• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Itemek

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Rikari

Veterán
A városainkban már letett épületek méreteit is meg lehetne jeleníteni a hozzájuk tartozó paneljeiken?
Elképzelésem szerint: ha ráviszem a kurzort, akkor a megjelenő felületen az előnyt jelentő adatok felett lehetne látni a méretet is. Tudom, hogy ez egy kényelmi kérés lenne a részemről, hogy amikor újabb épülettel szeretném kicserélni a régit, akkor ne kelljen ahhoz elmozgatnom amit már letettem, és kiszámolgatnom a szabaddá vált kockákat, hogy pontosan lássam mekkora lenne a felszabaduló hely. Sajnos nem minden esetben látható ez azonnal, főként a takarásban lévő épületeknél nehézkes ez a művelet. A téli tájban még a háttér miatt is körülményesebb a számolgatás, mert eléggé haloványka a terület raszteres felosztása. Amint ez a funkció beépülne, azonnal látnánk, hogy mit mivel cserélhetünk le. Az új épület adataiban ott van mindig a méretigény, így ha ez megvalósulna, rögtön összevethetnénk a már használatban lévő régivel.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4521

Vendég
Lehet hogy kényelmi funkció, de az is biztos hogy praktikus, és a megvalósítása sem körülményesebb a többi kéréshez képest. A kérés reális. Támogatom.
 

Rikari

Veterán
Hozzáfűznék az ötletemhez még egy igen lényeges szempontot. Egyre több épületünk van melyek termelők is egyben. Az ilyen épületek áthelyezése idővesztéssel jár, mert a termelés ahogyan a felugró ablak szövege is figyelmeztet újra indul a nulláról. Csak azért, hogy megnézzem pontosan mekkora helyet foglal be a városban, két lehetőségem van. Kivárom, amíg éppen eljön a leszedés ideje, ami sokszor lehet egy szettes épületegyüttesnél akár 20 óra, vagy áthelyezem és elvesztem az addigi időt, ami a termelésre fordítódott. Valójában egyik sem túl vonzó megoldás. Eddig mindig a veszteséget vállaltam be, mert az adatot akkor akartam megtudni, amikor a helyzet megkívánta. Aztán ennek az eredménye az lett, hogy a szetten belüli épületek össze-vissza kezdtek termelni. De ez már csak következmény amit 24 órás kihagyással egyenesbe lehetett hozni. Ha az alapötlet megvalósítható lenne, akkor ezek a szituációk is elkerülhetők lennének.
 

GreenKnight

Veterán
Csak azért, hogy megnézzem pontosan mekkora helyet foglal be a városban, két lehetőségem van. Kivárom, amíg éppen eljön a leszedés ideje, ami sokszor lehet egy szettes épületegyüttesnél akár 20 óra, vagy áthelyezem és elvesztem az addigi időt, ami a termelésre fordítódott. Valójában egyik sem túl vonzó megoldás.
Vagy harmadik lehetőség, hogy megnézed az elvenstatson a városod alaprajzát. :)
 

DeletedUser

Vendég
Csak azért, hogy megnézzem pontosan mekkora helyet foglal be a városban, két lehetőségem van
+1: A körülötte levő elmozdítható épületek felemelésével is megláthatod az adott épület oldalainak hosszát.
 

Rikari

Veterán
Green és Királynő!
Nem az a problémám, hogy nem tudom sehogyan megoldani a méretek összehasonlítását. Nem kértem erre ötleteket. Rossz irány!o_O Egyszerűbbé szerettem volna csak tenni az összehasonlítást, ha látnánk a már letett épület méretét is a menüjében. Jó irány!:)
A játéknak önjárónak kell lennie és nem kiegészítő oldalakkal együtt játszhatónak. Ettől egy cseppet csak jobb lenne. Ennyi!;)
 

DeletedUser

Vendég
Nem támogatom
Önoptimalizáló áldás ne legyen? Így is lassan olyan egyszerű minden, mint a faék, az új portál, arany, kalapács áldásokkal.
 

DeletedUser683

Vendég
Egy nagyon egyszerű kérdést feltennék: Áruljátok már el, hogy miért kell mindig minden ötletnél gúnyolódni? Enélkül nem megy? Folyton az ötletek témákban mennek a legnagyobb csörték (tudom, volt részem bőven benne), mert páran folyton gúnyolódnak. Nem lehetne másképp tálalni, anélkül, hogy közben keresztülgyalogolunk valakin?
 

Rikari

Veterán
A fajos átrendezésnél vetődött fel bennem, (de már nem először), hogy annak is célszerű lenne látni a méretét, éppen úgy, ahogyan a raktárból kivett épületeknél, még a letétel előtt, amit át akarok helyezni. Miután még ilyen ötletről nem olvastam, ezért fogalmaztam meg itt az észrevételemet.
Ha segítséget kértem volna, a méretek áttekintéséhez, akkor azt nem ebben a topikban írtam volna meg. Teljesen mindegy a témát illetően, mennyi lehetőség van arra, hogy megnézzem a méreteket, mert az lenne a célszerű, ha ott és akkor látnám és azt, amire szükségem van. Nem keresgélnék ehhez mankót más oldalakon és nem pakolásznám szét, a nem lévő helyre a kérdéses épület környezetét.
A szavakon lovaglás nagymesterei azonban itt is megcsillantották bájos képességeiket, ahogyan azt már oly sokszor megtették a játékostársaikkal, akik ötletelni mertek, vagy aktívak voltak a fórumon. Sajnos már csak voltak, mert ezek a felhangok, érzelmi alapon vezérelt és a szimpátia által irányított véleménynyilvánítások többet ártottak, mint használtak.
Az ötletem mindenkit segítene, még azt is akinek a világa egy faék. Kitartanék mellette, mert hasznos lenne. Akik nem ragadtak ki mondatokat a bejegyzésem szövegkörnyezetéből és csak arra reflektáltak ami magát az ötletet érinti, azoknak megköszönöm a hozzászólásukat és egyben megkérem a moderátort, hogy segítő szándékával továbbítsa az ötletemet a fejlesztőcsapat felé. Köszönöm.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser

Vendég
Ha segítséget kértem volna, a méretek áttekintéséhez, akkor azt nem ebben a topikban írtam volna meg.
Azért azzal nincs semmi baj, szerintem, ha újabb tippeket írunk le, amiket esetleg nem ismersz. És mások is kaphatnak innen ötleteket, ahogy fentebb látszik is. Tehát hasznosnak látom az ilyen bejegyzéseket is. Aki ezekre ilyen sértődéssel, támadással reagál, az számíthat nem tesző reakciókra is, evvan.

Folyton az ötletek témákban mennek a legnagyobb csörték (tudom, volt részem bőven benne), mert páran folyton gúnyolódnak.
Én úgy látom, ez sokszor azzal szokott kezdődni, hogy az ötlet felvetője nem tudja elfogadni az ellenvéleményt és ez fajul el.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser683

Vendég
Én úgy látom, ez sokszor azzal szokott kezdődni, hogy az ötlet felvetője nem tudja elfogadni az ellenvéleményt és ez fajul el.
Általában igen, viszont itt nem ez történt. Konkrétan tőled nem láttam elutasító véleményt, csak kötekedést, amit egyre magasabb szintre emelsz már itt a fórumon, és ami a legszomorúbb, hogy azt látom, hogy te ezt élvezed is. Nem hinném ,hogy neked folyton keresni kéne azokat a fórumon, amiken gúnyolódni lehet. Sonkának se hiszem, hogy úgy kellett volna válaszolnia. Green meg folyton osztja a tanácsot, ami nem is lenne baj, de ha feltekint, láthatja, hogy ez az ötletek topik, és nem tanácsot kért az ötletelő, főleg nem külső alkalmazásokról, amit nyilván tud az ötletelő, hanem felvetett egy ötletet, ami nem fogja befolyásolni a játékát senkinek, sem nem fog belezavarni a játék mechanikájába. Itt most nem az érvek volt a lényeg, hanem a kötekedés, és erről le kéne szokni. Ha az egeret fölé tartjuk az épületeknek, mindenféle információ megjelenik egy tooltippben. Kérdem én: miért ne lehetne ez is bent? Boldogulok nélküle, de gyakran megkönnyítené a pakolást, ha egy egyszerű kijelzés lenne a méretről, és nem kéne folyton külső oldalt megnyitnom. Ez vezérelte az ötletelőt is. Ennyi a dolog.
Azért azzal nincs semmi baj, szerintem, ha újabb tippeket írunk le, amiket esetleg nem ismersz. És mások is kaphatnak innen ötleteket, ahogy fentebb látszik is. Tehát hasznosnak látom az ilyen bejegyzéseket is. Aki ezekre ilyen sértődéssel, támadással reagál, az számíthat nem tesző reakciókra is, evvan.
Ez meg baromira ledegradáló. Miből gondolod, hogy nem tudja? Kérdezte a lehetőségeket? Ismét leírom, ez az ötletek topik, és baromira örülnék, ha nem kötekednél folyton, mert már unalmas. Bizonyára találsz más helyet is, ahol ezt megteheted, ha ez annyira bejön neked. Nem a tiéd ez a fórum, hanem a játékosközösségé, és nem kell folyton a mások hibáit keresned!!!
Így is lassan olyan egyszerű minden, mint a faék
Erre csak annyit, hogy az ék az emberiség egyik legnagyszerűbb találmánya, és ma is nagyon sok dolog működik az elve alapján! ;) Lehet, hogy egy számszaki beállítottságú embernek egyszerűnek tűnik, de nem becsülném le. Nem lehet, hogy Hoshi legendás szállóigéjét akartad idézni? Csak mert az fagolyóról szól, és korántsem ugyanaz. ;) Te is le tudod írni a véleményedet az ötlettel kapcsolatban úgy, hogy közben nem rúgsz egyet az ötletelőn, biztos vagyok benne!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
viszont itt nem ez történt.
Hasonló történt, csak épp a más megoldásokon sértődött be az ötlet felvetője. Amin simán túl lehetett volna lépni amúgy.
csak kötekedést,
Nem az volt. :p Amit ebből vezetsz le, az innentől nem stimmt. :p
főleg nem külső alkalmazásokról, amit nyilván tud az ötletelő
De mondom, mások viszont épp innen látják meg. De ja, engem az ragadott meg, hogy két lehetőséget említett, amik nagyon nehezek, veszteségesek, és ebből kiindulva magyarázta az ötlete rettentő fontosságát. Az alap ötletre nem reagáltam, mert nem volt vele bajom. Bár nekem nincs rá szükségem, általában ránézésre látom már a méreteket, de megértem, hogy mások nem így vannak, ezért nem is elleneztem.
 

DeletedUser3

Vendég
Kizárólag a témaindító bejegyzés alapján: hasznos ötlet, továbbítjuk.

Továbbiak: @GreenKnight leírt egy újabb módot, ami segíthet addig, amíg ez bevezetésre nem kerül, mindezt segítő szándékkal. @Kiralyno szintén.
Erre @Rikari besértődött, mert azt hitte, hogy ezek lekicsinyítik az ötletét (vagy ki tudja miért).

Áruljátok már el, hogy miért kell mindig minden ötletnél gúnyolódni?
Egy darab kommentet látok, amit lehet gúnyosnak venni, ha nagyon akarja az ember. A többi csak segítség akart lenni az ötlet felvetőjének, vagy a többi játékosnak (utóbbi meg is lett köszönve...)

A szavakon lovaglás nagymesterei azonban itt is megcsillantották bájos képességeiket, ahogyan azt már oly sokszor megtették a játékostársaikkal
Senki nem lovagolt a szavaidon. Nem mondták, hogy ez egy rossz ötlet, csupán azt, hogy addig is, amíg ez bekerül (ha bekerül) van más lehetőség is, amit ki tudsz te is és más is használni. Elnézést ne kérjenek azért, mert írni mertek az ötletedhez? (Igen, ez direkt gúny. Ez jött le a kettőtök kommentjeiből.)

Általában igen, viszont itt nem ez történt.
Valóban. Én azt látom, hogy Te nagyon félreértetted @GreenKnight és @Kiralyno kommentjét, azt támadásnak vetted, és belekezdtél a védelembe, holott erre nem volt szükség. Ezt @Rikari megtoldotta a saját hozzászólásával, és beleálltatok két olyan emberbe, akiknek egy negatív szavuk sem volt az ötletről addig. Ahogy leírták, segíteni akartak a TÖBBI játékosnak akik esetleg a kiegészítő lehetőségekről nem tudnak.

Ez meg baromira ledegradáló. Miből gondolod, hogy nem tudja?
Miből gondolod, hogy esetleg tudja? Nem kevésszer jönnek a supportra nagyobb, top 50-ben lévő játékosok, mert nem értenek valamit, főleg ha új dolog. Nem törvényszerű, hogy mindenki mindent tud a játékról. Az újabb játékosoknál ez természetesen hatványozottan érvényes.

Nem a tiéd ez a fórum, hanem a játékosközösségé, és nem kell folyton a mások hibáit keresned!!!
Pontosan. Ez a topik sem Rikarié, hanem a teljes közösségé. Ha valaki elolvassa, akkor láthat olyan tippeket, amik segíthetnek neki, hiába ez az ötletek topik.

Te is le tudod írni a véleményedet az ötlettel kapcsolatban úgy, hogy közben nem rúgsz egyet az ötletelőn, biztos vagyok benne!
Ebben egyet tudunk érteni.

Topikot zártam, ötletet az első bejegyzés alapján továbbítottam.

Javaslom az érintett feleknek a mellőzés funkció gombjának sürgős megkeresését és használatát.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent