• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Feladatlista

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Badar

Újonc
Lehetne az értesítésekhez hasonló feladatlista, amely az épületkben lévő visszaszámlálókat listázná a lejárati idejük szerint. Épülettípusonként elegendő lenne mindig csak a leghamarabb lejárót mutatni.
 

Mihaszna

Veterán
Vagyis az időkorlátos épületek lejárati idejére gondolsz, (mint például a Kívánságkút, Óriáskerék és Fekete Lótusz - ami már nincs is -), hogy legyen egy visszaszámláló "kijelző"?
 

Badar

Újonc
Nem, hanem mikor jön meg a termelés a manuban, műhelyben, varázsakadémia barkácsban, vagy épül fel egy épület.
 

Wiccara

Veterán
épületkben lévő visszaszámlálókat
Feladatlistának én a napi betakarításokat gondolnám. Egy 100 napos épületet nézni minden nap listában nem tűnik hasznosnak.
Így meg kicsit hosszú lenne az a lista.. manuk, műhelyek, kiképzők, fegyvertárak, ősi csodák, kombinált kultik... amiket @Mihaszna felsorolt, még fokoznám, hisz vannak "korai betakarítású" épületek is, a kereskedőnél is célszerű egyből beszedni az isteni magokat...
A listával bonyolultabb lenne, mint az egeret végighúzni fölöttük, hiszen jelentős részét tudjuk fejből; a manu és műhelytermelések a legkiszámíthatóbbak.
Kedves @Badar, kérlek írd meg, milyen épületekre gondoltál?
Folyamatosan váltana a számláló, mint pl a bajnoksági találkozóknál?
Miért lenne könnyebb ezzel a listával?
 

Badar

Újonc
Azért, mert egy nagyobb város esetén nem kellene minden épületet folyton végignézni, hogy melyik lesz a következő begyüjtendő alapanyag, áru, barkács, áldás, stb, rögtön látnám, hogy mi lesz a következő teendő a városban. Jelenleg Excel táblában számolgatom mikor melyik épület következik. Valamennyi olyan épületre gondolok, amelynek termelése van, és nincs korai begyűjtése. Egy típusú épületből csak a legkorábban bejövő termelést mutassa, mert annak semmi értelme nem lenne, hogy pl. 10 db műhely legyen a listában ugyanannyi hátralévő idővel.
Például a törp korban 12 épületet tartottam számon, manu, műhely, varázsakadémia barkács, gombafarm, ork gyülekezőhely, párzóhely, ősi tudás, kordékönyvtár, kút, Valentin napi kocsi, Tűzfőnix és az építő.
 

Wiccara

Veterán
Például a törp korban
A felsorolás alapján ez inkább ork korszak ;)
Elkezdtem számolni, 30 után abbahagytam a városom listázását.
Értem, hogy ezzel időhatékonyság a célod. Lista helyett a termelési metódusok összehangolása sokkal egyszerűbbé és átláthatóvá teszi.
A bűvös 3-as szám köré épül szinte minden; ez a legrövidebb manus termelés, ez az Ősi csodák egységtermelői irányszáma, és vendégfaj árui s akadnak. A 9-es a következő manus és műhelyes lépcső, a 12-es a fegyverraktár dzsinn pl, és sok a 24 órás oda szinte az összes szettet, fejleszthetőt fel lehetne sorolni.
( a felsorolás messze nem teljes, ahány ház annyi szokás)
Mindenki más szisztéma szerint játszik, elképzelhetőnek tartom, hogy az elején még mankó lehet egy ilyen táblázatos súgó; később már olyan hosszú lenne a lista, és olyan megszokottá válik a napi rutin, hogy nem lenne használatban.
Ami rendszertelen, és külön figyelmet érdemel a felsorolásodból az az építő és a barkács. Mindkettő nyomon követhető; ha belépsz az építőbe, írja, melyiknek mennyi van még hátra. A barkács mostani fejlesztése pedig szintén hasznos, hisz már a főképernyőn jelzi, ha elkészült a barkácsod.
 

Badar

Újonc
Igaz, valóban az Ork korszakról volt szó. :)
Nálam a probléma ott jelentkezik, hogy a játék mellett sok minden mást is csinálok, amelyekbe belefeledkezem, és olyankor állnak a termelések. Ezért mindig stoppert állítok be, hogy mikor lesz a következő teendő a városban. Amikor az megvan, akkor viszont kezdődik újra, hogy minden épületet leellenőrizzek, hogy mi lesz a következő feladat. Ezért csináltam táblázatot, ami sorba rakja a feladatokat, amit ha egyszer kitöltök, akkor hosszú időre tudom, hogy melyik épület termelési idejét kell következőre beállítanom a stopperen.
Nos ez lenne sokkal egyszerűbb (legalább is nekem), ha lenne lista, vagy ha nem is lista, de legalább a leghamarabb lejáró visszaszámlálót és épületet kiírná a játék.
 

MesterAlma13

Erős harcos
nekem tetszik az ötlet, hogy az időigény szerint sorba lennének rendezve a termelések, felderítések, bűbájtermelések, stb. stb.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent