• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Kaland állomások lezárása

Támogatod az ötlet továbbítását?


  • Összes szavazó
    61
  • A szavazás lezárult .

Tatos

Tag
Sziasztok

Annyi az ötlet hogy a mágusok zárolhassanak állomásokat a pályán hogy senki ne tudjon bele tenni. Azt hiszem sejthető miért bukkant fel most ez az ötlet. o_O
(és persze nyithassák is meg amit a másik lezárt). Alapból minden állomás nyitva lenne ha meg mindet lezárják a mágusok és inaktívak lesznek az alatt a 6 nap alatt akkor annak a testvériségnek nagyobb baja van mint a kaland. :p De meg lehet úgy is cifrázni hogy a pálya kezdő és végpontjának mindig összeköttetésben kelljen állnia nyitott utakon keresztül tehát nem lehetne mindet lezárni.
 

GreenKnight

Veterán
Szerintem a kaland pont az egymás közötti kommunikációról, fegyelmezettségről és odafigyelésről szól.Ne akarjunk a fejlesztőkkel megoldatni olyan dolgokat, ami a testvériség és azon belül a tagok feladata lenne, nem támogatom.
 

Tatos

Tag
Nektek megy? Nálunk mindig elrontja valaki, olyan tag is rontotta már el reggel kómásan aki pontosan tisztában volt vele és aktívan részt vett a szervezésben. A másik meg hogy az elvenart nagyon széles demográfia játssza, régebbi generációknak nem olyan átlátható sok helyen a játék mint annak aki virtuális benszülött. A klánok 95%+ ában nincs magas szintű valósidejű kommunikáció. De igazad van hogy amelyik klán viszont ezt eléri attól elveszne ennek az előnye.
szerk: és emiatt amúgy egy másik ötleten is ogndolkodtam a levezésen lenne mint fejleszteni, képek beszúrása, visszakereshetőség stb. jobb lenne egy kis belső fórum. nem tudom annak nyissak e ötletet.

szerk2: és akik picikék nem biztos hogyvégigérnek ha rossz helyre teszik
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 204368

Vendég
xD gyerekzárat kell tenni a kalandra? :DD két dolog ezt oldjátok meg magatok közt mert nem rendszer hiba hanem emberi hibáról bezsélünk a másik h ha "rossz" helyre raksz nem ér nagy veszteség titeket h érdemes legyne ezzel foglalkozni
 

Deleted User - 373998

Vendég
Kedves Játékosok!
A Ötletet kihirdettük szavazásra. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok.
Köszönjük az együttműködéseteket.
 
Persze, kaland közben fontos az egymás közötti kommunikáció, sőt alap, de..... ha aktívan beszélgetünk chat-en, akkor pl. hiába írom ki reggel chat-falon, hogy a sárga úton megyünk, azt már nem fogja látni az a játékostársam, aki csak este 10-kor lép be. Meg sajnos kaland idején le is áll gyakran a chat. (Körlevelet is szoktam írni, bár az sem a legjobb megoldás.)
Ráadásul sokszor előjön a "csorda-szellem" és ha egy tesó rossz helyre pakol, akkor nagyobb valószínűséggel rontják el mások is a pakolgatást.
Mi sajnos megérezzük, ha 20 kovács elúszik a semmibe, pedig nem vagyunk túl kicsik és kezdők.
Való igaz, az idősebb és rutintalanabb játékosoknak nehéz eligazodni az utak között :cool:
 

unseen

Veterán
Én sem gondolnám ezt játékhibának, tessék kommunikálni egymással. Ha kaland van és mindenki benne van, akkor mehet körlevél mikor melyik pontot, pontokat töltjük, így nem veszik el az információ a chat ablakban. Minél több ilyen kényelmi funkció kerül be a játékba, annál kevésbé kell gondolkozni és alakul át egyszerű klikkelgetős játékká.
 

DeletedUser4644

Vendég
xD gyerekzárat kell tenni a kalandra? :DD két dolog ezt oldjátok meg magatok közt mert nem rendszer hiba hanem emberi hibáról bezsélünk a másik h ha "rossz" helyre raksz nem ér nagy veszteség titeket h érdemes legyne ezzel foglalkozni
Nálunk is volt véletlen zárás,de a főmágus arra az időre kikapcsolta a mágusokat,így nem fordult elő többet
 

DeletedUser5383

Vendég
kommunikáció , kommunikáció és harmadjára is kommunikáció .
személy szerint nem támogatom de nem is szavaztam .
 

Gabriel70

Újonc
Felesleges kérés. Ideiglenesen le kell minősíteni mindekit aki nem irányít aztán a végen vissza... S nincs véletlen tovább lépes...
 

Erandyll

Felderítő
Felesleges kérés. Ideiglenesen le kell minősíteni mindekit aki nem irányít aztán a végen vissza... S nincs véletlen tovább lépes...
Ha leminősítesz mindenkit Testvérré, akkor az csak egy adott szint befejezésére hat. Prefektus rangtól felfele elvileg mindenki képes továbbvinni a következő szintre a kalandot, ha egy úttal legalább már felértek a csúcsra. Szerintem az alapötlet arra vonatkozik inkább, hogy egy adott szinten lehessen a különböző pontokat zárolni.
Pl. 3. szinten mi normál esetben 1 db utat viszünk végig. Ha megcsináljuk a kezdőpontot és azt mondjuk, hogy SÁRGA út, akkor a Kék és a Zöld 1. pontokat mágus/főmágus tudná zárolni, így nem veszne el még véletlenül se egy jelvény :)
 
Utoljára szerkesztve:

Wiccara

Veterán
Szerintem az alapötlet arra vonatkozik inkább, hogy egy adott szinten lehessen a különböző pontokat zárolni.
A kaland lényege a csapat munka! Nem az, hogy bezárok 3 kapuból kettőt, és a kisbirkák tutinaná jó felé fognak menni!
Véletlen előfordulhat, de kalandozni ( is ) megtanul a banda, az egymásra figyelés is a tanmese része ;)
Ebből kifolyólag nem támogatom!
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Putyika maga az 5let gyermeteg mert nyilvánvaló miért de minden kalandban van ember aki olyan helyre rak ahova nem kéne tehát van létjogosultsága. eltelt majd félév átértékelve nem látok okot h miért ne lenne ez jó 5let. de teljesen jogos az írásod :D
 

Putyika

Veterán
maga az 5let gyermeteg
Hát ez az. Olvasgatva a mostanában született ötleteket, azt tapasztalom, hogy egyesek azt szeretnék, ha a rendszer mindent megoldana helyettük. Már várom, hogy mikor kerül elő egy olyan ötlet, hogy be se kelljen lépni, még 3 óránként se, hanem lehessen beprogramozni előre 3-4 termelést. Az tetszett ebben a játékban, hogy tele volt kihívásokkal, de lassan az összes kiveszik belőle. :confused:
eltelt majd félév átértékelve nem látok okot h miért ne lenne ez jó 5let.
Természetesen meggondolhattad magad ennyi idő alatt, nincs ezzel probléma és nem kötekedésnek szántam, csak jót mosolyogtam, amikor észrevettem és nem tudtam elmenni mellette szó nélkül. :)
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Putyika értettem a megjegyzésed én is megmosolyogtam mert hát gyermetegnek tartom mégis igennel szavaztam azért van ebben kis ellentmondás. mi is csak 1 utat csinálunk kalandokon de sose volt még olyan h vki(k) ne raktak volna rossz útba pedig csak 20x van kiírva hova kell... de ezzel együtt kell élni
 

Erica

Veterán
Olvasgatva a mostanában született ötleteket, azt tapasztalom, hogy egyesek azt szeretnék, ha a rendszer mindent megoldana helyettük.
Szia @Putyika
Ebben a mondatodban minden.,de tényleg minden benne van. Nagyon tetszett.
Hogy ne legyek off, ha mindenki odafigyel, olvassa esetleg a Chat-falat, kérdez, szervez, figyeli a feladatokat, figyel a csapatra, ilyen gondok nem lennének olyan sűrűn. De a kommunikáció hiánya, akár egy háborút is kirobbanthat.
Legyen szép vasárnapja mindenkinek!
 

VednofQ

Felderítő
Értem a probléma lényegét, hogy egy-egy köztes állomást lehessen zárolni, hogy ne rakjanak bele. Szerintem ez nem érintene olyan túl sok állomást, és egy olyan segítség lenne a csapatoknak, amivel biztosabban, nagyobb kedvvel viszik végig a Kalandot az utolsó szintig.
Így is szükséges lesz a kommunikáció a termelések ütemezéséhez és a mennyiségekhez, és ez nem változtat azon, hogy továbbra is szükséges lesz az az egyedi taktika, hogy ki mennyi és milyen utat visz végig.
Támogatom
 

Bereny

Tag
Sziasztok! Szerintem is jó az ötlet. Mi is megbeszéljük előre, hogy melyik úton megyünk, de így biztosabb lenne a célba érés. A tévedésből, feleslegesen elhasznált jelvény a későbbiekben jól jön majd.
 
Fent