• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Csodák menürendszere

Támogatod a javaslatot?

  • Támogatom

    Szavazatok: 17 89,5%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 2 10,5%

  • Összes szavazó
    19
  • A szavazás lezárult .

Rikari

Veterán
Kedves Fórumozók!
-Játéktapasztalat:
XIX. fejezetben játszom, és mire idáig eljutottam szereztem némi tapasztalatot is a játékban. Az ötletem nem befolyásolja azt, hogy ki melyik korban játszik éppen, kivéve azon játékosokat, akik még nem tudnak, vagy nem építettek csodákat a városaikban. Őket nem érinti az ötletem.
-Ötlet:
Szeretném ha megkönnyítenék a csodák rúnamennyiségének egyszerűbb átláthatóságát adott pontra fókuszálva. A Rúnaszilánk áttekintésben, (lent középen fogaskerék) a menü tartalmazza az összes rúnát, az összes csodához amivel rendelkezem, de ha nem emlékszem pontosan, hogy melyik csodának mi a jele, akkor nem tudom kiválasztani, hogy a sok csoda közül melyiket is keresem valójában. Nagyjából mindet ismerem, de azért a biztonság érdekében, mindig meggyőződök arról, hogy jól gondoltam-e? Ez idő, kattogás és procedúra.
A városban ha ráviszem a kurzort a csodára akkor annak automatikusan lenyílik egy külön ablakban a menüje (lásd csatolt kép), ami tartalmazza az információkat a képességről, állapotról és a hatásáról. Az adott pont azt jelenti az ötletemben, hogy ha a városban grasszálok és ez utóbbi menüt nyitom ki egy bizonyos csodánál, akkor a lenyíló ablakban láthassam azt is, hogy mennyi rúnám van hozzá még a raktárban.
- Az ötlet háttere:
Szeretném kiterjeszteni ezt a módosítást csak PC-re, mert az androidos megközelítés teljesen másként működik. Ez a funkcióbővítés a böngészőből, gépről játszóknak adhat plusz és gyors infót arról, hogy mivel gazdálkodhat a tp láncokban, a csodatöltésekben és fejlesztésekkor.
-Előnyök:
Nem kell fejben rögzülnie annak, hogy melyik csodához milyen ikon van hozzárendelve. Nem kell a teljes készletet áttekinteni ahhoz, hogy lássam miből sáfárkodhatok, hanem csak azt az egy csodát, ami éppen az érdeklődésem középpontjában áll. A figyelem nem kalandozik el, és az információ azonnal érkezik, amint a kurzort ráviszem a csodára. Mióta rúnakonvertálással is foglalkozunk, egyáltalán nem mindegy, hogy milyen gyorsan kapok adatot arról, hogy a keresett csodám hogyan áll a rúnák tekintetében. A játékunk gördülékenyebbé válna a csodák világában, ha az ötletként megfogalmazott kényelmi szempont megvalósulhatna.
-Hátrány:
Androidra nem átvihető az ötlet, mert ott a kurzoros információk egészen másként érhetők el, és a koppintásos feltárás bonyodalmakat okozhat.

Köszönöm, ha foglalkoztok az ötletemmel, támogatjátok, vagy építő kritikát fogalmaztok meg.

Üdvözlettel: Rikari
Csoda menürendszere.png
 
Utoljára szerkesztve:

Kira7

Veterán
A városban ha ráviszem a kurzort a csodára akkor annak automatikusan lenyílik egy külön ablakban a menüje (lásd csatolt kép), ami tartalmazza az információkat a képességről, állapotról és a hatásáról. Az adott pont azt jelenti az ötletemben, hogy ha a városban grasszálok és ez utóbbi menüt nyitom ki egy bizonyos csodánál, akkor a lenyíló ablakban láthassam azt is, hogy mennyi rúnám van hozzá még a raktárban.


Köszönöm, ha foglalkoztok az ötletemmel, támogatjátok, vagy építő kritikát fogalmaztok meg.

Üdvözlettel: Rikari
3577 bővítmény megtekintése
Szia Rikari

Amennyiben pc-n ha így ráviszed a kurzort és kat 1 akkor megnyílik az ősi csodád menüje ahol tartalmazza többek között a runaszilánk ikonját is , ott ha arra ráviszed a kurzort egyből mutatja hogy mennyi runaszilánkod van. Szerintem annyi + időt nem jelent azt megnyitni, így nem igen látom értelmét ennek a változásnak és fejben se kell rögzülnie melyik csodához melyik jel van mert mikor megnyitod ott automatikusan az a jel van ami a csodához tartozik más jel nincsen.
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
Amennyiben pc-n ha így ráviszed a kurzort és kat 1 akkor megnyílik az ősi csodád menüje ahol tartalmazza többek között a runaszilánk ikonját is , ott ha arra ráviszed a kurzort ott egyből mutatja hogy mennyi runaszilánkod van. A csoda fejlesztéshez azt egyébként is megnyitod mert ott látod mennyi van betéve mennyien adtak neked + mennyi szükséges még hogy kész legyen a kutatás stb. Szerintem annyi + időt nem jelent azt megnyitni, így nem igen látom értelmét ennek a változásnak és fejben se kell rögzülnie melyik csodához melyik jel van mert mikor megnyitod ott automatikusan az a jel van ami a csodához tartozik más jel nincsen.
Szia Kira!
Tudom azt, hogy hogyan nézzem meg a csodákban a rúna mennyiségét, és hogy ott mit találok, de nem szeretném sorban kinyitogatni őket, ha ikonösszesítő alapján keresek valamit. Ezt szeretném sokkal egyszerűbbé tenni. Fejlesztéshez, kutatáshoz természetesen kinyitom, mert közben számolok is, hogy mi fér még bele pl. a láncolásból. Erre kell időt szakítani, de amikor ezzel foglalkozom, akkor nem is sürget ebben semmi. Amikor viszont a csapaton belüli láncokat nézem végig, akkor nekem hamarabb jönne az információ, hacsak ráviszem a láncban kért csodára a kurzort és már látom is, hogy mennyi a konvertálható rúnaszilánkom. Mi az amit be tudok vállalni, és mi az amit már nem. Elfogadom, hogy te ezt értelmetlennek tartod, de ha majd lesz a városodban letéve/fejlesztve 29 csoda (nálam jelenleg ennyi van), akkor majd annak is örülni fogsz, ha a helyüket megjegyzed a városban. Az én agyam szelektál, és a játék az összes "hóbelevancával" együtt nem az elsődleges az életemben, így előfordul, hogy amikor belépek, akkor mindig újra kell indítanom magamban az Elvenar floppyt, hogy mit is hagytam abba, és mit is terveztem előzőleg, hol tartok éppen. Viszonylag gyorsan beállok a széllel szemben is, de nekem felettébb sok időt spórolna meg, ha kattintgatások nélkül a jelenlegitől sokkal gyorsabban kapnék információt, ugyanis a láncokban sem mindegy mikor tudsz reagálni a társaid kérésére. Nálunk sokszor olyan gyorsak a társak, hogy a PC-android eltérő szerverfrissülése miatt azonos időpontokban betett pontokat, számtalan esetben ki kell buherálnunk, ki tett, ki tesz kinek. Amíg én szuszmogok azzal, hogy van-e Rúnaszilánkom elegendő (mert tegnapról már elfelejtettem...tudod a floppy), nyitogatom a csodákat, addigra már messze nem az a csoda szerepel a láncban amire eredetileg rákerestem.
Köszönöm szépen a hozzászólásodat, melyből kiderült számomra, hogy több időd van a játékra mint nekem, és ezért irigyellek is, valamint jó azt tudni, hogy foglalkoztál az ötletemmel és véleményezted azt, mégha nem is értünk egyet. ;)
 

Kira7

Veterán
Köszönöm szépen a hozzászólásodat, melyből kiderült számomra, hogy több időd van a játékra mint nekem, és ezért irigyellek is, valamint jó azt tudni, hogy foglalkoztál az ötletemmel és véleményezted azt, mégha nem is értünk egyet. ;)
Szia Rikari!
A megkeresés hogy hol van az csodád ugyan annyi időbe fog telni a változás után is , nálam ez a + kat és megnézés 1s telik ez a 29 ősi csodádra kiszámolva 29 s , durván fél perc ennyivel több időmbe kerülne ;). Appon is meg kell nyitnod a kutatást annyi hogy ott egyből látod a bal felső sarokba mennyi runaszilánkod van. Nekem így pc-n vagy telon ugyan annyi idő. Viszont telon akkor is jelzi hogy mennyi runaszilánkod van, ha befejezted a kutatást, viszont pc-n akkor már nem tudod így megnézni. A javaslatoddal a pc-n is ugyan annyi esélyed lenne mindig megnézni mint androidon, ez a hátrány ki esne a pc-ről ......
Alap esetben továbbra se érzem hogy sokat jelentene időben, de amit leírtam bizonyos esetekben hátrányban vagy így az appos verzióhoz képest amit nem tartok jónak, így a javaslatodat támogatni tudom csak :)!
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
Alap esetben továbbra se érzem hogy sokat jelentene időben, de amit leírtam bizonyos esetekben hátrányban vagy így az appos verzióhoz képest amit nem tartok jónak, így a javaslatodat támogatni tudom csak :)!
Látod Kira milyen jó hogy véleményt cseréltünk. Nem tudtam, hogy androidon ez hogyan működik, mert csak nagyon ritkán játszom App-ról. Ha mégis, akkor is csak leszedek-kiadok, mert nincs módom éppen géphez ülni. Ettől több funkciót nem igen használok, mert mindig bennem a félsz, hogy a virsli ujjaimmal elnyomok valamit. :) Biztos, hogy ez csak szokás kérdése lenne, de PC-én kezdtem és nekem ott minden biztonságosabb, átláthatóbb, mint pl. telefonon.
Alapesetben kinyitás nélkül (ha már van ráhúzott kurzorral megnyíló menü) szeretném megtudni, hogy mennyi a Rúnaszilánkom, amihez elegendő csak felvillantanom a csoda ablakát. A támogatásodat megköszönöm.
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.

A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 
Fent