• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Csapongó

DeletedUser3

Vendég
Ja és egy kérdés. Ha az accal nem lépek be 3 hónapig, akkor ugye törlődik, ha nem értem el a 3. kort és nem vettem gyémántot. Ilyenkor a fórumos is törlődik, vagy az megmarad?
A GDPR életbelépése óta a fórumról törlődnek a törölt játékazonosítókhoz kapcsolt profilok. Ezek alól csak az adminisztratív azonosítók a kivételek (InnoGames dolgozók és support tagok).
 
Hogyan lehet bűbájt “szerezni” a varázsakadémoán kívül?? Szerezz 3 bűbájt! a feladat egy halloweenes eventben, ami 10 napig tart. Egy bűbáj az akadémián 17 óra x 3. Egy feladat majd 3 nap?

Már látom, a tartományi bajnokságos küzdelmek során lehet “szerezni” győzelemmel bűbájt.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3108

Vendég
Hogyan lehet bűbájt “szerezni” a varázsakadémoán kívül?? Szerezz 3 bűbájt! a feladat egy halloweenes eventben, ami 10 napig tart. Egy bűbáj az akadémián 17 óra x 3. Egy feladat majd 3 nap?

Már látom, a tartományi bajnokságos küzdelmek során lehet “szerezni” győzelemmel bűbájt.
Vagy szomszéd-látogatáskor is kaphatsz, kincses ládikából... :)
 

DeletedUser3

Vendég
Mobil eszközön nem érhető el. Viszont a bajnokságok igen, ott is lehet bűbájokat szerezni.
 

Burney

Felderítő
HELP!!
Mi van ma a játékkal??
Semmit nem tudok csinálni mert állandóan kivág Folyamathibával :(
Nem csak nálam fordult elő. Frissítéseket jelezni szoktátok, gondolom nem az lehet.....
 

DeletedUser683

Vendég
HELP!!
Mi van ma a játékkal??
Semmit nem tudok csinálni mert állandóan kivág Folyamathibával :(
Nem csak nálam fordult elő. Frissítéseket jelezni szoktátok, gondolom nem az lehet.....
Minden frissítés után ajánlott kipucolni a böngészőt (Előzmények és sütik kitakarítása), mert a böngésző a játék egyes elemeit lementi, és abból próbálja a gyorsabb betöltés érdekében betölteni a játékot. Ha ezekben történt módosítás, előfordulhat, hogy valami vacakol, vagy nem megfelelően jelenik meg. :)
 

DeletedUser4332

Vendég
Ide írok, hogy ne offoljak.

A csoda nem az épületre ad bónuszt, hanem a bűbájra.

A jólét torony és az elvenari központ is bűbájt erősít, mégis ad alap bónuszt, az egyik kalapácsot a másik meg magot. Ezért is hasznosabbak, mivel nincsen olyan feltétele az összes bónusz adásának, aminek egy része nem is rajtunk múlik, ráadásul a rendszer ezeket a kult épületeket részesíti hátrányban, amikor motit kapunk mobilról.

De a piramisnak nagyon örültem, az igazán hasznos.

Engem is félreértettél

A harangtornyot az első bekezdésben kielemezted, azután egy új bekezdésben azt írtad, hogy a kérdéses csoda, ezért gondoltam, hogy az új csodáról beszélsz, mivel arra utaltál. Ráadásul fel is építetted és fejleszted is ezt a csodát.
 

DeletedUser683

Vendég
Sziasztok
Arendyllen megint kuka a játék...?nem jött be csak winyandoron...
Szia! :)
Itt reagálok, mert nem a jó témába írtad. :) Nekem is gyakran nem tölt be, megáll nagyjából 12-nél a betöltés. Nem tudom mi az oka, de próbáltam már a böngésző kipucolását (előzmények, sütik törlése), de utána is előfordult. Ami viszont nekem működött, hogy egyszerűen ráfrissítettem a belépési oldalra (pl. F5-tel), és utána már be tudok lépni. Remélem segítettem! :)
 

DeletedUser2891

Vendég
Kedves Játékostársaim!

A délelőtt folyamán Thanatos nevű nickem hozzászólási jogát letiltották, mondván, hogy vitát gerjesztek. Utolsó megnyilvánulásomat törölték, amiben ugyan elismertem, hogy az azt megelőző bejegyzésemben valóban tettem személyeskedő megjegyzést, ám volt olyan rész, amit továbbra is fenntartottam, mert általános megállapítás volt.

  1. Mielőtt a következő pontokban a lényegre térnék, először is egy észrevétel: mióta kitiltottak az ominózus reagálásom miatt, melyben szóvá tettem másnak a szerintem megengedhetetlen megjegyzéseit (s melyben, ismétlem, valóban személyeskedtem) egy másik, több oldalról is (ezt ha valaki érti, érti, ha nem, nem) megbecsülésnek örvendő fórumosunk, @Djyahel is úgy vélte, hogy az illető (most nem nevezem meg) hozzászólása sértő volt. Vajon, ha ezt többen így látják, a moderátorok miért nem? Netalán vannak egyenlőbbek az egyenlőknél? Nos, nem tudom, hogy ő végül kapott-e figyelmeztetést vagy kitiltást.
  2. Régen rossz, ha egy közösségben nem lehet vitatkozni, ha pusztán lelkendezni lehet, a kritikai észrevételeket azonban negligálják. Persze vannak, akiknek a kritikai hozzáállása és a kritika elviselése gyenge lábakon áll, ami nem baj, csak ilyenkor azt gondolom, hogy az illető pályát tévesztett és inkább levéltárosnak kellett volna mennie.
  3. A fórum arról szól, szerény meglátásom szerint, hogy megbeszéljük a játék pozitív és bizony negatív jellemzőit is. A kritika – bármennyire is furcsa lehet ez egyeseknek -, nem az ekézésről szól, hanem normális esetben alapvetően jobbító szándék vezérli. A két év alatt mióta játszom, illetve írok a fórumra is, többször valóban talán kemény kritikát fogalmaztam meg (pl. a kufár átalakítása vagy a kristály világítótorony visszavágása esetén), de ugyanígy elismeréssel szóltam akkor, ha valamit nagyon eltaláltnak véltem a fejlesztések közül (pl. kalandok bevezetése vagy a barkácsolás). Vagyis elnézést, hogy van véleményem és azt meg is írom, s azt a tényt, hogy ez alatt a két év alatt 1000 kedvelést összeszedtem, talán értékelhetem úgy, hogy más is kíváncsi a véleményemre.
  4. Mivel vannak elképzeléseim, hogy ez a hozzászólás meddig fog kint maradni, így szeretném megköszönni sok kedves és kedvenc fórumtársamnak, hogy olvastak és, hogy én is olvashattam őket. Persze mindig van remény, hogy különös nagyvonalúságból vagy egyéb belátásból fakadóan ez a beírás megmarad, hiszen azt hiszem semmilyen bántó vagy személyeskedő megjegyzés nincs benne. Mindenestre további meglétéből vagy nemlétéből sokféle következtetést le lehet vonni.
  5. Hamvas Bélával szólva: „Fenntartom és mindig fenn fogom tartani jogomat a szólásra”, mind a fórumokon, mind az Elvenar Facebook oldalain, még ha ezt effektíve és technikailag el is tudják venni tőlem.
További jó játékot kívánok!
 

DeletedUser

Vendég
Nos, nem tudom, hogy ő végül kapott-e figyelmeztetést vagy kitiltást.
Szia! Igen, egy hsz-törlést én is kaptam. Egyébként meg úgy látom, hogy két pártra szakadtunk, és a két oldal egészen másként olvassa és értelmezi Rikari első bejegyzését. Nos, ezzel nem tudunk mit tenni, én speciel történetesen a fórum moderátora oldalán vagyok, gondolom ezért van nyilvánvaló előnyöm ebben az esetben. (Szerintem is sértő volt az én bejegyzésem, viszont amire reagáltam, az is (nem rám nézve). Ti csak az enyémet látjátok annak, ez van.)
 

DeletedUser3

Vendég
A délelőtt folyamán Thanatos nevű nickem hozzászólási jogát letiltották, mondván, hogy vitát gerjesztek. Utolsó megnyilvánulásomat törölték, amiben ugyan elismertem, hogy az azt megelőző bejegyzésemben valóban tettem személyeskedő megjegyzést, ám volt olyan rész, amit továbbra is fenntartottam, mert általános megállapítás volt.
Így van, ugyanis kaptál egy figyelmeztetést a személyeskedő hozzászólásodra, majd ennek egy részét utána újra elküldted.
Ezután kaptál írási jog korlátozást (nem kitiltást), majd ahelyett, hogy írtál volna egy privát üzenetet, vagy a supportra egy fellebbezést, hogy mégis miért, írtál egy ilyet. Na akkor én most mit gondoljak, te értelmes emberek módjára szeretnél másokkal kommunikálni (amire meglátásom szerint nagyon is képes vagy), vagy csak vitát akarsz generálni, feszültséget akarsz kelteni? Abból kiindulva, hogy ezt így le kellett írnod, a másodikra tippelek.

Értelmes emberek módjára való kommunikáció:
Én elhiszem, hogy valaki nagyon művelt, ez nagyon becsületes dolog. De amikor valaki ezt arra használja, hogy így forgasson kést a másikban, azt nem szeretem. Lehet itt egész mondatokat írni latinból, görögből és héberből átvett szavakból, de ha ebből az jön le, hogy a másik csak "bólogató kiskutya", akkor ebből a következőt lehet leszűrni: Még te is úgy gondolod, ilyet nem illene másra mondani, illetve idegen szavak mögé bújsz, hátha nem veszik észre.
Ettől függetlenül hiszek abban, hogy ha megbeszéljük a nézeteltéréseket, akkor meg tudunk lenni egymás mellett.

Vita forrása:
Az eredeti kommentet eléggé sokfélén lehet értelmezni. Elhiszem, hogy @Rikarinak nem volt rossz szándéka a hozzászólásával.
Igen, @Kiralynonek nem biztos hogy úgy kellett volna reagálnia, ahogy. Volt ennél keményebb hozzászólása, amit szinte azonnal megláttam és töröltem, így ezt nem tudhatjátok, de ő is kapott moderálást. Úgy néz ki ő is úgy értelmezte a kommentet, mint én, hogy elrettentés akart lenni. (Valószínűleg a költői kérdés billentette ide a mérleget)
Akkor sem magyarázat, hogy ilyeneket írjatok a másiknak. Nem azért, mert ő @Kiralyno, mert ne is haragudjatok meg, pont nem érdekel ki írja és kinek. Ha másnak írtad volna is ugyanez lett volna belőle.

Vita és vitatkozás között van különbség. Amikor már elfajul, az nem jó, és nem fogom eltűrni. Kulturált, értelmes vitát lehet folytatni.
 

Putyika

Veterán
Valószínűleg a költői kérdés billentette ide a mérleget
Pontosan! Engem is felháborított, hogy nem is feltételezi a készítőkről, hogy megcsinálnának valamit, amitől nekünk játékosoknak jobb lenne. Ráadásul még igaza sincs, mert az a valami, már eleve úgy működik....csak nála éppen nem adta meg a pontot egy hiba vagy bármi miatt! De nem kérdez, hanem tényként közöl hamis információt! Nyilván nem akart szándékosan megtéveszteni senkit, de úgy érzem elég bántóra sikerült a hozzászólás a készítőkre nézve!
 

DeletedUser683

Vendég
Pontosan! Engem is felháborított, hogy nem is feltételezi a készítőkről, hogy megcsinálnának valamit, amitől nekünk játékosoknak jobb lenne. Ráadásul még igaza sincs, mert az a valami, már eleve úgy működik....csak nála éppen nem adta meg a pontot egy hiba vagy bármi miatt! De nem kérdez, hanem tényként közöl hamis információt! Nyilván nem akart szándékosan megtéveszteni senkit, de úgy érzem elég bántóra sikerült a hozzászólás a készítőkre nézve!
Szia! :) Azért idéztem be ezt a régebbi hozzászólásodat, mert érzésem szerint szervesen kapcsolódik az Itemek ötletben történtekhez. Ismerem Rikarit, és tudom, hogy nem az a fajta, aki folyton a készítőket ekézné. Az ominózus esetnél se ez történt, de a megfogalmazás miatt néhányan félreértették. Tudod, az a legszomorúbb, hogy végül is egy olyan dolog miatt ment a "keresztre feszítés", ami nem az ő hibája. A játékban van ez a hiba, hogy egyes dolgok nem frissülnek azonnal. Kérdem én: jogos-e a fentebb említett keresztre feszítés, ha amiatt néz el valaki valamit, mert a játékban van egy frissülési hiba? Azt írtad nincs igaza. Pedig de. Hiszen nem így kéne működnie a játéknak. Segíteni akart az infóval a többi játékosnak. Én nem olvastam a készítőkre nézve melléfűzött bármiféle jelzőket. Mert egyébként nem jó, ha segítünk egymásnak, ha jelzünk neki előre valamit, hogy ha már ő beleesett, mások ne járjanak úgy? Amúgy meg tudod, hogy kedvellek, csak érzem, hogy te is félreértetted ezt az egészet. :)
. De amikor valaki ezt arra használja, hogy így forgasson kést a másikban, azt nem szeretem.
Szia Hoshi! :) Igen, így ismertünk meg. Az Itemek ötletnél nem ezt történt véletlenül? Vagy annál a bejegyzésnél, amire végső válaszként ezeket írtad? Elnézett valaki valamit, mindegy, hogy kinek hívják, erre a nyakába ugrottak páran, akik történetesen ugyanazok, akik most az Itemek ötletnél szintén előkerültek. Közülük ketten nem azért szóltak az ötlethez, mert támogatni, vagy elutasítani akarták, ez egészen nyilvánvaló. Pont ezért, mert ügyelsz a rendre, és hogy a viták ne fajuljanak el, pont ezért tisztelnek sokan. Viszont azt is észreveszik, ha valakit hasonló helyzetben védtelenül hagysz. Természetesen vannak háttérben zajló okai is annak, hogy @Kiralyno így reagál, és nem az első eset, hanem a sokadik, amikor valakire rászáll. Én, és még néhányan észleltük már ezt a hosszú évek alatt. Az ő által harmadikként leírt lehetőség csak arra volt jó, hogy a múltkori eset után még megforgassa azt a bizonyos kést, és kb., olyan, mint mosás helyett az esőre kitenni a ruhát, hiszen elmozgatni egy épület körül néha könnyű, néha meg pakolni is kell, lehetséges, hiszen lehetnek körülötte kicsi épületek, és 1 db felemelésével nem biztos, hogy eléri a célt. Érdemben nem támogatta, vagy utasította el az ötletet. Sok ilyen bejegyzése van neki a fórumon. ahol csak a konkrét hibát keresi a másikban. Én magam is barom vagyok, hogy most írok, jól tudom. Hisz jobb lenne lezárni. Szeretném is, de kikívánkozik még belőlem ez a pár sor, ne haragudj! Thanatos felháborodott, nem megfelelően reagált, mert már ő is -és hidd el még sokan- látják, hogy jól burkolva, de mit tesz Kiralyno már jó ideje itt a fórumon. A reakció nem elfogadott, de mondhatjuk úgy, hogy normális, emberi, mert van az a pont, amikor valami kiveri a biztosítékot. Tudod, a legszomorúbb az, hogy én nem látom a megbánást sosem. Nem látom, hogy valamennyire zavarná Kiralyno-t, ha valamely írása bántóra sikeredik. Láthatod most is, hogy hogyan reagált, semmi lelkiismeretfurdalás, vagy "nem úgy gondoltam, bocsi" nem érzékelhető. Persze rám is lehet mindent mondani. Befoghatnám, tudom. De mindig is ilyen voltam, hogy ha azt láttam, hogy valakibe beleállnak (gyakran álcázva, gondosan becsomagolva, elrejtve, hogy a felületes szemlélő ne lássa meg), azt nem hagytam szó nélkül. Ezzel persze gyakran magamat hozom kellemetlen helyzetbe. Viszont nekem sokszor van lelkiismeret furdalásom egy-egy eset után, hisz ha nem muszáj, senkit se szeretek bántani. Lezárom, mert szomorú vagyok. Szomorú, mert a fórum olyan hely lett, ahová nem jó felnézni. Nem érzem jól magamat, amikor valakibe beleállnak, és védtelenül hagyják. :(
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Corvo

Veterán
Szia! :) Azért idéztem be ezt a régebbi hozzászólásodat, mert érzésem szerint szervesen kapcsolódik az Itemek ötletben történtekhez. Ismerem Rikarit, és tudom, hogy nem az a fajta, aki folyton a készítőket ekézné. Az ominózus esetnél se ez történt, de a megfogalmazás miatt néhányan félreértették. Tudod, az a legszomorúbb, hogy végül is egy olyan dolog miatt ment a "keresztre feszítés", ami nem az ő hibája. A játékban van ez a hiba, hogy egyes dolgok nem frissülnek azonnal. Kérdem én: jogos-e a fentebb említett keresztre feszítés, ha amiatt néz el valaki valamit, mert a játékban van egy frissülési hiba? Azt írtad nincs igaza. Pedig de. Hiszen nem így kéne működnie a játéknak. Segíteni akart az infóval a többi játékosnak. Én nem olvastam a készítőkre nézve melléfűzött bármiféle jelzőket. Mert egyébként nem jó, ha segítünk egymásnak, ha jelzünk neki előre valamit, hogy ha már ő beleesett, mások ne járjanak úgy? Amúgy meg tudod, hogy kedvellek, csak érzem, hogy te is félreértetted ezt az egészet. :)

Szia Hoshi! :) Igen, így ismertünk meg. Az Itemek ötletnél nem ezt történt véletlenül? Vagy annál a bejegyzésnél, amire végső válaszként ezeket írtad? Elnézett valaki valamit, mindegy, hogy kinek hívják, erre a nyakába ugrottak páran, akik történetesen ugyanazok, akik most az Itemek ötletnél szintén előkerültek. Közülük ketten nem azért szóltak az ötlethez, mert támogatni, vagy elutasítani akarták, ez egészen nyilvánvaló. Pont ezért, mert ügyelsz a rendre, és hogy a viták ne fajuljanak el, pont ezért tisztelnek sokan. Viszont azt is észreveszik, ha valakit hasonló helyzetben védtelenül hagysz. Természetesen vannak háttérben zajló okai is annak, hogy @Kiralyno így reagál, és nem az első eset, hanem a sokadik, amikor valakire rászáll. Én, és még néhányan észleltük már ezt a hosszú évek alatt. Az ő által harmadikként leírt lehetőség csak arra volt jó, hogy a múltkori eset után még megforgassa azt a bizonyos kést, és kb., olyan, mint mosás helyett az esőre kitenni a ruhát, hiszen elmozgatni egy épület körül néha könnyű, néha meg pakolni is kell, lehetséges, hiszen lehetnek körülötte kicsi épületek, és 1 db felemelésével nem biztos, hogy eléri a célt. Érdemben nem támogatta, vagy utasította el az ötletet. Sok ilyen bejegyzése van neki a fórumon. ahol csak a konkrét hibát keresi a másikban. Én magam is barom vagyok, hogy most írok, jól tudom. Hisz jobb lenne lezárni. Szeretném is, de kikívánkozik még belőlem ez a pár sor, ne haragudj! Thanatos felháborodott, nem megfelelően reagált, mert már ő is -és hidd el még sokan- látják, hogy jól burkolva, de mit tesz Kiralyno már jó ideje itt a fórumon. A reakció nem elfogadott, de mondhatjuk úgy, hogy normális, emberi, mert van az a pont, amikor valami kiveri a biztosítékot. Tudod, a legszomorúbb az, hogy én nem látom a megbánást sosem. Nem látom, hogy valamennyire zavarná Kiralyno-t, ha valamely írása bántóra sikeredik. Láthatod most is, hogy hogyan reagált, semmi lelkiismeretfurdalás, vagy "nem úgy gondoltam, bocsi" nem érzékelhető. Persze rám is lehet mindent mondani. Befoghatnám, tudom. De mindig is ilyen voltam, hogy ha azt láttam, hogy valakibe beleállnak (gyakran álcázva, gondosan becsomagolva, elrejtve, hogy a felületes szemlélő ne lássa meg), azt nem hagytam szó nélkül. Ezzel persze gyakran magamat hozom kellemetlen helyzetbe. Viszont nekem sokszor van lelkiismeret furdalásom egy-egy eset után, hisz ha nem muszáj, senkit se szeretek bántani. Lezárom, mert szomorú vagyok. Szomorú, mert a fórum olyan hely lett, ahová nem jó felnézni. Nem érzem jól magamat, amikor valakibe beleállnak, és védtelenül hagyják. :(
Mivel itt nem lehet tetszik gombot nyomni ezért leírom TETSZIK!
 

DeletedUser4345

Vendég
Szia! :) Azért idéztem be ezt a régebbi hozzászólásodat, mert érzésem szerint szervesen kapcsolódik az Itemek ötletben történtekhez. Ismerem Rikarit, és tudom, hogy nem az a fajta, aki folyton a készítőket ekézné. Az ominózus esetnél se ez történt, de a megfogalmazás miatt néhányan félreértették. Tudod, az a legszomorúbb, hogy végül is egy olyan dolog miatt ment a "keresztre feszítés", ami nem az ő hibája. A játékban van ez a hiba, hogy egyes dolgok nem frissülnek azonnal. Kérdem én: jogos-e a fentebb említett keresztre feszítés, ha amiatt néz el valaki valamit, mert a játékban van egy frissülési hiba? Azt írtad nincs igaza. Pedig de. Hiszen nem így kéne működnie a játéknak. Segíteni akart az infóval a többi játékosnak. Én nem olvastam a készítőkre nézve melléfűzött bármiféle jelzőket. Mert egyébként nem jó, ha segítünk egymásnak, ha jelzünk neki előre valamit, hogy ha már ő beleesett, mások ne járjanak úgy? Amúgy meg tudod, hogy kedvellek, csak érzem, hogy te is félreértetted ezt az egészet. :)

Szia Hoshi! :) Igen, így ismertünk meg. Az Itemek ötletnél nem ezt történt véletlenül? Vagy annál a bejegyzésnél, amire végső válaszként ezeket írtad? Elnézett valaki valamit, mindegy, hogy kinek hívják, erre a nyakába ugrottak páran, akik történetesen ugyanazok, akik most az Itemek ötletnél szintén előkerültek. Közülük ketten nem azért szóltak az ötlethez, mert támogatni, vagy elutasítani akarták, ez egészen nyilvánvaló. Pont ezért, mert ügyelsz a rendre, és hogy a viták ne fajuljanak el, pont ezért tisztelnek sokan. Viszont azt is észreveszik, ha valakit hasonló helyzetben védtelenül hagysz. Természetesen vannak háttérben zajló okai is annak, hogy @Kiralyno így reagál, és nem az első eset, hanem a sokadik, amikor valakire rászáll. Én, és még néhányan észleltük már ezt a hosszú évek alatt. Az ő által harmadikként leírt lehetőség csak arra volt jó, hogy a múltkori eset után még megforgassa azt a bizonyos kést, és kb., olyan, mint mosás helyett az esőre kitenni a ruhát, hiszen elmozgatni egy épület körül néha könnyű, néha meg pakolni is kell, lehetséges, hiszen lehetnek körülötte kicsi épületek, és 1 db felemelésével nem biztos, hogy eléri a célt. Érdemben nem támogatta, vagy utasította el az ötletet. Sok ilyen bejegyzése van neki a fórumon. ahol csak a konkrét hibát keresi a másikban. Én magam is barom vagyok, hogy most írok, jól tudom. Hisz jobb lenne lezárni. Szeretném is, de kikívánkozik még belőlem ez a pár sor, ne haragudj! Thanatos felháborodott, nem megfelelően reagált, mert már ő is -és hidd el még sokan- látják, hogy jól burkolva, de mit tesz Kiralyno már jó ideje itt a fórumon. A reakció nem elfogadott, de mondhatjuk úgy, hogy normális, emberi, mert van az a pont, amikor valami kiveri a biztosítékot. Tudod, a legszomorúbb az, hogy én nem látom a megbánást sosem. Nem látom, hogy valamennyire zavarná Kiralyno-t, ha valamely írása bántóra sikeredik. Láthatod most is, hogy hogyan reagált, semmi lelkiismeretfurdalás, vagy "nem úgy gondoltam, bocsi" nem érzékelhető. Persze rám is lehet mindent mondani. Befoghatnám, tudom. De mindig is ilyen voltam, hogy ha azt láttam, hogy valakibe beleállnak (gyakran álcázva, gondosan becsomagolva, elrejtve, hogy a felületes szemlélő ne lássa meg), azt nem hagytam szó nélkül. Ezzel persze gyakran magamat hozom kellemetlen helyzetbe. Viszont nekem sokszor van lelkiismeret furdalásom egy-egy eset után, hisz ha nem muszáj, senkit se szeretek bántani. Lezárom, mert szomorú vagyok. Szomorú, mert a fórum olyan hely lett, ahová nem jó felnézni. Nem érzem jól magamat, amikor valakibe beleállnak, és védtelenül hagyják. :(

Kár volt folytatnod. :D
Nézzük csak mi történt, abban az általad emlegetett Itemek ötletnél. Legyünk teljesen objtektívak, ennek megfelelően nem is használok neveket.

- 'A' leírta, hogy szeretne egy új funkciót a játékba, mert a jelenlegi állapot sokszor nehézségeket okoz neki
- 4-en támogatták az ötletet
- 'B' javasolt egy megoldást, ami segíthet ilyen helyzetekben
- 'C' megköszönte 'B' javaslatát, mert eddig még nem hallott róla
- 'D' hozzátett egy újabb ötletet, ami megoldhatja 'A' problémáját
- 'A' azt mondta 'B'-nek és 'D'-nek, hogy nincs szüksége ötletekre, ő nem ezt kérte
- 'D' erre azt válaszolta, hogy csak további lehetőségeket kínált fel
- 'B' rámutatott, hogy több megoldás is létezhet 'A' problémájára
- 'E' nem támogatta az ötletet
- 'F' megkérdezte, hogy miért kell mindig gúnyolódni
- 'A' leírja, hogy nincs szüksége segítségre és hogy az ilyenek miatt nem fórumoznak már sokan
- 'D' szerint nincs gond azzal, hogy ha tippeket ad
- 'F' közli, hogy 'D' mindenbe szándékosan beleköt. 'A' számára a segítség felajánlása ledegradáló. 'D' máshova menjen kötekedni, gúnyolja 'F'-et, majd felszólítja, hogy ne rúgjon bele 'A'-ba
- 'D' leírja, hogy ezen túl lehetett volna lépni és, hogy 'F' rossz következtetéseket von le. Továbbá azt is elmondja, hogy miért nem támogatja és miért nem utasítja el az ötletet
- 'G' hasonlóan összefoglalja és reagál a fentebb említett hozzászólások némelyikére, majd lezárja a témát

- 'F' egy másik témában folytatja és leírja, hogy 'D' mindig mindenbe lelkiismeret furdalás nélkül szándékosan beleköt, ez nagyon zavarja őt, ezt ő nem tűrheti tétlenül és emiatt rossz hely ez a fórum

Ezek alapján nekem teljesen világos, hogy 'A' hisztizik. 'F' pedig minden áron keresi a konfliktust és a vitát (ha nincs, akkor generál), majd az egészet megfordítja és előadja, hogy a másik csinálja állandóan ezt. :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser683

Vendég
Mert túl sértő lett volna és távol álljon tőlem, hogy bárkit is meg akarjak sérteni. :D
Köszönöm az összefoglalót. Ahhoz tudnám hasonlítani, amikor a munka termelékenységét csakis statisztika alapján elemzik, és állítják be a normát, így nem visz figyelembe egyéb körülményeket. Mivel nem vagy érintett a témában, ezért nem értem, hogy miért érezted azt, hogy ezt így összefoglald, de hogy ne kérdőjel legyen a mondat végén: számítottam arra, hogy lesznek, akik majd elemezgetik. Nyilván figyelemmel kisérted azt ezt megelőző esetet is, amit belefontam a mondandómba. Az utolsó előtti következtetésed téves, nem azért nem jó hely már a fórum. Én mélységesen szomorú vagyok, van benne csalódás is részemről, és csak ezt akartam közölni az érintettekkel. Ehhez most sikerült neked is hozzátenned...
 
Fent