• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Ereklye kereskedés

  • Témaindító DeletedUser4286
  • Kezdés ideje

Támogatod az ötlet továbbítását?


  • Összes szavazó
    64
  • A szavazás lezárult .

DeletedUser4286

Vendég
sitadevi ötletét olvasva írok hogy ne sikkadjon el, sajnos nem indított külön kérést

Az eventek nekem is nagyon leszívták pár ereklye típusomat, nem győzöm pótolni a bajnokikon + tartomány szerzéssel, de hamar elfogy mert a következő event leszívja megint. Más ereklye meg ezres tételben porosodik a raktárban és soha nem használom fel.
A kissebb játékosoknak még nagyobb gond mert nem tudnak annyi tartományt teljesíteni vagy bajnokizni, ha barkácsolni akarnak nem tudnak olyan könnyen lépést tartani az event kéréseivel.

Az ötletcsíra: valami kis épületújdonság amiben lehet kraftolni, mondjuk a meglévő 2500 elixírből cserélni varázsporra vagy drágakő, kinek mi hiányzik. Az árfolyam belövését a fejlesztőkre bíznám, mondjuk 1:2....
Így mondjuk olyan lenne mint a kereskedés, csak ereklyékkel, nem manufaktúra cuccal.
Esetleg a kereskedésben a kufár hatáskörébe tenni?
 

Deleted User - 204368

Vendég
Az eventek nekem is nagyon leszívták pár ereklye típusomat, nem győzöm pótolni a bajnokikon + tartomány szerzéssel, de hamar elfogy mert a következő event leszívja megint.
milyen event "szívja el" az ereklyédet?
 

Deleted User - 204368

Vendég
én nem támogatom ezt. a 700%os bonusz elérése egy cél egy motiváció a játékba és h jobban teljesítsen az illető. ez egy olyan dolog amiért küzdeni kell nem pedig pár nap alatt elérhető dolog legyen. én is sokat küzdöttem készültem a bajnokságokra h minél jobban teljesítsek és nagyon jó érzés volt mikor hetek hónapok munkájával elértem azt h kimaxoljam a termelésem. és ez igaz a barkácsolásra is h el kell érned egy fejlettséget egy nagyságot a városodnak h stabilan tudj működni és megfelelő mennyiségben tudj szerezni mindent. vmit kezdeni kell a sok rúnával/ereklyével de nem ilyne módon szerintem
 

GreenKnight

Veterán
milyen event "szívja el" az ereklyédet?
Itt vesztettem el én is a fonalat. Esetleg a katalizátor gyártást tudom elképzelni, de az meg azért annyira nem szív le. Ha 2.500 ereklyéd van valamiből, de másból meg hiányod, akkor szerintem "a hiba az Ön készülékében van". A megoldást nem a fejlesztőktől kéne várni, hanem átgondolni a stratégiát.
Hasonló pontszámmal nekem 3-5.000 közötti ereklyéim vannak, pedig csinálom az eventeket is rendszeresen.
 

DeletedUser4286

Vendég
Sokat barkácsolok a varázsakadémiában, és ez igenis leszívja az ereklyéket ami a katalizátorhoz és bűbájokhoz kell. Sok katalizátor kell az eventekhez, kitermelni amit kér. 15 pontosakat kér kezdetnek is. Gyorsítók, alapanyagok, magtár termelők stb.
Akinek mindenből 2500 körül van az nem barkácsol. Nem kalandozik. Nem eventezik. De meglátjuk másoknak is probléma-ez?
Nem csak a 700% bónuszra kell az ereklye, hanem sok másra is.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser4286

Vendég
én nem támogatom ezt. a 700%os bonusz elérése egy cél egy motiváció a játékba és h jobban teljesítsen az illető. ez egy olyan dolog amiért küzdeni kell nem pedig pár nap alatt elérhető dolog legyen. én is sokat küzdöttem készültem a bajnokságokra h minél jobban teljesítsek és nagyon jó érzés volt mikor hetek hónapok munkájával elértem azt h kimaxoljam a termelésem. és ez igaz a barkácsolásra is h el kell érned egy fejlettséget egy nagyságot a városodnak h stabilan tudj működni és megfelelő mennyiségben tudj szerezni mindent. vmit kezdeni kell a sok rúnával/ereklyével de nem ilyne módon szerintem

Azokból az ereklyékből van erős hiányom ami nem a bónuszos manufaktúrákhoz kell.
Hogy ne lehessen más ereklyét ilyen célra felhasználni, mondjuk azután léphetne életbe hogy valaki elérte a 700%-ot. Utána úgy sem tud mit kezdeni a felesleges bónuszos ereklyéivel
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Deleted User - 204368

Vendég
Azokból az ereklyékből van erős hiányom ami nem a bónuszos manufaktúrákhoz kell.
akkor az adott bajnokin kell jobban teljesítened.
katalizátorra kiszámoltam. ha maxos az akadémiád akkor 6 óránként termelsz 1et összesen 252 db ereklye kell ahhoz h folyamatosna tudj termelni megállás nélkül (9bajnoki x 7nap x 24óra / 6óra) ha csak 19 tartományt csinálszmeg 5 csillagra akkor is 385 db ereklyét kaszálsz (ez csak egy sacc ami a 4. csillagra van kiszámolva és felátlagoltam) tehát nagyon benne van a lehetőség az egészben h ha akarod lesz ereklyéd rá csak előre kell készülni
 

DeletedUser4286

Vendég
akkor az adott bajnokin kell jobban teljesítened.
katalizátorra kiszámoltam. ha maxos az akadémiád akkor 6 óránként termelsz 1et összesen 252 db ereklye kell ahhoz h folyamatosna tudj termelni megállás nélkül (9bajnoki x 7nap x 24óra / 6óra) ha csak 19 tartományt csinálszmeg 5 csillagra akkor is 385 db ereklyét kaszálsz (ez csak egy sacc ami a 4. csillagra van kiszámolva és felátlagoltam) tehát nagyon benne van a lehetőség az egészben h ha akarod lesz ereklyéd rá csak előre kell készülni
ez így van, kb ennyi ereklyét lehet összeszedni bajnokin, de ne felejtsd el hogy legközelebb hónapok múlva kerül sorra ugyanaz az ereklye amiből kifogytál. Van hogy legyorsítózod a katalizátort mert kell, így nem 6 óránként termelsz hanem többet mert a játék többet kér. Nem véletlen fogyott el nekem a több ezres tétel, egyszer csak meglepődtem. Felhasználod az eventeknél, amiből most már folyamatosan van, minden héten van valami, kaland, stb, próbálod a területeket foglalni, de épp hogy a víz felett van a fejed. Sok az eltelt idő a bajnokik között.
 

Deleted User - 204368

Vendég
ez így van, kb ennyi ereklyét lehet összeszedni bajnokin, de ne felejtsd el hogy legközelebb hónapok múlva kerül sorra ugyanaz az ereklye amiből kifogytál. Van hogy legyorsítózod a katalizátort mert kell, így nem 6 óránként termelsz hanem többet mert a játék többet kér.
direkt leírtam a számolás menetét... így bele van kalkulálva azok a hónapok... az a gond h az akadémia lényege az h van korlátja neki és spórolni kell olykor a katalizátorokkal és nem legyártani mindent ami eléd kerül mert akkor minden elérhető lenne és elveszítené az értékét. én nem támogatom ezt
 

DeletedUser4286

Vendég
direkt leírtam a számolás menetét... így bele van kalkulálva azok a hónapok... az a gond h az akadémia lényege az h van korlátja neki és spórolni kell olykor a katalizátorokkal és nem legyártani mindent ami eléd kerül mert akkor minden elérhető lenne és elveszítené az értékét. én nem támogatom ezt
jogod van hozzá hogy csak spórolgass.
 

Deleted User - 204368

Vendég
jogod van hozzá hogy csak spórolgass.
de akkor miért csodálkzool h vmi elkopik? főleg h idővel lesz lehetőséged nem 19 hanem 40 bajnokit is megcsinálni ha elég ügyes vagy. a spórolás alatt nem azt értem h kuporogsz rajta hanem nem gyártasz le mindent. 4x5 tp-t megcsinálni 3x annyiba kerül mint 1x20tp áldást
 

DeletedUser4286

Vendég
de akkor miért csodálkzool h vmi elkopik? főleg h idővel lesz lehetőséged nem 19 hanem 40 bajnokit is megcsinálni ha elég ügyes vagy. a spórolás alatt nem azt értem h kuporogsz rajta hanem nem gyártasz le mindent. 4x5 tp-t megcsinálni 3x annyiba kerül mint 1x20tp áldást
bocs de miből is gondolod hogy tp-ket gyártok, vagy nem azt amit kellene? Miért döntöd el helyettem hogy mit gyártsak le és mit ne? Mi alapján döntöd el hogy nekem mire van szükségem a játékban? Ne mondd meg nekem mit csináljak, maradjunk csak annál hogy mindenkinek megvan a véleménye a felvetésemről. Te leírtad a tiedet, én az enyémet. Törődj bele hogy nekem ez.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Deleted User - 204368

Vendég
bocs de miért döntöd el helyettem hogy mit gyártsak le és mit ne? Mi alapján döntöd el hogy nekem mire van szükségem a játékban? Ne mondd meg nekem mit csináljak, maradjunk csak annál hogy mindenkinek megvan a véleménye a felvetésemről. Te leírtad a tiedet, én az enyémet. Törődj bele hogy nekem ez.
nem értem miért ilyen hangnembe kell válaszolni. sehol nem köteleztelek arra h csinálj/ne csinálj vmit... pusztán a tényre világot rá h kisebb termékek nem feltétlenül érik meg. és abból gondolom h olyan dolgokat gyártasz amit nem kéne h 385 db katalizátor + torony + egyéb helyekről szerezhető katalizátor neked nem elég. ebből kiindulva azért nem elég ekkora mennyiség mert az akadémiát túlon túl használod. tőlem úgy csinálod ahogy akarod véletlenül se gondolj bele abba h talán nem az a célom h megbántsalak hanem h átgondold egy kicsit az egészet.
 

DeletedUser4286

Vendég
nem értem miért ilyen hangnembe kell válaszolni. sehol nem köteleztelek arra h csinálj/ne csinálj vmit... pusztán a tényre világot rá h kisebb termékek nem feltétlenül érik meg. és abból gondolom h olyan dolgokat gyártasz amit nem kéne h 385 db katalizátor + torony + egyéb helyekről szerezhető katalizátor neked nem elég. ebből kiindulva azért nem elég ekkora mennyiség mert az akadémiát túlon túl használod. tőlem úgy csinálod ahogy akarod véletlenül se gondolj bele abba h talán nem az a célom h megbántsalak hanem h átgondold egy kicsit az egészet.
miért kellene átgondolnom azt amit hiszel rólam?
ez még mindig csak a te fejedben él, és nem az ami én valójában vagyok.
 

GreenKnight

Veterán
Gazdálkodni kell a rendelkezésre álló forrásokkal, ez a játék lényege. Ha ez neked nem megy arról nem a játék vagy @RED1 tehet.
Én eventezek, barkácsolok, kalandozok és mégis minden ereklyéből 3.000 fölötti készletem van. Mondjuk az igaz, hogy nem gyártok le mindent, főleg nem mondjuk egy ereklyét egy katalizátorért, hogy kapjak 3 vízióport.
A varázsakadémiában nekem is csak katalizátor gyártás megy, de ha megnézed, akkor a katalizátorhoz pont azok az ereklyék kellenek, amik nem bónuszosak, tehát azok még a katalizátor előtt olyan mennyiségben fel kellett halmozódjanak, amit képtelenség elhasználni. Természetesen a leírtakból azt feltételezve, hogy nem tegnap kezdted a játékot.
Szerintem amiből hiányod van, abból többet, jobban kell bajnokizni, ahogy RED is leírta.
 

DeletedUser4286

Vendég
Gazdálkodni kell a rendelkezésre álló forrásokkal, ez a játék lényege. Ha ez neked nem megy arról nem a játék vagy @RED1 tehet.
Én eventezek, barkácsolok, kalandozok és mégis minden ereklyéből 3.000 fölötti készletem van. Mondjuk az igaz, hogy nem gyártok le mindent, főleg nem mondjuk egy ereklyét egy katalizátorért, hogy kapjak 3 vízióport.
A varázsakadémiában nekem is csak katalizátor gyártás megy, de ha megnézed, akkor a katalizátorhoz pont azok az ereklyék kellenek, amik nem bónuszosak, tehát azok még a katalizátor előtt olyan mennyiségben fel kellett halmozódjanak, amit képtelenség elhasználni. Természetesen a leírtakból azt feltételezve, hogy nem tegnap kezdted a játékot.
Szerintem amiből hiányod van, abból többet, jobban kell bajnokizni, ahogy RED is leírta.
1. nem gyártok le mindent.
2 többet bajnokizok a hiányzókért, nem oldja meg csak felszínen tart.
3. nem tegnap kezdtem a játékot, évek óta játszom már, ezért is vagyok 161.
4. ne engem győzködjetek, hanem mivel mindenki leírta a véleményét, ne vigyük el birkózásba a topicot, had írjon az akinek még van észrevétele.
 

GreenKnight

Veterán
1. nem gyártok le mindent.
2 többet bajnokizok a hiányzókért, nem oldja meg csak felszínen tart.
3. nem tegnap kezdtem a játékot, évek óta játszom már, ezért is vagyok 161.
4. ne engem győzködjetek, hanem mivel mindenki leírta a véleményét, ne vigyük el birkózásba a topicot, had írjon az akinek még van észrevétele.
Továbbra se értem a problémádat, főleg amit leírtál annak tükrében.
1. Én se.
2. Én nem, nagyjából egyformán tolom a bajnokikat. (https://www.elvenstats.com/player/hu1/51996)
3. Én se, talán ezért lehetek előtted.
4. Te játékod, te problémád. Nem rendszer szintű, ne a fejlesztőktől várj rá megoldást.
 

DeletedUser4286

Vendég
Továbbra se értem a problémádat, főleg amit leírtál annak tükrében.
1. Én se.
2. Én nem, nagyjából egyformán tolom a bajnokikat. (https://www.elvenstats.com/player/hu1/51996)
3. Én se, talán ezért lehetek előtted.
4. Te játékod, te problémád. Nem rendszer szintű, ne a fejlesztőktől várj rá megoldást.
nem baj ha nem érted, csak ne akard megmondani mit kell gondoljak-írjak-tegyek.
én nem kérdeztem tőled mennyit bajnokizol.
tudom hogy előttem vagy, igen, ezekhez az eredményekhez évek kellenek. Arra írtam a 161-et hogy feltételezed nem vagyok kezdő.
hagy rám ezt a topicot, leírtátok a véleményeteket hogy nem értetek egyet, a team figyelembe veszi.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Deleted User - 204368

Vendég
@corciers nem akarlak megbántani sem kritizálni de ha nem 2k-t teljesítenél a bajnokságokon talán nem lenne problémád az ereklye mennyiséggel
 

DeletedUser4286

Vendég
@corciers nem akarlak megbántani sem kritizálni de ha nem 2k-t teljesítenél a bajnokságokon talán nem lenne problémád az ereklye mennyiséggel
kb 100 játékos csinál 3000-4000 pontokat a bajnokin. Aki annyit mint én, vagy annál kevesebbet az saccra lehet 200-300 játékos.
Nekik szintén érezhető kell hogy legyen a két ereklye közti különbség, hogy pár száz marad csak. Neked elhiszem hogy nem zavaró az a pár ezres különbség ami mondjuk a varázsporod-drágaköved-elixíred között van.
De akiknek ennyi pontot áll módjukban csinálni, azoknak szintén jelentkeznie kell ennek a gondnak. Ha nem most, mert nem barkácsolnak annyit mint én, de előbb utóbb biztosan.
 
Fent