• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Képkereső játék

DeletedUser

Vendég
Most nem Vanek ellen vagyok, félre ne értsétek. Csak azt hittem az kapja a pontot, aki elsőnek megtalálja a képet. Szerintem itt nem kérdéses ki találta meg előbb.
Ezen most egy picikét azért ki vagyok akadva. Főleg, hogy így tök mindegy hányadiknak küldöd el a képről a linket, ha a másik aztán pontosabbat tud küldeni róla. Akik nem ért pöpecen a számítástechnikához, esélye sincs.
 

Vanek

Veterán
Na most nekem két kérdésem lenne a 3. képpel kapcsolatban. Hoshi szerinted Kahless vagy Vanek találta meg először a 3. képet? A másik kérdésem pedig Vanekhez szól. Tényleg felkutattad az egész fórumot és megtaláltad, vagy csak pontosabb linket készítettél arról a képről amit Kahless megtalált? Szerintem azért itt nem született igazságos döntés, de lehet ezt csak én gondolom így.
Vanek egy teljes órával később küldte el a képről a linket. Nem értem az Ő linkje miért volt jobb kahlessénál mikor egyértelműen ugyanarra a képre mutat.

Először a második kérdésre válaszolnék: nem kutattam, csak a kérésnek megfelelő linket csináltam - mert kahless nem a kiírt módon és a kiírt példaként írta le a linket - de ezt feljebb is láthattad mások hozzászólásainál ahogy Hoshi reagált rá ("Ez az egész téma linkje, nem egy bejegyzésé. Keresd tovább. ;) - Hoshi"). A Te linked (amivel megszerezted a 2 pontot) egy speciális link, mert mivel abban a témában csak 1 hozzászólás van, így annak még nincs külön 'hozzászólás' linkje (ott elég volt tulajdonképp a téma linkjét megadni); de a többinél a konkrét hozzászólás linkjét kell megadni (le van írva a kezdő hozzászólásban: "Ezt a bejegyzés jobb alsó sarkában található számra kattintva lehet előhozni.").

És akkor most az elsőre: nem, nem én találtam meg a képet először; de én válaszoltam olyan formában, ahogy az a feladatban kérve lett (kahless csak a téma címét linkelte; de nem a témát kell linkelni, hanem a konkrét hozzászólást - lásd fent). Ezért is írtam a hozzászólásomnál, hogy a 'lepattanó'-ra reagáltam. Vagyis láttam, hogy rossz formában lett megadva, és az nem lesz elfogadva; így egy gonosz, de élelmes lényként kihasználtam a kolléga hibáját, és a feladat leírásának megfelelően válaszoltam. :) Elnézést tőle, de mivel én ebben a játékban úgysem fogok sokszor részt venni, így még simán megelőzhet, ha jobban odafigyel; és most már biztosan jobban fog figyelni, hogy a megfelelő módon írja le a hozzászólást.
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm Vanek!
Viszont most már legalább annyival okosabb lettem, hogy megtanultam, hogyan lehet hozzászólást linkelni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ezek szerint akkor teljesen felesleges a belefektetett idő és erölködés.
Ha feladod, akkor igen. Ha tanulsz a hibádból, akkor nem.

Teljes mértékben egyet értek Vanekkel. Itt is, mint minden eddigi fórumos játékban, le voltak fektetve a játékszabályok. A szabályoknak megfelelően adta le a voksát Khaless? Nem. Elfogadható így az eredménye? Nem.
Ha jól emlékszem, Varga2002 is valami egyszerű dolgon csúszott el a városépítős játékban. Ott mindenki számára egyértelmű volt, hogy nem jár a jutalom.

A másik oldala a dolognak, hogy az igazságérzetem kellően berzenkedik az általam leírtak miatt. De ez nem ok, hogy ne Vanek vigye a harmadik helyet. A játék készítőinek kell arra odafigyelni, hogy a megfejtéseket ne lássuk, ugyan úgy, mint a fentebb jelzett városépítő játékban.
 

DeletedUser

Vendég
Teljesen egyetértek veled. Nekem sem az a bajom, hogy Vanek kapta a pontot. Hanem az, hogy végül is akárhonnan nézzük Kahless dolgozott meg érte. De elfogadom, hogy hibázott, így járt.
 

DeletedUser

Vendég
Értékelem, hogy Sera így kiáll mellettem, de ebből felesleges ekkora ügyet csinálni. Fogalmam sem volt erről a számos dologról, de most már legalább tudom ilyen is van. Ha lesz időm, biztos fogok még képet keresni, hátha szerencsésebb leszek. Ha mást nem is, tapasztalatot legalább nyertem.
 

Vanek

Veterán
Bocsi, Theodrul, de ezt tényleg nem tudtam kihagyni. :)
Ja, és köszi mindenkinek, aki ilyen lepattanókkal segít. Lehet, tavasszal minden 'segítőt' meghívok 1-1 itókára valahová - ha esetleg eljutnék odáig, hogy nyerjek is valamit ezen a fórumos játékon. :D :D :D
 

DeletedUser513

Vendég
Én voltam figyelmetlen! XD Nem olvastam el rendesen a szabályokat! Így meg nagy duhajba kiposztoltam a másikat! (Meg is veregetem a vállam!) :D
Örülök, ha segíthettem! (Hihihi...)
 

Vanek

Veterán
Egy kérésem lenne: ha már lejárt az aznapi verseny, akkor ki kellene írni a következő időpontot. Vagyis amire gondolok: most az van kiírva, hogy a következő időpont, amikor képek lesznek elrejtve a ma déli - miközben meg már késő délután (vagy akár már kora este) van; és jó lenne rákészülni esetleg a tényleg következő napra (illetve nem egy 10-órai ébredés után döbbenni rá, hogy 8-kor volt az előző eset - lásd tegnapi példa).
 

DeletedUser

Vendég
A tegnapi képek bent maradtak, ez kissé zavaró lehet.
 

Vanek

Veterán
Hoshi mondta:
Igen, volt egy kis kavarodás a képekkel. Ezért elnézést kérek.
Mai képek elhelyezése előtt törlöm az eddigieket.

Számomra úgy tűnik, hogy a tegnap kihelyezett képek is eltűntek; így nincs harmadik helyezett. :( :)
 

DeletedUser

Vendég
Számomra úgy tűnik, hogy a tegnap kihelyezett képek is eltűntek; így nincs harmadik helyezett. :( :)

Reggel míg aludt a gyerkőc átnéztem az egész fórumot, (az emberek az elfek ellen kivételével ) hogy vajon hol a 3. kép. Sehol nem találtam. Vagy én voltam figyelmetlen, vagy oda volt rejtve.
 
Fent