• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Helyi fórum változások

VednofQ

Felderítő
Korrektnek és jónak tartom az újabb leírásokat.
Amit hozzátennék, legutóbb gépelési és szövegezési hibákról is írtam.
A játékban megjelenő hibáknál ahogy írtátok is, jó ha külön témákat, topikokat nyitnak, mivel nagyon különböző hibákról lehet szó, pl. más ha egy egy régebbi játékmenet frissítésénél, javításánál van valami , vagy ha egy aktuális eseményben, eventben tapasztalnak valami fennakadást.
A gépelési, helyesírási, feladat szövegezési hibáknál, ahogy olvastam, ritkábban jelzik azokat, és nem is írtátok, hogy külön oldalt nyissanak nekik. Ez lehetne rugalmas kezelésű. A Feladat szövegezési hibánál találtam régebben nyitott témát, oda írtam be, Ékezet, gépelési, helyesírási hibának nem volt külön oldal, ezért gyűjtőoldalnak nyitottam egyet. Külön, egyedi oldalt nem nyitottam volna minden egyes ékezet hibának. A további kezelhetőség, feldolgozás miatt esetleg érdemes lenne "hivatalból" nyitni, az Elvenar Csapat részéről egy-egy Feladat szövegezési és Gépelési, helyesírási, ékezet elírási oldalt, ami kiemelt témaként egyből látható lenne, így vagy oda írnának, vagy ha jelentősnek gondolja a hozzászóló, akkor külön témaként nyitja meg.
Amit lényegesnek tartok az a visszajelzés az Elvenar Csapat részéről. Már az is nagyobb jelentőséggel bír szerintem, ha egy játékkal kapcsolatos jelzésre, hibajelzésre olyan válasz érkezik az Elvenar Csapat részéről, hogy "olvastuk, feldolgozás alatt van". Ebbe benne van, hogy akár több nap, míg meghatározásra kerül, hogy a jelzett hiba valóban hiba-e, közben időre van szükség pl. a technikai csapat egy-egy tagjával egyeztetni, hogy a programozás szempontjából mi miért probléma, hol a hiba, mi mennyire javítható. Viszont ha hetekig, akár hónapokig "se kép, se hang" Elvenari részről, akkor idővel a játékosok kevéssé lesznek inspirálva arra, hogy leírják a tapasztalataikat, a tapasztalt hibákat.
A Hibajelentés részen egyértelmű az oldalak kezelése az Új hiba - Továbbítva - Javítva - Nem hiba - Support jelzésekkel. Ha a Szövegezési hibajelentés részen nyílna egy-egy gyűjtőoldal a Feladat szövegezési ill. Gépelési hibáknak, akkor a topikokon belül, az adott hozzászólást idézve lehetne státuszjelzéseket írni, hogy "olvasva", javítás alatt, továbbítva, javítva stb.
 

Deleted User - 204368

Vendég
ami nekem inkább hiányzik a fórumról az a fejlesztők kommunikációja velünk. mire is gondolok. PL: hova tűntek a végtelenített eventes feladatsorok és miért? miért vérszegényebb egyre inkább az eventi rész? hol vannak a gyorsítók a kivánság kutak, tp áldások? a karácsonyi event olvasva a fórumot egy bukás volt... miért csináltak ennek ellenére is egy ugyanolyan eventet? stb stb... ezek a közlemények hiányoznak a játékból h tudjuk h mit miért csinálnak h kicsit belássunk a fejükbe ne csak találgassunk. nem kell minden apróságról beszámolni nem erről van szó csak azért jó lenne kicsit tudni is a hátterét a döntéseiknek
 

Calyr

Veterán
ami nekem inkább hiányzik a fórumról az a fejlesztők kommunikációja velünk. mire is gondolok. PL: hova tűntek a végtelenített eventes feladatsorok és miért? miért vérszegényebb egyre inkább az eventi rész? hol vannak a gyorsítók a kivánság kutak, tp áldások? a karácsonyi event olvasva a fórumot egy bukás volt... miért csináltak ennek ellenére is egy ugyanolyan eventet? stb stb... ezek a közlemények hiányoznak a játékból h tudjuk h mit miért csinálnak h kicsit belássunk a fejükbe ne csak találgassunk. nem kell minden apróságról beszámolni nem erről van szó csak azért jó lenne kicsit tudni is a hátterét a döntéseiknek
Ezek mind teljesen jogosak, tényleg. És én sem tudom, mi a hallgatás oka, csak tippelek.
Szerintem abba gondolj bele, hogy mit lehetne mondaniuk arra, amivel
- lehet ők sem értenek egyet,
- lehet szerintük sem jó,
- ellenben ezekről nem ők döntenek, és nincs is ráhatásuk ezekre a döntésekre. Maximum véleményezhetik, amit az Inno fejlesztői vagy figyelembe vesznek, vagy nem (és a béta fórum szerint általában sajnos nem).
És azt gondolom, hogy ha ilyesmire a béta fórumon (az Inno, saját, legbelsős, tesztelői fórumán) sem kerül, sor, még ott sincs rendszeresítve (és azt ne kérdezd, miért jó ez a cégnek), akkor ez kb. el is dönti az itteni mozgásteret.
De abban teljesen igazad van, hogy jó lenne, ha ez máshogy lenne.

Nem tudom, reálisan mennyire lehet erre esély. Még a középkorból ismert szokás, hogy a "rossz hír hozóját lefejezik" - és bár azóta némiképp civilizáltabbak lettünk, az általános társadalmi kultúra még nincs azon a szinten, hogy ilyesmit következmények nélkül csak úgy őszintén le lehessen kommunikálni. Én pl. az egyik munkámból adódóan időnként meg kell osszak a közösségünkkel finoman szólva sem PR kategóriás, nemszeretem híreket is - hát amiket kapni szoktam a nyílt, őszinte kommunikációért, tényleg egyszerűbb lenne inkább egy szót sem szólni effélékről. Pedig felnőtt emberek között elvileg ez működhetne korrektebben is.

Ezért én úgy tekintem ezt itt, hogy semmilyen rossz szándék nincs a modikban, teszik a dolgukat legjobb tudásuk szerint - és ha jót nem tudnak mondani, rosszat elvből nem mondanak.
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Calyr szerintem félreértetted amit írok én nem a forum moderátorokra gondoltam vagy a supporterekre hanem a játék fejlesztőire akik a játék menetéről döntenek. nyilván a forum modik nagy valószínűséggel enm tudják mi merre hány méter és nem is várható el tőlük de a külföldi fejlesztőktől igen. pl leírhatnák h azért vették ki a gyorsítókat az eventekből h a torony felé tereljék a játékosokat és így tök korrekt lenne. így meg csak találgatunk. lehetne egy külön topic itt a "játékosok kérdései a fejlesztők felé" és innen válogatnának a moderátorok h mit érdemes megkérdezni tőlük mit nem és akkor vmit reagálnának rá a játék fejlesztői. vagy nem. de én is érzem az abszurditást ebben h ez kicsit utópikus gondolatok de attól még hiányzik h ne csak találgassunk :)
 

Rikari

Veterán
Örömmel látom, hogy egységesebb lett a fórumunk. Igen ez a miénk, nekünk van kitalálva, hogy hangot adjunk véleménynek, ötletnek, segítségnyújtásnak. Nem csak felhasználók, hanem használók és továbbgondolók is vagyunk ezen a platfomon. A megnyilvánulásainkkal színesebbé és hatékonyabbá tehetjük a társaink számára a játék élményét, megkönnyíthetjük az akadályok leküzdését és beszélgethetünk arról mit szeretnénk még beépíteni technikailag a játék menetrendjébe.

Kicsit részeletesebben kifejtve, az hogy a régi szabályzatban fellelhető homályosságokat egyértelműbbé tettétek, kizártátok az értelmezési problémákat és ez időszerű volt. Közigazgatásban dolgozóként nincs nap, hogy ne értelmezzek jogszabályokat, így a "kiskapukra" átfedésekre és kibúvókra nézve már éleslátással rendelkezem. Minél egyértelműbb valami, annál jobban alkalmazható, oda és vissza is. Jól tettétek, hogy itt elvégeztétek a ráncfelvarrást.
Még nagyon sokan a fórumra jelentenek be hibát, amit a Supporton kellene a városon belül megtenni, a személyes hibajegy miatt. Ez továbbra is így lesz, mert ha valaki fórumhasználó akkor tudatni akarja a többiekkel is, hogy nála milyen gondok adódtak. Ez részben jó is így, csak ha a Supporton nem jelzi, akkor a javítás is késve érkezik meg hozzá. Erre jobban felhívnám a szabályzatban a figyelmet.

Kifejezetten üdvözlöm, hogy kategóriákba szedve kapjuk meg a választ ezentúl a moderátoroktól, hogy mely ötletünk, milyen fázisban van éppen. Ha úgy érzitek, hogy kevés az új ötlet alátámasztása ahhoz, hogy továbbítható legyen, de már billegőben van, akkor legyen köztünk (moderátor-fórumozók) további kontakt, hogy kaphassatok tőlünk további, az ötletet támogató kifejtéseket.
Voltak már törekvések a fórum egyszerűbbé tételére a közelmúltban és még biztosan lehet majd rajta mit csiszolgatni, de a legjobb úton halad a gyors és átlátható használat felé. Minden újdonságot szeretek benne és köszönöm, hogy ezzel is foglalkozott az új csapat.

Kicsit hozzátéve az előttem szólokhoz is (gyakorló modiként) ... A fórummoderátor nem kérheti számon a játék üzemeltetőjét mit miért vett ki a játékból. Mikor mit miért tett bele és alakította úgy, ahogy. Maximum javaslatokat tehet. A Moderátori "állás" általánosságban nézve, egy rendkívül hálátlan kulimeló. Ő áll a csatatéren a két tábor között, jelen esetben az Inno és az Elvenarozó magyarok között ezen a fórumon. Ha kell kapcsolattartó nagykövet, aki a fehérzászlójával szaladozik a két tábor között, ha kell akkor szabályzatot betartató, vizsgálatokat elvégző szigorú ellenőr (akit lehet nagyon utálni), ha kell akkor hibajavító korrektor, amit nagy erőkkel nyomnak a játékosok bele a városukba (fejükről a hajukat is leradírozva) és kíméletlenül kérik számon ha éppen töltés alatt van a patron. Vitáshelyzetekben neki kell kiállnia a fórumra, mint Justicia mérleggel meg mindennel ahogyan az dukál. Ő helyből egy játékkatalógus és matekmester aki a feltett kérdéseinkre igyekszik korrekt választ adni, kiszámol százalékot, termelési átlagot meg akármit, csak hogy ne maradjunk válaszok nélkül.

Tennie kell a dolgát a cikis helyzetekben kedvesen és türelemmel, részrehajlás nélkül, mert személyeskedő véleményt nem igazán mondhat senkiről, csak legfeljebb kérhet rá, hogy viselkedjünk rendesen, meg beszéljünk egymással tisztelettudóan, de neki ekkor is nyugodtnak kell velünk maradnia és a józan ész határán indulatmentesen kezelnie azt is ha szelet-esőt kap tőlünk. Természetesen ha nem használ a szép szó, akkor ott van a kezében a tiltás lehetősége is, amivel régi fórumozóként tudom, hogy nagyon sok okosan játszó és jó meglátásokkal bíró társunk találkozott már (akár érdemtelenül is).

A moderátor nem teheti meg hogy elragadtatja magát, mert akkor felborul a szerepe. Mindig szem előtt kell tartania, "Azt várjak el másoktól, amit magam is megadok nekik!" Példaként kell elől állnia a hozzászólásait tekintve lojalitásban, hozzáértésben és jó pedagógiai érzékkel a tudás átadásában/kommunikációban. No és ha még mindez nem lenne elég, akkor szerintem minden moderátor egyben játékos is Elvenarban, hiszen hogyan beszélhetne ismeretek nélkül bármiről is, ha nem foglalkozik tevőlegesen is a játékkal? Sehogy.

Zárszóként az új csapatnak kívánok kitartást és sok-sok türelmet hozzánk! Segítsetek bennünket a játékban a legjobb tudásotok szerint, mert ti vagytok az összekötőkapocs a megvalósulások mezején, és ti vagytok a gyógyír a problémáinkra. Bennetek van minden bizodalmunk!
 
Utoljára szerkesztve:
Fent