• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Javítva Kaland ládanyitás

Micu65

Felderítő
Sziasztok
1583906682589.png
Szerintem a "Kinyitottad" helyett jobb lenne a "Kinyitottátok", hiszen mint az üzenetből is látszik, nem én csináltam.

Üdv!
Micu
 

Lupuj

Erős harcos
Szia Micu!
Ezt a levelet valójában Recterus kapta - mivel ő nyitotta ki a ládát - csak megjelenik mindenkinél, mint értesítés.
A "Kinyitottátok" még rosszabb kifejezés lenne, mivel csak 1 tag nyithatja ki a ládát.
 

Micu65

Felderítő
Szia Lupuj!
Ez nem levél, hanem értesítés. Ugyan azon a területen van, ahol megjelenik, ha motiválták valamelyik épületemet, vagy ha elfogadták egy ajánlatomat.
Nem értem, hogy másnak a leveléről miért kellene nekem értesítést kapnom, amikor tartalmilag nekem önállóan fontos.

Arról nem beszélve, hogy a neve helyén általában az elkövető ("feladó") van.
Szerintem engem kellene értesíteni, hogy ő kinyitotta, mert ha Recterus kapta, akkor annak sok értelme nem lenne, mert ő csak tudta, hogy kinyitotta. :)

A többesszám azért lehet indokolt szerintem, mert ez ugye csapat tevékenység.
De felőlem lehet az is, hogy "Kinyitotta" "d" nélkül.

Az egyes/többesszámmal amúgy is vannak bajok, mert ha egy ajánlatomat elfogadják, akkor az értesítés :
"XY
Elfogadták az ajánlatod!"
Pedig valahogy nem hiszem, hogy az XY több lenne.

De ahogy "XY kitakarította a(z)... épületedet", lehetne e többinél is "xy kinyitotta a ..." illetve "XY elfogadta az ajánlatodat"
 

Syntex

Ex-Csapattag
Sziasztok!

Javítottam a szöveget, köszönjük a jelzést. Mostantól így fog megjelenni:
Kinyitották a nagy kincsesládát. Az esemény véget ért. A jutalom bekerült a raktáradba.
 
Fent