• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Inkorrekt Piac

DeletedUser4679

Vendég
Sziasztok

Évek óta játszó max szintes városommal keresek tesóságot ahol toleránsak az emberek és nem probléma számukra hogy a piacot a kedvem szerint alakítom. Meguntam a csetfalon való veszekedést és hogy mindig van 1-1 ember aki hisztizik emiatt ezért már egyedül játszom egy ideje. A toronynál magas szintet szoktam elérni sokszor maxolom a ládázásnál meg minimum 1200 pontot hozok vagy többet attól függ nálatok mi a követelmény. Nálam nincs követelmény rendszer nem muszáj 10 ládázós csapatnak lenned csak győződj meg róla hogy tényleg nem probléma nálatok a szabad piac.

Köszönöm sziasztok.
 

Natty

Felderítő
Szia Alanir! Kukkants be hozzánk:) Árnyak rejteke. Várunk szeretettel. ÍRj nekem, vagy Sunladynek.
 

Szano

Tag
Szia Alanir! :) Mi is szívesen látunk, ha mégse csatlakoztál volna az előttünk szólóhoz. Kicsi, de aktív csapat vagyunk. ;) Néha sokat csevegünk, persze aki nem akar azt békén hagyjuk. Sokat szoktunk egymásnak segíteni. Jól jönne még egy társ, aki segít a toronyban. :D Nevünk: Adarlan
 

Susanh

Erős harcos
Eddig nem reménykedtem abban,hogy lesz lehetősègem megkérdezni az érintett jàtékosokat..na meg nyílván ilyenért nem írok rá senkire ingame.. DE most megkérdezem..
MIÉRT???:(
Miért kell inkorrekt piac lehetőségével élni?miért kell ezt támogatni? Meg mikor kiteszitek az ajánlatot mégis mit gondoltok? Van aki elfogadja egyáltalán?? Én értem,hogy van a játékban ilyen lehetőség oké..de egy elkezdi azt a többi követi ezt a rossz példàt,
 

Csatolmányok

  • 38D0F4E9-C18A-48CD-8288-1D91D51D4A86.jpeg
    38D0F4E9-C18A-48CD-8288-1D91D51D4A86.jpeg
    294,1 KB · Megtekintések: 182

Deleted User - 204368

Vendég
@Susanh szerintem ezek boostok előre megbeszélt összegekkel vagy vkinek hobbi ez :) az inkorrekt piachoz hozzá kell szokni nyilván ezek túlzások amik itt mennek
 

Laci0212

Erős harcos
Eddig nem reménykedtem abban,hogy lesz lehetősègem megkérdezni az érintett jàtékosokat..na meg nyílván ilyenért nem írok rá senkire ingame.. DE most megkérdezem..
MIÉRT???:(
Miért kell inkorrekt piac lehetőségével élni?miért kell ezt támogatni? Meg mikor kiteszitek az ajánlatot mégis mit gondoltok? Van aki elfogadja egyáltalán?? Én értem,hogy van a játékban ilyen lehetőség oké..de egy elkezdi azt a többi követi ezt a rossz példàt,
Szia,igazad van, néha vérlázító ajánlatok vannak.
 

Dizel1

Veterán
Eddig nem reménykedtem abban,hogy lesz lehetősègem megkérdezni az érintett jàtékosokat..na meg nyílván ilyenért nem írok rá senkire ingame.. DE most megkérdezem..
MIÉRT???:(
Miért kell inkorrekt piac lehetőségével élni?miért kell ezt támogatni? Meg mikor kiteszitek az ajánlatot mégis mit gondoltok? Van aki elfogadja egyáltalán?? Én értem,hogy van a játékban ilyen lehetőség oké..de egy elkezdi azt a többi követi ezt a rossz példàt,
Szívemből szóltál. Én egy időben rá is írtam egy-egy játékosra emiatt. Egy ilyen játékban, szerintem nincs helye ennek a viselkedésnek. Meg kell tanulni a hatékony gazdálkodást, és a türelmet. Nálam ez tilos. Időnként, kis tételekben kerül ki valami, a küldetések teljesíthetősége miatt, egymás közti alkalmazásra, de ezért is szólni szoktam, hogy minél rövidebb ideig legyen kinn. Attól, hogy valamit szabad, még nem törvényszerű, hogy kell is.
 

Dizel1

Veterán
@Susanh szerintem ezek boostok előre megbeszélt összegekkel vagy vkinek hobbi ez :) az inkorrekt piachoz hozzá kell szokni nyilván ezek túlzások amik itt mennek
Sajnos nagyobb részük nem házon belüli, taktikai ajánlat, hanem rossz gazdálkodás miatti, meggyőződéses ajánlat. Remélem nincs olyan madár, aki elfogadja, még szorultságból sem!
 

Susanh

Erős harcos
Most ha pl feltesznek 10000 holdkövet és kérek cserébe 11000 platinát nem jó,de mèg azt mondom oké..,de mikor kérnek érte 20000 platinát. nem szeretnék csúnyát írni, de azt szoktam mondani magamban,hogy “akkor ro... ràd!” XD
Én ha pl kiteszek piacra obszidiánt és kérek bizmutot akkor is úgy teszem ki,hogy 3 csillagos legyen.
 

Tatos

Tag
Ez egy jó kérdés...Itt is jelen vannak nyerészkedő,haszonleső emberkék hozzáteszem sajnos...Ez is egy emberi jellemvonás ami még egy ilyen játékban is megmutatkozik...

Oké, felveszem a kesztyűt. De semmi rossz indulat, nem vettem támadásnak csak leírom én hogy látom. Regééény :D
Ha szükségem van egy rossz ajánlatra elviszem. Ha az a nyerészkedő játékos nem lenne a játékban akkor annak a rossz ajánlatnak épp nem egy jó lenne a helyén , hanem semmilyen. Ugyanakkor akinek nem éri meg nem kötelező elvinnie. A kereskedők akik a szükségleteiken felül kereskednek azzal hogy kiteszik az ajánlatokat az idejüket áldozzák, hogy egyáltalán legyen valami a piacon ne csak kétnaponta pár kétcsillagos ajánlat. A raktárában is tarthatná, küülönösen ha már végigért és nem kell neki nagy mennyiségben rendszeresen az áru, termelnie is szinte felesleges de ha kereskedésben is örömét leli annyival több áru lesz a piacon. Én még egyedüli érzőárus vagyok a klánomban és úgy mondom ezt. De ha belegondolok hogy később többen is leszünk akkor végképp - egymást tudjuk segíteni a tesóságon belül. Ha te idegeneket is akarsz szived joga.
Bár én örülök a nagykereskedős nyerészkedésnek is, jellemzően nem olyan szinten folyok bele, viszont egycsillagosba pakolom ami elmegy úgy is hogy kevésbé gátolja az érző áru hiánya a haladásomat. De később igyekszek majd felhalmozni hogy tudjam segíteni a klántársaimat.

Egyébként nem tudom hogy gondoltad, hogyha 300 játékos napi 2 milla platinát termel, és 350 játékos napi 3 milla fagyantát, akkor annak a +50 játékosnak akinek a platina kéne hogyan lenne biztosítva a rendszeres egyenletes kétcsillagos jófejkedés, miközben a platinásoknak már nem kell több fagyanta? Szóval a platinásoknak ugyanúgy könnyű dolga lenne de a fagyantások haladása azon múlna hogy épp van e elég jófej aznap. Ha szabad kereskedelem van és lehet érte többet kérni akkor egy fagyanta bónuszosból is lehet akár nagy platinakereskedő amivel ellensúlyozni tudja azt hogy őt fagyanta bónusszal veri a sors. Azon felül hogy a platinásokat is motiválhatja maga a kereskedés hogy termeljesen és adjanak nagyobb menyiséget mint amenyi nekik szigorúan kéne. A nyerészkedős kereskedés időigényes és hasznos annak aki tesz érte, ezt az fizeti meg akinek azonnal kell - neki viszont kizárólag így lesz azonnal, különben nem jutna.
 

Dizel1

Veterán
Oké, felveszem a kesztyűt. De semmi rossz indulat, nem vettem támadásnak csak leírom én hogy látom. Regééény :D
Ha szükségem van egy rossz ajánlatra elviszem. Ha az a nyerészkedő játékos nem lenne a játékban akkor annak a rossz ajánlatnak épp nem egy jó lenne a helyén , hanem semmilyen. Ugyanakkor akinek nem éri meg nem kötelező elvinnie. A kereskedők akik a szükségleteiken felül kereskednek azzal hogy kiteszik az ajánlatokat az idejüket áldozzák, hogy egyáltalán legyen valami a piacon ne csak kétnaponta pár kétcsillagos ajánlat. A raktárában is tarthatná, küülönösen ha már végigért és nem kell neki nagy mennyiségben rendszeresen az áru, termelnie is szinte felesleges de ha kereskedésben is örömét leli annyival több áru lesz a piacon. Én még egyedüli érzőárus vagyok a klánomban és úgy mondom ezt. De ha belegondolok hogy később többen is leszünk akkor végképp - egymást tudjuk segíteni a tesóságon belül. Ha te idegeneket is akarsz szived joga.
Bár én örülök a nagykereskedős nyerészkedésnek is, jellemzően nem olyan szinten folyok bele, viszont egycsillagosba pakolom ami elmegy úgy is hogy kevésbé gátolja az érző áru hiánya a haladásomat. De később igyekszek majd felhalmozni hogy tudjam segíteni a klántársaimat.

Egyébként nem tudom hogy gondoltad, hogyha 300 játékos napi 2 milla platinát termel, és 350 játékos napi 3 milla fagyantát, akkor annak a +50 játékosnak akinek a platina kéne hogyan lenne biztosítva a rendszeres egyenletes kétcsillagos jófejkedés, miközben a platinásoknak már nem kell több fagyanta? Szóval a platinásoknak ugyanúgy könnyű dolga lenne de a fagyantások haladása azon múlna hogy épp van e elég jófej aznap. Ha szabad kereskedelem van és lehet érte többet kérni akkor egy fagyanta bónuszosból is lehet akár nagy platinakereskedő amivel ellensúlyozni tudja azt hogy őt fagyanta bónusszal veri a sors. Azon felül hogy a platinásokat is motiválhatja maga a kereskedés hogy termeljesen és adjanak nagyobb menyiséget mint amenyi nekik szigorúan kéne. A nyerészkedős kereskedés időigényes és hasznos annak aki tesz érte, ezt az fizeti meg akinek azonnal kell - neki viszont kizárólag így lesz azonnal, különben nem jutna.
És bár nem engem szólítottál meg, de nem fogadom el az érvelésedet. Szerintem ebben a játékban az inkorrekt ajánlat inkorrekt.
 

bere007

Veterán
Csak úgy halkan megjegyezném, hogy amióta belepiszkáltak a piacba, azóta brutál eltéréseket enged felpakolni, ilyen lehúzásokat a régi gonosz, igazságtalan rendszerben fel sem lehetett tenni, mert az a gonosz igazságtalan piacvezető tarkónvágta azt aki megpróbálta és nem adott neki engedélyt. És azt is csak halkan jegyzem meg, hogy bár a csillagokba variáltak, de a termékek előállítási költsége még mindig 1:4 arányban van.

De hiphiphurrá van új igazságos piacunk.
 

Calyr

Veterán
Én még tovább mennék - mindenféle támadó szándék nélkül, reális helyzetértékelésképp.
Szerintem aki efféle dolgokkal él, az kirakatba teszi, hogy nem tud rendesen játszani, nem ért itt sok mindent, nem tudja kihasználni a játék adta lehetőségeket. Azért van szüksége efféle dolgokra.
Ha valaki jó stratéga, semmi szüksége arra, hogy inkorrekt piaci dolgokkal foglalkozzon. Ezzel nem azt mondom, hogy egy-egy esetben ne lehetne kivétel, hanem hogy tendencia szinten, erre épített taktikával. Kb. egy hónap/kor átlagos aránnyal a korokon régen is végi lehetett menni átlagos teljesítménnyel (ez még az Elvenar faj előtti számítás). Aki ügyes volt, egy év alatt is ledarálhatta az egészet. Ez azóta a portál profittal még sokkal, de sokkal könnyebb lett.
Egy jól felépített város legkésőbb a törp kor után elkezdhet annyi pluszt tud termelni, hogy nemhogy nincs szükség rossz ajánlatokra, de a gavallérkodás is simán belefér. A korok vége felé pedig olyan nagyságrend gyűlik össze kb. mindenből, hogy sok százezer szám lehet adni egymásnak, hogy tessék, vigyed ha kell, nekem még így is maradt nagyon sokmillió.

Természetesen mindenki úgy játszik, ahogy akar, és ha valakinek a piaci nyereség adja a játékélményt, el kell fogadni akkor is, ha egyébként megérteni nem biztos, hogy meg lehet.
 

Calyr

Veterán
Csak úgy halkan megjegyezném, hogy amióta belepiszkáltak a piacba, azóta brutál eltéréseket enged felpakolni, ilyen lehúzásokat a régi gonosz, igazságtalan rendszerben fel sem lehetett tenni, mert az a gonosz igazságtalan piacvezető tarkónvágta azt aki megpróbálta és nem adott neki engedélyt. És azt is csak halkan jegyzem meg, hogy bár a csillagokba variáltak, de a termékek előállítási költsége még mindig 1:4 arányban van.

De hiphiphurrá van új igazságos piacunk.
Látszatban és zavarosításban ez az új módszer kétségkívül rengeteget lépett előre. :(
 

Dizel1

Veterán
Csak úgy halkan megjegyezném, hogy amióta belepiszkáltak a piacba, azóta brutál eltéréseket enged felpakolni, ilyen lehúzásokat a régi gonosz, igazságtalan rendszerben fel sem lehetett tenni, mert az a gonosz igazságtalan piacvezető tarkónvágta azt aki megpróbálta és nem adott neki engedélyt. És azt is csak halkan jegyzem meg, hogy bár a csillagokba variáltak, de a termékek előállítási költsége még mindig 1:4 arányban van.

De hiphiphurrá van új igazságos piacunk.
Nem tudom, hogy engem a változtatások miért nem érintenek meg... Ellentétben az aránytalan piacolással, aminek ebben a békés, gondolkodásra késztető sőt, kifejezetten igénylő játékban nem találom a helyét. Olyan érzésem van, hogy a rossz gazdálkodás, illetve rossz stratégia következménye lehet. De akkor azon kellene változtatni, nem pedig piacolási szokásokon.
 

bere007

Veterán
Nem tudom, hogy engem a változtatások miért nem érintenek meg... Ellentétben az aránytalan piacolással

A változtatások miatt még aránytalanabb piacolás lett, mivel mégjobban elszabadultak az árak, miközben az értéke változatlan marad. Tehát ha a változtatás nem érintene meg, akkor most nem lenne az a téma, hogy milyen ajánlatok vannak fent.

Olyan érzésem van, hogy a rossz gazdálkodás, illetve rossz stratégia következménye lehet.

Nehogy azt hidd. Számtalan esetben láttam még régebben olyat, hogy pl adott 1e gyantát 2e holdkőért, a másik oldalon meg ugyan az az ember 2e holdkőért kért 2e gyantát. Ez nem a rossz gazdálkodásnak az eredménye, hanem a potyázásnak. De ilyen mindig is volt/van/lesz.

Amúgy keresztbe én is pakolok az érzőből de olyanokat, amik a régi rendszer szerint bőven 3 csillagosak voltak. Azonos kosarasokat 1:1be rakok. attól függetlenül, hogy olyan érzőket gyártok, amik hiánycikkek (legalábbis egy része az elején az volt). És nagyon jól tükrözi a helyzetet az, hogy ezeket elég hamar el szokták vinni (sokat perceken belül), ezzel legalább megúszom a piacot annyival, hogy belépek, kipipálom a csapat szűrőt és ennyi. Ami nekem kell, azt meg kipakolom. Azt a 190 oldalt meg bogarássza az, aki örült a piaci változtatásnak, mert azóta van ez a káosz...
 
Fent