a kereskedelmét. Bízzunk! :rolleyes:
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser683

Vendég
Igazad van, az alap ötlet tényleg csak ennyi,
Erre próbáltam fentebb utalni. A keresztajánlatok elszaporodása az, ami itt a többséget zavarja, mert gyakran nehéz piacolni külsősökkel, mindegy, hogy 3 csillagosan rakja ki, vagy akármennyi csillaggal. Sokan arra utaznak, hogy mindig van, aki meg van szorulva, és kirakja (telerakja a piacot) az olyan ajánlataival, amikor 1000 varázslatos árúért kér 1600 helyett 1590-et alapvető áruból, hogy 3 csillagos legyen (ennél durvább szemfényvesztés is van, amikor csak eggyel kevesebbet kér vissza az alapvetőből). Ez azért nagy gond, mert nem pörög úgy a piac, és biztosan nem vagyok egyedül azzal, hogy ha vannak kint piaci kérések kategórián belül, akkor gyakran csak közvetítek a kisebb szomszédok között. Egyik azt kéri, amit a másik ajánl, de egymást még nem látják a piacon, én meg egy kis apró figyelmességgel mindkettőt segíthetem, és még a raktárkészletem se változik. Ez mindenkinek jobb, és a piac is jobban mozog. Igen, mindig van, aki megszorult, és visz ilyeneket, de azt is látni kell, hogy ezeknek az ajánlatoknak egy része nem kel el, de foglalja a piacot, illetve nehezebb megkeresni a jobb ajánlatokat. Erre szeretne az ötletadó megoldást. ;)
 

Dizel1

Veterán
Most, hogy elhalni látszik a téma, bedobok egy kavicsot a vízbe. A szinteket átlépő árucserék engem annyira nem is zavarnak addig a pontig, amíg nem élősködésszerű az ajánlat. Mit értek ezen? Egyrészt azt, ami fentebb már leíródott, miszerint egyesek nem tartanak első szintű manufaktúrákat, rosszabb esetben második szintűt sem. Ez valóban inkorrekt. Másrészt, azonban számomra sokkal inkorrektebb az, amikor néhányan 1 csillagos, sőt akár csillagtalan ajánlatot tesznek ki. És nem is keveset, és nem is alkalomszerűen, hanem rendszeresen. Ezt itt most nem minősíteném. Előző hozzászólásomban belekeveredtem a témába, és a csillagos ajánlatok szűréséről írtam, miközben nem arról szólt a felvetés. A csillagos inkorrekt ajánlatokat sokkal szívesebben szűrném ki, mint a szinteket átlépő cseréket. Én mindenből termelek magamnak annyit, hogy tudok szinteken belül árut cserélni, de néha, küldetések idején előfordul, hogy a kereslet-kínálat függvényében én is kiteszek ilyen ajánlatot, hogy tudjak haladni. Igaz, hogy ez elenyésző alkalom, igaz az is, hogy nem nagy tételek ezek, de élek vele. Sőt vásárolok is időnként, ha valamelyik árumból túl sok gyűlik össze. (Jelzem nem termelek túl.) És ezzel megint felmerül az a probléma, mint a csillagos ajánlatoknál is, hogy pl. 1 db márvány miatt is lehet már 3 csillagos egy ajánlat. Vagyis átvetítve, egyetlen taktikai kínálat egy kalap alá kerülne a szűréssel az élősködők ajánlataival, és láthatatlanná válna, adott esetben egy vásárló számára.

Ezt a felvetést nem annyira támogatom, mint amennyire támogatnám a csillagos szűrést.
 

creatin

Erős harcos
Most, hogy elhalni látszik a téma...
Sajnos a fórumon aktív játékosok száma elenyésző a teljes létszámhoz viszonyítva. Szinte mindig ugyanazok szoktak hozzászólni. Ők nagyrészt pedig már elmondták a véleményüket.

Vagyis átvetítve, egyetlen taktikai kínálat egy kalap alá kerülne a szűréssel az élősködők ajánlataival, és láthatatlanná válna, adott esetben egy vásárló számára.
Nem kötelező ám bekapcsolni a szűrőt, sőt alapértelmezésként nem is lenne bekapcsolva (mint most a testvériségi ajánlatok szűrője).

Ezt a felvetést nem annyira támogatom, mint amennyire támogatnám a csillagos szűrést.
Ez az ötlet a nem azonos csoportba tartozó áruk kereskedelmét szűrné, ha látsz a csillagok szűrésére igényt és lehetőséget, akkor új ötletként felvetheted. Az sem lenne elvetendő, de most is a csillagok alapján vannak sorba rendezve a piac ajánlatai, azaz viszonylag könnyű áttekinteni. Ez az ötlet viszont kivenné belőle a nem azonos áruk közötti ajánlatokat is, azaz még könnyebbé tenné az áttekintést. Nem beszélve arról, hogy a szűrővel az 1* és 0* ajánlatok is jobban kitűnnének a többi közül előnytelen mivoltukkal, mert most simán megbújnak a nem azonos csoportba tartozó áruk ajánlatai között. Így ezekre is lenne egy visszatartó erő (senki nem lapozna már oda).

A sok-sok szűrő már feleslegesen bonyolítaná a dolgot a készítők részéről is, bár nem látjuk őket, hogy egy-egy ötletet mekkora örömmel vagy belefásultan fogadnak... :)
 
Utoljára szerkesztve:

Dizel1

Veterán
Nem kötelező ám bekapcsolni a szűrőt, sőt alapértelmezésként nem is lenne bekapcsolva (mint most a testvériségi ajánlatok szűrője).

Ez az ötlet a nem azonos csoportba tartozó áruk kereskedelmét szűrné, ha látsz a csillagok szűrésére igényt és lehetőséget, akkor új ötletként felvetheted. Az sem lenne elvetendő, de most is a csillagok alapján vannak sorba rendezve a piac ajánlatai, azaz viszonylag könnyű áttekinteni. Ez az ötlet viszont kivenné belőle a nem azonos áruk közötti ajánlatokat is, azaz még könnyebbé tenné az áttekintést. Nem beszélve arról, hogy a szűrővel az 1* és 0* ajánlatok is jobban kitűnnének a többi közül előnytelen mivoltukkal, mert most simán megbújnak a nem azonos csoportba tartozó áruk ajánlatai között. Így ezekre is lenne egy visszatartó erő (senki nem lapozna már oda).
A "Nem kötelező ..." kezdetű rigmust majd annak mondd, aki segítségből, vagy viszonzásból megvenné az éves 2-3 szintlépő ajánlatomat, ha nem lenne bekapcsolva a szűrője! :)

Nem tudom nálatok milyen a piac. Nálam ebben a pillanatban 3 oldalon keresztül vannak csillagtalan ajánlatok, és most csak véletlenül nincs a fél oldalnyi 1 csillagosok között inkorrekt ajánlat. A 3 oldalnyiból fél oldalnyi azonos árucsoportos. Tehát olyan is van köztük. Ezt a "megbújást" nem nagyon tudom rávetíteni nálunk a pillanatnyi piaci állapotra. Vagyis az ordenáré ajánlatoknak csak egy része tűnne el automatikusan a javasolt szűrővel.

De nem akarok én most ezen vitatkozni senkivel, csak kifejtettem a meglátásomat.
 

DeletedUser1766

Vendég
Számomra érdektelen, hogy lesz-e ilyen szűrési opció vagy sem, mert valljuk be számos más módon lehetne szűrőket/kapcsolókat beiktatni. 1-2-3-as szintű áruk, érző áruk meg hasonlókat. Ha valakit nagyon zavar a kereszt ajánlat akkor vajon miért nem szűr az adott termékre? Erre nagyon jó lehetőség van termékekre szűrve. pl. tekercset keresnek selyemért, majd kristályért vagy kristályt keresnek tekercsért majd selyemért és így tovább. Macerás? Ugyan már! Ez a játék másról sem szól mint a városban való szöszmötölésről. :)
Ennél sokkal-sokkal komolyabb kéréseket is elkaszáltak már itt, de legyen szerencséje azoknak akiknek ez a legnagyobb problémája és vezessék be. Ha így lesz akkor biztos fogom használni alkalom adtán. :D
Szép napot! ;)
 

Dizel1

Veterán
Számomra érdektelen, hogy lesz-e ilyen szűrési opció vagy sem, mert valljuk be számos más módon lehetne szűrőket/kapcsolókat beiktatni. 1-2-3-as szintű áruk, érző áruk meg hasonlókat. Ha valakit nagyon zavar a kereszt ajánlat akkor vajon miért nem szűr az adott termékre? Erre nagyon jó lehetőség van termékekre szűrve. pl. tekercset keresnek selyemért, majd kristályért vagy kristályt keresnek tekercsért majd selyemért és így tovább. Macerás? Ugyan már! Ez a játék másról sem szól mint a városban való szöszmötölésről. :)
Ennél sokkal-sokkal komolyabb kéréseket is elkaszáltak már itt, de legyen szerencséje azoknak akiknek ez a legnagyobb problémája és vezessék be. Ha így lesz akkor biztos fogom használni alkalom adtán. :D
Szép napot! ;)
Ja!
 

DeletedUser3

Vendég
Továbbítva:
A kereskedő szűrője legyen kibővítve olyan lehetőséggel, hogy egyszerre több árucikket, vagy adott árucikkcsoportot lehessen kijelölni.
Ezek után a már meglévő sorbarendezésnek megfelelően lehet tájékozódni (elérhető 3 csillagosok kerülnek előre).
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent