• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Support Holdkőtár - Ha lúd, akkor legyen kövér

Mihaszna

Veterán
Tovább borzolom a kedélyeket, kiállok a Holdkőtár mellett és merek nagyot álmodni. Az ötlet nem biztos, hogy mindenkinek is fog tetszeni, viszont nem is mindenki fórumozik. : )

Nagy örömömre szolgálna, ha a Holdkőtár fejlesztése során nem csak a lakosságom, a kultúrám és a SELYMEM növekedne, hanem a hozzátartozó Bűbájtöredék is. Ugyanis: két, fejezettől eltérő város esetében (is) ugyanazok az értékek dominálnak. Márpedig a Tündéreket és az Elvenarokat 7 dimenzió (fejezet) választja el egymástól. Értem én, hogy a Toronyban van belőle elég, de most vonatkoztassunk el tőle. Ez egy szett (része), aminek előre beállított értékei vannak, és a BB is hozzátartozik. Ráadásul, csak maga a Holdkőtár 16 Királyi Restaurációba kerül. S ha már fizetek érte, akkor azt mondom, hogy a 16 KR-be ez is beleférne/beleférhetne könnyedén. Sőt, még imponálna is. :) Magamból kiindulva elég intenzíven Akadémiázok. Van, hogy egy napon belül 3-szor is sikerül kifognom a KK gyártásának lehetőségét, aminek az ára 3 X 5000 BB. Nekem jelenleg 250.000 fölött van, de nem ennyiről indultam, maradjunk ennyibe :)

Összességében:
- Azok az új játékosok, akik nehézségek árán szedik össze a kellő mennyiségű BB-t hogy nekik is legyen egy teljes szett, nagy segítség lenne a számukra a jövőbeni időszakban (a Barkácsolás során), amíg nem nőnek fel eléggé a Toronyhoz.
- (a nagyobb játékosoknak:) Akik eddig tornyoztak, azok ezután is fognak, és bár nem biztos, hogy kifejezetten a töredék/töredékek miatt, de mint tudjuk, olyan nincs, hogy örökké tartson minden. :)

Köszönet, hogy elolvastad. : )))
 

Csillagos

Tapasztalt építő
Vedd figyelembe, hogy a többi épületnek sem minden eleme fejlődik, lásd pl. tudáspontok minden fejezetben ugyanannyi marad
 

Mihaszna

Veterán
Vedd figyelembe, hogy a többi épületnek sem minden eleme fejlődik, lásd pl. tudáspontok minden fejezetben ugyanannyi marad

Haragszom is emiatt, hidd el :D Bizonyos értelemben igazad van, és egyet is értek veled. Azonban ha azt veszem figyelembe, hogy az Eventes nagydíjak többsége (mondjuk 90%-a) egy Fejlődő épület, ami nem csak TP-T ad, hanem egyéb nyalánkságokat is, továbbá speciális módon lehetett megszerezni és nem mellékesen (elméletileg(!)) egyediek, ehhez képest a Holdkőtár nagyon sokáig velünk volt és nincsenek hozzá ereklyék ( ergo: nem lehet szintezni), + ez nem ad TP-t. De amikor fejleszted, akkor minden nő vele együtt, kivéve ez. S ez a jelenleg beállított érték abban a korban ahol én járok most, szerintem szürreális. Kb. a Tündérek korszaknak felel meg. Értem, hogy mire asszociász, és mint írtam egyet is értek veled, én csupán szeretném ezt a ma már ritkaságnak számító szuvenírt értékesebbé tenni ezzel az ötlettel. :))
 

BLERO

Felderítő
Tovább borzolom a kedélyeket, kiállok a Holdkőtár mellett és merek nagyot álmodni. Az ötlet nem biztos, hogy mindenkinek is fog tetszeni, viszont nem is mindenki fórumozik. : )

Nagy örömömre szolgálna, ha a Holdkőtár fejlesztése során nem csak a lakosságom, a kultúrám és a SELYMEM növekedne, hanem a hozzátartozó Bűbájtöredék is. Ugyanis: két, fejezettől eltérő város esetében (is) ugyanazok az értékek dominálnak. Márpedig a Tündéreket és az Elvenarokat 7 dimenzió (fejezet) választja el egymástól. Értem én, hogy a Toronyban van belőle elég, de most vonatkoztassunk el tőle. Ez egy szett (része), aminek előre beállított értékei vannak, és a BB is hozzátartozik. Ráadásul, csak maga a Holdkőtár 16 Királyi Restaurációba kerül. S ha már fizetek érte, akkor azt mondom, hogy a 16 KR-be ez is beleférne/beleférhetne könnyedén. Sőt, még imponálna is. :) Magamból kiindulva elég intenzíven Akadémiázok. Van, hogy egy napon belül 3-szor is sikerül kifognom a KK gyártásának lehetőségét, aminek az ára 3 X 5000 BB. Nekem jelenleg 250.000 fölött van, de nem ennyiről indultam, maradjunk ennyibe :)

