• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Nem hiba Csoda segítésért járó Tp

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Tessaiga

Erős harcos
Ez nem feltétlen hiba, de ide írom.

Eddig, ha segítettem valakinek, és díjat is nyertem, akkor a következőt tapasztaltam.
Az akkori jelenségnél csak 5 Tp-t kaptam, ma már 10-et.
Az 5 Tp-t úgy kaptam meg, hogy azonnal, kivéve, ha nem volt számára elég hely. Azaz mondjuk 6 Tp-m volt, mikor fejlesztették a csodát. Mire újra gép előtt voltam 10 Tp-m volt, és mikor elhasználtam belőle 5-öt legalább, akkor megkaptam azt az 5 Tp-t.
Természetesen nem egyszer jártam úgy, hogy nem volt 6 Tp-m, mikor jött a jutalom. Így mintha nem is kaptam volna, mert kiütötte az óránkénti Tp-m. (Az állt)
Viszont most 10 Tp-ket kapok. A helyzet még roszabb. Igaz túltölti, de mindenféleképpen rögtön megkapom. Azaz nem rég 14 Tp-re léptem be. Ám ezt csak ott látni, ahol el tudom költeni.
A csodákban a jutalmak úgy vannak összeállítva, hogy mindenféle versenyszellemet kinyírjon.
Szerencsére 2-es szintű csodánál, már legalább az első, és második helyezett között van 5 Tp különbség. Ez már segített a versenyszellemen, de mindig szerencsétlenül szinte kilépésemkor megadta a jutalmat, így állt a Tp.
És már látom, hogy nagyobb csodáknál, az első x 10 Tp-t ad. Megint verseny gyilkos.

Először is szeretném, ha én dönthetném el, hogy mikor is kapom meg. Azaz ne töltse túl, majd ha lesz hely....
De itt is van egy bibi. Ha 10Tp a jutalom, és én döntöm el, természetesen majd, ha 0 Tp-m lesz, akkor is lehet, hogy épp 1 perc múlva kapnám meg a következő "ingyenes" Tp-t, de a kiválasztott 10 Tp, ki fogja ütni. Az óra megáll, és majd, ha költök belőle, akkor 1 óráról indul újra.

Mivel még a nyereményem sem tudom normálisan megkapni, és amiért küzd az ember, gyakorlatilag megy a levesbe, szeretném, ha ez teljesen külön tárolódna, és akár egyesével is lehessen költeni. Abban is benne lennék, ha tárolnák, hogy nyereményként mennyit kaptam, és az ingyenest is külön. A kettő együtt ugyan túltöltene, ám mivel az ingyenes még nem érte el a 10-et, ezért akár 20 Tp-re túl lennék töltve. A másik ilyen jellegű probléma, hogy most pl. 20 perc eltéréssel 2 csoda is fejlesztésre került. Az már 20 Tp pluszban.

Ha nem kelek fel jó korán, akkor bukom az egészet? Persze jobb esetben csak az első kiütötte volna az ingyenest, és húszon pár Tp-re keltem volna.

Remélem érteni a problémám, és mihamarabbi megoldás lesz rá, mert így az egyébként is ritkán segített csodákat már én sem fogom segíteni.
(beleöltem több száz pontot, és még azt a kis Tp kompenzálást sem kapom meg értelmesen.)

A szilánkokkal nincs baj. Mind a 9-et begyűjtöttem a segítésekkel.
 

Vanek

Veterán
Ez nem feltétlen hiba, de ide írom.

Eddig, ha segítettem valakinek, és díjat is nyertem, akkor a következőt tapasztaltam.
Az akkori jelenségnél csak 5 Tp-t kaptam, ma már 10-et.
Az 5 Tp-t úgy kaptam meg, hogy azonnal, kivéve, ha nem volt számára elég hely. Azaz mondjuk 6 Tp-m volt, mikor fejlesztették a csodát. Mire újra gép előtt voltam 10 Tp-m volt, és mikor elhasználtam belőle 5-öt legalább, akkor megkaptam azt az 5 Tp-t.
[...]
Először is szeretném, ha én dönthetném el, hogy mikor is kapom meg. Azaz ne töltse túl, majd ha lesz hely....
[...]
Mivel még a nyereményem sem tudom normálisan megkapni, és amiért küzd az ember, gyakorlatilag megy a levesbe, szeretném, ha ez teljesen külön tárolódna, és akár egyesével is lehessen költeni. Abban is benne lennék, ha tárolnák, hogy nyereményként mennyit kaptam, és az ingyenest is külön. A kettő együtt ugyan túltöltene, ám mivel az ingyenes még nem érte el a 10-et, ezért akár 20 Tp-re túl lennék töltve. A másik ilyen jellegű probléma, hogy most pl. 20 perc eltéréssel 2 csoda is fejlesztésre került. Az már 20 Tp pluszban.

Ha nem kelek fel jó korán, akkor bukom az egészet? Persze jobb esetben csak az első kiütötte volna az ingyenest, és húszon pár Tp-re keltem volna.
[...]

Amit én megfigyeltem, hogy már az elejétől fogva úgy működött minden, hogy amint elérte a csoda a teljes szintet, azonnal hozzáadta a nyereményeket az éppen aktuálisokhoz (vagyis ha úgy álltál, akkor túltöltötte a tárolót). Persze, lehet, hogy nem figyeltem meg jól, és előtte tényleg lehetett ilyen dolog; de a törpés fejlesztés behozatala után nálam hirtelen kilencven valamennyi TP-m lett, amit költhettem el (tudom, nem ilyen apropóból lett ennyi, hanem a rengeteg harc miatt, amit a techfa akkori végén harcoltam; és akkor írtak jóvá - de már akkor élt a 'sok' TP-s lehetőség).

Az ingyenes TP az ingyenes TP. Akkor kapsz, ha nem vagy 10 felett. Pont. Direkt csinálják így, hogy akinek nem tetszik, hogy 1 nap elveszít mondjuk 1-2 ingyenes TP-t; az pótolja ezt máshogyan (akár valós pénzzel is). A kapott pontokat már írtam korábban valahol (meg nem mondom már, hogy melyik témában), hogy jó lenne egy külső tárolóban gyűjteni; aztán nem lett külső tároló, hanem egybe lett ott fent. Nekem sem tetszik, de nem halok bele; nem lesz lemaradásom tőle.

'Bukod' az egészet? Szerintem nem, hiszen a jutalmad megvan; csak maximum az ingyeneseket nem kapod utána. De azzal sem lesz semmi 'jelentős hátrány'-od; csak pár órával többet kell játszani, hogy visszajöjjön. A FoE-ben is 10-es ingyenes tároló van, és 10-esével vannak a csomagok. Ott is úgy működik az egész, hogy akkor érdemes a leginkább beváltani, ha megkaptad a legújabb pontot, azt gyorsan elköltöd, majd jöhet a beváltás (mert így időben szinte nem vesztesz semmit). De ott is az a gond, hogy nincs már techfa, és nincs mire költeni a pontokat (csak az itteni csodáknak megfelelő ottani nevezetes épületekbe), így tulajdonképpen semmi értelme 'veszteség'-ről beszélni.
 

Tessaiga

Erős harcos
nem lesz lemaradásom tőle.
Nekem sajnos igen, mint írtam is, állok a techfán, mivel ezekbe az épületekbe tolom a Tp-m. Na mindegy. Természetesen a jelenlegi helyzetemben veszteség, és ahogy mondtad időhúzás. Gondolom lenne pár mindent kifejlesztett játékos, aki szívesen adna nekem, de ez nem játszik egyelőre. :D Ha én is odajutok, akkor nem fogom veszteségnek ítélni, max akkor, ha kitolják a játék végét, és hetekig csak a levesbe ment minden. :D

Értelek, de most nagyon fáj, nagy lassításnak érzem! :D
 

Vanek

Veterán
Csak egy utolsó megjegyzés: nem kell a techfa végén lenni, hogy az egyszeri játékos láthassa, hogy nem lesz attól valakinek rosszabb, ha esetleg/netalántán 'elveszt' a játékban 1-2 TP-t. Már a kezdetekkor megemlítettem (rákérdezhetsz itt többeknél, akik 'régiek'), hogy felesleges rohanni; erre akik mégis rohantak, azoknak egy része már törölt, mert unatkoztak. Aki látott már ilyen játékot, az tudja, hogy nem lesz attól semmi több, jobb, ha nem a ranglista legelején van. Ez a játék a folyamatos fejlődésről szól, de nem a minél gyorsabbról, mert különben túl sok lesz a holtjáték (és unalom miatt lelép mindenki).
 

Tessaiga

Erős harcos
Ez jó darabig nem fenyeget, azonban a tartományok ürítése is kicsit stagnál nálam, pont azért, hogy a törpös csodákat kezdhessem végre, amihez meg sok tp kell még. Persze sehogy sem jó. A techfa legvégétől kapnék csak törpös szilánkokat. És már most is lassan betömöm mindkét csodához a 9-9 elf szilánkot. Ha meg takarítgatok, akkor meg sok-sok szilánkot fogok kapni. Ezzel kapcsolatban egyébként érdekelne, hogy mi lesz a fel nem használtakkal? :) De ez most off.
 

Vanek

Veterán
Off: én is most pár napja értem el a törpés csodákhoz. Addig volt egy csomó 7/8-as tartományom (már nem tudtam hol felfedezni, mert minden határmenti területnél ott volt a 7/8), de most már minden tiszta. :) Kaptam értük rengeteg szilánkot (az egyik törpés csodához meg is van a rúnakör, már csak nyersanyagot gyűjtök hozzá); meg 4 terület pluszt az építkezéseimhez (az ötödik határáig jutottam ezekkel, így még 2 tartomány, és újra van egy plusz területem); vagyis most egész jól állok. :)
A szilánkok egyébként majd kellenek a 6. szinthez is (ott is kell majd egy rúnakör); illetve vélhetően a 10-es szintes korlátot is vagy feljebb viszik, vagy eltörlik; és akkor 5 szintenként majd újabb rúnakör fog kelleni.
Illetve a törpés rúnaszilánkokat lehet korábban is gyűjtögetni; hiszen ha törpés épületeket építesz, akkor azért megkapod a szilánkot (elraktározódik), csak nem fogod tudni használni, amíg ki nem fejleszted a törpés csodákat. Bár előtte meg nem biztos, hogy érdemes ilyennel foglalkozni, mert addig még bőven van hová pakolni a pontokat. :)
 

Tessaiga

Erős harcos
Off: Értem, csak törpös csodákat itt még jó darabig senki nem fog építeni... Ha meg belekezdenék a takarításba, olyan sok szilánkot kapnék elf/ember, hogy még a 6. szint után is maradna. :D
 

DeletedUser256

Vendég
A FoE-ben is 10-es ingyenes tároló van, és 10-esével vannak a csomagok. Ott is úgy működik az egész, hogy akkor érdemes a leginkább beváltani, ha megkaptad a legújabb pontot, azt gyorsan elköltöd, majd jöhet a beváltás (mert így időben szinte nem vesztesz semmit). De ott is az a gond, hogy nincs már techfa, és nincs mire költeni a pontokat (csak az itteni csodáknak megfelelő ottani nevezetes épületekbe), így tulajdonképpen semmi értelme 'veszteség'-ről beszélni.
Tízes, ötös és kettes tároló van. És mellesleg befektetheted az egészet nevezetesbe, vagy kutatásba.
És ha befekteted, azért -ha kevesebbet is- kapsz tp-t, amit fa fejlesztésénél azonnal befektethetsz.
 

Vanek

Veterán
Tízes, ötös és kettes tároló van. És mellesleg befektetheted az egészet nevezetesbe, vagy kutatásba.
És ha befekteted, azért -ha kevesebbet is- kapsz tp-t, amit fa fejlesztésénél azonnal befektethetsz.

Iszonyúan off, de...
Kettest csak küldetésnél kapsz. Nevezetesekből 5-öst és 10-est kaphatsz; a 10-es beváltása, mint korábban említettem (vagyis nincs különbség); az 5-össel pedig nem is kell akadékoskodni.
Az emberek nagy része már végigvitte a techfát, így nincs mit fejlesztenie (én ~1,5 év alatt eljutottam a végére úgy, hogy nem küzdöttem érte és a nyersanyagokat sem cserélgettem olyan aggreszíven, mint mások, akik ~1 év alatt jutottak el ide (volt olyan, hogy ~1 hónapig nem mentem tovább a techfán a következő korra, mert az aktuálisból gyűjtöttem a nyersiket, és készülgettem a nevezetesek építésére)); vagyis csak nevezetesbe fektetheted. Itt is ilyen a helyzet: építheted belőle a csodákat (ahogy azt tesszük is jópáran).
Szerk.: persze a FoE-ben az jobb, hogy később bármikor fel tudod használni, mert elraktározható csomagban kapod; de mint említettem pár hozzászólással ezelőtt: "A kapott pontokat már írtam korábban valahol (meg nem mondom már, hogy melyik témában), hogy jó lenne egy külső tárolóban gyűjteni; aztán nem lett külső tároló, hanem egybe lett ott fent. Nekem sem tetszik,[...]"
 
Utoljára szerkesztve:

Tessaiga

Erős harcos
Mivel én nyitottam a témát nem szeretném, ha nem offolnátok. Főleg, hogy bárhogy is nézem, igencsak hozzá tartozik a témához, még ha egy másik játékkal is hasonlítjátok össze. Ráadásul innos. Még reklám is. :D
 

DeletedUser3

Vendég
A csodák segítéséből a pontokat mindenféleképp megkapjátok, így ez nem hiba. Az óránkénti pontok nem kerülnek hozzáadásra, ha 10 fölött van a pontok száma. Ez sem hiba.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent