• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Nem hiba Etetési idő?

Lupuj

Erős harcos
Sziasztok!
Még asztali gépen sem látható, meddig tart még az etetési idő.
Az információ adott, mert a bónuszt kijelzi a "tooltip":
Hol az Etetési idő.png
Jó lenne ha ez az idő megjelenne alatta, mint a Bűbáj bónusz esetében.
Kellemetlen, amikor azt látom/tapasztalom (már későn), hogy csak 5-10-15 percen múlott a bónuszos begyűjtés. Gyorsítóztam volna, ha látom. :oops:

Köszönöm!
 
Utoljára szerkesztve:

Erica

Veterán
Sziasztok!
Még asztali gépen sem látható, meddig tart még az etetési idő.
Az információ adott, mert a bónuszt kijelzi a "tooltip":
1936 bővítmény megtekintése
Jó lenne ha ez az idő megjelenne alatta, mint a Bűbáj bónusz esetében.
Kellemetlen, amikor azt látom/tapasztalom (már későn), hogy csak 5-10-15 percen múlott a bónuszos begyűjtés. Gyorsítóztam volna, ha látom. :oops:

Köszönöm!
Szia De kijelzi... @Putyika -nak teljesen igaza van.Nem tudom megérteni azt,hogy Te nem látod Elvenar szépségét??Csak a hibákat keresed??Ez egy csodálatos mesebeli illúzió,ami ha itt vagyok leköt,és elvonja a figyelmemet a mostani helyzetről.
 

Csatolmányok

  • fönix etetési idő.jpg
    fönix etetési idő.jpg
    912,1 KB · Megtekintések: 12

Lupuj

Erős harcos
Szia De kijelzi... @Putyika -nak teljesen igaza van.Nem tudom megérteni azt,hogy Te nem látod Elvenar szépségét??Csak a hibákat keresed??Ez egy csodálatos mesebeli illúzió,ami ha itt vagyok leköt,és elvonja a figyelmemet a mostani helyzetről.

Szia!

Drááágaszágom! Meg kell, hogy kérjelek . téged is -, értelmezd már AZT amit írtam!
Nem arról szól a történet, hogy a madárkámat megkeresve érdeklődjem nála: "Ugyan meséld már el, mennyi van még hátra a bónuszból?", hanem arról, hogy amint a - fáradtságot nem kímélve mellékelt - képen is láthatóan ... OTT NINCS kijelezve a bónusz ideje!!! ... pedig jó lenne! (a bűbájé odafért)

A privát véleményed pedig .... személyeskedés. Semmi köze a témához!

Én kérek elnézést!

Ui.: Látom, gyorsan el lett utasítva ... indoklás nélkül. :(
 

DeletedUser5438

Vendég
Segítek, hátha érthető:

A bónusz a madárhoz tartozik. Nem a manufaktúrához.

Ugyanígy a kultúra bónusz ideje sem kerül kijelzésre a lakóépületben.

Ericanak meg igaza van, marha fárasztó ám állandóan azt olvasni, hogy Neked mindennel IS bajod van.
 

Lupuj

Erős harcos
Segítek, hátha érthető:

A bónusz a madárhoz tartozik. Nem a manufaktúrához.

Ugyanígy a kultúra bónusz ideje sem kerül kijelzésre a lakóépületben.

Ericanak meg igaza van, marha fárasztó ám állandóan azt olvasni, hogy Neked mindennel IS bajod van.

Szia!

Értem én, hogy gőzgép, De mi hajcsa(!) ?

Köszönöm a segítséget!
Sajnálom, hogy pont a lényeget nem sikerült kihámozni.
Nem a madárka érdekel, hanem a termelő épületem kijelzése.
De felfogtam .... ha ti nem is. :(

És ... kapaszkodj meg. Sikerült egy másik hiányosságot felhoznod példának: a kultúra bónusz idejének ki nem jelzése már rég meg lett írva hibának, illetve lett kérve a kijelzés.
Összekevertem az érték frissítésének megoldásával.
A kultúra bónuszt is lehetne ugyan jelezni, de akkor nagyon oda kellene figyelni annak frissítésére.
Jelenleg ugyanis még azt sem sikerült megoldani, hogy valós időben frissüljön - legalább - a kijelzett érték.
Az idő kiírása valójában értelmetlen, mert azt kellene kiírni, mikor fog - bármennyivel - csokkenni a bónusz, miközben bármikor növekedhet pl. egy "pacsizás" alkalmával.

Nos, azért, mert valamit 50 évig rosszul csináltak, nem indok újabb 50 évnyi kínlódásra.

Még jó, hogy TI el tudjátok dönteni valamiről, hogy más(ok)nak az jó, vagy lehetne javítani rajta.
Köszönöm!
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser5438

Vendég
A probléma az Lupuj, hogy attól hogy Te hibának gondolsz valamit, az még nem feltétlenül az.

Segítek, az informatikában a bug/hiba az, ha egy program vagy programrész nem úgy működik, ahogy azt a tervezője szeretné. Tudtommal nem Te vagy a játék tervezője (hisz akkor nem itt nyitnád a hibajegyeket, hanem a programozókat segítenéd a hasznos munkáddal), így az, hogy neked mi a hiba, senkit nem érdekel ha neked nem tetszik, ha a tervező ilyennek álmodta meg akkor ilyen lesz és kész.

De látom felesleges koptatni a billentyűzetet...

A főnix bónusza a főnixhez tartozik, egy épületben sem látható nem ahhoz tartozó infó, és jól megvagyunk nélküle.

Alternatív megoldásként javaslom egy ébresztőóra beállítását. ;)


Még jó, hogy TI el tudjátok dönteni valamiről, hogy más(ok)nak az jó, vagy lehetne javítani rajta.

Fordítva is igaz:
Még jó, hogy Te el tudod dönteni, hogy ez másoknak jó, vagy kell-e javítani rajta.
 

Putyika

Veterán
Látom, gyorsan el lett utasítva ... indoklás nélkül.
Megindoklom neked: Ez nem hiba, tehát nincs szükség a javítására! Az etetési bónusz, nem a manufaktúrához tartozik, hanem a madárkához, ott pedig jelzi az etetési időt. Ha ötletként vetetted volna fel, akkor talán lenne létjogosultsága. Bár részemről akkor sem látnám értelmét.
De felfogtam .... ha ti nem is.
Meglátásom szerint, itt te vagy az egyetlen aki nem fogta fel.
Sajnálom, hogy pont a lényeget nem sikerült kihámozni.
Nem a madárka érdekel, hanem a termelő épületem kijelzése.
Mi kihámoztuk a lényeget, neked nem sikerül. Az a bűbáj a madárhoz tartozik nem a termelő épülethez. Tessék szépen megkeresni és ott megnézni!
 

bere007

Veterán
A kultúra bónuszt is lehetne ugyan jelezni, de akkor nagyon oda kellene figyelni annak frissítésére.

Tudtommal az jelezve van. Sőt, még csak keresgélni sem kell, mert ahogy belépsz a játékba egyszerre meglátod.
1586797853615.png

Erre ennél egyszerűbb megoldást nem lehet találni, tehát ezt ne bolygasd.

De a másikat dobd be ötletbe. Lehet, hogy aki bugbejelentés miatt ellenezte, ötletként támogatna, kitudja. ;) :D:D:D
 

Lupuj

Erős harcos
Tudtommal az jelezve van. Sőt, még csak keresgélni sem kell, mert ahogy belépsz a játékba egyszerre meglátod.
1949 bővítmény megtekintése

Erre ennél egyszerűbb megoldást nem lehet találni, tehát ezt ne bolygasd.

De a másikat dobd be ötletbe. Lehet, hogy aki bugbejelentés miatt ellenezte, ötletként támogatna, kitudja. ;) :D:D:D

Szia!

Ebben igazad van: tényleg jelzi a bónusz %-os értéket.

Egy apróság elkerülte a figyelmedet: a szövegkörnyezet. (amit én írtam*)
Tehát egy műhelybe belépve nem látom (nem veszem észre), ha - a JÁTÉKBA* belépés után - csökken ez a bónusz érték (nem a %).
Ez mindaddig így van, amíg ki nem derül egy begyűjtésnél és ennek okán kénytelen vagyok eljátszani a "picipuha rítustáncot" ... szállj ki ... szállj be (a JÁTÉKBÓL/BA*).
Mert csak ekkor kapom meg a pillanatnyilag érvényes termelési bónusz értéket (nem a %-ot).

De ... köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet az előző írásban lévő félreérthetőségre. ;)

A másik ... feladom ... ilyen - játékosi - ellenállás mellet semmi értelme! (vagy valaki illetékes is hozzászólt?). "Az 50 év, az legyen még több." :(

Nem kell szakácsnak lennem ahhoz, hogy egy ételről el tudjam dönteni, nekem ízlik-e.
Tehát: egy fizetős játékban ne a programozó döntse el, nekem mi a jó, azért mert neki így tetszik!
Konzekvencia: ennyi volt benne. :(

*kiegészítve, hogy érthető legyen
 
Utoljára szerkesztve:

bere007

Veterán
Egy apróság elkerülte a figyelmedet: a szövegkörnyezet.
Tehát egy műhelybe belépve nem látom (nem veszem észre), ha - belépés után - csökken ez a bónusz érték (nem a %).
Ez mindaddig így van, amíg ki nem derül egy begyűjtésnél és ennek okán kénytelen vagyok eljátszani a "picipuha rítustáncot" ... szállj ki ... szállj be.
Mert csak ekkor kapom meg a pillanatnyilag érvényes termelési bónusz értéket (nem a %-ot).

1. Ne szövegkörnyezetet nézz, mert mindig azt írja ott ki. A képeket figyeld, Ha teljes nap van és ragyog, akkor max a bónusz. Gyanítom, hogy pont az ilyen helyzetek miatt rajzolták le, hogy ne legyen félreérthető. De ezekszerint ez a pofon egyszerű dolog is bonyolult.

2. Mit jelent az, hogy csökken a bónusz érték, nem a % ? A % önmagában az érték, mivel az növeli. Ezek együtt járnak. Az egyik nem tud csökkenni a másik nélkül, minden %-os értéknek rajzoltak külön kis képet, hogy egy óvodás is megértse és észrevegye.

3. Ha egy műhely aratásra vár, akkor nem tudsz oda belépni és nézelődni, hanem vagy aratod, vagy nem csinálsz semmit (legalábbis pc-n). Tehát amit írtál, hogy belépés után változik és nem veszed észre, annak nincs értelme, mert nem tudsz belépni. Meg ha csökken, mit csinálsz? Építesz gyorsan egy kult épületet, hogy maxon legyen? Ne viccelj... Ha ennyire fontos, akkor csináld úgy, hogy mindig maxon legyen. Megfelelő épületek és megfelelő csapat és meg is van. Nem is tudom, hogy mikor volt enyhébb napsütésem, felhőt meg már pár éve nem is láttam.

Ez az egész már tényleg csak arról szól, hogy beleköss mindenbe. Le van írva, le van rajzolva, még mi kellene hozzá, hogy megértsd? Bezzeg ha változáskor meg felugrana egy ablak, hogy figyelj, mert csökkent, akkor meg az lenne, hogy miért kell íjesztegetni a játékosokat és már megint kattintani kell... Ha egy ilyen pofon egyszerű dolgokból is problémát csinálsz, akkor inkább vegyél egy fagolyót.
 

Mihaszna

Veterán
Megfelelő épületek és megfelelő csapat és meg is van. Nem is tudom, hogy mikor volt enyhébb napsütésem, felhőt meg már pár éve nem is láttam.

Szerintem ezzel az egy mondattal maximálisan leírtad a lényeget. :) Magam se fogalmazhattam volna szebben. Hasonlóképpen.. 1 éve, hogy folyamatosan ragyog a nap a városom felett.. éjjel-nappal ;):)
 
Fent