• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Jelzés (értesítés) testvériségbe való jelentkezés esetén.

Mihaszna

Veterán
Sziasztok.
Aki nem tartozik Testvériséghez és kap meghívót, annak egy felkiáltójel jelenik meg a "Testvériség" ikonnál, nagyjából így: Mentés.jpg . Szerintem sokat segítene a Testvériségeken is, ha ez a varázslat visszafele is működne, azaz, ha valaki jelentkezik egy testvériségbe, akkor ez a jelzés ebben az esetben is megjelenne.

Üdv,
Mihaszna
 

Kira7

Veterán
Szerintem meg ez teljesen felesleges. Amennyiben valaki jelentkezik 1 testvériségbe akkor legalább írjon 1 levelet a Főmágusnak, vagy van sok testvériség ahol ki van írva a leírásuknál hogy kinél kell jelentkezni a felvétellel, ott meg annak. Így ha ír 1 levelet akkor tudni fognak a testvériségben róla, aki meg erre nem veszi a fáradtságot az meg nyugodtan kivárhatja míg valaki észre nem veszi a jelentkezését a testvériségben ( és az esetek zömében elutasítja :) )
 

MesterAlma13

Erős harcos
Szerintem meg ez teljesen felesleges. Amennyiben valaki jelentkezik 1 testvériségbe akkor legalább írjon 1 levelet a Főmágusnak, vagy van sok testvériség ahol ki van írva a leírásuknál hogy kinél kell jelentkezni a felvétellel, ott meg annak. Így ha ír 1 levelet akkor tudni fognak a testvériségben róla, aki meg erre nem veszi a fáradtságot az meg nyugodtan kivárhatja míg valaki észre nem veszi a jelentkezését a testvériségben ( és az esetek zömében elutasítja :) )
szerintem ennek ellenére is hasznos
Volt hogy lebeszéltem valakivel a csatlakozást, jeleztem a csapatnak, aztán mentem a dolgomra. Amikor meg az illető játékos belépett, intézte az ő részét. Innentől nem kellene nekünk semmilyen levél (és nem kellene külön utánajárás, hogy megtörtént e már a jelentkezés). Ha lenne értesítés, tudnánk hogy mehetünk jóváhagyni, továbbá bárki tudná intézni a csapatból.
Arról nem is beszélve, hogy kezdő játékosok és testvériségek esetében meg tök jó, ahol örülnek ha csatlakozik valaki, aztán majd lesz ami lesz (kezdőként én is úgy estem be egy testvériségbe, azt sem tudtam mit nézzek és miért... minek olvassak el bármit is, hisz ez csak egy játék) - később meg vagy beválik vagy nem, de ez a jövő zenéje.

mivel fiam pl. egy kezdő testvériségben van benne, náluk ez egy baromi hasznos dolog lenne, ráadásul a testvériséghez való csatlakozás eléggé nyomva van.

nemcsak támogatom, hanem erősen támogatom az ötletet - továbbá... olyan gondot senkinek nem okozna ez a funkció, mivel a nagyobb testvériségek üres helyei hamar betöltődnek, tehát ők nem kapnának túl sok ilyen jellegű értesítést
 

Senta

Erős harcos
szerintem is felesleges, nem támogatom!
ha valamelyik testvériség új tagokat szeretne, is csak úgy jelentkezés útján, előzetes levelezés nélkül, így is megteheti ha rá-rá pillant a főmágus, vagy a huszontagból bárki! ha meg már ennyit se képes megtenni, nem igazán kell kommentálni
 

Mihaszna

Veterán
Annak, hogy "írj levelet ennek vagy annak, vagy Kiss Pistának", semmi jelentősége nincs, nem befolyásolja ezt az ötletet. Valaki kitalálta, aztán szállóige lett belőle.

Amennyiben valaki jelentkezik 1 testvériségbe akkor legalább írjon 1 levelet a Főmágusnak, vagy van sok testvériség ahol ki van írva a leírásuknál hogy kinél kell jelentkezni a felvétellel, ott meg annak.

Lehet, hogy én vagyok maradi (sőt biztos), de mit (és miért is) kell írni? Ha egy testvériség megad minden információt amit tudni kell róla, akkor mit kell írni a jelentkezés során?

"Szia. Szeretnék jelentkezni hozzátok, van rá lehetőség?" (Hát ha az van kiírva, hogy "felvétel", akkor csak van lehetőség, nem? A Jelentkezés gomb meg pont erre lett kitalálva, mivel másra nem is használható)

Esetleg "B" variáció, hogy aki jelentkezni szeretne, annak írni kell néhány sort "magáról"? (Mégis mit? Név, lakcím, TB azonosító? Esetleg azt, hogy miből bónuszos meg ehhez hasonlók? Arra is lenne megoldás: https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/adatlap-lehetőség-avagy-információ-mindenkinek.4394/
 

Kira7

Veterán
Esetleg "B" variáció, hogy aki jelentkezni szeretne, annak írni kell néhány sort "magáról"? (Mégis mit? Név, lakcím, TB azonosító? Esetleg azt, hogy miből bónuszos meg ehhez hasonlók? Arra is lenne megoldás: https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/adatlap-lehetőség-avagy-információ-mindenkinek.4394/
Szia!
Nem kell név lakcím stb. Igazán nem értem miért ekkora probléma 1 levél írás? A levélnek jelzés értéke is van, a testvériség felé az hogy elolvastam a leírásukat stb. szeretnék csatlakozni a játék közösségükhöz és tudok velük kommunikálni is, ha kell. Vissza felé meg annyi hogy mennyi idő alatt reagálnak rá és hogy. Amennyiben napokig választ se kapok rá vagy esetleg olyan + dolgokat kérnek ami nem szerepelt a leírásukba és nekem nem szimpatikus...akkor pl. elgondolkodtató hogy akarok-e közéjük tartozni. Értem én hogy csináljanak olyan app-ot programot stb. hogy mindent amit akarok magamról a városról azt oda beírjak, de a testvériség akár hogy nézzük az 1 közösség a játékon belül ( azért van körlevél, chat fal) és ha 1 közösséghez akarok csatlakozni akkor 1 kis kommunikáció azért ne okozzon ekkora gondot.
 

sleeky41

Veterán
Lehet, hogy én vagyok maradi (sőt biztos), de mit (és miért is) kell írni? Ha egy testvériség megad minden információt amit tudni kell róla, akkor mit kell írni a jelentkezés során?

"Szia. Szeretnék jelentkezni hozzátok, van rá lehetőség?" (Hát ha az van kiírva, hogy "felvétel", akkor csak van lehetőség, nem? A Jelentkezés gomb meg pont erre lett kitalálva, mivel másra nem is használható)

Sziasztok!

A testvériséghez való jelentkezés olyan mint mikor belépsz egy boltba :)
Nem tudom Te hogy szoktad, de én mindig hangosan köszönök, hogy észrevegyék beléptem és ezzel hívom fel magamra a figyelmet, itt vagyok és szeretnék valamit. Ugyan ilyen a testvériséghez való csatlakozás is, jelzed azzal a pár sorral amit írsz, hogy szeretnél része lenni egy csapatnak.

A testvériségeknél általában ki van írva mit várnak el, de szerintem azért mert leírod pár sorban neked mi tetszik éppen annál a testvériségnél, és mi az amit Te konkrétan hozzá tudnál tenni, igazán elvárható. A játékosok bajnokijáról csak akkor találsz információt ha megnézed az elvenstats - on egyébként más nincs, mert minden héten más a bajnoki ranglistája. A toronyról is csak azt látod, hogy éppen az adott csapat megszerezte e az aranyat vagy nem. Konkrétan a jelentkező tudja elmondani ( leírni ) ő mennyire foglalkozik az adott játékelemmel. Mert hiába lenne az adatlap amit most Te szeretnél megvalósítani, ezeket az adatokat ugyan úgy nem fogjuk látni rajta mint most tehát, hogy ezt megtudjuk marad a levél mint eddig is.

A bónuszos áruit is akkor tudod meg ha megnézed a városát és megkeresed melyik lehet az ( nem mindig egyszerű megállapítani ) de mennyivel jobb ha nem kell keresgélni mert leírja, ezt - és ezt termelem kiemelten. Egy levél megírása pedig nem több mint kb. 2 - 5 perc és ennyit szánjon már rá a jelentkező, ha már egy közösség tagja akar lenni.

Én mikor jelentkeztem egy testvériséghez pár sorban leírtam mikor kezdtem a játékot, naponta hányszor lépek be, melyik játékelem a kedvencem. Mi az amit a csapatért megcsinálok, de ha lehetőség van rá kihagyom. Hajlandó vagyok e facebook vagy más chat - es felülethez csatlakozni, vagy kérem tartsák tiszteletben a magánéletem és csak játékon belül kommunikáljanak velem. Ennyi igazán elvárható és ezeket az adatlap sem fogja pótolni.

Tudod lehet munkahelyi ártalom de naponta több levéllel is foglalkozom, és ahogy meg van írva magát az embert is jellemzi ;)
 

Putyika

Veterán
Egyetértek azokkal akik azt mondják, hogy bizony kell a levél. Egy komolyabb testvériség gondolkodás nélkül törli a levelet hanyagoló jelentkezőket....sőt sok helyen nincs is engedélyezve.
Sok minden kiderül pár levélből.
Persze, sok mindent kiírhatsz a testvériség adatlapjára, elvárások és hasonlók, de ezeket többnyire nem olvassák el, csak nyomják a "jelentkezem gombot".....2 házzal, egy top 5-ös tesóságba. :D
Ennek az ötletnek talán annyi haszna lenne, hogy amikor lebeszélted valakivel a felvételt, és levélben megállapodtatok, hogy holnap csatlakozik, akkor nem kell egésznap nézegetni, hogy jelentkezett-e már. De ilyen apró előny miatt felesleges időt és energiát pazarolni rá. Valószínűleg több ember is van a testvériségben aki rá tud nézni, vagy ez is megoldható egy pár szavas levéllel: "Szia! Jelentkeztem, elfogadnád?"
A bónuszos áruit is akkor tudod meg ha megnézed a városát és megkeresed melyik lehet az ( nem mindig egyszerű megállapítani )
Mióta érző sőt már felemelkedett áruk is vannak nehéz a manuk alapján eldönteni.
Egy tipp, hogy könnyebb legyen. Ha kimész a városából a térképre, akkor a város fölötti és lent a 2 oldalra lévő tartomány a bónuszosa....vagyis az északra, délnyugatra és délkeletre lévők.
 

Senta

Erős harcos
Lehet, hogy én vagyok maradi (sőt biztos), de mit (és miért is) kell írni? Ha egy testvériség megad minden információt amit tudni kell róla, akkor mit kell írni a jelentkezés során?

a mi testvériségünk zárt! és nem véletlen, vannak követelmények +10 láda, full torony bla-bla. Értem én, hogy sokan vannak akik mernek nagyot álmodni és 5 házzal már egy top10 tesóságba jelentkezni, de ez azért van, mert el se olvassák mi van a testvériségi bemutatkozásba.
Főmágusként kb a hócipőm tele ezzel, így lezártam a jelentkezési lehetőséget, ha valaki arra se képes, hogy bemutatkozzon, leírja, hogy igen képes vagyok a testvériség elvárt szintjét teljesíteni, semmi keresnivalója nincs köztünk! arról már nem is beszélek, hogy én kimondottan szeretem megnézni a jelentkezők "előéletét".
 

Erica

Veterán
Sziasztok.
Sok felesleges funkció már sok játékost összezavar, főleg az újakat. Ami van, az teljesen megállja a helyét, ettől nem kell több. Aki nem veszi a fáradságot egy rövid bemutatkozásra, azt nem veszik fel sehová. Nem arra vagyunk kíváncsiak Főmágusok, Mágusok, hogy melyik nemhez vonzódik, hogy mennyi macskája van otthon, és hány férje volt. Az érdekel, hogy szeret-e játszani ( nem magával ) és szeretne-e fejlődni a játékban.
Amikor kiírjuk a Testvériségi összefoglalót, benne vannak az elvárások, és a tesóság maga. Nálam Winyandoron ki van írva pl: Torony kedved szerint. Kedves jelentkezőnk megkérdezte, hogy mit jelent a kiírásban az, hogy: Tolom kedved szerint....... Válaszom: told.
Ne haragudj kedves @Mihaszna barátom, ezt most nem támogatnám.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Az ilyeneknek van a közvetlen csatlakozási lehetőség; beállítható a tesóság tagtoborzó fülén.
"közvetlen csatlakozási lehetőség" alatt mire gondolsz?
Nálunk volt hogy aki simán tudott csatlakozni, meg is lepődtem, míg másnál meg el kellett fogadni a jelentkezést. Nem találtam infót erre a beállításra vonatkozóan.

Ezért is felesleges plusz oldalakat regélni.
Felesleges dolognak tartom, amire kár energiát pazarolni.
csatlakozási kérelem -> értesítés, ennyiről van szó

Ennek az ötletnek talán annyi haszna lenne, hogy amikor lebeszélted valakivel a felvételt, és levélben megállapodtatok, hogy holnap csatlakozik, akkor nem kell egésznap nézegetni, hogy jelentkezett-e már. De ilyen apró előny miatt felesleges időt és energiát pazarolni rá. Valószínűleg több ember is van a testvériségben aki rá tud nézni, vagy ez is megoldható egy pár szavas levéllel: "Szia! Jelentkeztem, elfogadnád?"
mindkét vonal igaz, írjon levelet, stb. - de mi van a rengeteg kezdővel, aki nem tudja és nem is akarja az elején elolvasni a leírásokat, a wikit-t, nem akar levelezni, stb. - miért is tenné, ki tudja meddig játszik vele, aztán ha érdekessé válik, majd rendezi a sorokat, illetve utánaolvas a részleteknek

nem annyira ide tatozik, de mivel nagyon nyomatva van a testvériség létrehozása illetve a csatlakozás, így rengeteg egyszemélyes testvériség jött létre, ami szerintem nem tesz jót az Innonak, mert így egy játékos könnyebben akad el (és hagyja abba a játékot) mintha csatlakozna egy testvériséghez, ahol több mindent el tud érni és jobban tud haladni
 

Mihaszna

Veterán
Nos, kedves Erica és mindenki. Nem haragszom senkire se. Egy létező funkcióról beszélünk ami él(t), és ami esetleg kaphatott volna egy kis fejlesztést. Ezzel az ,,Írj egy levelet a Főmágusnak" szállóigével gyakorlatilag meg is lett ölve ez a funkció, mert az új játékosok (is) (bizonyos értelemben) "kénytelenek" erre szocializálódni, de erről nem a fejlesztők tehetnek.

Szép napszakot mindenkinek.
 

Rikari

Veterán
Nekünk nincsenek a csapatleírásban megfogalmazva elvárások, teljesítési statisztikák és dörgedelmek a viselkedésre vonatkozóan. Ez a bemutatkozó "Esszenciálisan" ;) a csapat játékstílusáról szól, és azt is röviden. Valójában a privát levélváltások és az E-stat azok, melyek sokat elárulnak egy játékos hozzáállásáról, eddigi csavargásairól, eredményeiről. Fontosnak tartom, hogy az első szűrő a levelezés legyen egy csatlakozás előtt. Ebben aztán lehet regélni a múltról, a vágyakról, a problémákról és a csapat elvárásairól, valamint a csatlakozás idejéről is. Minden testvériség más, így gondolnunk kell azokra is, ahol a kommunikációt mellőzve, kifejezetten a csapatfeltöltésre öszpontosítanak. Az ilyen csapatoknak érdemes ezt a gombot létrehozni, de a nagytöbbségnek egyáltalán nem mindegy kivel játszik együtt, miután a csapatok igyekeznek hosszútávra tervezni. Ez csak akkor lehetséges, ha a belépés előtt tisztázódnak az erővonalak, hogy a későbbi félreértéseket elkerüljék. Kevés lehetőségét látom annak, hogy ez elegendő támogatottságot kapna a továbbítás reményében. Beszéljünk egymással! Kapcsolatok nélkül mi is pont olyan robotokká válunk, mint a termelések begyűjtése. A játék emberi oldalából csípnénk el megint egy darabot, ha újabb gombnyomással intéznénk el a közös dolgainkat.
 

Putyika

Veterán
Ezzel az ,,Írj egy levelet a Főmágusnak" szállóigével gyakorlatilag meg is lett ölve ez a funkció, mert az új játékosok (is) (bizonyos értelemben) "kénytelenek" erre szocializálódni, de erről nem a fejlesztők tehetnek.
Ez a funkció nem ezzel az általad szállóigének nevezett, sokak szerint igen hasznos dologgal lett megölve.
Az új játékosok azért kényszerülnek arra a borzalmasan fárasztó tettre, hogy írjanak pár sort, mert a fejlesztők lehetővé tették, hogy a testvériségek lezárják a jelentkezést.....tehát, gyakorlatilag a fejlesztők tehetnek róla. ;) De igazából egy magára kicsit is adó testvériség, már azelőtt sem vett fel senkit, aki nem írt levelet a jelentkezés mellé.
De akinek megerőltető megírni egy jelentkezést, annak ott vannak azok a csapatok ahol kérdés nélkül lehet csatlakozni.
Meglátásom szerint, igazából az ötletednek semmi köze a levél/nem levél témához, a jelentkezéskor esetlegesen megjelenő felkiáltójel nem befolyásolná a főmágusokat abban a döntésükben, hogy lezárják a testvériséget vagy sem.
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.
Ennek a funkciónak a bevezetése jelenleg nincs tervben, többen levezették, miért lenne felesleges.
Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk bevezetni játékunkba, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 
Fent