• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Ereklye

Tybor land

Újonc
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy tud-e valaki érdemben nyilatkozni a hiányzó ereklyék pótlását illetően?
A torony adja a Gólem ereklyét, amire nincs szükségem, de örülnék, ha lehetőség nyílna rá pl: Barna medve, Főnix ereklyék pótlása. Miért nem lehet gyártani a fölösleg plusz ,,akármi" hozzáadásával? Köszönöm az ,,építő" jellegű hsz.-at!
 

Mihaszna

Veterán
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy tud-e valaki érdemben nyilatkozni a hiányzó ereklyék pótlását illetően?
A torony adja a Gólem ereklyét, amire nincs szükségem, de örülnék, ha lehetőség nyílna rá pl: Barna medve, Főnix ereklyék pótlása. Miért nem lehet gyártani a fölösleg plusz ,,akármi" hozzáadásával? Köszönöm az ,,építő" jellegű hsz.-at!

Azért, mert ha túl sok lenne a fent említett épületekből, akkor még nagyobb baj lenne. Így is nagy a háborgás Elvenar tengerén, hogy valakinek 2 vagy 3 ilyen "hajó" is jutott, s van olyan, akinek még egyet se sikerült szerezni. A legrosszabb döntés volt a fejlesztőktől, amikor ezt megalkották. Vagyis bocsánat, rosszul fogalmaztam! Nem a legrosszabb, mert nem, hanem a leg.. pffff.. mittudomén mi volt tőlük, mert azóta mindenki erre vágyik. Ez mind a végtelenített feladatok miatt van - hogy a jó Isten áldja meg okvetlenül -, mert ha jól emlékszem, akkor abban az ominózus pillanatban olyan volt. S hát.. aki tápos volt - vagy elegendő Gyémánttal/Pénzzel rendelkezett - az bizony, nem lustálkodott, hanem, mint a szorgos kis hangya megdolgozott érte. Mintha érezte volna, hogy nem lesz többé tavasz. Ez van. Sok ötlet, javaslat volt már a medvék és főnixek újraélesztésére, de mind odaveszett. Nem azért, mert sajnálják, hanem, mert akinek van már 2 vagy 3, annak 4 lenne (vagy esetleg több). S akkor meg amiatt menne a harc, a számok harca.. Én tényleg nem sajnálom senkitől, mert nem, de illene ezen túltenni magunkat. Az az időszak lezárult, vége. Akinek nincs, az rosszkor volt rossz helyen, akinek hiányos, az pedig magára vessen. Vásárlás lehetősége akkor is fennállt.
 

Tybor land

Újonc
Tisztelt Mihaszna!
Elég lett volna annyit írnod, hogy nincs rá lehetőség pótolni. A többi ami feltételezésen alapul nem érdekel( kinek mik alapján volt könnyű pénz ,gyémi). Köszi válaszod, de a játékkal kapcsolatos aggályaidat írd meg a megfelelő helyre. Az ereklyés épületekért kifejtett erőfeszítés a feladatok előtt nyilvánvaló, hogy megéri-e végig vinni a feladatsort, vagy nem. Ha mégis lemaradtam pl combnyaktörés, hát nem sikerült befejezni, ezért kérdeztem.
 

Putyika

Veterán
örülnék, ha lehetőség nyílna rá pl: Barna medve, Főnix ereklyék pótlása.
Szia!

Ha jól értem te az ereklyékről beszélsz, Mihaszna pedig az épületekről.
Szerintem ezeket az ereklyéket lehet barkácsolni. Bár kicsit húzós a 3 tervrajz, de akinek nagyon kell megéri.
 

Deathfolk

Veterán
A főnix ereklyét lehet barkácsolni bár elég drága a költsége, nekem a nagy városomba kb hetente 1x felajánlja, de nem tudok vele mit kezdeni mert új alapot ha már van 1 a városba akkor nem lehet barkácsolni... (hogy miért azt feljebb Mihaszna jól leírta) De akinek még nincs az barkácsolhat. A medve ereklyével viszont nem tudom mi a helyzet, erre én is kíváncsi lennék. Az alapokat én a kicsi városomba 5. fejezet, lebarkácsoltam de vagy olyan ritkán adja be az ereklyét, hogy én még nem találkoztam vele, vagy pedig nem barkácsolható, viszont ha nem akkor nemértem miért nem, és az alapnak akkor mi értelme? 1 csomó féle ereklye barkácsolható, kicsi városomba most ép mézeskalács ereklyét barkácsolok 10 ezer töredékért és 3 térképért :D (ez se volt ép olcsó) de medve ereklyét még soha nem láttam :( Pedig nagyon kéne 1 jegesmedve mert nagyon ritkán férek bele a 6 körbe a bajnokin, nem birok bármikor belépni... barna medve engem kicsi várossal nem is érdekel mert az alapanyagra támaszkodik nem harcra :)

Valaki látott már medve ereklyét a barkácsába, lehet erről tudni valamit?
 

Mihaszna

Veterán
Pffúúúú..

Ha jól értem te az ereklyékről beszélsz, Mihaszna pedig az épületekről.

Én azt hittem (de hát hinni csak a Templomban..), hogy egy olyan kaliberű játékos számára mint te, evidens, hogy Ereklye nélkül hiába van alap, és fordítva is igaz, hogy alap nélkül pedig hiába van Ereklye. (a kettő egymás nélkül nem létezik). Tybor azt kérdezte, hogy mi a helyzet a Mackó és a Főnix ereklyékkel. Én leírtam, hogy miért nincs, ami egyébként nem teljesen igaz, mert - és itt szeretnék válaszolni Deathfolk kérdésére -, igen, láttam már mind kettőt, de ritka mint a hintaló..

Én ezeket az épületek meg ereklyéket betiltanám.. megszüntetném.. hogy még csak véletlenül se láthassa senki, hogy van ilyen, mert mindig az lesz a következménye, hogy
- ,,Jaj a mackó, hogy elment! Nem jött vissza!"

A Trabant és a Wartburg is egy nagyszerű modell volt - amikor még futott a maga idejében -, mégsem sír senki se utána, hogy de jó lenne, ha neki is lenne olyanja. Immel-ámmal még lehet látni az úton, csak hát néhány száz év alatt kimentek a divatból.. ahogy az alkatrészei is..
 

Erica

Veterán
Pffúúúú..



Én azt hittem (de hát hinni csak a Templomban..), hogy egy olyan kaliberű játékos számára mint te, evidens, hogy Ereklye nélkül hiába van alap, és fordítva is igaz, hogy alap nélkül pedig hiába van Ereklye. (a kettő egymás nélkül nem létezik). Tybor azt kérdezte, hogy mi a helyzet a Mackó és a Főnix ereklyékkel. Én leírtam, hogy miért nincs, ami egyébként nem teljesen igaz, mert - és itt szeretnék válaszolni Deathfolk kérdésére -, igen, láttam már mind kettőt, de ritka mint a hintaló..

Én ezeket az épületek meg ereklyéket betiltanám.. megszüntetném.. hogy még csak véletlenül se láthassa senki, hogy van ilyen, mert mindig az lesz a következménye, hogy
- ,,Jaj a mackó, hogy elment! Nem jött vissza!"

A Trabant és a Wartburg is egy nagyszerű modell volt - amikor még futott a maga idejében -, mégsem sír senki se utána, hogy de jó lenne, ha neki is lenne olyanja. Immel-ámmal még lehet látni az úton, csak hát néhány száz év alatt kimentek a divatból.. ahogy az alkatrészei is..
Sziasztok!
No evvel teljesen egyet értek. Hozzá tenném még, hogy volt lehetőség konvertálni maci ereklyéket, nekem így lett meg a Jegesmacim. A harmadik a Pandám volt, a drágámat pedig sikerült tervrajzokból összeeszkábálni. Mivel nekem megérte. Azért ne felejtsük el az, akinek 3-4 barnamacija van, nagyon sok valós pénzt áldoztak rá.
Persze lehet, hogy lesz még "macis" event, ahol újra lesz lehetőség a konvertálásokra. Biztos vagyok benne, hogy az Inno ha teheti meg fogja csinálni.
Szép napot mindenkinek!
 

Putyika

Veterán
Én azt hittem (de hát hinni csak a Templomban..), hogy egy olyan kaliberű játékos számára mint te, evidens, hogy Ereklye nélkül hiába van alap, és fordítva is igaz, hogy alap nélkül pedig hiába van Ereklye. (a kettő egymás nélkül nem létezik). Tybor azt kérdezte, hogy mi a helyzet a Mackó és a Főnix ereklyékkel. Én leírtam, hogy miért nincs,
Leírtad, hogy szerinted miért nincs....de ez nem igaz, mert van!
Amit levezettél az teljesen igaz az épületekre, de nem jó válasz a kérdezőnek. Ő arra volt kíváncsi, hogy pótolhatja-e a hiányzó ereklyéit, amire te nemleges választ adtál, pedig mindkettő barkácsolható....
A Trabant és a Wartburg is egy nagyszerű modell volt - amikor még futott a maga idejében -, mégsem sír senki se utána, hogy de jó lenne, ha neki is lenne olyanja. Immel-ámmal még lehet látni az úton, csak hát néhány száz év alatt kimentek a divatból.. ahogy az alkatrészei is..
Húúú, ez elég gáz hasonlat. Ettől a két autótól most nyilván sokkal jobb modellek vannak, ezért igen kevés ember akarna már ilyeneket vásárolni...viszont a maciktól és főnixektől jobb épület nem igazán érkezett azóta, ezért érthető, hogy mindenki szeretne akinek nincs.
 

Kira7

Veterán
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy tud-e valaki érdemben nyilatkozni a hiányzó ereklyék pótlását illetően?
A torony adja a Gólem ereklyét, amire nincs szükségem, de örülnék, ha lehetőség nyílna rá pl: Barna medve, Főnix ereklyék pótlása. Miért nem lehet gyártani a fölösleg plusz ,,akármi" hozzáadásával? Köszönöm az ,,építő" jellegű hsz.-at!
Szia!
A tendencia eddig ezekre az ereklyékre az volt hogy 6 hétig megnyerhető volt a toronyba utána meg 6 hétig barkácsolható volt és így váltották egymást, ha ez továbbiakba is így lesz ,akkor megint várható hogy lesz a toronyba is meg utána barkácsolhatóak is lesznek. A macis főnixes eventek alatt is volt lehetőség át konvertálni, régebbi ereklyékre, most behozták a varázslatokat is ( lásd.: boszorkányos event) lehet hogy majd ezeknél is lesz varázslat is.
 

Putyika

Veterán
A tendencia eddig ezekre az ereklyékre az volt hogy 6 hétig megnyerhető volt a toronyba utána meg 6 hétig barkácsolható volt és így váltották egymást,
Pontosítanék: 6 hétig nyerhető a toronyban, 6 hétig nincs sehol, majd bekerül a barkácsba és ott is marad.
 

Deathfolk

Veterán
Ha megszüntetnék a főnixet és a medvét mármint olyan szinten hogy azoktól is elvennék akiknek van akkor én abba is hagynám a játékot ahogy szerintem rengetegen. 4 éve játszok, kb 2 éve jöttek a medvék, azóta az egész varosomat rájuk alapozva terveztem, 1 csomó mindent máshogy csináltam volna ha nem lennének, rohadt nagy szemétség és igazságtalanság lenne elvenni, vagy pedig ha elvennék akkor kompenzálják az elmúlt 2 évemet, pl fele ennyi fegyvertáram se lenne mint most, 18db lv41 es van, ezeket sok idő és alapanyag volt felhúzni, sok gyorsítót is elhasználtam, ezeket adják vissza kamatostul. Arról nem is beszélve hogy pl megtisztulás piramis csodám nem is lenne letéve ha nem lenne ennyi fegyvertáram, márpedig barna medvék nélkül felesleges lenne ennyi, 5-6db is elég lenne nem pedig 18 :) szóval a piramisra elhasznált 11 ezer TP-met is kérem vissza ahogy a sok rúnát és rengeteg időgyorsítót amit elhasználtam rá mert nem szoktam kivárni az építkezéseket. Ez a 2 legfontosabb dolog amit máshogy csináltam volna, de van még sok más is, szóval ezt nem lehet már elvenni, túl sok idő eltelt azóta, túl sok mindenre kihatással van. Vagy adjanak vissza mindent amit írtam + kb minden érintettnek minimum 50 ezer gyémántot sérelem díjként :D

Amúgy a medvék és a főnixek eddig 3x is megszerezhetőek voltak ingyen +1x pénzért és lemerem fogadni hogy idén is megszerezhetőek lesznek, az idei medvés eventen, ahogy tavaly is át lehetett konvertálni az ereklyéket (amúgy én akkor láttam utoljára a barkácsba nagy városommal medve ereklyét, de ezek szerint most is van csak ritkán) és a toronyba is megszerezhetőek voltak 6 hétig, gondolom a toronyba mennek körbe az ereklyék és ott is lesz majd idén 1x újra... Vagyis volt az eredeti event, aztán toronyból, aztán átalakításból (és most van nagyon ritkán barkácsba, bár én a kicsi városommal még soha nem láttam) érdekes módon a főnix ereklyét viszont rendszeresen látom. (de az nekem nem kell) És tavaly még 1x meg is lehetett venni a medvéket és a főnixet is alappal együtt, de valami nevetségesen drágán, így ez nem igazi lehetőség, de volt... valami 30ezer környéki áron ha jól emlékszek XD De a lényeg hogy aki régóta játszik annak bőven volt rá lehetősége összeszedni 1db-ot. Én pl a vihar főnixhez konvertáltam az ereklyéket és úgy lett meg kb 1,5 évvel később az eredeti event után. A kicsi városomat az utolsó lehetőség után kezdtem el, így ott nekem tényleg nem volt lehetőségem medvére, de nem is reklamáltam még sehol érte, jó lenne a jegesmedve de ha nem lesz az se gond, és amúgy meg türelmes vagyok, majd ha lesz idei event biztos lesz átalakítás, és ha közbe bedobja a barkács akkor ott is megcsinálom.

A gond azzal van hogy egyesek elkezdik a játékot megtudják hogy léteznek ezek és azonnal akarják, pedig se nekem se másoknak nem volt azonnal, én 2 évet játszottam mire eljött a medvés event és lett 2db barna +1 jeges, ezekért amúgy 1Ft-ot se költöttem, soha nem használtam még eventre gyémántot. Szóval 2évig medvék nélkül játszottam, az új játékosok meg azonnal akarják... ők is nyugodtan játszhatnak 2 évig nélkülük, ráadásul azóta alacsonyabb szinteken amúgy is könnyebb lett a bajnoki... 2 év alatt pedig biztos lesz lehetőségük megszerezni... De ha az eddigiekből indulok ki akkor szerintem évente legalább 1x biztos lesz rá mód.
Amúgy én láttam már 2 tűz főnixes városokat, de soha nem jutott eszembe hogy igazságtalan, nekik ennyi sikerült és pont. Én annál az eventnél még nagyon kicsi voltam, csoda hogy lett 1db, ráadásul a vihar sokkal jobban tetszett, de azért a tüzet raktam le mert az adott PP-t és akkor az nagyon kellett :) Akkor még nem is harcoltam így a +50% sebzés nem érdekelt :) Így visszagondolva nagy szerencse hogy ezt raktam le, bár ahogy 1,5 évvel később meglett a vihar is, úgy meglett volna a tűz is ha nem azt rakom le elsőnek.
 

Mihaszna

Veterán
Ha megszüntetnék a főnixet és a medvét mármint olyan szinten hogy azoktól is elvennék akiknek van akkor én abba is hagynám a játékot ahogy szerintem rengetegen.

Úgy értettem, hogy most. (Phháá! És volt, nincs). Nem visszamenőlegesen mindenkitől. :) Aki megküzdött érte, megszerezte (így vagy úgy), annak maradna minden úgy, ahogy most van.
 

Belinka

Újonc
Sziasztok!

Megküzdött érte, vagy megszerezte??? Miért, van akinek az ölébe pottyan? NEM! A toronyból, ha szerencséd van összejön 3-4, barkácsolni alig-alig... Miért is kellene betiltani? Miért kellene elvenni ezt az alig-alig esélyt? Akkor be lehetne tiltani a Sellő- Májusfa- Valentin- Gólem- stb. ereklyéket is... Csak azért, mert ez lényegesen hasznosabb, mint a többi? Akkor vegyük figyelembe az aránytalanságot is! Míg az előbb említett épületek ereklyéi csak adott épülethez használhatóak, addig a maci és a főnix ereklyék három-három épülethez is jók lehetnének, a barkácsolásból, vagy egyéb módon megszerezhető esélyek viszont nem nőttek a háromszorosára.
A macim maxon van, de erre ráment az összes Vörös pandám és jó pár tervrajzom... de milyen jó lenne egy Jeges is és egy Panda... azért a Vörös panda sem rossz, annak akinek van, ugye?!
A Tűzfőnimről még hiányzik pár ereklye, erre a Hamvas ereklyéket áldoztam és tervrajzokat... de akár hová nézek a Hamvas szinte mindenhol ott van, meg a Vihar és az Arany... amihez ugyebár pont ez az ereklye kellene.
Nem küzdöttem meg érte??? Szerintem igen!
Persze be lehetne tiltani mindet, és csak annak legyen meg mindenféle épület teljes fejlesztése, aki áldoz is rá az event alatt, aki meg nem, az vessen magára, így járt, mert enélkül csak 8-9 szintig lehet eljutni... de akkor miről szól majd a kaland, a toronyból és a barkácsolásból is ki kellene venni... VAGY!! az egyensúly megtartása miatt inkább korlátozni kellene az épületek előnyeit, 1 város-1 előny, hiába van 2-3, ne lehessen etetni és meg van oldva, a valódi előnyt úgyis az etetés adja. De gondolom ez a megoldás azoknak nagyon nem tetszene akinél van 2-3... akkor miért is sajnáljuk azoktól, akiknek egy sincs és kapnak egy pici lehetőséget arra, hogy legyen?!
 

Mihaszna

Veterán
Megküzdött érte, vagy megszerezte???

Is-is. Az egyikért megküzdött, a másikat (valószínűleg) megvette. Nem voltam ott nála épp, de van neki és kész.

Miért, van akinek az ölébe pottyan? NEM!

DE! Mert.. s engedd, hogy idézzek saját magamtól egy másik helyről..

Részletek: Kibeszélő - Új verzió: 1.146

,,Egy Eventes Nagydíjjal szemben 3 esélyed van.

1: Megveszed. (Jó pénzért/Gyémántért)
2: Szerencséd van. (Azon a héten vegyél lotó' szelvényt is)
3 Semmi (bele sem kezdesz, vagy belekezdesz, de nem viszed végig).

Nincs több opció. Ezt el kell fogadni. Akiknek szerencséjük van, azok örülnek, mert meglett nekik. Akik megveszik, azok azt kapják, amit megvásároltak. Akik pedig nem, vagy kevésbé foglalkoznak a dologgal, ők pedig.. örüljenek, hogy lehetőséget kaptak (erre nem tudok mit mondani). Ezzel a kör be is zárul.."

Miért is kellene betiltani?

Az sincs meg, hogy ez egy 2019-es Esemény (volt)? Azóta 2 év telt el, de mai napig minden hónapban van olyan játékos, aki egy 2 éves Eseményről érdeklődik. Csókolom! Hol tetszettek lenni akkor, amikor épp ez az Esemény zajlott? Nehogy már az Event legyen a hibás, hogy amikor ez az Esemény ment, sokan épp nem volta regisztrálva, vagy ha igen, akkor még kicsik voltak ahhoz, hogy megszerezzék. Fentebb többen leírták, hogy meglehetett és mai napig is meglehet szerezni több módon is. Idő kell hozzá.. áldozat (nem pénzt.. hanem Tervrajz, BB töredék..), ha lesz majd esetleg az idén olyan Event, ami lehetővé teszi a konvertálást, akkor nem kell majd gondolkodni rajta..

A macim maxon van, de erre ráment az összes Vörös pandám és jó pár tervrajzom... de

Nincs ,,de". Ennyire futotta egyenlőre és kész. Ha lesz lehetőség, akkor majd élhetsz vele.

Persze be lehetne tiltani mindet, és csak annak legyen meg mindenféle épület teljes fejlesztése, aki áldoz is rá az event alatt, aki meg nem, az vessen magára, így járt, mert enélkül csak 8-9 szintig lehet eljutni

Ezt nagyon jól megfogalmaztad. (vessen magára, így járt) Én azt mondom, örüljön neki, hogy sikerült 8-as - 9-es szintig felhúzni, mert van olyan, akinek még az 5. sem sikerült. ;)

VAGY!! az egyensúly megtartása miatt inkább korlátozni kellene az épületek előnyeit, 1 város-1 előny, hiába van 2-3, ne lehessen etetni és meg van oldva, a valódi előnyt úgyis az etetés adja. De gondolom ez a megoldás azoknak nagyon nem tetszene akinél van 2-3... akkor miért is sajnáljuk azoktól, akiknek egy sincs és kapnak egy pici lehetőséget arra, hogy legyen?!

Nem akarlak megbántani, de 1 város egyébként is = 1 előny. Az, hogy az előny mekkora, mindig az határozza meg, hogy a Polgármester mennyire foglalkozik a város dolgaival. ;)
 
Fent