• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Ezt a játékot azt hiszem életem végéig fogom játszani.

Rikari

Veterán
A (szenvedély)függőséget betegségek esetében és kifejezetten negatív kicsengéssel alkalmazzák a diagnózisok felállításában. Számomra az, hogy a reggeli kávémhoz jár az Elvenar teljesen természetes, valamint az is, hogyha tehetem napközben is beugrok, este a nap lezárásaként pihenőbe teszem a városaimat. Mondhatjuk hajnalban én vagyok a lámpaoltó, aki este is teszi a dolgát a "tizet ütött már az óra, térjetek hát nyugovóra" alapon. Ez szenvedély és függőség, mert nekem nem kerek a nap, ha nem beszéltem a csapattársaimmal, ha nem gyarapítottam a készeleteimet és nem vettem részt a közösségi feladatainkban. Gyakorlatilag büszkén vállalom ezt a függőséget, szerencsésnek tartom magam, hogy rátaláltam erre a játékra. Itt játszhatok egy minden téren kifogástalan csapatban, ahol elröppennek az idegtépő munkám által szerzett problémáim, és teljesen kikapcsolok a való életből. Megpihenek, átrendeződnek a gondolataim és nem gyógyszeresen próbálok feszültséget oldani, mert erre ott van nekem Elevenar. Szedem is redszeresen a pirulákat, amit nem orvos írt fel, hanem én magamnak. :)
 

Laci0212

Erős harcos
A (szenvedély)függőséget betegségek esetében és kifejezetten negatív kicsengéssel alkalmazzák a diagnózisok felállításában. Számomra az, hogy a reggeli kávémhoz jár az Elvenar teljesen természetes, valamint az is, hogyha tehetem napközben is beugrok, este a nap lezárásaként pihenőbe teszem a városaimat. Mondhatjuk hajnalban én vagyok a lámpaoltó, aki este is teszi a dolgát a "tizet ütött már az óra, térjetek hát nyugovóra" alapon. Ez szenvedély és függőség, mert nekem nem kerek a nap, ha nem beszéltem a csapattársaimmal, ha nem gyarapítottam a készeleteimet és nem vettem részt a közösségi feladatainkban. Gyakorlatilag büszkén vállalom ezt a függőséget, szerencsésnek tartom magam, hogy rátaláltam erre a játékra. Itt játszhatok egy minden téren kifogástalan csapatban, ahol elröppennek az idegtépő munkám által szerzett problémáim, és teljesen kikapcsolok a való életből. Megpihenek, átrendeződnek a gondolataim és nem gyógyszeresen próbálok feszültséget oldani, mert erre ott van nekem Elevenar. Szedem is redszeresen a pirulákat, amit nem orvos írt fel, hanem én magamnak. :)
Jó, nagyon jó! Először azt hittem, hogy Stigalytól vettél ötletet,de az idő mást mond!
Ilyen ösztönzéssel tanba77 nem hagyja abba amíg él a játék.
 

Burney

Felderítő
Ezt a játékot azt hiszem életem végéig fogom játszani. Próbáltam másikakat, de a nyomába sem érhetnek. Remélem Elvenar is lesz addig míg élek!
Ha a fejlesztőknek vannak még ötleteik a 20-ik fejezet utánra is akkor nem lehetetlen :)
Vagy másik szerveren új várossal is lehet kezdeni, de saját tapasztalatom szerint másfél-két év alatt simán le lehet darálni az eddigieket, ha jó testvériségbe kerül az ember :) ;) Szóval viszonylagos kinek meddig ad élményt
 

Laci0212

Erős harcos
Ha a fejlesztőknek vannak még ötleteik a 20-ik fejezet utánra is akkor nem lehetetlen :)
Vagy másik szerveren új várossal is lehet kezdeni, de saját tapasztalatom szerint másfél-két év alatt simán le lehet darálni az eddigieket, ha jó testvériségbe kerül az ember :) ;) Szóval viszonylagos kinek meddig ad élményt
Nagyjából,jól látod! Én újrakezdőként, új tesóságot létrehozva,25 hónap alatt,a Nagykövetségek végére értem, azért nem lépek csak tovább, hogy az adott kornak megfelelő êpületeim legyenek.
Ahogy írod,"ha jó testvériségbe kerül az ember" akkor ebből az időből fél évet simán le lehet faragni,de akkor már úgymond,nem csak a saját erődből haladsz előre.
A lényeget,az Élményt pedig a meglátásom szerint az adja,amikor önerőből' sikerül minden.
 

DeletedUser7082

Vendég
Ezt a játékot azt hiszem életem végéig fogom játszani. Próbáltam másikakat, de a nyomába sem érhetnek. Remélem Elvenar is lesz addig míg élek!
Teljesen igazad van, az életed végéig fogod játszani, hacsak közben idegrohamot nem kapsz a játék miatt és elvisznek a diliházba.
Átlagos játékosnak nincs esélye végig játszani, mivel a vége felé annyira meg van nehezítve és lassítva, hogy egy élet kevés hozzá.
Persze van kivétel, ha sok pénzt költesz rá vagy a "szerencsések" közé tartozol.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Kira7

Veterán
Átlagos játékosnak nincs esélye végig játszani, mivel a vége felé annyira meg van nehezítve és lassítva, hogy egy élet kevés hozzá.
Persze van kivétel, ha sok pénzt költesz rá vagy a "szerencsések" közé tartozol.
Azért ez túlzás, nagyon sok átlagos játékos végig játssza és játszotta is már és nem költött rá. Ott van a torony , eventek , bajnokság mindegyikből tudsz olyan dolgokat össze szedni ami segíti a haladást. Igaz kell hozzá elgondolás , stratégia hogy akarsz a fejezetben haladni türelmes vagy és úgy játszod végig vagy inkább el teleportálod a fél városodat és gyorsabban haladsz. Van hogy át kell alakítanod hozzá a városodat termeléseidet stb. , de ez egy ilyen játék :). A vége felé inkább az a gond hogy sokáig tart és így sokszor unalmas és monoton és alig várod hogy túl legyél rajta, de mindenki be tudja fejezni....a gond csak annyi hogy 4-6........ vagy 12 hónap alatt.
 

DeletedUser7082

Vendég
Mennyi az a nagyon sok és mennyiből. Akár hiszed akár nem, én is végig játszottam.
De akkor csak 13 szint volt és a pénznek, de legfőképpen a szerencsének nem volt jelentősége.
Akkor a haladás attól függött mennyit termeltél és milyen stratéga voltál. Torony még nem volt.
Most meg a játék nem szól másról csak a pénzről és a szerencséről. Szerencse meg tudjuk csak a mesében forgandó, a valós
életben meg irányított. De sok sikert mindenkinek, de legfőképpen hosszú életet.
 

Calyr

Veterán
Teljesen igazad van, az életed végéig fogod játszani, hacsak közben idegrohamot nem kapsz a játék szemétkedése miatt és elvisznek a diliházba.
Átlagos játékosnak nincs esélye végig játszani, mivel a vége felé annyira meg van nehezítve és lassítva, hogy egy élet kevés hozzá.
Persze van kivétel, ha sok pénzt költesz rá vagy a "szerencsések" közé tartozol.
Extra szinten úgy nagyjából egy év alatt le lehet darálni 14-15 kort. Ha 1 hónap/kor sebességgel haladsz, az még mindig melós, de nem fogsz beleszakadni. A vége kicsit nehezebb, ott már kell a másfél-két (három) hónap is.
Őszintén kívánom mindenkinek, hogy az "egy élet" neki ne ilyen időtartam legyen. :)
 

Deleted User - 373998

Vendég
Teljesen igazad van, az életed végéig fogod játszani, hacsak közben idegrohamot nem kapsz a játék miatt és elvisznek a diliházba.
Átlagos játékosnak nincs esélye végig játszani, mivel a vége felé annyira meg van nehezítve és lassítva, hogy egy élet kevés hozzá.
Persze van kivétel, ha sok pénzt költesz rá vagy a "szerencsések" közé tartozol.
Kedves @Evenger!
Köszönjük szépen a sok "pozitív" hozzászólást, és a "kedves" szavakat, de ha rossz a kedved, kérlek ne vedd el másokét emiatt.
Köszönöm a megértésed!
 

Deathfolk

Veterán
Teljesen igazad van, az életed végéig fogod játszani, hacsak közben idegrohamot nem kapsz a játék miatt és elvisznek a diliházba.
Átlagos játékosnak nincs esélye végig játszani, mivel a vége felé annyira meg van nehezítve és lassítva, hogy egy élet kevés hozzá.
Persze van kivétel, ha sok pénzt költesz rá vagy a "szerencsések" közé tartozol.
Tény hogy az utolsó 2-3 fejezet nagyon el van nyújtva, egyértelműen látni hogy direkt belassították, mert totál feleslegesen rengeteg vendég nyersanyagot kell gyártani 1-1 kutatáshoz, vagyis csak azért kell ennyit gyártani hogy tovább tartson a fejezet... bár valahol látom az értelmét, az hogy felzárkózzanak a kicsik, és hogy a fejlesztőknek legyen idejük megtervezni megcsinálni az új fejezeteket, ami így se sikerül mert sokan így is a végére érünk és hónapokat várunk mire jön az új fejezet. Én is már majdnem 4 hónapja befejeztem, bár én 1 ideig nagyon szeretem ezt a szakaszt mikor beérem a végét és nem kell semmivel se foglalkoznom, csak a várossal és a teljes területen azt építek amit akarok, nem pedig vendégnépet... :) Bár azért most már 1 picit kezd unalmas lenni szóval várom a 20. fejezetet, talán év vége felé jön is.
Én szerintem minimális összeget költöttem rá 4év alatt, sőt igazából nem titok, 36 ezret költöttem el. Ha azt nézzük ez 2db rendes játék konzolra vagy PC-re, szóval nem sok... és ennek kb a felét olyan dolgokra költöttem amiket ingyen is megtudtam volna szerezni ha az első 1 évet 1 normális testvériségbe játszom, nem pedig 1 olyanba ahol soha nem csináltuk meg a 10 ládát, így a térképeket mindig ki kellett váltanom gyémántért a fejlesztéseknél, vagy a királyi restaurációhoz a barkácsnál, ilyen felesleges dolgokra ment el a pénz, pedig ezek simán könnyen megszerezhetőek ingyen is, csak hát nem akartam testvériséget váltani mert nagyon jó volt a hangulat, csak hát gyenge volt a csapat... vagy fél éven át heti több levelet kaptam a nagy csapatoktól hogy menjek át mert látták a bajnoki eredményeimet... Aztán mikor végül léptem és láttam hogy is működik 1 normális csapat csak néztem hogy ja így is lehetett volna játszani... Nagyon bánom hogy nem léptem hamarább, szerintem ezt sokan elrontják, ott maradnak a saját teljesítményükhöz képest 1 gyenge csapatba, kb amibe elsőnek beléptek mikor kezdték a játékot, pláne ha jó a közösség, mert nálunk is nagyon jól eldumálgattunk, de a fejlődés az már nem ment... A mostani tudásommal úgy gondolom 1 jó csapatba kb 1,5-2 év alatt kényelmesen a végére lehet jutni. Ja és a játék eleje óta együtt játszok valakivel aki 2 hét különbséggel kezdte el a játékot, 1 csapatba kezdtünk aztán egyszere léptünk máshová, azóta mindig 1 csapatba vagyunk, ő 1 Ft-ot nem költött még a játékra és tök más stratégia alapján is játszik, mégis mindig fej fej mellett haladunk, ő kb 1 honappal később ért a végére mint én.

A szerencse az eventeken számít, ez engem is idegesít, pláne hogy 2 városom van és látom hogy milyen sokat számít a szerencse, mikor mind a 2 városba ugyanúgy játszok és 1ikbe simán megvan a fődíj mert annyi plusz pontot kapok és így arany ligába is kerülök, a másikba meg vas liga és a 10es szintű épület sincs meg... :( De a fejlődésbe az hogy valaki a végére érjen ott semmi köze a szerencsének, csak az számít ki mennyire látja át a játék működését és mennyire hatékony várost tervez, ezt pedig lehet pénz nélkül is! Ahogy előttem is írták törekedni kell arra hogy a bajnoki és a torony menjen, a bajnokiba a 10 láda most már nagyon könnyű, akár alapanyaggal is harc nélkül. A tornyot pedig végig kell csinálni, lehetőleg az egész csapatnak, ha nem megy a többieknek akkor másik csapatot kell keresni... Ha kb mindenki megcsinálja akkor eleve heti 270 gyémántot kap mindenki + sok időgyorsítót, katalizátort, nagyon megéri, az esetleges egyéni ajándékokról, varázslatos épület, dzsinn, törp páncél nem is beszélve. Aztán időnként a barkácsolásnál is lehet nyerni 500 gyémántot, vagy adhat a dzsinn is, ezekből pár hónap alatt összegyűlik annyi hogy lehet venni varázslatos épületet, vagy bővítést (mikor akció van) és máris nem kell semmire se pénzt költeni! kb 1,5 éve már én se költöttem.
 
Utoljára szerkesztve:

Putyika

Veterán
Akár hiszed akár nem, én is végig játszottam.
De akkor csak 13 szint volt
Lehet, hogy én szenvedek fogalom zavarban, de nálam a végigjátszani azt jelenti, hogy a végére érsz a játéknak. Mi akik a 19. kort is befejeztük azt mondhatjuk, hogy a jelenlegi állapot szerint a techfa végén vagyunk....de még nem játszottuk végig a játékot, mert folyamatosan érkeznek új fejezetek. Majd akkor amikor azt mondják, hogy ez volt az utolsó és azt is befejezte valaki, akkor talán mondhatja, hogy végigjátszotta a játékot.....de 13 fejezetet megcsinálni egy állandóan fejlődő játékból messze van a végigjátszástól.
Akkor a haladás attól függött mennyit termeltél és milyen stratéga voltál. Torony még nem volt.
Most meg a játék nem szól másról csak a pénzről és a szerencséről.
Nem tudom, hogy mikor játszottál, de ennek pont az ellenkezője az igaz. A kezdetek kezdetén csak az tudott igazán haladni és jó eredményeket elérni aki fizetett. Nem volt torony, nem volt ingyen gyémánt mindenhonnan, mint most. Az eventeken viszont csak az tudta megszerezni az összes jutalmat, aki gyémántot költött rá....így volt kiszámolva.
Igen, valóban vannak olyan dolgok amik a szerencsén múlnak, de azoknak szinte semmi köze a haladáshoz. Meglátásom szerint az, hogy mennyi idő alatt végez valaki egy-egy korral az nagyrészt attól függ, hogy mennyire jó stratéga, mennyi ideje és helye van.
Aki sokat költ a játékra az lehet, hogy gyorsabban fog haladni, de egyáltalán nem biztos. Jelenleg már annyi ingyen gyémánthoz lehet jutni, hogy szinte felesleges vásárolni. De ha valaki tényleg érti a játékot és jól tud tervezni, szervezni az simán haladhat gyémánt nélkül is. Én például eddig még sosem használtam gyémántot a haladáshoz. Nem vagyok az elsők között akik végeznek az új korokkal, de azért bőven az első harmadba helyezném magam, tehát a pénznek semmi köze a haladáshoz. A szerencséről pedig inkább ne is beszéljünk, mert abból nekem sosem jut.
 

Susanh

Erős harcos
Több éve játszom én is..egy fő városommal és egy kisebbel, azzal annyira nem vagyok aktív.
Elején költöttem pénzt a játékra 1-1 varázslatos lakóépületre/műhelyre illetve területre. De már jártam szerencsével,hogy a toronyból esett ház/műhely. Mivel már elég sokáig tart kivégezni az éppen utolsó fajt,így tudok elég tervrajzot gyűjteni,hogy következő fajra fejleszthessem az épületeimet.
Gyémántok esnek a dzsinnből ha szerencsém van és ugye a torony is ad.ezeket van,hogy csak gyűjtögetem vagy ha pár pont híján csúszok le az event arany ligájáról akkor veszek esemény fizető eszközt belőle.(khmm attól függ tetszik e az avatár/profilkép amit nyerni lehet :p )
Területre màr nem hiszem,hogy költök, ha csak nem nyerek a lottón xD

De nekem is az életem részévé vált a játék, a testvériség amiben benne vagyok..,pedig nem tartozom a legbeszélgetősebb tagok közé. De olyan mintha a kis családom lennének, mindent leírunk egymásnak, jót és rosszat is egyaránt.
Ha kell bíztatjuk, vigasztaljuk egymást vagy éppen együtt örülünk a másik sikerének akár játékban vagy ha az életben történik vele valami pozitívum:)

Nagyon várom már,hogy jöjjön az új faj, amit majd utálni fogok, nem lesz elèg helyem, el kell pakolnom a fél városomat, szidni fogom az egész techfát, milliószor lefogom írni chaten,hogy mennyire utálom és,hogy abbahagyom az egész jàtékot.. xD
De ez már megszokott nálam minden új fajnál..:)
azóta is itt vagyok,nem adtam fel :3
 

Deathfolk

Veterán
Nagyon várom már,hogy jöjjön az új faj, amit majd utálni fogok, nem lesz elèg helyem, el kell pakolnom a fél városomat, szidni fogom az egész techfát, milliószor lefogom írni chaten,hogy mennyire utálom és,hogy abbahagyom az egész jàtékot.. xD
De ez már megszokott nálam minden új fajnál..:)
azóta is itt vagyok,nem adtam fel :3
Szerintem most sokan magukra ismertek :D
 
Fent