• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Ereklye event

  • Témaindító Deleted User - 222229
  • Kezdés ideje

Deleted User - 222229

Vendég
Sziasztok!

Heti ereklye eventbe szerintem lehetne külön díjat adni az első három vagy öt helyen lévő helyezetnek, a közösen kinyitott ládák jutalmán kívül.
 

Rikari

Veterán
Sziasztok!

Heti ereklye eventbe szerintem lehetne külön díjat adni az első három vagy öt helyen lévő helyezetnek, a közösen kinyitott ládák jutalmán kívül.
Mindennek pontos neve van a játékban. Kavarodást okoz, amikor nem a nevén nevezzük a dolgokat. Amikor elolvastam a bejegyzésed, meg kellett pörgetnem az agyamat, hogy miről is beszélsz. Ilyen, hogy ereklye event nincsen a játékban. Van viszont, amiről te írsz Bajnokság, Végtelenség Tornya, Kaland és a feladatsorokból álló Event. Ezek mind ismétlődő, különböző időben visszatérő feladatpakkok. A Bajnokság és Torony hetente érkezik. A Kaland az nagyjából 3 havonta, az eventek évszakos ünnepekhez, az életünkkel kapcsolatos jeles napokhoz, vagy a játékhoz illő mítikus elemekhez kötődnek általában és nagyjából azok is 2-3 havonta jelennek meg a játékban. Az Eventek annyiban különülnek még el a többitől, és ez egy lényegi pont, hogy azok nem csapatban teljesíthetőek, hanem csak egyéniben. Tudom, hogy sokan minden feladatot Eventnek hívnak, és keverik is őket. Nem kiokítani akartalak, csak kicsit helyretenni a dolgokat mások számára is, mert egyáltalán nem mindegy mikor melyikről beszélünk.
Válaszolva a kérdésedre, az önmagában jutalom, ha a csapatoddal jó helyezést értek el, több ládát ki tudtok nyitni a bajnokságban. Az, hogy jutalmazzátok-e külön a leghatékonyabb társaitokat, teljesen a testvériségen belüli megbeszélésen múlik, ahogyan erre már RED1 is utalt. A mi testvériségünkben nem tesszük ezt, de hallottam már, hogy van olyan csapat, ahol megbeszélten, köszönetként ajándék TP pontokat adnak a legjobbaknak. Gesztust gyakorolni mindig jó érzés, annak is aki adja és annak is aki kapja. ;)
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 222229

Vendég
Mindennek pontos neve van a játékban. Kavarodást okoz, amikor nem a nevén nevezzük a dolgokat. Amikor elolvastam a bejegyzésed, meg kellett pörgetnem az agyamat, hogy miről is beszélsz. Ilyen, hogy ereklye event nincsen a játékban. Van viszont, amiről te írsz Bajnokság, Végtelenség Tornya, Kaland és a feladatsorokból álló Event. Ezek mind ismétlődő, különböző időben visszatérő feladatpakkok. A Bajnokság és Torony hetente érkezik. A Kaland az nagyjából 3 havonta, az eventek évszakos ünnepekhez, az életünkkel kapcsolatos jeles napokhoz, vagy a játékhoz illő mítikus elemekhez kötődnek általában és nagyjából azok is 2-3 havonta jelennek meg a játékban. Az Eventek annyiban különülnek még el a többitől, és ez egy lényegi pont, hogy azok nem csapatban teljesíthetőek, hanem csak egyéniben. Tudom, hogy sokan minden feladatot Eventnek hívnak, és keverik is őket. Nem kiokítani akartalak, csak kicsit helyretenni a dolgokat mások számára is, mert egyáltalán nem mindegy mikor melyikről beszélünk.
Válaszolva a kérdésedre, az önmagában jutalom, ha a csapatoddal jó helyezést értek el, több ládát ki tudtok nyitni a bajnokságban. Az, hogy jutalmazzátok-e külön a leghatékonyabb társaitokat, teljesen a testvériségen belüli megbeszélésen múlik, ahogyan erre már RED1 is utalt. A mi testvériségünkben nem tesszük ezt, de hallottam már, hogy van olyan csapat, ahol megbeszélten, köszönetként ajándék TP pontokat adnak a legjobbaknak. Gesztust gyakorolni mindig jó érzés, annak is aki adja és annak is aki kapja. ;)
Igazad van a pontos megnevezessel kapcsolatban, tenyleg a pontos "hivatalos" neven kell irni, hogy teljesen egyertelmu legyen. Igen a bajnoksagra gondoltam. Persze aki ismeri a jatekot (mint Te is) a heti szobol egyertelmu a dolog ugyanis tudomasom szerint csak a bajnoksag lehet heti, mivel a tobbi nem hetente zajlik, viszont tobb tarsammal egyutt en is csak eventnek nevezem, vegtere is esemenyt jelent az event elnevezes, de ismetlem igazad van a pontos megnevezessel kapcsolatban, hogy mindenki tudja mirol is van szo. Rednek is igaza van a tarsak osszedobott ajandekjaval kapcsolatban, de megis azt latnank jonak tobbekkel, ha a rendszer jutalmazna a helyezeteket, mert ne lehetne hasonlo jutalom rendszer mint pl amikor masik jatekos csodajaba fektetunk be tudas pontot, az elso helyezetek (legtobb tudaspontot adomanyozott jatekos) kulon jutalmat kapnak. Erre lehet persze azt is mondani, hogy aki a legtobb pontot hozza a bajnoksagon, tobb jutalmat is tud osszeszedni, mivel tobbet csatazott vagy egyezkedett. Szerintem az nem a legjobb megoldas, hogy a testveriseg tagjai jutalmazzak meg a legtobb pontot gyujto jatekost, mert az egyfajta kotelezettseg is lenne, kevesebb pontot elerokkel szemben. Ezzel meg osztonozve is lennenek a testveriseg tagjai a tobb bajnoksagi fordulora.
 

Wiccara

Veterán
a rendszer jutalmazna a helyezeteket
Szia, a rendszer jutalmazza a legjobbakat, de nem testvériségi, hanem összesített versenyben. Az első 100 helyezett kap pontot. A bajnokságokból elért pontok láthatóak a ranglista pontok / bajnokságok résznél.
Maga a testvériség is kap jutalmakat a ládák formájában. Azt, hogy mindenki kivegye a részét, azt belső szabályozással tudjátok kontrollálni, vagy ahogy már elhangzott motiválni.
 

GreenKnight

Veterán
Nem támogatom. Egyrészt, mert nem kéne olyasmit a rendszerre bízni, ami nem a rendszer feladata. Másrészt, aki többet csatázik alapban több jutalmat kap, hiszen minden tartomány után jár személyre szóló jutalom. Harmadrészt ott az összesített ranglista, ami után szintén jár jutalom.
Ha Ti úgy érzitek, hogy ez nem elég, akkor saját hatáskörben, testvériségi szinten szabályozzátok.
További jó játékot!
 

Deleted User - 222229

Vendég
Nem támogatom. Egyrészt, mert nem kéne olyasmit a rendszerre bízni, ami nem a rendszer feladata. Másrészt, aki többet csatázik alapban több jutalmat kap, hiszen minden tartomány után jár személyre szóló jutalom. Harmadrészt ott az összesített ranglista, ami után szintén jár jutalom.
Ha Ti úgy érzitek, hogy ez nem elég, akkor saját hatáskörben, testvériségi szinten szabályozzátok.
További jó játékot!
Azt, hogy mi a rendszer feladata nem igazán értem, hogy ki is állapitja meg mi a rendszer feladata és mi nem. Szerintem ennek a jutalom elosztásnak nem sok dolga lenne a rendszernek, ezt egyszer be kell állitani, és onnantol a rendszer automatikusan osztja kinek mi jár. Kezel ettől sokkal összetettebb és bonyolultabb számitásokat a rendszer. Értem az összesitett ranglistát is, de ott egymáshoz nem sok közük lévő emberek állnak rangsorban (persze annyi közük van, mindenki Elvenarozik, és bajnokságon vesz részt), de változatlanul hiányolom a bajnokságon belüli helyezet jutalmakat. Az hogy egymást jutalmazzuk meg az is jó ötlet, persze csak addig állja meg a helyét, ha tele vagy anyagokkal, illetve nem tudod használni a tudáspontokat (amit mindig tudsz használni, vagy fejlesztésre, vagy a csodákra) szóval, ha valaki kisebb, akkor annak büntetés lenne, hogy adnia kelljen ajándékot a sokat küzdő Testvériség másik tagjának.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Wiccara

Veterán
ha valaki kisebb, akkor annak büntetés lenne
Szia,

amit te hiányolsz, azért abszurdum, mert halmozott jutalmak vannak egy eredményes bajnokozónak( több tartományt csinál, minden tartomány egy plusz jutalmat ad..), és ezt még meg is fejelnéd, hogy legyen már azért különbség...
Értem a problémádat, aktívabb és kevésbé aktívak ugyanúgy megkapják a bajnokság végén a jutalmat.
Megnyugtatlak, kitaposott ösvényen jársz :)
Ha megnézed, sok testvériség bemutatkozójában szerepel, hogy kötelező x pont a tagoknak a bajnokságokban. Van, ahol ezt már arányosították a játékosok szintjével, és az elvárt teljesítmény a szintjükhöz mérten ad egy szorzót ( így a fejlettebb játékosnak arányosan több pont lesz a minimum követelmény).
Ezek azok a dolgok, amivel hatékonyabbá és gyümölcsözővé tehető egy testvériség; hiszen ez a TI közös érdeketek! Nem a rendszeré ;)

ui: Elnézve nálatok nincsenek szabályok, Te vagy a főmágus; ezt így neked kell megoldanod.
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 222229

Vendég
Szia,

amit te hiányolsz, azért abszurdum, mert halmozott jutalmak vannak egy eredményes bajnokozónak( több tartományt csinál, minden tartomány egy plusz jutalmat ad..), és ezt még meg is fejelnéd, hogy legyen már azért különbség...
Értem a problémádat, aktívabb és kevésbé aktívak ugyanúgy kapják meg a bajnokság végén a jutalmat.
Megnyugtatlak, kitaposott ösvényen jársz :)
Ha megnézed, sok testvériség bemutatkozójában szerepel, hogy kötelező x pont a tagoknak a bajnokságokban. Van, ahol ezt már arányosították a játékosok szintjével, és az elvárt teljesítmény a szintjükhöz mérten ad egy szorzót ( így a fejlettebb játékosnak arányosan több pont lesz a minimum követelmény).
Ezek azok a dolgok, amivel hatékonyabbá és gyümölcsözővé tehető egy testvériség; hiszen ez a TI közös érdeketek! Nem a rendszeré ;)

Értem az érveléseidet, de ajándék alatt nem azt értem, hogy valami szuper épület vagy hatalmas ajándék, hiszen ahogy irtad is minden egyes csatáért kapok jutalmat, igy minél többet csinálok annál többet szedek össze. Itt valami aproságra, egy jókedvnövelöre, tapasztalatpontra, időgyorsitóra, vagy áldásra gondolok. Oké hogy összeszedek x mennyiséget mindenből nyilván sokkal többet mint a 10helyen végzett, viszont, ha azt irja rendszer én voltam a pl mádsodik a testvériségbe, ezért kapok szintén pl xórás gyorsitot, tp-t, vagy bármi áldást, mégis ugy érzem kaptam a teljesitményér külön dijazást is. Nálunk különben ugy van mindenki annyit tesz be a bajnokságba mikor mennyit tud, nincs kötelezve, én is voltam elsö helyen, de volt, hogy ugy alakult, hogy sokadik helyen sikerült csak, mert épp annyi nyersanyagom volt, hogy nem tudtam nagyon sokat összehozni. Engem nem zavar, ha a másik csak egy két csatát csinált, mert nyilván annyit tudott éppen összehozni, viszont ha nekem nem sikerül sokat összehozni akkor a másik küzdött sokkal többet, ezért érdemelhetne egy csekély elismerést.

Bocs, de nem vitázni akarok Veled, csak nem érzem, hogy "abszurdum" lenne a felvetésem.
 

Senta

Erős harcos
irreálisat igényelnék
ahogy Wicc is írta, ez egy ötlet csupán, és nem akarlak meggyőzni semmiről sem :)
a Bajnoki egy csapatmunka, az érte járó díjazás egy csapatdíjazás, bár erősen egyéni érdekek is játszanak, kinek ereklye kell, kinek tp, kinek ranglistapont. a főmágus feladata a csapatát ösztönözni a bajnoki bizonyos szintjének elérésére. ez lehet egy fix pontszám hetente, lehet korszakfüggő pont hetente, lehet egy ládával több, aztán mégtöbb, a nem bajnokizókat cseszegetni is a főmágus dolga, mert ez is konfliktusforrás sőt továbbmegyek, azt is tisztázni kell, hogy a csapat akar-e egyáltalán bajnokizni, és ha igen milyen szinten :) a gyengébbeket segíteni kell, tanítani , az erősebbeket bíztatni, hogy megismerjék a határaikat! ez azért nem napok alatt megy végbe és ettől lesz csapat egy csapat, vagy ettől fog szétesni, ha konfliktus helyzet alakul ki. A plusz díjazás pedig csapaton belüli megbeszélés kell hogy legyen, na ez is csapatépítő tréning, nem a "rendszernek" kell megoldani a főmágus gondjait :cool:
 

Deleted User - 222229

Vendég
ahogy Wicc is írta, ez egy ötlet csupán, és nem akarlak meggyőzni semmiről sem :)
a Bajnoki egy csapatmunka, az érte járó díjazás egy csapatdíjazás, bár erősen egyéni érdekek is játszanak, kinek ereklye kell, kinek tp, kinek ranglistapont. a főmágus feladata a csapatát ösztönözni a bajnoki bizonyos szintjének elérésére. ez lehet egy fix pontszám hetente, lehet korszakfüggő pont hetente, lehet egy ládával több, aztán mégtöbb, a nem bajnokizókat cseszegetni is a főmágus dolga, mert ez is konfliktusforrás sőt továbbmegyek, azt is tisztázni kell, hogy a csapat akar-e egyáltalán bajnokizni, és ha igen milyen szinten :) a gyengébbeket segíteni kell, tanítani , az erősebbeket bíztatni, hogy megismerjék a határaikat! ez azért nem napok alatt megy végbe és ettől lesz csapat egy csapat, vagy ettől fog szétesni, ha konfliktus helyzet alakul ki. A plusz díjazás pedig csapaton belüli megbeszélés kell hogy legyen, na ez is csapatépítő tréning, nem a "rendszernek" kell megoldani a főmágus gondjait :cool:

Teljesen igazad van a testvériség irányitásával kapcsolatban, még a plusz dijazás tekintetében is, ha szeretnének a testvériségen belül jutalmat adni adjanak, dobják össze, de azzal még mindig nem értek egyet, hogy ezt mások a saját készletükből oldják meg, és igy ezzel a megoldással mint jutalom(jutalmazás) csak tp ről beszélhetünk, mert mást ugyen nem tudok adni a testvériség tagjainak. Gondolok itt a kultura növelö épületre (amit korábbi levelembe hibásan jókedvnövelönek irtam), vagy valamilyen áldásra.
Mint irtam válaszom elején egyet is értünk meg nem is :)
 

Putyika

Veterán
Persze aki ismeri a jatekot (mint Te is) a heti szobol egyertelmu a dolog ugyanis tudomasom szerint csak a bajnoksag lehet heti, mivel a tobbi nem hetente zajlik,
A torony is hetente van. Ezt csak úgy mellékesen jegyeztem meg.
Egyetértek a nem támogatókkal, elég szépen kifejtették itt többen a miértjét.
Egy dologgal egészíteném ki. Az ötleted alapján azonos jutalmat kapna, egy gyenge testvériségben 1200 pontot csináló és azzal első helyen végző és az aki megnyeri a szervert, mondjuk 12000 ponttal. Nem érzem, hogy ez fair lenne és azt hiszem, hogy sokakban váltana ki ellenérzést.
 

Deleted User - 222229

Vendég
A torony is hetente van. Ezt csak úgy mellékesen jegyeztem meg.
Egyetértek a nem támogatókkal, elég szépen kifejtették itt többen a miértjét.
Egy dologgal egészíteném ki. Az ötleted alapján azonos jutalmat kapna, egy gyenge testvériségben 1200 pontot csináló és azzal első helyen végző és az aki megnyeri a szervert, mondjuk 12000 ponttal. Nem érzem, hogy ez fair lenne és azt hiszem, hogy sokakban váltana ki ellenérzést.

Igazad van, de a toronyba nincs ereklye ;)
Abba igazad van, nem lenne igazságos, viszont ahogy irtátok korábban, ennek az értékelésére, van jól kitalálva a ranglista jutalom, hogy globálisan nézve igazságos legyen a jutalom, ezért ezt lehetne elkülöniteni, testvériségen belüli dijazásnak.
Wiccaranak is igaza van, lassan tulbeszéljük a témát, nem sikerült egy véleményre kerülnünk, többetek elutasitaná az ötletet, igy szerintem, lassan megindul a sülyesztőbe, ujabb ötleteknek helyet adva :)
 

Prom3theusz

Tapasztalt építő
Amikor elkezdtem játszani roppant mód zavart az, hogy 100% odateszem magam a bajnokiban minden nap. Nullára viszem a készleteimet és minden katonámat. Aztán az utolsó nap jön valaki, csinál 30 pontot és ugyanazt megkapja mint Én. Aztán amikor a főmágus segítője lettem, meghoztunk igen kemény döntéseket és az alibizők repültek mint falevél a szélben. Amikor való világban történt változások miatt, nem tudtam olyan szinten segíteni a testvériségem akkor eljöttem. Pár hónap alatt rendeződtek a dolgaim, de már nem mentem vissza a régi testvériségbe, volt pár új ember benne, már nem az enyém volt. Alapítottam egy újat. Itt már főmágusként nem érdekel ki mit bajnokizik. Ha van kedvünk játszunk, ha nincs akkor nem.

A bajnokit ketté osztanám. Mondjuk 100.000 élőpont felett és alatt, hogy legyen sikerélménye a kicsiknek is. Ezt azért merem így leírni, mert volt időszak amikor mindig benne voltam az első 10-ben. Nem egyszer kellett és kell lelki támaszt adni a kicsi játékosoknak, hogy igenis fontosak a testvériségben, mert hiába tesz meg mindent esélye sincs a nagyok csatájába beleszólni.

Ránéztem a bajnoki állására. 2708 pont a küszöb most az első 100-ba jutáshoz. Ezt egy 4-5 szinten lévő játékos ha teljesen kifeszül tud megcsinálni. Ráadásul ők azok akiknek nincsenek olyan ősi csodáik amik tuningolnák őket. (nem volt olyan event ahol épületet szerezhettek volna. (macis)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4917

Vendég
Sziasztok!

Heti ereklye eventbe szerintem lehetne külön díjat adni az első három vagy öt helyen lévő helyezetnek, a közösen kinyitott ládák jutalmán kívül.
Pontosan mire gondoltál , mondjuk 1 tp elég ?
 

Vicacica1

Erős harcos
Sziasztok
Ez azért szerintem is abszurdum kérés vagy ötlet...Nem szeretném ismételni a fentieket,mindent gyönyörűen és kimerítően leírtak a témával kapcsolatban..Nem értem miért is kellene a rendszernek jutalmaznia egy testvériségen belüli ha úgy tetszik versengés győztesét,mit győztesét,győzteseit,mindjárt hármat is vagy ötöt...Valóban nem a rendszer dolga szerintem sem éppen ezért nem támogatom ezt az ötletet...
 
Fent