• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Elmenthető seregkompozíció + találkozók száma

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Tatos

Tag
"A sablon felállítása szerintem elvenné azt, hogy gondolkozz azon, hogy miket használj és milyen sorrendbe tedd le"

Lehet, sose tudjuk meg :D nekem majdnem teljesen alaptalan félelemnek tünik , bár érthető hogy lehet hogy egy kicsit a kényelmes hozzáállást bátorítaná ,de akinek kell a pont az nem használná a sablont, mint ahogy akinek még jobban kell a pont az még manuálharcolni is hajlandó pedig az százszor időigényesebb mint egyesével berakosgatni az egységeket. Nade megértettem a kifogást, egy új játékos már lehet eleve a sablonba szokna bele. Én is abba szoktam bele hogy ha tehetem 5 egyformát használok, még sablon nélkül is. Szóval akit nem érdekel annyira az meg úgy is megtalálja az egyszerűbb utat.
 

bere007

Veterán
"Nade megértettem a kifogást, egy új játékos már lehet eleve a sablonba szokna bele. Én is abba szoktam bele hogy ha tehetem 5 egyformát használok, még sablon nélkül is.

Ez nem kifogás, hanem indoklás. Ez a 2 nem ugyan azt jelenti, bár mindig összemosod ezt a 2 kijelentést.
Ha így harcolsz, akkor ne csodálkozz, ha sok emberedet elveszted és kevés jutalmat szerzel. Ne a rendszert okold ezért, ez nem a rendszer hibája. Ahogy szokták mondani, a hiba a felhasználónál van.
Gondolj ebbe egy picit bele.
Ahogy írtad a "régi veteránok" a több egységet beküldő "rendszerben" nőttek fel. Sok jutalmat szerzünk. Te ha teheted 1 fajta egységet küldesz be, keveset szerzel és ezért mindenfélét kitalálsz, amivel szerinted könnyebb lenne, mivel ebben a "rendszerben" nőttél fel. Akkor aki az értelmetlen sablonos "rendszerben" nőne fel, az mennyit szerezne? Nézd a tendenciát és rájössz.

És elárulom, hogy ilyen meg olyan rendszer nincsen. Van a harcrendszer. Van aki érti és úgy pakolja. Van aki egy picit érti, tudja, hogy mi mi ellen jó és azt rakja be, de nem figyel az arányokra, sorrendekre (a leírtak alapján ilyen vagy). Nekünk még nem volt külön kiemelve egységkiválasztáskor, hogy melyik mi ellen jó, nem voltak ilyenek, de mégis megtanultuk, mert érdekelt minket. És pont ebből a sablonos ötletedből derül az ki, hogy nem érted és nem is akarod megtanulni. Ezért van az, hogy akik régen itt vannak azt írták, hogy ez felesleges lenne és nem érted, hogy miért írtuk. Azért írtuk ezt, mivel ennek semmi értelme.

De ezekkel semmi gond, ez nem katonai játék, ezért van ott a kivásárlási lehetőség. Csak ilyen esetben nem a rendszert kell okolni. Az nem tehet róla, hogy a játékos nem tudja optimálisan használni, pedig már minden ki van emelve árnyalatokkal, nyilakkal meg a fene tudja még mikkel...
 
Utoljára szerkesztve:

Tatos

Tag
Te ha teheted 1 fajta egységet küldesz be, keveset szerzel és ezért mindenfélét kitalálsz, amivel szerinted könnyebb lenne, mivel ebben a "rendszerben" nőttél fel. Akkor aki az értelmetlen sablonos "rendszerben" nőne fel, az mennyit szerezne? Nézd a tendenciát és rájössz.

nem tudom 4140 pontot 5ös korban mint én? Csak autoharccal, terep nézegetés nélkül. 1 bajnokság elég a 700% bónuszhoz. Nekem legalábbis. De azért marhajó a diagnózisod.

hogy nem érted
De, azt megértettem hogy mit csináltok és miért.
és nem is akarod megtanulni.
Hát tényleg nem, anélkül is szerzek elég jutalmat.

Ezért van az, hogy akik régen itt vannak azt írták, hogy ez felesleges lenne és nem érted, hogy miért írtuk. Azért írtuk ezt, mivel ennek semmi értelme.

De ezekkel semmi gond, ez nem katonai játék, ezért van ott a kivásárlási lehetőség. Csak ilyen esetben nem a rendszert kell okolni. Az nem tehet róla, hogy a játékos nem tudja optimálisan használni, pedig már minden ki van emelve árnyalatokkal, nyilakkal meg a fene tudja még mikkel...

Azért írjátok hogy semmi értelme mert azt akarjátok hogy mindenkinek úgy kelljen ahogy ti szeretitek. Az hogy továbbra is lehetne egyesével a jobb eredményért úgy látszik nem említésre méltó, hiszen lehetne máshogy is, és azt meg nehogymár. De most is lehet máshogy is - csak aki máshogy csinálja annak feleslegesen körülményes. De ez egy apróság, kibirom hogy 20 percig kell kattintgatnom naponta 4 helyett. Csak ez az ellenállás hogy taktika így meg taktika úgy kicsit meglepett, mintha csak úgy lehetne játszani, vagy mintha az ötletem elvenné azt a játékból hogy aki tényleg a minél jobb eredményre hajt az bele folyjon a részletekbe és egyesével próbálgassa. Nem veszi ezt el ez baromság, aki szereti az ilyesmit az kitanulja - de mondom nem ilyen fontos ez az egész.

szerk: helyesbítenék: nem az hogy nem veszi el hanem nem EZ veszi el. az veszi el hogy a taktikátok nem ér olyan sokat hogy sokaknak megérje az energiát megtanulni. Ha olyan sokat érne akkor nem lenne min aggódni, mert nagyon is megérné megtanulni sablon mellett is.
 
Utoljára szerkesztve:

Tatos

Tag
szerk: kitöröltem az utolsó egy oldalas rantot ,semmi értelme magamat ismételgetnem. Én itt befejeztem több vitát nekem nem ér meg egy ilyen kis ötlet. Különösen olyan magas szintű érvek ellen mint a sonkatormáé. Nektek akik írtak nem lenne hasznos a sablon, rendben van.

másik téma tartományok száma

Mi lenne már akkor szerinted? Mindenki közel egyforma pontszámot érne el, és tényleg csak a szerencsén múlna, hogy ki nyer, vagy ki ér el jobb helyezést, és ezáltal plusz pontot. Ez már így nem bajnokság lenne, vagy legalábbis át kéne nevezni.

és ezt ketten lájkolták. Hát én már eleve úgy járok fel erre a fórumra esküszöm hogy előtte csinálok két kör facepalmot bemelegítésnek. Ha négyszer akkora lenne egy harc tétje/ára viszont negyed annyi lenne belőle (bár az én javaslom alapján inkább csak fele annyi mert fokozatosan csökkennek a sátrak száma) akkor szerinted csak a szerencsén múlna hogy ki ér el jobb helyezést? Mégis hogy számoltad ezt ki? Pont hogy a nagyobb tét jobban kihangsúlyozza a taktikusságot, míg az ezernyi találkozó csak arra jó hogy végigkattintgassam ameddig birom egységgel, mert nincs rá időm és kedvem hogy egész nap harcoljak. Ettől függetlenül mint mondtam magas pontszámokat érek el így is szóval nem kell azzal jönni hogy "csak könnyíteni akarsz rajta hogy neked is menjen erőfeszítés nélkül" Az erőfeszítés jó, a nehézség jó, a hülyeség nem jó.

Dyjahel le kéne szokni arról hogy ha valaki leír 3-4 érvet és az elején vagy a végén odabiggyeszti a konklúzióját akkor te beidézed csak a konklúziót és elmondod hogy nem úgy van. Tényleg azon a szinten vagyunk hogy -nem -de -nem -de -nem -de? Tanulj meg az érvekre reagálni nem kiragadni az állítást hogy kontrázz, köszi.
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Tatos, többen nagyon türelmesen elmagyarázták, mivel miért nem értenek egyet - ha csak a felét kapod, sem lehetne egy szavad sem. És még mindig nem értesz dolgokat.
Az tök jó, hogy vannak ötleteid, és az is, hogy így pörögsz (kevesen vannak így ezzel), de ezeket így kicsit túlpörgetted.
És azt az érvet még elő sem hozták itt páran, pedig megtehették volna, hogy aki nem jutott el a korok végére (de legalábbis úgy a 11. kor fölé), az teljesen másféle rálátással és tapasztalatokkal rendelkezik a játékról. És ez nem azon múlik, hogy milyen ügyes játékos vagy, egyszerűen pl. amíg nincs lehetőséged harci egység képzéskor a kaszárnyás egységek mellett kellően befejlesztett kiképzőpályás és zsoldostáboros egységeket használni (amellyel így 5*3 egység közül választhatsz a harcban), kb. fogalmad sincs, milyen taktikák hogy mehetnek a játékban. De mondhatnám a kellően magas szintre fejlesztett ősi csodákat is, amelyekkel teljesen más dimenzió játszani, mint ahogy te most tudsz.
Én biztos vagyok benne, hogy ha te is eljutsz idáig, és felfedezed a játék elrejtett kiskapuit, apró kis trükkjeit, a magad hozzászólásait is máshogy fogod látni.
 

Tatos

Tag
Calry részedről köszi a türelmet. Én elfogadtam hogy magasabb szintű játékosoknak ez kevésbé lett volna hasznos. Értem amit írtok (azzal kapcsolatban hogy túl sokféle elrendezés van ahhoz hogy hasznos legyen annak aki jól akar teljesíteni) lehet hogy ezt nem kommunikáltam megfelelően (de egyébként benne van a válaszaimban). Továbbra sem viselem jól ha eltérnek a tényszerűségtől azért hogy kombináljanak és "erősítsék" az álláspontjukat. Bár lehet ironikus ha erre kifigurázással vágok vissza vagy én magam is motivációkat feltételezek. Több olyan érv is elhangzott itt az ötletek ellen ami vagy valótlan hiperbolikus állítás, vagy lehet benne valami de nem igazán látjuk előre, az sem aki veterán. Ebből sajnos nem tudok engedni akkor sem ha valakinek úgy jön le hogy minden kritikára rosszul reagáltam - bár szerintem nem ez a helyzet. Érdekes módon neked nem volt rá szükséged hogy úgy állítsd be az ötletet mint ami tönkretenné a játékot vagy úgy mint ami senkinek sem lehet hasznos és még is le tudtad írni hogy ez nem olyan jó ötlet összességében. Más is írt hasznos dolgokat ebbe az irányba csak sajnos mást is.
Az meg sarkítás volt a részemről hogy nem akarom megtanulni a harcrendszert ,mert ha egyáltalán nem akarnám akkor nyilván nem jutottam volna el odáig sem hogy jó lenne ha lennének bizonyos sorrendek amiket elmenthetek.
 

DeletedUser683

Vendég
szerk: kitöröltem az utolsó egy oldalas rantot ,semmi értelme magamat ismételgetnem. Én itt befejeztem több vitát nekem nem ér meg egy ilyen kis ötlet. Különösen olyan magas szintű érvek ellen mint a sonkatormáé. Nektek akik írtak nem lenne hasznos a sablon, rendben van.

másik téma tartományok száma



és ezt ketten lájkolták. Hát én már eleve úgy járok fel erre a fórumra esküszöm hogy előtte csinálok két kör facepalmot bemelegítésnek. Ha négyszer akkora lenne egy harc tétje/ára viszont negyed annyi lenne belőle (bár az én javaslom alapján inkább csak fele annyi mert fokozatosan csökkennek a sátrak száma) akkor szerinted csak a szerencsén múlna hogy ki ér el jobb helyezést? Mégis hogy számoltad ezt ki? Pont hogy a nagyobb tét jobban kihangsúlyozza a taktikusságot, míg az ezernyi találkozó csak arra jó hogy végigkattintgassam ameddig birom egységgel, mert nincs rá időm és kedvem hogy egész nap harcoljak. Ettől függetlenül mint mondtam magas pontszámokat érek el így is szóval nem kell azzal jönni hogy "csak könnyíteni akarsz rajta hogy neked is menjen erőfeszítés nélkül" Az erőfeszítés jó, a nehézség jó, a hülyeség nem jó.

Dyjahel le kéne szokni arról hogy ha valaki leír 3-4 érvet és az elején vagy a végén odabiggyeszti a konklúzióját akkor te beidézed csak a konklúziót és elmondod hogy nem úgy van. Tényleg azon a szinten vagyunk hogy -nem -de -nem -de -nem -de? Tanulj meg az érvekre reagálni nem kiragadni az állítást hogy kontrázz, köszi.
Ember 1 hete nem írtam semmit ráadásul azt se neked, hanem berének. Azt írod pont az ellenkezője. Te komolyan ezt írtad, és ott van a válaszodban az is, amire hivatkoztam? Az idő. Az írod nincs rá időd. Én ezért írtam, hogy aki több időt feccöl a bajnokságba, annak legyen értelme, de ha ez az idő lerövidülne, nyilván mindenkinek több lehetősége lenne több tartományt vinni, és közel hasonló eredmények (pontszámok) születnének, hiszen mindenki gyorsan elintézte a pár kattintgatást (leegyszerűsítve az egész bajnokit), így közel lennének egymáshoz a pontszámok, ezért írtam, hogy lehet a szerencsén múlna, hogy ki lesz első, szinte ugyanannyi ponttal. Mivel elég ütős hangnemben válaszoltál, így azt tudom neked írni: ha nem tudod értelmezni, amiket írnak, ne a másikat támadd meg, olvasd el még többször. Nem múlik az életed ezen az ötleten, mégis sokakat letámadsz, mintha mégis ez lenne a helyzet. Nem birod elviselni, ha valaki más véleményen van. De ha így fogsz tenni, akkor a kutya se fog hozzászólni az ötleteidhez, mindenki messze elkerüli, mert senkinek nem hiányzik ez a fajta kevés tapasztalattal bíró, előzményeket nem ismerő, de az igazát még lekezelő modorban is erőltető kommentáradat, amit itt elkövetsz. És még valami: az, hogy csak a konklúziót idéztem, attól még a másik érti, hogy miért, csak te nem, mert nem látod át az egészet. Nem baj, hogy ötletelsz, csak előbb kicsit tapasztalj is, nézz szét az ötletekben, a bejelentésekben, a változásjegyzékben, ismerkedj meg kicsit a játékkal, mert sok olyan dolgot hozol fel, amik vagy már át lettek rágva, vagy okkal nincsenek a játékban benne. A te felkészületlenséged (ami nem lenne baj) nem jogosít arra fel, hogy itt mindenkit leolts csak azért, mert nem értenek veled egyet. Próbáld meg elfogadni, ha valaki más véleményen van!!! És ne erőltesd sem rám, sem senki másra azt, amit nem akar, vagy nem úgy lát. Amúgy ez egy kattintgatós játék, nem feltétlenül kell leegyszerűsíteni mindent. De nem is akarok ezzel már foglalkozni, ez egy korai írásomból való, azóta írtam mást is, ötletet is írtam, arra azt írtad, hogy azt támogatnád, erre megint előjösz egy korábbi írással? Úgy látom ezen rugózol folyton, ezért újraolvasol, keresed, hogy mibe lehet még belekötni. Megkérlek, hogy hozzám már ne intézz hozzászólást, leírtam korábban, amit akartam, a véleményemet is az ötletről, és az nem fog változni, csak azért, mert te ilyen arrogánsan kezeled a hozzászólások egy részét.
Én itt befejeztem több vitát nekem nem ér meg egy ilyen kis ötlet.
Ennek nagyon örülök, de tartsd is be!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Tatos

Tag
A mellőzés gomb működik, ilyen helyzetekre van, csináljuk kölcsönösen az a biztos. Most épp nem pörgök de a jövőben biztosan lesznek még ötleteim és nagyon úgy néz ki túl sok választ kapok.
 

DeletedUser683

Vendég
A mellőzés gomb működik, ilyen helyzetekre van, csináljuk kölcsönösen az a biztos. Most épp nem pörgök de a jövőben biztosan lesznek még ötleteim és nagyon úgy néz ki túl sok választ kapok.
Tudod, pár hónapos játékosként itt több éves játékosokat ledegradálsz, előjössz olyan ötletekkel, amik egy része vagy már lerágott csont, vagy semmi szükség a játékba, és amikor tisztán, világosan leírják többen, hogy miért nem jó, érdemesebb lenne egy másik irányba gondolkodnod (itt egyszerűen a harci alapok megtanulása felé), akkor őket nézed hülyének. Szerinted ez normális dolog? Előjöttél egy másik ötletnél a varázslatokkal. Vannak varázslatok a játékban, csak neked a katonáid fejlődése még nem tart ott. A 3 csillagos katonáknak vannak különleges képességeik, ezért írtam, hogy előbb néz szét a fórumon, ismerkedj meg a játékkal, hogy mi hogy van, honnan-hová jutott. Ez a bajnoki rendszer is komoly változásokon ment keresztül az évek folyamán. A játékosközönség kérésére megfelezték a találkozók számát is már. Ennél kevesebbel már nem bajnokság lenne, csak 10 perc alatt lekattingatott feladat. Ha harcolsz, akkor szeresd azt. Tiszteld meg azzal, hogy fordítasz rá némi időt. A játékban rengeteg dolog van, ami időigényes, arról szól, hogy foglalkoztasson, tartalmat adjon a játékosoknak. Mert amúgy mi más lenne a játék értelme, ha nem foglalkoztat? Ne akarj egyszerre, és gyorsan mindent elérni. Légy türelmes, és nem csak a játékkal, de a játékostársaiddal is. És ne tanítgasd itt se sonkát se berét se a másikat harcolni, mert tudnak. Előbb tájékozódj, nézz rájuk a városukban a bajnoksági pontjaikra! Azokat nem a szél hordta össze. És legfőképpen mondj igazat, vagy legalább ne villogj! Kötve hiszem, hogy négyezer akármennyi pontot auto harccal gyűjtöttél össze, miközben van 3 fegyvertárad 5 műhellyel, és nulla katonai bónusszal. Egyedül a főnixed van meg. Ezzel nem igazán tudsz annyi egységet képezni, hogy végig autó harcolj. Ezeket olyanoknak be tudod mesélni, akik nem szoktak aktívan bajnokizni. Nyilván kaptál tápot a tesóságtól, meg gyűjtögetted az árut, ami nem baj. Csak ne add el paprikáskrumplit aranygaluskának. Egy fontos dolog a végére: lehetnél sokkal-sokkal szerényebb a többi játékossal szemben, és el kéne gondolkodnod is, azon, hogy ha van egy csomó ember egy rakáson, 1 kitalál valamit, de a többi nem osztja a nézeteit, akkor biztosan a többségben van a hiba? :)
 

GreenKnight

Veterán
A mellőzés gomb működik, ilyen helyzetekre van, csináljuk kölcsönösen az a biztos. Most épp nem pörgök de a jövőben biztosan lesznek még ötleteim és nagyon úgy néz ki túl sok választ kapok.
Azt hiszem az ötleted kb. annyira komoly, mint a bajnokságban való részvételed.
upload_2019-6-26_8-37-46.png

Nekem ma az első 10 tartomány 2. szintjének megcsinálása 5 percig tartott. Hova és miért kéne ezt még egyszerűsíteni???
Vannak ennél sokkal fontosabb és értelmesebb dolgok is.

És csak, hogy igazoljam, nem ez az első bajnokságom:
upload_2019-6-26_8-43-15.png
 

GreenKnight

Veterán
köszi green

nem hittem hogy ez még lehet jobb is
a többiek legalább burkoltabban hülyék, te most büszke vagy rá hogy neked erőltetni sem kell? most magyarázzam el hogy működik a pontszerzés és hogy mióta játszom? Úgy se fognád fel, ja tudom arrogáns vagyok ,kár hogy indokolt - tényleg nem tudom hogy lehet ennyire butának lenni. Ez még legális? Menj beszélgess inkább dyjahellel ő csak akkor buta amikor érdekében áll, tanulhatnál tőle ezt azt, például narratíva fűzést és ferdítést mert neked sajnos sokkal kevésbé megy. Pedig ha fejlődnél legalább eljutnál arra a szintre hogy röhögni lehessen rajtad.
Igazad van. Hülye vagyok, hogy leállok egyáltalán Méltóságoddal beszélni.
Rágódjál egyedül tovább a nagyszerű ötleteden.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent