• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kereskedő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Fofe

Újonc
Sziasztok!
Azt tapasztalom, hogy a kereskedőben túltengenek a szinteket átlépő cserék. Ezek általában 3 csillagosak, így jelenleg felülre kerülnek. Engem viszont leginkább az azonos szintű árucserék érdekelnek, amihez néha akár 20-30 oldalt is át kell lapozni, hogy rátaláljak. Szívesen látnék egy szűrőt, amivel a kereskedő csak az azonos szintű árucseréket jeleníti meg. Vagy, olyat is, hogy a különböző oszlopokat kiválasztva menne a sorba rendezés...
Köszönet
Fofe
 

Rikari

Veterán
Nagyon örülnék én is ennek a szűrőnek, mert nem győzőm lapozgatni a piacot a sok keresztárú miatt. Ezeket kifejezetten előnytelen kereskedelemnek tartom a csillagaiktól függetlenül. Nem preferálom őket és szeretném egy kattintással kitakarítani a kínálatból. Támogatom Fofe javaslatát. Aki ezeket keresi az böngésszen bennük, de aki nem, annak adassék meg a lehetőség, hogy kizárhassa őket a piacról. Bizonyos helyzetekben, amikor egymást segítjük ki, akkor van létjogosultsága, így csak a választás lehetőségét lenne jó beállításként megkapni.
 

creatin

Erős harcos
Támogatom!

Engem kimondottan taszít, ha valaki pl. 10000 drágakőért 159000 deszkát kér. Ami ugye *** :). Át szoktam lapozni (sokszor több oldalon keresztül). Egy szűrő jól jönne, ahol eleve csak az ugyanolyan típusú áruk kereskedését láthatnánk.
Ez a mellőzés remélhetőleg visszafelé is hatna, hogy ne kerüljenek fel ilyen "előnyös" ajánlatok.
 

DeletedUser4298

Vendég
Igen, nem rossz ötlet, de felül (elől) legyenek továbbra is a teljesíthatő ajánlatok. Sőt jobbat mondok, legyen arra is egy kapcsoló ami a nem tejesíthetőket kikapcsolja. Az alapból legyen bekapcsolva. Így lehet a 30 oldal csak 15.

Amúgy én erre a sok oldalra azt a trükköt használom, hogy szűröm 9 részletben úgy sokkal átláthatóbb. Mivel nem sűrűn jön még fölös árúcikkem ezért nálam ez még nem okoz akkora gondot, napi 1-2x kereskedek
 

gilingalang

Veterán
Szuper ötlet, támogatom! Ha a mobil app is megkapná mellé a tesó szűrős gombot, úgy meg végképp kiváló fejlesztés lenne.
 

Hera

Tapasztalt építő
Támogatom!!
Nem tudom hogy lehet kivitelezni ,mivel most elsőként a 3 csillagos ajánlatok vannak elől,ami attól hogy 3 csillagos ,valójában a kufárkodáshoz hasonló,talán át kellene rakni a kufár ajánlataihoz.
 

DeletedUser683

Vendég
Ez az úgynevezett szűrő azért is lenne jó, mert azok, akik leginkább keresztárus kéréseket raknak ki, leszoknának erről, és saját maguknak beállítanák a városaikban az áruk közti egyensúlyt, és kissé (vagy talán jelentősen) felpöröghetne a piac. Azokat az árukat, amiket (gyakran) harmadik szintű áruval kérnek, azokat valakinek le kell gyártani, és emiatt megbomlik a szerveren az áruegyensúly (helyesebben már megbomlott). Én se szeretem ezeket a kéréseket, főként, mert borzasztóan elszaporodtak, és míg régebben gyakran csak közvetítő voltam a szomszédaim kérései között, most ezt nem tudom megtenni, pedig ez mindenkinek előnyös lehetne. Természetesen támogatom. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Dizel1

Veterán
Támogat!
Ez már volt terítéken, és a süllyesztőben landolt. Sokkal könnyebbé tenné az áru keresést. az 1 csillagosak máris hullanának ki. A testvér szűrő ablak alatt lehetne 3 csillag. Amennyit bekapcsolunk, annyi csillagosok lennének láthatóak. Vagy valami ilyesmi.
 

DeletedUser3541

Vendég
A kereskedőre ráfér a ráncfelvarrás, de extrém ötlet a legjobb ajánlatok elvetése.. Az jó lenne, ha nagyobb eltérés esetén kapna 3 csillagot egy ajánlat.

Nem az a kiegyensúlyozott termelés, amikor mindent megtermelsz magadnak, ilyen indok mellett nem kellene kereskedő. Az áru egyensúlyt épp az adja vissza, amikor a túltermelt cikkek ára leesik, így érdemes az "értékesebb" termékek gyártása felé mozdulni.

Itt elég nagy eltérés van a 3 féle áru termelési feltételei között, az alap manufaktúra terméke "értéktelenebb", de kevesebb lakos és alapanyag kell a gyártásához, így megérheti termelni kereskedelmi célra is, ha leesik a piacon a 3. szintű áruk ára, a játék mechanikája ezt támogatná szerintem, ezzel ellentétes a fenti ötlet.

A boltban sem vesztek akciós termékeket?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Siorna

Veterán
Szerintem ennél egyszerűbb lenne a megoldás: nem kellene ekkora szorzónak lenni az 1. polcon és a 3. polcon lévő áruk között. Oké, hogy, ahogy Hgmg szépen leírja, több lakos, több alapanyag... kell a 3. polcos árukhoz, na de azért a 16x-os szorzót enyhén szólva is aránytalannak találom! A 2x-es és 4x-es szerintem közelebb áll a valósághoz, és akkor vsz. nem próbálkoznának be ennyien a "csak 3. szintű árut termelek" megoldással.
 

Dizel1

Veterán
Nem támogatom :) A kereskedőre ráfér a ráncfelvarrás, de extrém ötlet a legjobb ajánlatok elvetése.. Az jó lenne, ha nagyobb eltérés esetén kapna 3 csillagot egy ajánlat.

Nem az a kiegyensúlyozott termelés, amikor mindent megtermelsz magadnak, ilyen indok mellett nem kellene kereskedő. Az áru egyensúlyt épp az adja vissza, amikor a túltermelt cikkek ára leesik, így érdemes az "értékesebb" termékek gyártása felé mozdulni.

Itt elég nagy eltérés van a 3 féle áru termelési feltételei között, az alap manufaktúra terméke "értéktelenebb", de kevesebb lakos és alapanyag kell a gyártásához, így megérheti termelni kereskedelmi célra is, ha leesik a piacon a 3. szintű áruk ára, a játék mechanikája ezt támogatná szerintem, ezzel ellentétes a fenti ötlet.

A boltban sem vesztek akciós termékeket?
Te itt most valamit nagyon nem értesz. Egy szűrőről van szó, amit vagy bekapcsolsz, vagy nem. Csak azért, mert te nem kapcsolnád be (amit nem hiszek), attól még ne kaszáld el azt, ami a többség számára hasznos lenne, mindezt úgy, hogy még nem érted miről szól az alap felvetés. Az, hogy ki, mit tesz hozzá, és milyen fikciót gyárt arról, hogy hogyan változna a termelés, teljesen sokadrangú. Úgyis mindenki a saját elképzelései szerint fog játszani továbbra is..
Szerintem ennél egyszerűbb lenne a megoldás: nem kellene ekkora szorzónak lenni az 1. polcon és a 3. polcon lévő áruk között. Oké, hogy, ahogy Hgmg szépen leírja, több lakos, több alapanyag... kell a 3. polcos árukhoz, na de azért a 16x-os szorzót enyhén szólva is aránytalannak találom! A 2x-es és 4x-es szerintem közelebb áll a valósághoz, és akkor vsz. nem próbálkoznának be ennyien a "csak 3. szintű árut termelek" megoldással.
Ezt már olvastam valakitől. Lehet, hogy akkor is te írtad. Szerintem ez a játék egyik alapja. El kell fogadni. Mint ahogy azt is, hogy nem forgathatod az épületeidet. Szerintem a szorzók megváltoztatása megborítaná az egész játékot. Nagyon csúnya beírások keletkeznének a fórumon. Már kisebb változások is hatalmas port kavartak.
 

DeletedUser3541

Vendég
Te itt most valamit nagyon nem értesz. Egy szűrőről van szó, amit vagy bekapcsolsz, vagy nem. Csak azért, mert te nem kapcsolnád be (amit nem hiszek), attól még ne kaszáld el azt, ami a többség számára hasznos lenne, mindezt úgy, hogy még nem érted miről szól az alap felvetés. Az, hogy ki, mit tesz hozzá, és milyen fikciót gyárt arról, hogy hogyan változna a termelés, teljesen sokadrangú. Úgyis mindenki a saját elképzelései szerint fog játszani továbbra is..

Nem vagyok benne biztos, hogy nem értem. Ha egy felvetésnél jelenleg a több ezer játékosból 11:1 az arány, az maximum itt jelent többséget, de mivel a döntés az összes játékosra vonatkozik, erős "a többség számára hasznos lenne" kijelentés, legfeljebb annyit jelenthetsz ki, hogy nem hátráltatná a többi játékost (ami persze a kapcsoló véletlen állítása miatt még csak nem is 100%-ban lenne igaz). A támogató és nem támogató emberek véleménye szerintem egyaránt fontos és én sem írom, hogy ne vess fel olyan dolgot, ami nekem nem fontos.

Persze, lehet olyan funkció, ami az érzelmi döntéseket hozókat támogatja (nem a legjobb ajánlatot fogadod el), de véleményem szerint ennél vannak nagyobb problémák is, amik rovására kár lekötni a fejlesztői kapacitást.

A kereskedőnél is lehetne pár olyan fejlesztés ami hasznosabb ennél, pl. több áru egyidejű kijelölése, azonos áruk egymás után következzenek, stb.
 

Dizel1

Veterán
Nem vagyok benne biztos, hogy nem értem. Ha egy felvetésnél jelenleg a több ezer játékosból 11:1 az arány, az maximum itt jelent többséget, de mivel a döntés az összes játékosra vonatkozik, erős "a többség számára hasznos lenne" kijelentés, legfeljebb annyit jelenthetsz ki, hogy nem hátráltatná a többi játékost (ami persze a kapcsoló véletlen állítása miatt még csak nem is 100%-ban lenne igaz). A támogató és nem támogató emberek véleménye szerintem egyaránt fontos és én sem írom, hogy ne vess fel olyan dolgot, ami nekem nem fontos.

Persze, lehet olyan funkció, ami az érzelmi döntéseket hozókat támogatja (nem a legjobb ajánlatot fogadod el), de véleményem szerint ennél vannak nagyobb problémák is, amik rovására kár lekötni a fejlesztői kapacitást.

A kereskedőnél is lehetne pár olyan fejlesztés ami hasznosabb ennél, pl. több áru egyidejű kijelölése, azonos áruk egymás után következzenek, stb.
De itt most simán arról van szó, hogy legyen szűrő a különböző csillagos áruk megjelenítésére. Egy olyan szűrő, mint amilyen most áll rendelkezésünkre a testvériségi tagok ajánlataira. Vagy ezt sem támogatod, hogy van ilyen, mert te nem "szűrsz" sosem a csapattagjaidra?:
 

Wiccara

Veterán
A boltban sem vesztek akciós termékeket?
Szia,

gondolkodj eladóként, és ne vásárlóként; mivel ennek az éremnek is két oldala van:)
Amikor termelsz, megkéred az árát annak, amire időt és energiát áldoztál; nem akciózni akarsz, meg engedni az árból; hanem korrekt "egál" cseréket. Főleg az Újvilágban harapózott el a szintek közti összemosás, és nehéz korrekt piacozást folytatni.
Támogatom, mert akinek fontos az 1:1-ben árucsere, ne a számára értéktelen, bosszantó álakciós ajánlatokkal vesződjön oldalakon át.
Azzal, hogy valaki választhat a szűrések között, nem kevesebb, hanem több lesz az elégedett piacozó.
Továbbra is lehet szűrni majd akciósra, tesósra, és azonosakra ;)
 

DeletedUser683

Vendég
Nem támogatom :) A kereskedőre ráfér a ráncfelvarrás, de extrém ötlet a legjobb ajánlatok elvetése.. Az jó lenne, ha nagyobb eltérés esetén kapna 3 csillagot egy ajánlat.

Nem az a kiegyensúlyozott termelés, amikor mindent megtermelsz magadnak, ilyen indok mellett nem kellene kereskedő. Az áru egyensúlyt épp az adja vissza, amikor a túltermelt cikkek ára leesik, így érdemes az "értékesebb" termékek gyártása felé mozdulni.

Itt elég nagy eltérés van a 3 féle áru termelési feltételei között, az alap manufaktúra terméke "értéktelenebb", de kevesebb lakos és alapanyag kell a gyártásához, így megérheti termelni kereskedelmi célra is, ha leesik a piacon a 3. szintű áruk ára, a játék mechanikája ezt támogatná szerintem, ezzel ellentétes a fenti ötlet.

A boltban sem vesztek akciós termékeket?
Csak nekem tűnik olybá, hogy neked az egész ötletből az jött le, hogy a 3 csillagosakat szűrje ki valamiféle szűrő, de az én értelmezésem szerint a keresztárus kérések a céltábla, jelzem nagyon helyesen. :) Ott is félreérthetted, hogy mindenki termeljen mindent magának. Szó sincs erről. Arról a korántsem egyedi szokásról van szó, amikor többen leraknak jóval több varázslatos árutermelőt (3. szintű áruk), mint amire szükségük lenne, és a többletből igyekeznek bevásárolni a piacon az 1. és 2. szintű árukat is. Nekem kifejezetten ezzel van a bajom, és ezért támogattam az ötletemet, nem a 3 csillagos ajánlatokkal, mert nyilván az senkit se zavar, ha kategórián belüli a kérés. ;)
(a kategóriák közti egyenetlenség ismert tény, már több szerveren felvetették ezt, de az Elementálos fejezettől kezdve elindult egy úgynevezett felzárkóztatás, amikor is már az alapvető termelők is közel annyit termelnek, mint más kategóriájú társaik)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3108

Vendég
Támogatom.
Idegesítő a rengeteg 100db 3. szintű áruért 1500db 1. szintű kérés... Egy idő után már teljesen mindegy a termelési költség, viszont a termelési idő, ugye, nem változik... :)
 

DeletedUser3541

Vendég
De itt most simán arról van szó, hogy legyen szűrő a különböző csillagos áruk megjelenítésére. Egy olyan szűrő, mint amilyen most áll rendelkezésünkre a testvériségi tagok ajánlataira. Vagy ezt sem támogatod, hogy van ilyen, mert te nem "szűrsz" sosem a csapattagjaidra?:

Elsődlegesen testvériségi tagoktól vásárolok +a kicsik ajánlatait gyakran akkor is elfogadom, ha nekem nem jelent előnyt.. Rossz irányba indultál el..

Csak nekem tűnik olybá, hogy neked az egész ötletből az jött le, hogy a 3 csillagosakat szűrje ki valamiféle szűrő, de az én értelmezésem szerint a keresztárus kérések a céltábla, jelzem nagyon helyesen. :) Ott is félreérthetted, hogy mindenki termeljen mindent magának. Szó sincs erről. Arról a korántsem egyedi szokásról van szó, amikor többen leraknak jóval több varázslatos árutermelőt (3. szintű áruk), mint amire szükségük lenne, és a többletből igyekeznek bevásárolni a piacon az 1. és 2. szintű árukat is. Nekem kifejezetten ezzel van a bajom, és ezért támogattam az ötletemet, nem a 3 csillagos ajánlatokkal, mert nyilván az senkit se zavar, ha kategórián belüli a kérés. ;)
(a kategóriák közti egyenetlenség ismert tény, már több szerveren felvetették ezt, de az Elementálos fejezettől kezdve elindult egy úgynevezett felzárkóztatás, amikor is már az alapvető termelők is közel annyit termelnek, mint más kategóriájú társaik)

Nem, próbálok összefüggésekben gondolkodni ;) A fenti ötlet csak egy tüneti kezelést nyújtana, a 1.000 termékért 16.000 típusú ajánlatokat nem szűrné ki, azokat viszont igen, amelyek azonos szintű termékből kínálnak jó ajánlatot. Én pl. testvériségi kaland alatt (ha egyedül vagyok fent a testvériségből) szoktam kitenni előnytelen ajánlatot, hogy gyorsan tudjak küldetést teljesíteni, de ilyen előfordulhat fejlesztéskor, bajnokság idején, stb. is, a fenti ötlet alapján ezek az ajánlatok is eltűnnek.

A keresztárus ajánlatok addig lesznek kint, amíg lesz rájuk igény, szórakozásból senki nem fogja kitenni őket, ha nem lesz rájuk kereslet.

A csillagok állítása nem jelent megoldást szerintem az alap problémára, ez kicsit struccos lenne.. Olyan szűrő kellene, amelynél mind a keresett, mind a kínált oldalon be lehetne állítani több féle terméket, így értelmesen lehetne szűrni az igényeknek megfelelő ajánlatot.

Szia,

gondolkodj eladóként, és ne vásárlóként; mivel ennek az éremnek is két oldala van:)
Amikor termelsz, megkéred az árát annak, amire időt és energiát áldoztál; nem akciózni akarsz, meg engedni az árból; hanem korrekt "egál" cseréket. Főleg az Újvilágban harapózott el a szintek közti összemosás, és nehéz korrekt piacozást folytatni.
Támogatom, mert akinek fontos az 1:1-ben árucsere, ne a számára értéktelen, bosszantó álakciós ajánlatokkal vesződjön oldalakon át.
Azzal, hogy valaki választhat a szűrések között, nem kevesebb, hanem több lesz az elégedett piacozó.
Továbbra is lehet szűrni majd akciósra, tesósra, és azonosakra ;)

A szabad piac bizony kegyetlen dolog, ha olyan terméket akarsz eladni, amire másoknak épp nincs szüksége, ide kell a türelem és az előrelátás. A bajnokság minden héten más típusú terméket értékel fel (és értékel le 2-2 másikat), ezt a piac is leköveti valamilyen szinten, persze, mesterségesen (érzelmi alapon) lehet befolyásolni a folyamatokat, de az már nem szabad piac :) Aki szeretne a bajnokságban előrébb végezni, simán venne előnytelenül is árut, segítve ezzel az eladót is, de ha senki más nem ad/vesz előnytelenül, akkor ez a lehetőség is kiesik. Szerintem továbbra sem az a megoldás, hogy kapcsoljuk ki a 3*-os ajánlatokat..
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent