• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Egységek "legjobb ellen" csillagának újra dizájnolása

Támogatod a javaslatot?

  • Támogatom

    Szavazatok: 6 75,0%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 2 25,0%

  • Összes szavazó
    8
  • A szavazás lezárult .
Sziasztok,
Az utóbbi időben nagyon ráfeküdtem a harcolásra és van 1 olyan dolog ami engem nagyon zavar.
Számítógépen a csillagok rosszul informálnak az egységek erősségéről.

Például az 1 csillagos banshee kapott a nehéz távolsági egység 70% sebzés bónuszt és 80 % sebzés csökkentést. Ez 3-as erősségképp van jelölve.
A bimbó varázslónő ami az elfeknél a 3 csillagos varázsló az a nehéz távolsági egység 70% sebzés bónuszt és 50 % sebzés csökkentést. Ez 4-as erősségképp van jelölve.

Egyértelműen a banshee ebből a szemszögből jobb. Nagyon rosszul informál a játék ebből a szemszögből.
A javaslatom azaz hogy van 10-10 csillag. Az egyik a védekezést a másik a támadást mutatja az adott egység ellen. Ha 70% bónusz védekezés van, akkor 7 csillag lesz tele. Ha csak 50% akkor csak 5 csillag lesz tele. Így jobban átlátható lenne a harc bónusz sebzése kisebb játékosoknak.
 

GreenKnight

Veterán
Valamit félreértesz. A csillagozás az egység SAJÁT MAGÁHOZ való fejlettségét jelzi és nem a hasonló egységhez viszonyított jóságát.
Ne akarj a harctéren se összehasonlítani egy hadtáp őrnagyot egy mesterlövész őrmesterrel. Az egyik rohadt jó szakács, a másik viszont sokkal jobban lő. Melyik a hasznosabb a csatatéren?
Egyébként meg, ha belejössz a csatározásba, akkor nagyon nem fog érdekelni a csillagozás, mert tudni fogod, hogy mi mi ellen jó.
 

Calyr

Veterán
@Destion GreenKnight már megírta a lényeget, én csak annyit tennék hozzá, hogy a játékban a csillagoknak sokkal, de sokkal kevesebb info jellege van, mint bármilyen egyéb statnak. Elvileg, ha valaki betéve tudja a szinteket és adatokat, akkor segíthet neki, ha azt látja, hogy mondjuk két csillagos virágmágus, akkor ez és ez tartozik hozzá - de gyakorlatilag erre azért kis esély van. Ugye három szint van, ezért három csillag, de még azt sem lehetne mondani, hogy valami két csillagosan biztosan erősebb, mint egy másik egy csillagos egység - mert nem. Ez egy jócskán elavult játékelem, és szerintem kb. senki nem veszítene semmit, ha egyszercsak nyomtalanul eltűnne a játékból.

Az ellenben érdekes ötletelés, amit írsz, hogy ha tovább akarnák fejleszteni, akkor milyen lehetőségek rejlenek benne. Az általad írt számok ötletnek jók, de sajnos olyan párosítások is vannak a sebzés bónusz és a kapott sebzés csökkentésben, amelyek miatt nem lehetne egy adott kategóriát egy adott csillaghoz rendelni. Ráadásul az igazi specko sokszor nem ez a stat, hanem a varázsképesség, az pedig még több féle, ezért nem tudom, hogy lehetne ebbe beletenni.
Ezzel együtt szerintem érdemes lehet ezen tovább ötletelni, hogy mi lenne jobb megoldás, mert pl. a mobil verzióban semmilyen statisztikai adat nincs az egységekhez, tehát aki onnan akarna megtanulni harcolni, annak vakrepülés lenne az egész,
 
@Destion
Ezzel együtt szerintem érdemes lehet ezen tovább ötletelni, hogy mi lenne jobb megoldás, mert pl. a mobil verzióban semmilyen statisztikai adat nincs az egységekhez, tehát aki onnan akarna megtanulni harcolni, annak vakrepülés lenne az egész,

Igen, a mobilos dolog miatt jött az ötlet. Ott semmi információ nincsen. Pc-n ha nem viszem rá a kurzort, akkor sem mutatja meg.
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Kedves Destion,

Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.
Kérjük mellékelj több információt az ötletről, ahhoz hogy továbbítani tudjuk.
Ezzel kapcsolatosan támpontok lehetnek a többiek észrevételei ebben a témában.

Üdvözlettel,
Niraya
 
Kedves Destion,

Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.
Kérjük mellékelj több információt az ötletről, ahhoz hogy továbbítani tudjuk.
Ezzel kapcsolatosan támpontok lehetnek a többiek észrevételei ebben a témában.

Üdvözlettel,
Niraya
valami ilyesmi. A varázslókat csináltam meg. A csillagok számából a % pontosan megállapítható.
 

Csatolmányok

  • kutya.jpg
    kutya.jpg
    752,8 KB · Megtekintések: 22

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.

A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 
Fent