• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Holdkőtár szett

  • Témaindító DeletedUser4286
  • Kezdés ideje

Támogatod az ötlet továbbítását?


  • Összes szavazó
    58
  • A szavazás lezárult .

DeletedUser4286

Vendég
Hali!

Nem tudom hogy írta-e ez már valaki, de arra gondoltam hogy a toronyból kapható Holdkőtár szettet lehessen valahogyan bűbájolni hogy megváltoztathassa a tekercs bónuszát mondjuk kristályra vagy selyemre.
+ vonatkozzon rá az ereklye bónusz up, hogy a játékosoknak érdeke legyen megváltoztatni ha kristály vagy selyem bónuszosak.
A tekercses manufaktúrásoknak gondot okoz a kereskedés, mert túl sok van belőle, csak gyűlik mert a játékosok a holdkőtárból is tudnak szerezni, nincs annyira szükségük rá.
 

Putyika

Veterán
Én nem gondolom, hogy az a pár ezer tekercs ami a Holdkőtárból és a Végtelen tekercsből jön nagyon felborítaná a piacot. Sokkal nagyobb problémát jelent, hogy nagy mennyiségű holdkövet és fagyantát lehet szerezni, ugyanennek a szettnek más részeiből. Nem véletlen, hogy erre a két termékre egyáltalán nincs kérés a piacon, platinából viszont 30 oldalnyi.
 

DeletedUser4286

Vendég
Én nem gondolom, hogy az a pár ezer tekercs ami a Holdkőtárból és a Végtelen tekercsből jön nagyon felborítaná a piacot. Sokkal nagyobb problémát jelent, hogy nagy mennyiségű holdkövet és fagyantát lehet szerezni, ugyanennek a szettnek más részeiből. Nem véletlen, hogy erre a két termékre egyáltalán nincs kérés a piacon, platinából viszont 30 oldalnyi.

Gyantát ad 500-at, bizmutot 800, amig tekercsből ad 8000-10000-et.
Ha nem egy szetted van lerakva, szép mennyiség tekercsből. Aki tornyozik annak van jó pár szettje.
 

Putyika

Veterán
Gyantát ad 500-at, bizmutot 800, amig tekercsből ad 8000-10000-et.
Arányaiban nézve még ezekkel a számokkal sem érzem problémának. A sima árukból sokkal több kell, mint az érzékenyből.
De egyébként, nem tűnnek teljesen valósnak a számaid. Amuni korra fejlesztve 840 fagyantát ad a Gumifa és 5700 tekercset a Holdkőtár valamint 3580-at a Végtelen tekercs. De azt is figyelembe kell venni, hogy az egyik egyetlen négyzetet foglal el, amíg a másik kettő összesen 18-at!
Ráadásul nagyon kevés játékosnál láttam eddig 1-től több Holdkőtárat, sőt sokan még 1-et sem tesznek le, viszont Gumifából általában elég sok van lepakolva.
 

DeletedUser4286

Vendég
Arányaiban nézve még ezekkel a számokkal sem érzem problémának. A sima árukból sokkal több kell, mint az érzékenyből.
De egyébként, nem tűnnek teljesen valósnak a számaid. Amuni korra fejlesztve 840 fagyantát ad a Gumifa és 5700 tekercset a Holdkőtár valamint 3580-at a Végtelen tekercs. De azt is figyelembe kell venni, hogy az egyik egyetlen négyzetet foglal el, amíg a másik kettő összesen 18-at!
Ráadásul nagyon kevés játékosnál láttam eddig 1-től több Holdkőtárat, sőt sokan még 1-et sem tesznek le, viszont Gumifából általában elég sok van lepakolva.
Az én adataim az utolsó korból vannak, de csak az arányok miatt érdekes. Gumifa akkor többet ad ha csatlakozik a szett többi részéhez, de igazad lehet, eddig nem figyeltem csak abból mennyi van lerakva.
Úgy viszont nehéz ha minden elemet meg lehessen változtatni, mert nem a tekercstől függ kinek milyen az első manuja, kezd túlbonyolódni. Bár igazságosabb lenne, és ez az egyenlőtlenség is megszűnhetne?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser4286

Vendég
Amuni korra fejlesztve 840 fagyantát ad a Gumifa és 5700 tekercset a Holdkőtár valamint 3580-at a Végtelen tekercs. De azt is figyelembe kell venni, hogy az egyik egyetlen négyzetet foglal el, amíg a másik kettő összesen 18-at!
Ha elosztom a holdkőtár meg a másik jövedelmét 18-al, kijön 500 körül/kocka. Mintha 18 kis gumifát pakolt volna le valaki. Ha az felborítja az érzékeny piacot, tekiből is borul. Én tekit látok egyfolytában kint a piacon mert senkinek nem kell, megtermeli magának. Ez a holdkőtár kevesebbet ad mintha manufaktúrát húz fel valaki, bár nem kerül annyi emberbe meg ingyen termel.
Akkor a bűbájolás lehetne úgy hogy a holdkőtár minden manufaktúrás elemét lehessen változtatni, mindenki kiválaszthassa mi kell neki. A piac egyensúlyba kerülhetne érzékeny és tekercses áruval is, a holdkőtár multifunkciós lenne.
Nem kellene csinálni mondjuk külön holdkőtár szerű épületet kristályra-selyemre vagy a többi érzékeny árura hogy igazságos legyen.
 

GreenKnight

Veterán
Én tekit látok egyfolytában kint a piacon mert senkinek nem kell, megtermeli magának.
Ne haragudj, de nem tudom visszaigazolni az állításodat. Igaz, hogy ez csak egy pillanatnyi felvétel, de nálam inkább ez a jellemző. És nem azért néz ki így, mert előtte letakarítottam a tekercs ajánlatokat.
1581000221984.png
1581000274596.png
1581000350680.png
 

DeletedUser3541

Vendég
A picon sokat jelent, hogy milyen nyersit kér a bajnoki.. Nálam sok szett van lent a kombináló katalizátor miatt és tény, hogy tekercset nem kellett vennem azóta, pedig a selyem a bónuszosom. A piacra több reform is ráférne..
 

DeletedUser4286

Vendég
Ne haragudj, de nem tudom visszaigazolni az állításodat. Igaz, hogy ez csak egy pillanatnyi felvétel, de nálam inkább ez a jellemző. És nem azért néz ki így, mert előtte letakarítottam a tekercs ajánlatokat.

nálam meg teki van, úgy hogy azt kér a bajnokihoz :) korábban ez elképzelhetetlen volt. Acél meg varázspor tök üres, ahogy lenni szokott aktuális bajnokinál.
tekit mindig tudok venni, míg selyemért ki kell pakolnom.
kristályt, selymet nem lehet venni, de a teki ott van, pedig bajnoki van.
képet nem mellékelek, további hozzászólásodra nem válaszolok, nincs kedvem itt is elkezdeni a huzakodást hogy igazam van vagy nincs.
leírtad a véleményed, én is az enyémet, részemről ennyi.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Putyika

Veterán
Ha az felborítja az érzékeny piacot, tekiből is borul.
Nem kívánok a továbbiakban belebonyolódni a számokba, de abba azért gondolj bele, hogy napi szinten mennyi kell a sima árukból és mennyi az érzőből....gondolok itt a bajnokira, sima tartományokra, építkezésre, toronyra, stb. Amennyiben igazad lenne és valóban ugyanannyi jönne be a tekiből, mint a gyantából és a holdkőből, arányaiban nézve akkor is sokkal jobban borítja ez a mennyiség az érző piacot, mint a simát.
Adok egy helyzetjelentést a jelenlegi piaci ajánlatokról:
Tekercs ajánlat: 0 db
Tekercs kérés: 4 db
Fagyanta kérés: 0 db
Holdkő kérés: 4 oldal
Platina kérés: 26 oldal
Azt hiszem, hogy aki nem ismeri a Holdkőtár készletet az is rájön, hogy melyik érzőt nem lehet belőle szerezni.
 

Calyr

Veterán
Nem támogatom. Az oka az, hogy a Holdkőtár szett adta plusz áruk nagyságrendje szerintem még sok hónapos gyűjtéssel sem lesz akkora, hogy a fenti ötlet rendszer szinten orvosolja a meglévő aránytalanságokat. Gondoljátok végig, hogy egy sima napi 1*9 + 4*3 órás termelésnél mit jelent a Fenséges fabrikálás bűbáj adta plusz (csoda/épület bónusz nélkül is), és ez hogy viszonyulhat a fenti számokhoz.
 

DeletedUser69

Vendég
Én meglájkoltam.
Amúgy sincs egyensúlyban a piac, és aki tekit és bizmutot bónuszol, annak tovább nehezít a helyzetén, hogy a fél szerver beszerzi ezeket-és csak ezeket-a holdkőtárból. Természetesen, mikor kutatásra naponta 200K-t kell beadnod, akkor nem számít a plusztermelés, de az üresjáratokban jelentősen blokkolja a tekercs és/vagy bizmuttermelők kereskedését.
Én magam a holdkőtáram lerakása óta tekercset, bizmutot csak azért veszek, hogy segítsek azoknak, akik kevésbé szerencsések, és ezt termelik.
 

Deleted User - 373998

Vendég
Kedves Játékosok!
A Ötletet kihirdettük szavazásra. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok.
Köszönjük az együttműködéseteket.
 

DeletedUser3513

Vendég
Támogatom,
nálam jelenleg a piacon tekit nem ajánl senki, bizmutot és gyantát pedig durva egy csillagos ajánlatban látok csak
 

B i l l K a p u

Erős harcos
Támogatom, ha már szavazni kell, de jobb elgondolásnak tartanám ezekre, ha nem egységes árut adnának,értem ez alatt a tekit is és az érzékenyeket is ,hanem a bónuszunk szerint változót. Nem feltétlenül azt ami a bónuszunk , de a szerint lehet egy másik is. Így alapból úgy kapnánk, nyernénk meg hogy nem kell változtatni rajta ahhoz hogy az elméleti áruegyensúly megmaradjon a piacon.
 

DeletedUser3513

Vendég
Így alapból úgy kapnánk, nyernénk meg hogy nem kell változtatni rajta ahhoz hogy az elméleti áruegyensúly megmaradjon a piacon.
A játékban az áruegyensúly inkább elméleti, szóval én maradnék az eredetileg felvetett bűbájolható épületnél, még akkor is, ha valami költsége lenne a bűbájolásnak, mondjuk egy állateledelhez hasonló, barkácsolható valami.
 

Bereny

Tag
Sziasztok! Nekem a tekercs az egyik bónuszos árum, és nehéz vele a piacon kereskedni. Most a piacon több, mint 4 oldal tekercs ajánlat van.
Elég sok szomszédom van (278 felderített tartomány), de nem értem, hogy a bónuszos kristályosok és selymesek miért nem cserélnek, vesznek tekercset? Lehetne úgy is változtatni a holdkőtáron, hogy akinek tekercs a bónuszos annak kristályt vagy selymet adhatna. Az érző áruknál még tartok.
 

Deleted User - 373998

Vendég
Kedves Játékosok!
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. Sajnos az ötletet nem tudjuk továbbítani mivel nem érte el a szükséges támogatottságot a közösség részéről.
 
Fent