• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Holtágon található 'Osztagméret növelés' fejlesztésének utólagos törlése

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser4345

Vendég
Belefutottam abba a hibába, amibe szerintem a legtöbb kezdő, miszerint kifejlesztettem minden osztagméret növelést válogatás nélkül. Később persze rájöttem, hogy vannak olyan osztagméret növelések, amiket nem kellett volna kikutatnom ahhoz, hogy tovább tudjak haladni.
Ez azért probléma, mert így bajnokságokon nagyobb seregek ellen kell harcolnom, illetve az tárgyalási költségek is jóval magasabbak, mint azoknál, akik ezzel már az eleje óta tisztában vannak. Így most már az egész játék alatt folyamatos hátrányban leszek éppúgy a játék végén, mint fejlődés közben.
Jó lenne, ha az ilyen holtágon található kikutatott osztagméret növeléseket utólag vissza lehetne vonni, semmissé lehetne tenni.
 

DeletedUser3108

Vendég
Nem támogatom.
Nem is tudom, hogy gondoltad ennek a kivitelezését... ?? Ez visszaélésre adhatna lehetőséget.
Azt sem értem, miért mondod, hogy hátrányban vagy? Minél messzebb vagy a városodtól, a tartományok egyre nehezebbek lesznek... Én nagyon ritkán harcolok, ennek ellenére ki van kutatva az összes osztagméret-növelésem, az is, ami nem kötelező. Persze, mindenki saját maga választja meg, miként játszik, de véleményem szerint ez az ötlet nem átgondolt...
 

DeletedUser4345

Vendég
- Hogy lehetne ezzel visszaélni?
- Hogy ne lennék hátrányban, amikor osztagméret növelésenként kb. 10-15%-kal növekednek a tárgyalási költségek a bajnokságokon?
- A kinti tartományok nehézségét és tárgyalási költségeit nem befolyásolja az osztagméret növelés, nem is erről beszéltem -> véleményem szerint nem olvastad el, ami írtam vagy nem gondoltad át, hogy mit írsz.
 

creatin

Erős harcos
Sokszor kéri egy nagyobb event, hogy a tudásfán kutass ki egy új technológiát. Ez bizony kihívást jelent, hiszen sokszor nem lehet megcsinálni ott ahol épp járunk, mert pl. nincs hozzá elég termék vagy még egyáltalán nem is gyártunk olyan terméket, ami a kutatáshoz kell, vagy mondjuk 150 TP kell a kutatáshoz, amit nagyon sok idő összeszedni, stb.
Ilyen esetekben jönnek jól ezek a holtágakon található technológiák (osztagméret növelés, városbővítés). Ezeken már továbbléptünk, de ott vannak tartalékban. Ha kéri az event, akkor csak kikutatjuk és kész. Most is van ilyenem tartalékban.
Ha visszavonható lenne egy-egy ilyen holtági kutatás, aztán ismét kikutatható lenne, akkor az ilyen event feladatok nehézsége azonnal elillanna, oda lenne a játék hosszútávú stratégiájának egy kis eleme. Elismerem nem nagy része, de ez is a része. "Ez nem fagolyó!" szokták mondani. :)
Még egy apróság: a nem elutasítható küldetések során vannak olyan feladatok, hogy kutasd ki ezt meg ezt a sorszámú osztagméret növelést. Arra mondjuk nem emlékszem, hogy ezek között voltak-e holtágon lévők, de ha igen, akkor itt meg zavar fog támadni, ha később a kutatás simán visszavonható lesz.
Szóval szerintem ez az ötlet inkább csak egy nagy könnyítés, mintsem a játékot előrevivő fejlesztés. De ez csak az én véleményem.
 

DeletedUser3108

Vendég
- Hogy lehetne ezzel visszaélni?
- A kinti tartományok nehézségét és tárgyalási költségeit nem befolyásolja az osztagméret növelés, nem is erről beszéltem -> véleményem szerint nem olvastad el, ami írtam vagy nem gondoltad át, hogy mit írsz.
Elolvastam, és át is gondoltam, ezzel együtt még mindig átgondolatlannak tartom az ötletet.
Nem érted, hogy lehetne vele visszaélni? Pl. beteszel egy ilyen kutatásba 100 tp-t, aztán egyszer, amikor hirtelen kell valahová sok tp, visszavonod, majd amikor nem tudsz haladni a kutatási fán, megint egy ilyenbe pakolsz tp-t, majd ismét visszavonod, ha arra van szükséged.
- Hogy ne lennék hátrányban, amikor osztagméret növelésenként kb. 10-15%-kal növekednek a tárgyalási költségek a bajnokságokon?
Amuni korban is kb 100-as osztagmérettel szeretnél játszani?? :eek:
 

DeletedUser4345

Vendég
Sokszor kéri egy nagyobb event, hogy a tudásfán kutass ki egy új technológiát. Ez bizony kihívást jelent, hiszen sokszor nem lehet megcsinálni ott ahol épp járunk, mert pl. nincs hozzá elég termék vagy még egyáltalán nem is gyártunk olyan terméket, ami a kutatáshoz kell, vagy mondjuk 150 TP kell a kutatáshoz, amit nagyon sok idő összeszedni, stb.
Ilyen esetekben jönnek jól ezek a holtágakon található technológiák (osztagméret növelés, városbővítés). Ezeken már továbbléptünk, de ott vannak tartalékban. Ha kéri az event, akkor csak kikutatjuk és kész. Most is van ilyenem tartalékban.
Ha visszavonható lenne egy-egy ilyen holtági kutatás, aztán ismét kikutatható lenne, akkor az ilyen event feladatok nehézsége azonnal elillanna, oda lenne a játék hosszútávú stratégiájának egy kis eleme. Elismerem nem nagy része, de ez is a része. "Ez nem fagolyó!" szokták mondani. :)
Még egy apróság: a nem elutasítható küldetések során vannak olyan feladatok, hogy kutasd ki ezt meg ezt a sorszámú osztagméret növelést. Arra mondjuk nem emlékszem, hogy ezek között voltak-e holtágon lévők, de ha igen, akkor itt meg zavar fog támadni, ha később a kutatás simán visszavonható lesz.
Szóval szerintem ez az ötlet inkább csak egy nagy könnyítés, mintsem a játékot előrevivő fejlesztés. De ez csak az én véleményem.

- Nincs a kötelező küldetések között ilyenek kikutatása.
- Csak egyszer lehetne új technológiaként kifejleszteni, többszöri alkalomnál már nem számítana bele a "Kutass ki egy új technológiát" típusú küldetésekbe. Egyébként az ilyen típusú küldetéseknél mindig pont azért van egy másik opció is, hogy ne legyen muszáj techonlógiát kutatni, mert van, aki már nem is tud.. Tehát ha beleszámolná a küldetésbe ezt is, az pont hogy megoldás lenne arra a problémára is, hogy ha már elérted a techfa végét, egy ilyet mindig ki tudnál kutatni.

Elolvastam, és át is gondoltam, ezzel együtt még mindig átgondolatlannak tartom az ötletet.
Nem érted, hogy lehetne vele visszaélni? Pl. beteszel egy ilyen kutatásba 100 tp-t, aztán egyszer, amikor hirtelen kell valahová sok tp, visszavonod, majd amikor nem tudsz haladni a kutatási fán, megint egy ilyenbe pakolsz tp-t, majd ismét visszavonod, ha arra van szükséged.

Amuni korban is kb 100-as osztagmérettel szeretnél játszani?? :eek:

- Egyértelmű, hogy a befektetett TP-t nem kapod vissza, ha visszavonod a kutatást, az elvész.
- Ha lehetne, 1-es osztagmérettel játszanám végig az egészet.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser4345

Vendég
Most értem végig a törpökön és ez volt az első osztagméret növelés, amit nem kutattam ki és nem is kérte. Szerintem jó helyette a másik, a vonalon lévő osztagméret növelés kutatása is.
 

creatin

Erős harcos
Ok. Az általam felvetett problémákat megválaszoltad, bár a törpök fejezet 45. küldetése azért mást ír, de én már régen voltam annál a fejezetnél, lehet változtattak azóta. Írásod szerint most jártál ott és nem kérte.
Az eventes feladatok valóban párosával járnak, mostanság mindig van mellette egy "vagy" és mögötte valami másik feladat is.

Az eredeti ötletben csak a feleslegesen (később tévesnek ítélt), holtágon lévő osztagméret növelések visszavonása szerepel pusztán azért, hogy ezt a játékos által elkövetett hibát ki lehessen javítani. Ezt továbbra is indokolatlan könnyítésnek tekintem, gondolkozás után kell cselekedni. Ennyi erővel lehetne a véletlenül eladott épületeket is visszakövetelni: én is jártam már úgy, hogy véletlenül eladtam olyat, amit nem kellett volna. Ez mind felesleges bonyolítással jár, erőforrást köt le a fejlesztőknél (sok-sok más sokkal fontosabb dolgot kellene betenni vagy javítani), miközben a játékot nem viszi előrébb.

