• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

[folyamatban] Virágzó Kereskedőcéh Portál bónusz hibái

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser434

Vendég
Sziasztok! :)

Érdekes hibajelenséget tapasztaltam, a Virágzó Kereskedőcéh nevű csodám által adott Portál bónusznál..., erős a gyanúm, hogy valaki nem tud számolni! :p

Nevezett Csodám, jelenleg 6-os szinten van, az Ork portálra adott termelésnövelő bónusza így, +15% kell(ene) legyen, mutatom is:

Dongó 15 százalékon.jpg

Ugye az alap termelés, mindig 100%. Nálam (remélem, Másoknál is :D) a 100% + 15% = 115% :p

Ehhez képest, "közkinccsé tennék" pár érdekes képet, a Gombafarmokon folyó, különböző fajta gombák termeléséről, jó számolgatást... :p

Keménygomba.jpg
Most akkor, mennyi is ez?!?!? :eek:

Pszichogomba.jpg

Erőgomba.jpg

Valaki, javítson valamit please, mert Nekem ez így, "nem kóser"!!! :D

♥♥♥​

Amúgy, hogy kitérjek egy kicsit még - a csodák által adott bónuszok kapcsán - a Virágzó Kereskedőcéh harmadik (Portál) bónuszára, a "játékegyensúly" tekintetében:

Nem igazán értem, ha egy csodának több (jelen esetben három) bónusza van, akkor miért nem változik meg valamennyi bónusza a szintemelésekkel??? o_O
Azt gondolom, hogyha bármelyikünk , egy csoda szintemelésére TP-t áldoz, azért teszi-; és azt várja, hogy valamennyi bónusza tekintetében, növekedést könyvelhessen el, ne csak "ezt - azt" javítsa, hanem VALAMENNYI, a csoda által adott bónusz, pozitív irányba mozduljon!!! :cool:

Ehhez képes, mutatom:

Dongó fejlesztése.jpg

Dongó bónusz.jpg
(Ez utóbbi kép, az angol Wikiről származik, mivel a magyaron még, nem sikerült kijavítani, a Peltár által már jelzett fordítási hibát...)

Köszönöm a javítást, esetleg a második részhez az indoklást, de a figyelmet mindenképpen... :)
 

DeletedUser379

Vendég
sztem 6. szinten a helyes szám a 14, annak kellene szerepeljen a wikiben és a csoda leírásában is.
az kerekítve meg is felel a mostani 20 bónuszodnak, és a folyamatos növekedésnek is, 5,8,9,10,12,14,15 és 16.
sztem sima elírás.
 

DeletedUser434

Vendég
sztem 6. szinten a helyes szám a 14, annak kellene szerepeljen a wikiben és a csoda leírásában is.
az kerekítve meg is felel a mostani 20 bónuszodnak, és a folyamatos növekedésnek is, 5,8,9,10,12,14,15 és 16.
sztem sima elírás.
Szerintem pedig, kedves @sanimi :) , 15% kell(ene) legyen, ahogy ezt a Portálnál helyesen is jelzi, és egyszerűen "eloptak" Tőlem 1%-ot!!! :p:p:p:p

Portál 15%-on.jpg
Szerkesztés:
Ha utána számolsz, 2 gomba esetében - a hibás kijelzés ellenére - 15%-al is számol a rendszer, a Keménygomba a "kakukktojás"..
 

DeletedUser379

Vendég
no igen igen...sajnos azt kell mondjam, a másik kettőnél jogosulatlanul éltél a túlszámolás adta pszicho- és erőgombákkal.
attól tartok ennek nem lesz jó vége...talán ha felajánlod jótékony célra még megúszhatod ezt az egész gomba-panama ügyet...:)
 

DeletedUser434

Vendég
no igen igen...sajnos azt kell mondjam, a másik kettőnél jogosulatlanul éltél a túlszámolás adta pszicho- és erőgombákkal.
attól tartok ennek nem lesz jó vége...talán ha felajánlod jótékony célra még megúszhatod ezt az egész gomba-panama ügyet...:)

Ahogy Te látod kedves! :p:p:p:p
Én viszont, úgy látom, hogy eddig 19 termelési ciklusom ment le, ez 19*1 db gomba mínusz, így már 19 db. Keménygombával meg Vagyok károsítva!! :mad::mad::mad:
Nem kerekítési hiba, mert a 140-nek a 115%-a, kerek számot ad!!! (Egészen pontosan 161-et, a 160 helyett...)
Súlyosan függő Vagyok, kérem a 19 db. "elsumákolt" gombám, MOST!!!! :D:D:D:D
Azért "habzik a szám", mert ezeknek a "vackoknak", pokoli hosszú a termesztési ideje, viszont nagyon sok kell belőlük, itt a "sok kicsi, sokra megy"...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser434

Vendég
Itt minden bizonnyal az elvenari sajátos kerekítési szabályok érvényesültek, ahol már 14,1% is 15.
Rákérdezek, lehet-e itt tenni valamit.
Köszi szépen @Hoshi ! :)
Ha 161 a helyes szám (ami meggyőződésem), akkor javítsátok ki légyszí, ha nem megy a visszamenőleges kárpótlás, azt sem bánom, csak a jövőben ne legyen "esummantva", a +1 Keménygombám! :p
 

DeletedUser434

Vendég
Idő közben, van már képem az utolsó (Bölcsesség) gombáról is!

Bölcsesség gombája.jpg


Amint látható, ennél a gombánál is jól, +15%-al számol a rendszer, egyedül a Keménygomba, a "problémás"!

Szerkesztés:
Sajnos, az Ork Gyülekezőhely esetében is, előfordul a jelzett hiba! :(
A Zsákmány gyártásánál, szintén el van "sumákolva" 1 db./ciklus.. :(

Zsákmány.jpg
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent