• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Inkorrekt Piac

Dizel1

Veterán
A változtatások miatt még aránytalanabb piacolás lett, mivel mégjobban elszabadultak az árak, miközben az értéke változatlan marad. Tehát ha a változtatás nem érintene meg, akkor most nem lenne az a téma, hogy milyen ajánlatok vannak fent.



Nehogy azt hidd. Számtalan esetben láttam még régebben olyat, hogy pl adott 1e gyantát 2e holdkőért, a másik oldalon meg ugyan az az ember 2e holdkőért kért 2e gyantát. Ez nem a rossz gazdálkodásnak az eredménye, hanem a potyázásnak. De ilyen mindig is volt/van/lesz.

Amúgy keresztbe én is pakolok az érzőből de olyanokat, amik a régi rendszer szerint bőven 3 csillagosak voltak. Azonos kosarasokat 1:1be rakok. attól függetlenül, hogy olyan érzőket gyártok, amik hiánycikkek (legalábbis egy része az elején az volt). És nagyon jól tükrözi a helyzetet az, hogy ezeket elég hamar el szokták vinni (sokat perceken belül), ezzel legalább megúszom a piacot annyival, hogy belépek, kipipálom a csapat szűrőt és ennyi. Ami nekem kell, azt meg kipakolom. Azt a 190 oldalt meg bogarássza az, aki örült a piaci változtatásnak, mert azóta van ez a káosz...
Egy kis tévedés van az írásodban. Engem az inkorrekt ajánlatok régebben is megérintettek, és most is, függetlenül a változásoktól. Egy ideig meg is szólítottam játékosokat emiatt. Valaki fentebb (nem szó szerint) írta, hogy ez egyfajta otthoni viselkedés, és nem a játékba való.
Calyr is kifejtette azt, amit én csak dióhéjban írtam le. Vagyis a rossz stratégiát okoljuk mindketten. Meg kell tanulni játszani. Fel kell néni a játékhoz méltó szintre, és nem lesz szükség az inkorrekt piacolásra. Más az, amikkor csapaton belüli, taktikai piacolásról van szó. Ott csupán arra kellene ügyelni, hogy minél kevesebb ideig legyen fenn, mert ezzel rossz példa jelenik meg azok számára, akik meggyőződésből csinálják.
 

Susanh

Erős harcos
@bere007
Nem szeretnélek támadni vagy ilyesmi.. de..
1960 gombáért 4410 platina a 2 csillagos.. 1172F983-E2FD-429D-B412-FB3274D73B4C.jpeg
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Tatos

Tag
Szerintem ebben a játékban az inkorrekt ajánlat inkorrekt.
Hát ez abszolút vitathatalan, igazad van per definitionem.
Kinek nem inge,ne vegye magára...:D
Nos ha nem szólt az egycsillagosaknak akkor bocsi hogy pont téged találtalak be vele.

Arra számítottam bere és calyr hozzászóláait már nem fogja mutatni nekem a fórum , na mindegy új nap új lehetőség.
amióta belepiszkáltak a piacba, azóta brutál eltéréseket enged felpakolni
T1ből T3ba 1:18-at enged, régen pedig 1:56 vagy hasonló volt ( 1:16 volt a sima 2csillagos ugyebár 1:4 * 1:4). Viszont azonos szinten belül most 1:8 is lehet, régen csak 1:4ig engedte.
a termékek előállítási költsége még mindig 1:4 arányban van.
Megmutatnád nekem a számításaidat? Hátha elnéztem valamit, biztosan emlékszel hogy nekem más jött ki én mutattam is.
Én még tovább mennék - mindenféle támadó szándék nélkül, reális helyzetértékelésképp.
Szerintem aki efféle dolgokkal él, az kirakatba teszi, hogy nem tud rendesen játszani, nem ért itt sok mindent, nem tudja kihasználni a játék adta lehetőségeket. Azért van szüksége efféle dolgokra.
Nem látom az összefüggést bár támadásnak jó lenne a kijelentés. Nyilvánvaló hogy az általad megszabott játéktempónak és játékcéloknak kell ehhez megfelelni. Na de te döntöd el hogy az ettől való eltérést hogyan értékeled, az "el kell fogadni" kijelentés gondolom akkor arra vonatkozott hogy úgysem tudsz vele mit tenni.
Ahhoz hogy optimalizáld a fejlődés ütemét, mindent ki kell egyensúlyozni, és ha valamiből extrát szerzel az gyorsítja a fejlődésed egészen addig amíg képes vagy kiegyensúlyozni azt, mert több kapacitás marad az összes többi dologra. Minél profibb vagy annál nagyobb extrát vagy képes kezelni (hasznosítani a fejlődés érdekében) ami komoly játékismeretet igényel és az összefüggések átlátását. -feltéve hogy a játékcélod a minél hatékonyabb fejlődés ami persze nem mindenkinél van így, nem is kell hogy úgy legyen. Ez minden stratégiai és gazdálkodós játékra igaz és ez hajszálpontosan az ellenkezője annak amit írtál. Talán ezért fordul meg az ember fejébenhogy olyat próbálsz támadni vele aki azt állította növelni tudja a tempóját / hatékonyságát az extrával.
De lehet hogy tényleg nem támadás akart lenni csak készpénznek vetted hogy az általad megszabott ritmus és tempó a célja másnak is.
Azt a 190 oldalt meg bogarássza az, aki örült a piaci változtatásnak, mert azóta van ez a káosz...

Tehát a szintek közti csere nagyobb üteme zavaró a számodra, valamint ezt nem tekinted bizonyítéknak arra hogy tévedtél az arányokat illetően. Rendben. Megérteni sose fogjuk egymást de remélem azért most is hozzájutsz a piacon ahhoz amire szükséged van. :)
 

bere007

Veterán
@bere007
Nem szeretnélek támadni vagy ilyesmi.. de..
1960 gombáért 4410 platina a 2 csillagos..1964 bővítmény megtekintése

Semmi gond. Ez az ajánlat is azt mutatja, amit írtam. Ez a régi rendszerben bőven 3 csillagos volt. Mivel ott a váltó 1:16 volt, amit bemásoltál az meg 1:9es. Szerintem ezt is írtam és nem azt, hogy keresztbe 2 csillagosan az új rendszerrel. ;) Azonos kosarasoknál meg 1:1be cserélek, hamar elvitték az összeset, amúgy 20e gombát adtam 20e szappanér cserébe.
És nem mellesleg ezek az ajánlatok is elég hamar el szoktak menni...

Megmutatnád nekem a számításaidat? Hátha elnéztem valamit, biztosan emlékszel hogy nekem más jött ki én mutattam is.

Egyszerű a számítás. Nézd meg, hogy az előállítási költsége minek mennyi. Arany és alapanyag tekintetében. Eléggé sok számítás volt ezzel kapcsolatban mindig is, így ebbe nem is akarok belemenni, meg nem is nagyon érdekel. A nagy munka közepette elfelejtették átállítani az előállításnak a költségét.

Tehát a szintek közti csere nagyobb üteme zavaró a számodra, valamint ezt nem tekinted bizonyítéknak arra hogy tévedtél az arányokat illetően. Rendben. Megérteni sose fogjuk egymást de remélem azért most is hozzájutsz a piacon ahhoz amire szükséged van. :)

Engem az zavart akkor, hogy tele volt olyanokkal, hogy azonos kosarasokból 4x-5x többet kér, különböző kosarasoknál 10x több t3at kér, mint ami t1et ad, meg ilyenek. És erre írtam, hogy ilyet régebben nem engedett meg az a gonosz piac, bezzeg ez az új igazságos mindent megenged. A piacon meg mindenhez hozzájutok és mindenből van bőven, köszönöm a kérdésedet.
 

Susanh

Erős harcos
De az a règi rendszer volt,mikor ez az ajánlat 3 csillagos volt(talán) ez új rendszer...fejlődtünk,ez olyan,hogy neked a fillér tetszik jobban nem fizethetsz azzal már..mert a forintot használjuk.
Igazodni kell a frissítésekhez;)
 

Tatos

Tag
De az a règi rendszer volt,mikor ez az ajánlat 3 csillagos volt(talán) ez új rendszer...fejlődtünk,ez olyan,hogy neked a fillér tetszik jobban nem fizethetsz azzal már..mert a forintot használjuk.
Igazodni kell a frissítésekhez;)

Az érték nem változott csak a címke. A címkézés csak mankó de a valódi érték a kereslet kínálat alapján ingadozik. Az egyetlen kiindulópont (ami körül az értékváltozás történik) az az előállítási költség. Az előállítási költséget kiszámoltam berének hónapokkal a frissítés előtt és nagyon örülök neki hogy a fejlesztők is kiszámolták végre. A kettő egybevág.
 

Dizel1

Veterán
Semmi gond. Ez az ajánlat is azt mutatja, amit írtam. Ez a régi rendszerben bőven 3 csillagos volt. .......
Sajnos csatlakoznom kell Susanh -hoz a fenti érveléseddel szemben. Engem nagyon megvisel az óra átállítás a normálról nyárira. (Mert hogy nincs téli.) Ennek ellenére az átállított idő szerint élek tovább. Vagyis teljesen miindegy, hogy mikor, mennyire volt inkorrekt az ajánlat, ha most is az.
 

bere007

Veterán
De az a règi rendszer volt,mikor ez az ajánlat 3 csillagos volt(talán) ez új rendszer...fejlődtünk,ez olyan,hogy neked a fillér tetszik jobban nem fizethetsz azzal már..mert a forintot használjuk.
Igazodni kell a frissítésekhez;)

Akkor nézzük kicsit más irányból.
acél termelés 12384db 25800 arany és 2580 kalapács 2,0833 arany/db
tekercs termelés 9504db 79200 arany és 7980 kalapács 8,3333 arany/db
elixír termelés 9792db 326000 arany és 32600 kalapács 33,292 arany/db

Most az történt, hogy a termékeknek az árát levitték, de az értéke változatlan maradt. De igazából mindegy is, mivel ez már olyan régi sztori, hogy mindenkinek van egy meggyőződése és azon már úgysem fogunk változtatni. Én úgy nézem, hogy ha majd ez változni fog és itt is lecsökkentik az előállítási költségeket, akkor majd egyet fogok vele érteni, hogy ténylegesen annyit ér. Az 1:4et különben én is sokallom és azért is kereskedek 1:3ba. Akkor is ennyibe pakoltam (párszor elfelejtettem átállítani a mennyiséget, így 1-2db mehetett ki 1:4be), amikor 1:4 volt az arány és most is, hogy 1:2 az arány. Annyi a különbség, hogy akkor 3 csillagos volt, most meg 0 csillagos.

És azért az, hogy a piac ennyire kibillent nagyon komoly tervezői munkáknak lett az eredménye. Gondolok itt a holdkőkapura, ami a bizmut gyártókat szinte teljesen ellehetetlenítette, mivel bizmuthoz már mindenki hozzáfér, így azt nem keresi szinte senki. A gamifa adja a fagyantát, aminek ugyan ez a következménye. Tehát ha ezeket nem így állítják be, hanem úgy, hogy bónusz+1et termel, akkor egyenletesen oszlik el. (A végtelen tekercsnek azért nem érezzük ezt a fajta torzítását, mert a sima t1-t2-t3 áruval annyira el van telítődve szinte mindenki, hogy az nem annyira feltűnő.) És persze ilyenkor a többi áru értéke megnő, mivel hiánycikk és rögtön kerülnek olyan ajánlatok, hogy bizmutot szappanért 1:1be szinte senki sem cserél.
De félre ne értsetek, ezzel nem védem azokat, akik azonos kosaras termékek között nem 1:1be kereskednek, mert azt én is ellenzem. Ők kihasználják ezt a helyzetet, amit a tervezők idéztek elő. De a felelősség nem csak az övüké, hanem azoké is, akik előidézték ezt a helyzetet...
 

Tatos

Tag
bere, a második felével teljesen egyetértek.
Azt ezért megfontolhatnád, hogy azt hogy mi bennyibe kerül úgy érdemes mérni hogy mekkora áldozatot kell rá fordítani. Ha ugyanezek az értékek lennének amiket te leírtál de a tekercs manu 20x30 mezőt foglalna, az acél pedig 1x1et. Akkor is megelégednél ezzel hogy "hát négyszer annyi arany, nincs itt semmi látnivaló, 4x és kész" .Ez alapján biztosan nem emlékszel az 1:2:4 -es arány javaslatomnál folytatott vitára és lehet más nem hozta ezt fel azóta. Az arany meg a szerszám összevetése nem számolás nem sok semmi köze van egy teljeskörű elemzéshez ami egységesítve közös mértékegységben nézi az összes szükségletet. Remélem nem vagyok lekezelő de ez a téma nem ilyen egyszerű és azt hittem te már tudod ezt, biztosan elfelejtetted.
 

bere007

Veterán
Ez alapján biztosan nem emlékszel az 1:2:4 -es arány javaslatomnál folytatott vitára

Nem felejtettem el, akkor elég sokfajta számolás volt elég sok helyről. Mondjuk én már akkor sem értettem ezzel egyet.

Csak ebben az volt az érdekes, hogy amikor ez a változtatás bekerült, akkor azok az ajánlatok jelentek meg, akik t1et adtak t2ér és t2t t3ér. Valamiért nem a másik oldal jött be, akik t3at t2ér és t2t t1ér. Ezen jót mosolyogtam is, hogy itt most kibukott az a dolog, amiért engem lekaptak itt a körmömről, hogy nem az volt a baj, hogy sok játékos nem akart t2t és t3at annyit gyártani, hanem inkább megmaradt a t1nél és persze zavarta őket az 1:4 arány. Még valaki írta is, hogy a teljesen igazságos az 1:1 lenne és amikor visszaírtam, hogy rendben, de akkor nagyobb mennyiségben cserélnék vele de úgy, hogy én adok t1et ő meg t2t, akkor csend lett és nem is reagált semmire.

És ha már ennyire belemegyünk. Jobb lenne az, ha a kereszt piacok megszűnnének, vagy max 1:1,5 lehetne? Az szerintetek javítana a piaci helyzeten? Megoldana bármit is? Mert elárulom, hogy akkor szerintem még nagyobb bajok lennének...
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

A piac szerintem attól piac, hogy mindenfele ajánlat megtalálható benne! Minden játékos el tudja dönteni, hogy mit fogad el, avagy sem! :)
A mi csapatunkban emiatt nyugalom van, hiszen segítjük egymást mindenben, s nem akadunk fenn semmilyen ajánlaton! A való életben sem veszekedünk senkivel a piacon ha drágán adja a kereskedő a portékáját, hanem továbbmegyünk és keresünk magunknak megfelelőt! Ez ennyire egyszerű! :)
Ha bárki ilyen csapatban szeretne játszani, akkor jöjjön AVALONBA! :)

Üdv.: Szeri :)
 

Tatos

Tag
Ez egy jó válasz az 1:1-re én is idézhetném. hú mennyi helyet spórolnék ha mindig vennéd tőlem a T3 at 1:3 ba... :D
Az én környékemen T3-at árulnak, pedig az új csillagozás kicsivel -koronként ingadozik- átesett a ló túloldalára. Szóval hely igényben számolva 1:1,6 vagy 1:1,7 szokott a jó lenni. Tehát ha nem lenne kényelmetlen T1ből beszerezni mindent akkor én is azt árulnám normál árunál. De mivel érzőnél a magot is figyelni kell ott az ellensúlyozza az eltérést.
A gördülékeny keresztpiac a könyebb áruhoz jutást és a nagyobb változatosságú egyéni stratégia kialakítását szolgálja ami a játék elején nekem nagyon hiányzott az áruknál.
Ha nincs a max legalább 1:3 vagy 1:4 akkor nincs szabad kereskedelem, én 1:4 maxnak is csak akkor örülnék ha egyúttal beveztnék hogy lehet egymásnak árut ajándékozni klánon belül. Mondjuk nem is értem a mostani piaci helyzeten mit kell megoldani, de ha az 1:10es ajánlat tényleg annyira zavaró, miközben amúgy 1:4 es 0csillagosok lennének: Az valamiért kevésbé zavaró? ha csak negyed értéket kapsz nagyságrendre nyers számokban az is olyasmi mintha tizedet vagy századot kapnál, a tréden az árud 75%át bukod vagy 85%át nem értem a lényegi különbséget. Szerintem nem rontana a piacon ha a max arányt viszább vennék valamivel, de nem is javítana. Úgy is a jobb ajánlatok vannak elől , de többen itt olyan letisztultan akarják tartani mintha tisztaságmániás szobatársaink lennének. Ez csak egy piac (nekem) az a lényeg hogy legyen ami kell nem az hogy nelegyen ami nemkell... és az egyik cél nagyon könyen a másik rovására megy.
 

gilingalang

Veterán
Nekem egy dolog hiányzik ahhoz, hogy ne zavarjanak az inkorrekt ajánlatok: a szűrés lehetősége. Szívesen segíteném például a pici szomszédokat a kétcsillagos 1:1 kéréseik rendszeres felvásárlásával, de jelen állapotában nincs türelmem végiglapozni a piacom 190 oldalát a sok kereszt- és 2-n csillagos ajánlat miatt. Szerintem ezzel többen is vagyunk így, ezért a kicsik szempontjából ez sajnos nemcsak kényelmi kérdés.
 

bere007

Veterán
Szívesen segíteném például a pici szomszédokat a kétcsillagos 1:1 kéréseik rendszeres felvásárlásával

A pici szomszédok alatt ha egyre gondolunk, hogy a kis játékosok, akiknek minden áru jól jön, akkor erre már nagyon régen van megoldás. Állítsd be a szűrőt, csak sima árura. Most kipróbáltam és a 190 oldalból lett 15. ;)
 

Dizel1

Veterán
Nekem egy dolog hiányzik ahhoz, hogy ne zavarjanak az inkorrekt ajánlatok: a szűrés lehetősége. Szívesen segíteném például a pici szomszédokat a kétcsillagos 1:1 kéréseik rendszeres felvásárlásával, de jelen állapotában nincs türelmem végiglapozni a piacom 190 oldalát a sok kereszt- és 2-n csillagos ajánlat miatt. Szerintem ezzel többen is vagyunk így, ezért a kicsik szempontjából ez sajnos nemcsak kényelmi kérdés.
Régebben a szűrésekkel kapcsolatos fejlesztések előtt volt itt nagy vita a kereszt piacolással kapcsolatban, ami engem nem zavart, Akkor pont erről beszéltem, hogy a csillagos ajánlatokra is lehetne, kellene szűrés.
 

bere007

Veterán
örülnék ha egyúttal beveztnék hogy lehet egymásnak árut ajándékozni klánon belül.

Erre van megoldás. Akinek segítenél tegyen fel pl 10e fát és cserébe kérjen 40e vasat és máris adtál neki 30e t1-et. Ilyen egyszerű. Ezért kellene megvariálni a piacot? Na ne már...

Úgy is a jobb ajánlatok vannak elől , de többen itt olyan letisztultan akarják tartani mintha tisztaságmániás szobatársaink lennének.

Ezzel teljesen egyetértek. Ha valaki nem akar 0 csillagost látni, akkor ne lapozzon oda. Annak nem látom értelmét, hogy valaki időt öl bele, hogy a végére lapozzon, majd reklamál, hogy mik vannak és ezekre legyen szűrő. Hát könyörgöm, ne lapozzon el odáig az, akit az zavar és megoldódott a helyzet...
 

Tatos

Tag
Erre van megoldás. Akinek segítenél tegyen fel pl 10e fát és cserébe kérjen 40e vasat és máris adtál neki 30e t1-et. Ilyen egyszerű. Ezért kellene megvariálni a piacot? Na ne már...

ööö..

közvetlen előtte:
én 1:4 maxnak is csak akkor örülnék ha egyúttal bevezetnék
amit idéztél belőle:
hogy lehet egymásnak árut ajándékozni klánon belül.
közvetlen utána:
Mondjuk nem is értem a mostani piaci helyzeten mit kell megoldani,

Ha drasztikusan levennék a max arányt (ezt a témát vetetted fel) azzal körülményesebbé válna egymásnak árut adni. Nem írtam olyat hogy variálják meg emiatt a piacot... de egyébként ha most építenénk nulláról a játékot én beletenném ,mert miért ne


Há, köszi, a huszárvágás esete :D

XD
Én viszont azért is lájkoltam a posztod mert ha lenne egy olyan szűrő is hogy csak X csillagnál jobb ajánlatokat mutasson az további segítség lenne. Ösztönözné is a 2 csillagos kereskedést.
 

Lupuj

Erős harcos
Piac ...
Vevő: Mennyibe kerül a banán?
Eladó: 500 Ft/kg
Vevő: Olyan drága? A ...-ban csak 300 Ft/kg.
Eladó: Akkor miért nem ott vesz?
Vevő: Mert ott most elfogyott.
Eladó: Ha nálam sem lenne, mondhatnám azt is, hogy 100 Ft/kg.
 

gilingalang

Veterán
XD
Én viszont azért is lájkoltam a posztod mert ha lenne egy olyan szűrő is hogy csak X csillagnál jobb ajánlatokat mutasson az további segítség lenne. Ösztönözné is a 2 csillagos kereskedést.
Perszer, igaz, a huszárvágástól függetlenül én is boldogabb lennék, ha jobban lehetne szűrni. Mobilról meg a testvériség gomb hiányzik nagyon. De bízom benne, hogy a pacsizáshoz és a csodatöltéshez hasonló módon egyszer ezt a rendszert is újragondolják majd...
 
Fent