• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Fejleszthető nyereményépületek teleportálása

Calyr

Veterán
Szerintem nagymértékben növelné az ereklyékkel fejleszthető nyereményépületek értékét, ha teleporttal el lehetne őket raktározni. Ezesetben bátrabban le lehetne őket tenni, nem kellene annyit mérlegelni, hogy mi mennyire éri meg. Lehetne cserélni is őket, illetve ha már nem kellenek, vagy másra kell a hely, nem törlődne véglegesen az, amiért esetenként elég sok munkával kellett megküzdeni.
 

Mihaszna

Veterán
Nem is tudom. :rolleyes: Igazság szerint, ha már egyszer megküzdött érte az ember, akkor úgy is leteszi, mert termelői épület. Az, hogy néhány korszakkal később már (sokkal) kevesebbet ér számára, mert például a termelési mennyiség elenyésző a jelen korszak követelményeihez képest, arra ott a Királyi Restauráció. A logikát nem értem, hogy azért lehessen el raktározni, hogy esetleg helyet szabadítsunk fel, de ne törlődjön, mert talán később újra leteszem.. Kérdem én: Minek? Ha már egyszer lemondott róla az ember, mert például kellett a hely másnak, akkor később úgy sem fogja visszavarázsolni, mert addigra már lesz másik, új Fejleszthető épület(e). Arról nem is beszélve, hogy az elraktározott épület(ek) értéke nem fog változik semmit se.
 

Calyr

Veterán
Nem is tudom. :rolleyes: Igazság szerint, ha már egyszer megküzdött érte az ember, akkor úgy is leteszi, mert termelői épület. Az, hogy néhány korszakkal később már (sokkal) kevesebbet ér számára, mert például a termelési mennyiség elenyésző a jelen korszak követelményeihez képest, arra ott a Királyi Restauráció. A logikát nem értem, hogy azért lehessen el raktározni, hogy esetleg helyet szabadítsunk fel, de ne törlődjön, mert talán később újra leteszem.. Kérdem én: Minek? Ha már egyszer lemondott róla az ember, mert például kellett a hely másnak, akkor később úgy sem fogja visszavarázsolni, mert addigra már lesz másik, új Fejleszthető épület(e). Arról nem is beszélve, hogy az elraktározott épület(ek) értéke nem fog változik semmit se.
Mert például kalandra kell a hely. Eventhez. Vagy amikor jön az új kor, más épülethez. Vagy másféle szerzett akármi letételhez. Vagy a lejárós épületekből képzett sok tucatnyi akármik telepítéséhez. Vagy mert időszakosan valaki egy bizonyos termelőket szeretne letenni, amihez hely kell, de utána mást. Sokféle oka lehet - nincs értelme mindet sorra venni, mikor miért lenne ez jó ez, akinek van róla játéktapasztalata, tudja.
 

Deleted User - 204368

Vendég
szerintem fölösleges. tegyük fel a mostani épületet lerakod és 2 korig megtartod majd lecseréled. mit vesztel vele? 960 bűbáj töredéket. őszintén ki az akit érdekle ez az 1k töredék? az a 9x2k már sokkal jobban fáj az ereklyékből. ki az aki cserélgetné? elég hamar "elavulnak" ezek az épületek persze van kivétel pl főnix macik vagy a karneváli szett de mostanában nem hiszem h bármlyiket is megtartanám hosszú távon és érdemes lenne cserélgetni akár raktározni
 

Calyr

Veterán
szerintem fölösleges. tegyük fel a mostani épületet lerakod és 2 korig megtartod majd lecseréled. mit vesztel vele? 960 bűbáj töredéket. őszintén ki az akit érdekle ez az 1k töredék? az a 9x2k már sokkal jobban fáj az ereklyékből. ki az aki cserélgetné? elég hamar "elavulnak" ezek az épületek persze van kivétel pl főnix macik vagy a karneváli szett de mostanában nem hiszem h bármlyiket is megtartanám hosszú távon és érdemes lenne cserélgetni akár raktározni
Maestro, ez, amit írsz, ugye azokra vonatkozik, akik még haladnak a korokkal. És akik már nem, azok le vannak ejtve? Miért is? Ha egyszer majd oda jutsz, rá fogsz jönni, mennyit ért ez a fajta nyitottság...

Segítek: ott már minden ilyen cucc maxos lehet, így nagyon nem olyan gondolkodás kell, amit ide írtál. Hanem pl. olyan, hogy leteszel 20 kutat, amelyeknek hely kell - de 100 nap múlva lejárnak, törölhetők, a helyet meg fel lehet tölteni mással újra.
Több fejleszthető cucc ad TP-t - nem sokat, de ad. Ha az üres hely és a kevés plusz TP között kell választani, akkor azért lehet olyan, kinek az a kevés plusz TP is opció...
A te logikád követve, ha valaki kitörölte ezeket a cuccokat, hogy pl. le tudja tenni a kutakat (mert kellett a hely), a 100 napos lejárat után szerezzen újakat. Szép - megnézném, hogy amikor tele leszel a fejlesztésekhez 1000 feletti TP-t igénylő csodákkal, ugyanezt írnád-e.
És akkor ez csak 1 példa abból a sokból, amelyben levezettem a fenti ötlet létjogosultságát. ;)
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Calyr van igazság abban amit mondasz és végülis az h be tudod rakni a raktárba a saját épületed elég alapnak kéne lennie így érdekes h miért nem lehet de szerintem így akarják "értékesebbé" tenni vagy inkább körülményesebbé tenni az épületet. de amúgy passz. ebből a szögből nézve tényleg hasznos lenne egyeseknek és talán nem is a könnyítés lenne a cél hanem a játék bővítése. engem meggyőztél ezzel kapcsolatban
 

Rikari

Veterán
Csak röviden: Támogatom Calyr ötletét!
Ok: Egyáltalán nem biztos, hogy jó döntést hozott valaki amikor pl. Pandát tett le, mert a bajnokságok közötti időt inkább szeretné megrövidíteni és ehhez Jegesmedve kell. Főként ha az Időugrás még nagyon messze van. Menet közben kiderülhet a rossz döntés és ezzel a lehetőséggel nem kell elveszteni a már felhúzott fejlesztéssel kimaxolt itemet. Elképzelhető, hogy összegyűjtött elegendő ereklyét is a Jegesmedvéhez, viszont helye nincsen ahhoz, hogy letegye. Ez igaz lehet a Főnixmadarak esetében is a cserélgetésre. Ezek csak példák arra, hogy mikor tudom elképzelni a raktár használatát az ilyen esetekben. Az is előfordulhat, hogy a letett és felhúzott eventes fődíjra egyáltalán nincsen szükség abban a korban, ahol jár a játékos, de nem akar tőle megválni örökre, csak spájzba tenné egy időre a felszabadult hely kihasználásnak érdekében. Viselkedhetnének ezek az épületek is ugyanúgy ahogyan a fixen túl a többi. Legyenek raktározható képességeik. Ebben a játékban a mobilitás nagy előny. Miért ne éljünk vele, ha ez lehetséges.
 

DeletedUser1047

Vendég
Örülnék, ha külön kerülne a raktárba az épület és a hozzá tartozó ereklyék, mert így az épület bontható, majd az aktuális szinthez újrabarkácsolható és újra fejleszthető lenne, tehát királyi restauráció nélkül aktualizálható lenne hasonlóan a sakk-készlethez.
 

Calyr

Veterán
Örülnék, ha külön kerülne a raktárba az épület és a hozzá tartozó ereklyék, mert így az épület bontható, majd az aktuális szinthez újrabarkácsolható és újra fejleszthető lenne, tehát királyi restauráció nélkül aktualizálható lenne hasonlóan a sakk-készlethez.
Szia, szerintem ez már visszaélésre adna lehetőséget - és erről régebben máshol volt is szó, hogy alapban eleve ezért nincs ez engedélyezve. Ilyen esetben ugyanis x idő használat után is bűbájtöredékké lehetne alakítani mind az alap épületet, mind a visszakapott ereklyéket, vagy ez utóbbiakat másra használni - ez pedig eléggé ellentétes azzal a játékmenettel, hogy ez egy stratégiai játék, és ne legyenek csak úgy visszavonhatók a döntések (gondold csak végig, ha törölsz egy felépített akármit, akkor sem kapsz vissza minden befektetett nyersanyagot, csak egy részét).
Én a fenti ötlettel, kifejezetten csak abban gondolkodom, hogy a szintes eventépületeket is ugyanúgy lehessen raktárba pakolni,ahogy a többi, most engedett épületet.
A királyi restaurációs lehetőség szerintem teljesen jó úgy, ahogy van - akinek hiánya van belőle, többet kell szerezni (a 10 ládás bajnoki köröket azért nagyon könnyen lehet hozni egy kis összefogással).
 

Thobias

Újonc
Üdv mindenkinek,
A Fórumon még új vagyok, de a játékkal lassan két éve játszom, és egyet kell értenem Calyr véleményével, már az is nagy segítség lenne ha csak simán minden trükk nélkül időnként a raktárba lehetne tenni egyik-másik nyeremény épületet. Például nekem van olyan, amiből kettőt is sikerült letenni, de sajnos az egyiket sikerült csak 10. szintre fejleszteni, a másik csak a 6.-ig jutott, eldobni nem szeretném, és lehet hogy még később majd tudom fejleszteni, ha nyerek hozzá ami kell, de addig is a helyét jobban kihasználnám bármi egyébbel.
 

Syntex

Ex-Csapattag
Sziasztok,

Köszönjük szépen a javaslatot. Bár nem látok sok esélyt ennek a megvalósítására, főleg ebben a formában, de mindenképp továbbítom, hogy érdemes lenne megoldást találni valami módon ezek teleportálására is. :)
 
Fent