Összességében:
- Azok az új játékosok, akik nehézségek árán szedik össze a kellő mennyiségű BB-t hogy nekik is legyen egy teljes szett, nagy segítség lenne a számukra a jövőbeni időszakban (a Barkácsolás során), amíg nem nőnek fel eléggé a Toronyhoz.
- (a nagyobb játékosoknak:) Akik eddig tornyoztak, azok ezután is fognak, és bár nem biztos, hogy kifejezetten a töredék/töredékek miatt, de mint tudjuk, olyan nincs, hogy örökké tartson minden. :)

Köszönet, hogy elolvastad. : )))
Abszolút egyet értek!!!
A legjobb felvetés, ami eddig a játék reformokat illeti....
Pont a napokban puffogtam ezen, köszi, hogy feldobtad!!
Üdv: B.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Tovább borzolom a kedélyeket, kiállok a Holdkőtár mellett és merek nagyot álmodni. Az ötlet nem biztos, hogy mindenkinek is fog tetszeni, viszont nem is mindenki fórumozik. : )

Nagy örömömre szolgálna, ha a Holdkőtár fejlesztése során nem csak a lakosságom, a kultúrám és a SELYMEM növekedne, hanem a hozzátartozó Bűbájtöredék is. Ugyanis: két, fejezettől eltérő város esetében (is) ugyanazok az értékek dominálnak. Márpedig a Tündéreket és az Elvenarokat 7 dimenzió (fejezet) választja el egymástól. Értem én, hogy a Toronyban van belőle elég, de most vonatkoztassunk el tőle. Ez egy szett (része), aminek előre beállított értékei vannak, és a BB is hozzátartozik. Ráadásul, csak maga a Holdkőtár 16 Királyi Restaurációba kerül. S ha már fizetek érte, akkor azt mondom, hogy a 16 KR-be ez is beleférne/beleférhetne könnyedén. Sőt, még imponálna is. :) Magamból kiindulva elég intenzíven Akadémiázok. Van, hogy egy napon belül 3-szor is sikerül kifognom a KK gyártásának lehetőségét, aminek az ára 3 X 5000 BB. Nekem jelenleg 250.000 fölött van, de nem ennyiről indultam, maradjunk ennyibe :)

Összességében:
- Azok az új játékosok, akik nehézségek árán szedik össze a kellő mennyiségű BB-t hogy nekik is legyen egy teljes szett, nagy segítség lenne a számukra a jövőbeni időszakban (a Barkácsolás során), amíg nem nőnek fel eléggé a Toronyhoz.
- (a nagyobb játékosoknak:) Akik eddig tornyoztak, azok ezután is fognak, és bár nem biztos, hogy kifejezetten a töredék/töredékek miatt, de mint tudjuk, olyan nincs, hogy örökké tartson minden. :)

Köszönet, hogy elolvastad. : )))
Szia @Mihaszna, nagyon jó észrevétel! Köszi érte!

Vedd figyelembe, hogy a többi épületnek sem minden eleme fejlődik, lásd pl. tudáspontok minden fejezetben ugyanannyi marad
Én részemről örülök hogy felhoztad ezt is, mert biztosan van még pár olyan épület, aminél ezt felül lehetne vizsgálni, mondom ezt annak tudatában, hogy vannak olyan épület képességek, amelyek fejezettől függetlenül mindvégig ugyan azon az értéken kell maradjanak (pl. 10-es szintű Holdmedve etetés után pacsis ládánként 3-3 TP-t ad, ez nyilván nem fog növekedni,... a listát már nem is folytatom).

@Niraya nak meg köszi az abszolút támogató hozzáállást - akár lesz belőle valami, akár nem.

Üdv, Alma
 

polgarmaercell

Erős harcos
Nem értem mi ez a nagy felhajtás a holdkőtár miatt. @Mihaszna nem értem miért vagy/vannak sokan annyira rákattanva a holdkótárra.
 
Utoljára szerkesztve:

polgarmaercell

Erős harcos
Tovább borzolom a kedélyeket, kiállok a Holdkőtár mellett és merek nagyot álmodni. Az ötlet nem biztos, hogy mindenkinek is fog tetszeni, viszont nem is mindenki fórumozik. : )

Nagy örömömre szolgálna, ha a Holdkőtár fejlesztése során nem csak a lakosságom, a kultúrám és a SELYMEM növekedne, hanem a hozzátartozó Bűbájtöredék is. Ugyanis: két, fejezettől eltérő város esetében (is) ugyanazok az értékek dominálnak. Márpedig a Tündéreket és az Elvenarokat 7 dimenzió (fejezet) választja el egymástól. Értem én, hogy a Toronyban van belőle elég, de most vonatkoztassunk el tőle. Ez egy szett (része), aminek előre beállított értékei vannak, és a BB is hozzátartozik. Ráadásul, csak maga a Holdkőtár 16 Királyi Restaurációba kerül. S ha már fizetek érte, akkor azt mondom, hogy a 16 KR-be ez is beleférne/beleférhetne könnyedén. Sőt, még imponálna is. :) Magamból kiindulva elég intenzíven Akadémiázok. Van, hogy egy napon belül 3-szor is sikerül kifognom a KK gyártásának lehetőségét, aminek az ára 3 X 5000 BB. Nekem jelenleg 250.000 fölött van, de nem ennyiről indultam, maradjunk ennyibe :)

Összességében:
- Azok az új játékosok, akik nehézségek árán szedik össze a kellő mennyiségű BB-t hogy nekik is legyen egy teljes szett, nagy segítség lenne a számukra a jövőbeni időszakban (a Barkácsolás során), amíg nem nőnek fel eléggé a Toronyhoz.
- (a nagyobb játékosoknak:) Akik eddig tornyoztak, azok ezután is fognak, és bár nem biztos, hogy kifejezetten a töredék/töredékek miatt, de mint tudjuk, olyan nincs, hogy örökké tartson minden. :)

Köszönet, hogy elolvastad. : )))
@Mihaszna szerintem a fejlesztőknek nem az a célja, hogy a holdkőtárból egy olyan univerzális épületet csináljanak ami MINDENRE jó, és konkrétan az legyen az értelme, hogy ne kelljen mondjuk annyi manut lerakni.
 

Mihaszna

Veterán
Nem értem mi ez a nagy feljajtás a holdkőtár miatt. @Mihaszna nem értem miért vagy/vannak sokan annyira rákattanva a holdkótárra.

Először is, nem tudom, hogy valójában(!) mikor kezdted a játékot, de a Holdkőtárnak van egy története, amit én 1000%, hogy nem fogok leírni, de ha megkérsz rá valakit, biztos szívesen elmeséli neked, vagy ha nem szereted a meséket, akkor járj utána.

A másik, hogy én nem felhajtást csináltam belőle, hanem egy olyan meglévő dolog fejlesztésére tettem javaslatot, ami a közösség érdekét is szolgálná, köztük, főleg azon játékosokét is, akik az elején nem tudnak a toronyban boldogulni egyék okok miatt is. Igen, indítottam egy hasonló jellegű témát nemrégiben, de az ne zavarjon be, mert ez a kettő nem ugyan az.

Az pedig, hogy a Fórum csapat miként ítél meg egy ötletet, hogy melyik vagy milyen kategóriába sorolandó, ezt hagyd meg nekik, ahogy én is megteszem. Hidd el, nem ma regisztrált emberek alkotják a csapat tagjait, nagyobb, szélesebb rálátásai vannak a dolgokra, mint nekünk egyszerű halandóknak.

@Mihaszna szerintem a fejlesztőknek nem az a célja, hogy a holdkőtárból egy olyan univerzális épületet csináljanak ami MINDENRE jó, és konkrétan az legyen az értelme, hogy ne kelljen mondjuk annyi manut lerakni.

Én jelenleg (a Holdkőtárral) Selymet, Gyantát meg mittudomén', hogy miket gyártok. (hidd el, nem önszántamból) Előtte más nyersanyagok domináltak, viszont a BB már akkor is megvolt. A fix - Feép által generált - Tudáspontot(!) amit Csillagos is írt, és a BB-t dimenziók választják el. A különbség, hogy az egyik a játékegyensúlyra hat ki, amit több helyről is belehet szerezni, a másik pedig egy speciális nyersanyag, amit effektív egy helyről lehet beszerezni fizikailag (a Toronyból). A Raktár az más kérdés, ami onnan megy a levesbe, az 2in1: Járulékos nyereséges veszteség. (használj függvénytáblázatot az elemzéshez).
 

polgarmaercell

Erős harcos
Én jelenleg (a Holdkőtárral) Selymet, Gyantát meg mittudomén', hogy miket gyártok. (hidd el, nem önszántamból) Előtte más nyersanyagok domináltak, viszont a BB már akkor is megvolt. A fix - Feép által generált - Tudáspontot(!) amit Csillagos is írt, és a BB-t dimenziók választják el. A különbség, hogy az egyik a játékegyensúlyra hat ki, amit több helyről is belehet szerezni, a másik pedig egy speciális nyersanyag, amit effektív egy helyről lehet beszerezni fizikailag (a Toronyból). A Raktár az más kérdés, ami onnan megy a levesbe, az 2in1: Járulékos nyereséges veszteség. (használj függvénytáblázatot az elemzéshez).
Ezzel egyéltalán nem értem mit akarsz mondai, olyan, mintha kínaival fűszerezett magyar nyelvet használnál.
 

polgarmaercell

Erős harcos
Először is, nem tudom, hogy valójában(!) mikor kezdted a játékot, de a Holdkőtárnak van egy története, amit én 1000%, hogy nem fogok leírni, de ha megkérsz rá valakit, biztos szívesen elmeséli neked, vagy ha nem szereted a meséket, akkor járj utána.

A másik, hogy én nem felhajtást csináltam belőle, hanem egy olyan meglévő dolog fejlesztésére tettem javaslatot, ami a közösség érdekét is szolgálná, köztük, főleg azon játékosokét is, akik az elején nem tudnak a toronyban boldogulni egyék okok miatt is. Igen, indítottam egy hasonló jellegű témát nemrégiben, de az ne zavarjon be, mert ez a kettő nem ugyan az.

Az pedig, hogy a Fórum csapat miként ítél meg egy ötletet, hogy melyik vagy milyen kategóriába sorolandó, ezt hagyd meg nekik, ahogy én is megteszem. Hidd el, nem ma regisztrált emberek alkotják a csapat tagjait, nagyobb, szélesebb rálátásai vannak a dolgokra, mint nekünk egyszerű halandóknak.
Értem, hogy valami sztorija van. De attól még nem kéne ennyire ragaszkodni ahhoz, hogy univerzális szuperépület legyen belőle. Mihaszna, ha mindenki úgy gondolkodna, mint te akkor konkrétan a vrosban a főépület olyan lenne, hogy mindent termel, és abból is jó sokat. A holdkőtárt szerintem nem kéne tovább fejleszteni, bármilyen története van.
 
Utoljára szerkesztve:

Putyika

Veterán
ez a jelenleg beállított érték abban a korban ahol én járok most, szerintem szürreális. Kb. a Tündérek korszaknak felel meg.
Én úgy tudtam, hogy a barkács receptek mindenkinek ugyanannyiba kerülnek, tehát nem értem, hogy miért kellene egy fejlettebb játékosnak többet kapni.
Ráadásul egy-két későbbi mondatod már teljesen összezavart:
- Azok az új játékosok, akik nehézségek árán szedik össze a kellő mennyiségű BB-t hogy nekik is legyen egy teljes szett, nagy segítség lenne a számukra a jövőbeni időszakban (a Barkácsolás során), amíg nem nőnek fel eléggé a Toronyhoz.
egy olyan meglévő dolog fejlesztésére tettem javaslatot, ami a közösség érdekét is szolgálná, köztük, főleg azon játékosokét is, akik az elején nem tudnak a toronyban boldogulni egyék okok miatt is.
Mivel szolgálná a játék elején lévő játékosok érdekét, ha én utolsó korosként több Bűbájtöredéket (BB?) kapnék?
 

Mihaszna

Veterán
Én úgy tudtam, hogy a barkács receptek mindenkinek ugyanannyiba kerülnek

És tényleg.

nem értem, hogy miért kellene egy fejlettebb játékosnak többet kapni.

Nem azon van a hangsúly, hogy a fejlettebb játékosok több BB-t kapjanak, hanem, hogy korszakonként növekedjen az érték.

Azok az új játékosok, akik nehézségek árán szedik össze a kellő mennyiségű BB-t hogy nekik is legyen egy teljes szett, nagy segítség lenne a számukra a jövőbeni időszakban (a Barkácsolás során), amíg nem nőnek fel eléggé a Toronyhoz.

Itt arra gondoltam, hogy egy 4., 5. vagy épp 6. fejezetben járó játékos nehezebben jut BB-hez, mint te vagy én. (kivéve ha mártír és mindent feláldoz, ami feláldozható) Viszont, ha sikerül is felépítenie a szettet - amit szintén BB-be IS kerül -, akkor legalább kapja már vissza a töredékét, később pedig - amiért neki nem lehet 10 meg 18 db - segítse a játékban úgy, hogy annak a BB-nek értéke is legyen, ne csak számokból álljon.

Mivel szolgálná a játék elején lévő játékosok érdekét, ha én utolsó korosként több Bűbájtöredéket (BB?) kapnék?

A tornyot se a töredékek miatt csinálod, mégis abból jut a több, nem az "értékesebb" dolgokból.
 

Calyr

Veterán
Itt arra gondoltam, hogy egy 4., 5. vagy épp 6. fejezetben járó játékos nehezebben jut BB-hez, mint te vagy én. (kivéve ha mártír és mindent feláldoz, ami feláldozható)
Nem kötekedésképp, csak érdekel: miért gondolod, hogy nehezebben jut bb-hez? Az eventeket könnyebb teljesítenie, mert minél magasabb szintű manuk vannak, annál kevesebb tehető le belőlük. A torony meg sokkal könnyebb nekik, még a harc is, de az érző áru előtt az egyezkedés meg pláne.
Jelen állás szerint a kezdőknek már most is könnyebb dolga van, mint a nagyobb városoknak (ettől engem nem zavarna, hogy még tovább kedvezzen nekik a játék, ha fair a verseny, a többit én megoldom magamnak - de akkor itt a mögöttes logikát nem értem).
 

Kira7

Veterán
Kedves Mihaszna,

az észrevétel remek; a korábbi fejlesztések mechanizmusát tekintve itt hibát sejtek, továbbítom.
Köszönöm a segítséged!

Elnézve a többi szetteket nem valószínű hogy ez hiba lenne....alapból a holdkőtár és a végtelen tekercs is csak akkor ad Bűbáj töredéket, ha készletbe van letéve, KK-ból is így ad 1-t, de pl. a zarándok kastély is csak 1-1-1 ereklyét ad és 1 KK-t színtől függetlenül.

Nem azon van a hangsúly, hogy a fejlettebb játékosok több BB-t kapjanak, hanem, hogy korszakonként növekedjen az érték.
Ez azért annyiban érdekes lenne , ha így növekedne akkor mindenek növekedni kéne nem csak a töredéknek.....19-s szinten 19 KK lenne.(?) .....
hozzá még a zarándok kastély meg a varázslók ünnepsége ott is 19-19 KK elég szép termelés lenne főleg akinek több van letéve belőle...

Ez igencsak a kisebbeket segítené ( ????) ..........
 

polgarmaercell

Erős harcos
Nem kötekedésképp, csak érdekel: miért gondolod, hogy nehezebben jut bb-hez? Az eventeket könnyebb teljesítenie, mert minél magasabb szintű manuk vannak, annál kevesebb tehető le belőlük. A torony meg sokkal könnyebb nekik, még a harc is, de az érző áru előtt az egyezkedés meg pláne.
Jelen állás szerint a kezdőknek már most is könnyebb dolga van, mint a nagyobb városoknak (ettől engem nem zavarna, hogy még tovább kedvezzen nekik a játék, ha fair a verseny, a többit én megoldom magamnak - de akkor itt a mögöttes logikát nem értem).
Így van. Most a törpös fejezetben vagyok, és, ha kevés a BB-m akkor megyek a Toronyba.
 

polgarmaercell

Erős harcos
Szerintem, ha Mihaszna ötlete megvalósulna az nem a kisebb játékosokat segítené, hanem azokat akiknek már le van rakva a holdkőtáruk és jól fel van fejlesztva.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Ezzel egyéltalán nem értem mit akarsz mondai, olyan, mintha kínaival fűszerezett magyar nyelvet használnál.
Szia, ettől nem lenne univerzális az épület, csak egy dologra fel lett hívva a figyelem, amit akár általánosságban is érdemes végiggondolni más épületekre.
Mivel az akadémián a receptek "ára" nem növekszik fejezetenként, lehet a support azt mondja rá, hogy ez így jó, de ettől még szerintem érdemes ránézni - én egyébként támogatom ezt a vonalat függetlenül attól, hogy nem a kisebb játékosokat segítené.
Továbbá azt is figyelembe kell venni, hogy nem minden érték növekedhet, mivel pl. KK-ból durva lenne a növekedés - nem lenne jó ha az Akadémián a receptek "árát" is növelnék a fejezetekkel.

De mindentől függetlenül szerintem egy átgondolást mindenképpen megér.
Üdv, Alma
 
Fent