DE.
Az nem rossz továbbfejlesztése az ötletednek, amit később írsz (biztos akkor jutott eszedbe), hogy ezek az esetlegesen visszavonható holtágon lévő osztagméret növelések jól jöhetnek akkor, amikor egy-egy event ilyen feladatot kér. Akkor újra ki lehetne kutatni őket:
Csak egyszer lehetne új technológiaként kifejleszteni, többszöri alkalomnál már nem számítana bele a "Kutass ki egy új technológiát" típusú küldetésekbe. Tehát ha beleszámolná a küldetésbe ezt is, az pont hogy megoldás lenne arra a problémára is, hogy ha már elérted a techfa végét, egy ilyet mindig ki tudnál kutatni.
Amúgy pont a techfa végén járók számára vannak a "vagy" küldetések.

Szerintem egy új bejegyzésedben foglald akkor össze, hogy hogyan is gondolod ezt a visszavonást. Akkor most új technológiának számítana vagy sem ha többször ki lesz kutatva, az összes holtágon lévő fejlesztést érinti az ötleted (van egy rakás városbővítés is itt) vagy csak az ott lévő osztagméret növeléseket, adna-e TP-t vissza (ezt is később írtad), az új kikutatáshoz ismét annyi TP-t kérne, esetleg többet, mint előtte stb. Azaz csinálj egy letisztultabb ötletet.
 
Utoljára szerkesztve:

creatin

Erős harcos
Ahogy fejleszted az osztagméreted úgy nő a kiképezhető egységeid száma is.

Ha egy játékos nem harcol, csak egyezkedik (tartományi bővítés, bajnokság), akkor ez lényegtelen szempont. Én sem harcolok sosem, mégis megvagyok. Később ez simán változtatható, mert ha megszereti a harcot, ennek az irányában is fejleszt. Előbb-utóbb úgyis kell, mert vannak olyan eventes feladatok, amik elég sok katona kiképzését kérik.
 

DeletedUser4345

Vendég
Ha egy játékos nem harcol, csak egyezkedik (tartományi bővítés, bajnokság), akkor ez lényegtelen szempont. Én sem harcolok sosem, mégis megvagyok. Később ez simán változtatható, mert ha megszereti a harcot, ennek az irányában is fejleszt. Előbb-utóbb úgyis kell, mert vannak olyan eventes feladatok, amik elég sok katona kiképzését kérik.

Az eventes feladatok is mindig az osztagméreted alapján határozzák meg a kiképzendő egységek számát.

Az eredeti ötletben csak a feleslegesen (később tévesnek ítélt), holtágon lévő osztagméret növelések visszavonása szerepel pusztán azért, hogy ezt a játékos által elkövetett hibát ki lehessen javítani. Ezt továbbra is indokolatlan könnyítésnek tekintem, gondolkozás után kell cselekedni. Ennyi erővel lehetne a véletlenül eladott épületeket is visszakövetelni: én is jártam már úgy, hogy véletlenül eladtam olyat, amit nem kellett volna. Ez mind felesleges bonyolítással jár, erőforrást köt le a fejlesztőknél (sok-sok más sokkal fontosabb dolgot kellene betenni vagy javítani), miközben a játékot nem viszi előrébb.

Ez nem egy játékos által elkövetett hiba. Ez a megfelelő tájékoztatás hiánya. Egy kezdő számára ezt sehol nem magyarázza el a játék, hogy a bajnokság annál drágább, minél nagyobb az osztagméreted. Csak a kinti tartományi harcokról esik szó. Vagy ha el is magyarázza, eléggé el volt rejtve, mert én nem vettem észre.
Egyébként egy esetleges könnyítést nem kell mindjárt mumusként kezelni. Egy könnyítés nem feltétlen okozza a játékélmény romlását.

Az nem rossz továbbfejlesztése az ötletednek, amit később írsz (biztos akkor jutott eszedbe), hogy ezek az esetlegesen visszavonható holtágon lévő osztagméret növelések jól jöhetnek akkor, amikor egy-egy event ilyen feladatot kér. Akkor újra ki lehetne kutatni őket:

Igen, akkor jutott eszembe, mert eredetileg nem ezért vetettem fel az ötletet.

Szerintem egy új bejegyzésedben foglald akkor össze, hogy hogyan is gondolod ezt a visszavonást. Akkor most új technológiának számítana vagy sem ha többször ki lesz kutatva, az összes holtágon lévő fejlesztést érinti az ötleted (van egy rakás városbővítés is itt) vagy csak az ott lévő osztagméret növeléseket, adna-e TP-t vissza (ezt is később írtad), az új kikutatáshoz ismét annyi TP-t kérne, esetleg többet, mint előtte stb. Azaz csinálj egy letisztultabb ötletet.

Összefoglalom a fentebb leírtakat, kiegészítem pár gondolattal, illetve megválaszolom a városbővítéses kérdést:

- Többször kikutatható lenne és minden feloldásnál új technológiának számítana, viszont nem lehetne bármelyiket visszavonni és újra kikutatni. Visszafele, sorban kellene haladni. Tehát ahhoz, hogy a második fejezetben található növelést vissza tudd vonni, ahhoz minden addigi holtágon levő osztagméret növelést vissza kell vonnod.
- Visszavonás után nem jár vissza semmi. Sem TP, sem áru. Újbóli kutatás során sem változna a következő kutatáshoz szükséges TP mennyiség.
- A városbővítést ez nem érinti, mivel az rengeteg más kérdést is felvetne. Pl. konkrétan melyik bővítés tűnne el? Mi történik, ha azon találhatók épületek? Stb.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Corvo

Veterán
Ha harcoltok a bajnokságban akkor olcsóbban jöttök ki.A katonákat előbb legyártod mint a bajnoksághoz szükséges termékeket.
Én csak akkor veszem meg a tartományt ha harccal nem megy.A harcok 90%-a meg automata.
 

DeletedUser4345

Vendég
Ha harcoltok a bajnokságban akkor olcsóbban jöttök ki.A katonákat előbb legyártod mint a bajnoksághoz szükséges termékeket.
Én csak akkor veszem meg a tartományt ha harccal nem megy.A harcok 90%-a meg automata.

Ez mind szép és jó és igaz is, de hogy kapcsolódik a témához? :D
 

DeletedUser3

Vendég
Hűha, úgy látom van pár téves infó néhányatoknál, szerintem ha ezeket tisztázzuk először, az a legjobb.

Amikor az eventben egy küldetés azt kéri, hogy kutass ki egy technológiát, vagy csinálj bármi mást, és minden egyes technológiád ki van kutatva, akkor a küldetés automatikusan elfogadásra kerül, tehát ilyen értelemben okafogyott a felvetés, hogy valamit töbször kutassunk ki.

Ahogy fejleszted az osztagméreted úgy nő a kiképezhető egységeid száma is.
Az osztagméret a harcoló osztag méretét határozza meg. A kiképezhető osztagot a fegyvertár határozza meg.

Ez mind szép és jó és igaz is, de hogy kapcsolódik a témához? :D
Úgy, hogy ha jobb az osztagméreted, akkor jobb eséllyel tudsz harcolni a bajnokságban, így olcsóbban jutsz el ugyanoda, mintha csak kereskednél.

A bajnokságon meghatározza az osztagméreteket ugyan, viszont az ellenfél-saját sereg arányait nagyban nem változtatja. Így effektíve nem lesz nehezebb a bajnokság, csak az abszolút egységszám nő a saját szintre, hogy az utolsó fejezetben, amikor már mégiscsak nagy városunk van, ne bébisereggel kelljen végigharcolni a bajnokságot.

Ezen kívül: Számos játékosnak így is problémás megérteni a kutatást, ha egy technológiát csak egyszer kell kikutatni, hát még így mennyire megbonyolítaná a dolgot.
Gameplay oldalról is kontraproduktív, amit egyszer kikutattam, elértem, azt nem akarom kikapcsolni.
Ezen kívül az volt az alapfelvetés, hogy ez egy rossz technológia. Nem az, hiszen a sima térképen egyértelműen segít a nagyobb sereg, ott javít az ellenfél-saját sereg arányon. A bajnokságon, mint fentebb írtam, nincs akkora hatása.
Ezek miatt is, és mert már máshonnan jött hasonló ötlet, és az is elutasításra került a fejlesztők részéről: Elutasítva.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent