• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Játékkal kapcsolatos kérdések

DeletedUser1047

Vendég
@RED1 te sem privátban minősítettél és akárhányszor mondom el, hogy mi a gondom, mintha előzmények nem is lettek volna, kicsavarod a szavaimat. Most sem reagáltál érdemben arra, amit írtam.
 

Lupuj

Erős harcos
;)
Egy kezdő programozónak ez a feladat tényleg ennyibe kerül. Egy tapasztalt programozó viszont tudja, hogy ehhez előbb a háttérrendszert kell megteremteni, és azon dolgozik, hiszen enélkül a %n tényleg %n marad a szövegben.

Szia Hoshi!
Már elnézést, de milyen háttérrendszer kell egy név beleírására abba a szövegbe, amikor az meg van, ott van a programozó orra előtt. Mert ő látja, kinek a csodája lépett szintet, tehát csak ezt a nevet kell beíratnia. Tudod ... %n.
Akinek ehhez "háttérrendszer" kell azt ki kell rugni és felvenni helyette egy "amatőrt", aki 1 perc alatt megoldja.
Semmivel nem bonyolultabb, mint Word-ben egy körlevelet elküldeni, akár 100 névre.
Hidd el, én sem tegnap láttam először Homelab-ot.
Ez pont ellenpéldája az elbagatelizálásnak, túl van misztifikáva. :(

Megértem, hogy próbálod védeni a "mundér becsületét", mert ez a dolgod.
Van egy olyan sejtésem, hogy egy ideig még ez a kérés is meg a szőnyeg alá.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3

Vendég
amikor az meg van, ott van a programozó orra előtt. Mert ő látja, kinek a csodája lépett szintet, tehát csak ezt a nevet kell beíratnia. Tudod ... %n.
Nem, nincs ott. pont ez a lényeg, ezt írom mióta. Erről a háttérrendszerről beszélek.
És amíg a mobilon nincs meg a lehetőség arra, hogy egymás csodáiba pakoljunk, ez nem is lesz ott, ugyanis felesleges lenne kétszer megcsinálni a hátteret hozzá.

Én elhiszem, hogy nagyon tehetséges programozó vagy, és biztos vagyok benne, hogy számos sikeres projekt áll mögötted, de kérlek, amíg nem látod a rendszert mindkét oldalról, nem dolgoztál rajta/benne, addig az ilyen hozzászólásoktól kímélj meg mindenkit.

Hogy mit értek ez alatt?
Akinek ehhez "háttérrendszer" kell azt ki kell rugni és felvenni helyette egy "amatőrt", aki 1 perc alatt megoldja.
Ezt. Ha nem tudod, milyen kritériumoknak kell megfelelnie egy rendszernek, hogy abban esetleg milyen hiányosságok vannak, vagy épp mi más élvez nagyobb prioritást, addig nem hiszem, hogy jogos lenne mások kirúgását és hasonlókat emlegetni.


Elhiszem, sőt tudom, hogy egy-két forrásból megy a mantra, hogy "Amit Hoshi mond azt ne higyjétek el, kössetek bele, érezze a törődést", de kezd ez nagyon unalmassá válni. Az ilyen kötekedéssel csak azt fogod elérni, hogy megunom, és akkor tényleg minden javaslat megy a szőnyeg alá az ilyen kötekedő kommentek miatt.
 

Lupuj

Erős harcos
Nem, nincs ott. pont ez a lényeg, ezt írom mióta. Erről a háttérrendszerről beszélek.
És amíg a mobilon nincs meg a lehetőség arra, hogy egymás csodáiba pakoljunk, ez nem is lesz ott, ugyanis felesleges lenne kétszer megcsinálni a hátteret hozzá.

Én elhiszem, hogy nagyon tehetséges programozó vagy, és biztos vagyok benne, hogy számos sikeres projekt áll mögötted, de kérlek, amíg nem látod a rendszert mindkét oldalról, nem dolgoztál rajta/benne, addig az ilyen hozzászólásoktól kímélj meg mindenkit.

Hogy mit értek ez alatt?

Ezt. Ha nem tudod, milyen kritériumoknak kell megfelelnie egy rendszernek, hogy abban esetleg milyen hiányosságok vannak, vagy épp mi más élvez nagyobb prioritást, addig nem hiszem, hogy jogos lenne mások kirúgását és hasonlókat emlegetni.


Elhiszem, sőt tudom, hogy egy-két forrásból megy a mantra, hogy "Amit Hoshi mond azt ne higyjétek el, kössetek bele, érezze a törődést", de kezd ez nagyon unalmassá válni. Az ilyen kötekedéssel csak azt fogod elérni, hogy megunom, és akkor tényleg minden javaslat megy a szőnyeg alá az ilyen kötekedő kommentek miatt.
Szia Hoshi!
Ismét elnézést kell kérnem, mert bírálni mertem a programozókat, de ....
... érdekelne ... ő nem látja/tudja abban a pillanatban, amikor készen lett egy szint a csodában, hogy az KIÉ volt?
Mert ha nem, akkor még nagyobb a baj a "keretrendszerrel". Akkor az tényleg nem is olyan fontos, hogy kiírassa azt a fránya nevet. :rolleyes:

Akkor hát marad a várakozás és a találgatás továbbra is.
 

DeletedUser3

Vendég
... érdekelne ... ő nem látja/tudja abban a pillanatban, amikor készen lett egy szint a csodában, hogy az KIÉ volt?
A mobil háttérrendszere nem tudja. Ezért kell először azt kiépíteni, hogy működjön, és utána a közös dolgokat (pl. értesítés a szintlépésről). Mivel a mobil más rendszerre épül, így ez időbe telik.
 

Lupuj

Erős harcos
Köszönöm a választ! (... és a türelmet)
Így már kicsit más az összkép.
Várjuk a fejlesztést! :)
 
Nem tudsz máshogy térképhez jutni, de várni is felesleges....vagyis nem tudom, hogy mire vársz. A térkép nem szerencse kérdése, ha megcsinálja a tesóság a 10 ládát akkor kapsz, ha nem, akkor nem kapsz.
Rajta vagyunk! Nem megyünk minden ajnokira hanem havi egyre ugrun miután kicombosodtunk
 
Nem tudsz máshogy térképhez jutni, de várni is felesleges....vagyis nem tudom, hogy mire vársz. A térkép nem szerencse kérdése, ha megcsinálja a tesóság a 10 ládát akkor kapsz, ha nem, akkor nem kapsz.
Ja ezt a 2 sort a wikibe kellene bemásolni, mert ugye átnéztem előtte
 

Mihaszna

Veterán
Sziasztok. Anyukám is szereti ezt a játékot, azonban ő nem ért a fórumozáshoz, ezért engem kért meg, hogy kérdezzem meg, hogy a képen látható Avatárt hogyan, vagy honnan lehet megszerezni? :) Ezt az egyik játékosnál látta meg.

Névtelen.jpg
 

Deleted User - 204368

Vendég
És valószínűleg igazad is van. Bár a Wiki oldalon kicsit másabb a kép, de a fekete cica stimmel :D Köszi a segítséget.
igen nekem is feltűnt... utána néztem én is h megerősítsem magam de nem találtam rá bizonyítékot. de az amuni kor portréi között van szóval 95%ot mondanék rá h onnan van klánba is ezt írták
 

Brjns

Tag
Sziasztok ! Érdekelne , hogy inaktív városokat mennyi ideig tartja meg a rendszer? Miért kell 1 éve inaktív városokat felderítenem ?
Köszönöm a választ.
 
Lehet nem jó helyre írom le a következőket, de jó ideje próbálkozom a seregem feltornászásával és nem igazán kellemesek a tapasztalataim a harcokkal. Hétről-hétre felemésztődik szinte a seregem 1-1 bajnoki után, hiába vannak lerakva a 2x2-es "segítségek" . És egyre nő a képzési idő a csodák fejlesztésével, ami együtt jár azzal, hogy egyre kevesebb sereget tudok előállítani a következő bajnokságra. A techfán az osztagméret növelése kikutatásánál a szöveg a következő: lehetővé teszi, hogy nagyobb seregekkel harcolhass. Ez így leírva kétértelmű: én állíthatok fel nagyobb sereget a velem szembenállóval, vagy a velem szembenálló sereg lesz a nagyobb? Sok megfogalmazási és csalóka hiba (?) van a játékban. Én helyesen és egyértelműen így fogalmaztam volna:lehetővé teszi, hogy nagyobb sereget állíts fel az ellenféllel szemben, ha ez a valós dolog. Viszont a mögöttes tartalom igazsága, hogy az én seregemmel együtt az ellenfél serege is nő, és ez becsapja a játékost(vagy csak én érzem becsapottnak magam és ez direkt így van kitalálva?). Hiányolom a Wiki részletességét ezzel kapcsolatosan is, nem mindenre ad kellő és alapos magyarázatot, pl. a csodák fejlesztése milyen hatással van a seregre, stb., nem akarok teljes részletességgel belemenni.
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Tavirozsa a wikin ne is nagyon próbálj túl részletes információkat keresni ott csak az alapokat írják le. a személyes tudásom erről. bajnokság és a tartományok különböznek. a katonai fejlesztések növelik az ellenséges bajnoki egységek számát és olykor erejét is tehát nem vagy előrébb bajnoki szempontból ha nagyobb az osztag méret mert ellenfélé is nagyobb lesz. ellenben a sima tartományok fixek tehát ott nagyobb lesz a te sereged de az ellenfélé nem. a csodák csak téged erősítenek. de ez nem biztos csak eddigi tapasztalatok/elmondások alapján van így.
és egyetértek abba h nagyon sok homályfedi a játékot és olykor zavaró tud lenni. pl fenti portré képet lehetetlen volt megtalálni.... csak kikövetkeztetni lehetett
 

Mihaszna

Veterán
Sziasztok ! Érdekelne , hogy inaktív városokat mennyi ideig tartja meg a rendszer? Miért kell 1 éve inaktív városokat felderítenem ?
Köszönöm a választ.
Ha jól emlékszem (Hoshi mondta), 30 nap után törlődnek az inaktív városok (játékosok). Ha nem így van, Hoshi, vagy tapasztaltabb játékos majd kijavít. Ám ha minden igaz, elméletben gyakorlatilag ha valaki belép a városába, akkor a 30 nap előröl kezdődik, még akkor is ha, nem csinál semmit se, mivel bejelentkezett a játékba.
 

Rikari

Veterán
Az inaktív városok, s csak annyival egészíteném ki Mihaszna bejegyzését 30 nap után törlődhetnek (ez utóbbi szón van a hangsúly), mert ez nem azt jelenti, hogy promt időben törlődnek is. Egy bekukkantással újraszámol az időkerék. Az inaktivitást egy több szűrővel ellátott rendszer figyeli és rendezi. Nem a játékmoderátorok végzik ezt manuálisan. A szűrők első sorban arra vonatkoznak, hogy attól, mert valaki már nem játszik, de elérte a 3. faj korát, vagy nem érte el, de vásárolt menet közben gyémántot, azt a rendszer nem törli. Egyrészt mert elérte azt a szintet, ahol meghúzták a határt, másrészt mert a vásárlásával jogot vindikált arra, hogy a "terméket" ne lehessen tőle megvonni, még akkor is ha nem tudott erről. Tehát ha az említett kritériumok valamelyikének megfelel, akkor bent marad a városa a térképen, akkor is ha több évig, vagy soha nem tér vissza. Időnként megtörténnek a törlések és akkor tömegesen jelennek meg a térképen a szimpla aranybányák, amíg fel nem tölthetők új belépőkkel a térkép hiányosságai. A feltöltést is rendszerszinten végzi el a játék, középpontból kifelé halad és közben azt is figyeli, hogy te milyen bónuszokkal játszol. Remélem jól emlékszem mindenre. ;)
 

Micmi

Újonc
Sziasztok!

Segítenétek egy egyszerű kèrdésben?
- a testvériségi segítségnyújtàskor a kezek gomb zöld és barna, ennek mi a jelentése?
Köszi!
 
Fent