• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Nem hiba Hiba az event-ben

Nazaroff

Tapasztalt építő
Üdv!
Az eventben találtam hibát.
Ez a feladat.
1617481374710.png
Az aranyat a szomszéd látogatásokból kaptam.
1617481502991.png
Az alapanyagot viszont nem volt hajlandó elszámolni, pedig mint látható, az is volt.
Vagy ne fogadja el egyiket sem, vagy mindkettőt el kéne fogadnia.
Szerintem.
Nazaroff
 

Senta

Erős harcos

Lupuj

Erős harcos
Üdv!
Az eventben találtam hibát.
Ez a feladat.
2847 bővítmény megtekintése
Az aranyat a szomszéd látogatásokból kaptam.
2848 bővítmény megtekintése
Az alapanyagot viszont nem volt hajlandó elszámolni, pedig mint látható, az is volt.
Vagy ne fogadja el egyiket sem, vagy mindkettőt el kéne fogadnia.
Szerintem.
Nazaroff
Szia!
Az 1. feladatban gyűjteni kell az aranyat, tehát mindegy, hogy te magad termeled meg, vagy "ajándékba" kapod.
A 2 feladatnál viszont - egyértelműen - magadnak kell megtermelned az alapanyagot ("készíts"), ezért nem fogadja el az "ajándékként" kapottat.
Üdv.: Lupuj

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek! :)
 

Nazaroff

Tapasztalt építő
Szia!
Az 1. feladatban gyűjteni kell az aranyat, tehát mindegy, hogy te magad termeled meg, vagy "ajándékba" kapod.
A 2 feladatnál viszont - egyértelműen - magadnak kell megtermelned az alapanyagot ("készíts"), ezért nem fogadja el az "ajándékként" kapottat.
Üdv.: Lupuj
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek! :)
Jól hangzik amit írtatok, de akkor miért fogadja el az alapanyagokat ha nem készítem, hanem raktárból veszem elő?
 

Wiccara

Veterán
miért fogadja el az alapanyagokat ha nem készítem, hanem raktárból veszem elő
Van, ahol "szerezz" alapanyagot szerepel, ott elfogadja az áldást is, és a szomszédi segítségnyújtásból is. A "készíts, gyárts" résznél nem.
Ennél a feladatnál csak a gyártásból fogadja el az alapanyagot.
 

Nazaroff

Tapasztalt építő
Van, ahol "szerezz" alapanyagot szerepel, ott elfogadja az áldást is, és a szomszédi segítségnyújtásból is. A "készíts, gyárts" résznél nem.
Ennél a feladatnál csak a gyártásból fogadja el az alapanyagot.
Az előbb írtam, hogy raktárból is elfogadja, az pedig NEM gyártás.
 

Lupuj

Erős harcos
Az előbb írtam, hogy raktárból is elfogadja, az pedig NEM gyártás.
Szia!
Nem gyártásról, hanem készítésről szól a feladat.
Akkor viszont az áldással készített is megfelel.
Tehát nem előveszed a raktárból a kész alapanyagot, hanem áldással elkészíted.
Árnyalatnyi az eltérés, de egész más az értelme.

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek! :)
 
Utoljára szerkesztve:

nlstemplar

Veterán
Szia!
Nem gyártásról, hanem készítésről szól a feladat.
Akkor viszont az áldással készített is megfelel.
Tehát nem előveszed a raktárból a kész alapanyagot, hanem áldással elkészíted.
Árnyalatnyi az eltérés, de egész más az értelme.

Kipróbáltam.
Ha készíts van a feladat szövegében, akkor nem fogadja el a raktárban levő áldás használatával szerzett alapanyagot.
Termelő épületekből, műhely vagy eventes épületekből vagy csodából kell összeszedned.
 

Nazaroff

Tapasztalt építő
Akkor ráfutottál egy program hibára, ami most neked kedvezett.
Nem lenne szabad elfogadnia a játék tervezőinek szándéka szerint.
Nem az volt a lényeg, hogy kinek jó.
Ezt írtam:
"Vagy ne fogadja el egyiket sem, vagy mindkettőt el kéne fogadnia."

Ezek szerint mégis csak hiba?
 

Lupuj

Erős harcos
Jól hangzik amit írtatok, de akkor miért fogadja el az alapanyagokat ha nem készítem, hanem raktárból veszem elő?
... kontra ...
Kipróbáltam.
Ha készíts van a feladat szövegében, akkor nem fogadja el a raktárban levő áldás használatával szerzett alapanyagot.
Termelő épületekből, műhely vagy eventes épületekből vagy csodából kell összeszedned.

Sziasztok!
Na, akkor el kellene dönteni ... elfogadja, vagy nem. Idéztem 2 ellentétes állítást. o_O:rolleyes:
Üdv.: Lupuj
 

bere007

Veterán
Jól hangzik amit írtatok, de akkor miért fogadja el az alapanyagokat ha nem készítem, hanem raktárból veszem elő?

Ha az a feladat, hogy készíts, akkor biztosan nem fogadta el azt, amit a raktárból szereztél áldással. Ha viszont szerezz a feladat, akkor azt is elfogadja, ha egy épületet lebontasz és azért kapsz vissza kalapácsot. Valamit szerintem nagyon benéztél.

Aranyat meg nem lehet gyártani, hanem csak gyűjteni, így ott mindent elfogad. Még legalábbis.
 
Fent