• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Csapongó

DeletedUser4433

Vendég
Kár volt folytatnod. :D
Nézzük csak mi történt, abban az általad emlegetett Itemek ötletnél. Legyünk teljesen objtektívak, ennek megfelelően nem is használok neveket.

- 'A' leírta, hogy szeretne egy új funkciót a játékba, mert a jelenlegi állapot sokszor nehézségeket okoz neki
- 4-en támogatták az ötletet
- 'B' javasolt egy megoldást, ami segíthet ilyen helyzetekben
- 'C' megköszönte 'B' javaslatát, mert eddig még nem hallott róla
- 'D' hozzátett egy újabb ötletet, ami megoldhatja 'A' problémáját
- 'A' azt mondta 'B'-nek és 'D'-nek, hogy nincs szüksége ötletekre, ő nem ezt kérte
- 'D' erre azt válaszolta, hogy csak további lehetőségeket kínált fel
- 'B' rámutatott, hogy több megoldás is létezhet 'A' problémájára
- 'E' nem támogatta az ötletet
- 'F' megkérdezte, hogy miért kell mindig gúnyolódni
- 'A' leírja, hogy nincs szüksége segítségre és hogy az ilyenek miatt nem fórumoznak már sokan
- 'D' szerint nincs gond azzal, hogy ha tippeket ad
- 'F' közli, hogy 'D' mindenbe szándékosan beleköt. 'A' számára a segítség felajánlása ledegradáló. 'D' máshova menjen kötekedni, gúnyolja 'F'-et, majd felszólítja, hogy ne rúgjon bele 'A'-ba
- 'D' leírja, hogy ezen túl lehetett volna lépni és, hogy 'F' rossz következtetéseket von le. Továbbá azt is elmondja, hogy miért nem támogatja és miért nem utasítja el az ötletet
- 'G' hasonlóan összefoglalja és reagál a fentebb említett hozzászólások némelyikére, majd lezárja a témát

- 'F' egy másik témában folytatja és leírja, hogy 'D' mindig mindenbe lelkiismeret furdalás nélkül szándékosan beleköt, ez nagyon zavarja őt, ezt ő nem tűrheti tétlenül és emiatt rossz hely ez a fórum

Ezek alapján nekem teljesen világos, hogy 'A' hisztizik. 'F' pedig minden áron keresi a konfliktust és a vitát (ha nincs, akkor generál), majd az egészet megfordítja és előadja, hogy a másik csinálja állandóan ezt. :D

Én voltam a "C" :D
Egyébként így teljes a sztori :)
 

DeletedUser3

Vendég
@Spectral szerintem teljesen jól összefoglalta a dolgokat.
Amikor egy témát olvasok, "ellenőrzök" (tehát munka miatt jövök fel ide, és nem játékosként), nem szoktam a neveket nézni. Elolvasom a történéseket, szövegeket, és ha úgy látom, már borul az a bizonyos bili, akkor nézem meg, mi is van.
Igen, elsősorban csak száraz statisztikaként tekintek az itt történtekre, hogy elkerüljem annak látszatát is, hogy részrehajló legyek. Utána, ha közbe kell avatkozni, akkor nézem meg, hogy korábban volt-e probléma az adott emberrel, és ha igen, mi.

Az utolsó előtti következtetésed téves, nem azért nem jó hely már a fórum.
Ez mondjuk nem az ő következtetése volt...

Én személy szerint úgy látom, hogy a személyes ismertségek, tapasztalatok és esetleges sérelmek kihatnak a véleményedre. Ezt nem bántóan akarom ide leírni, mert ez teljesen természetes dolog, csak épp nem szerencsés ezek alapján kiállni más mellett/ellen.
Az ötlet továbbításra került, és csak ismételni tudom magam: használjátok a mellőzést a fórumon.
 

DeletedUser683

Vendég
Az ötlet továbbításra került, és csak ismételni tudom magam: használjátok a mellőzést a fórumon.
A megbeszélés mellett döntöttünk, privátban Kiralyno-vel. Nem mellőzök senkit, legfeljebb a hozzászólásaimat, és többnyire csak olvasok. Rettentően csalódott és szomorú vagyok, de ez senkit se érdekel, tudom. Felrajzoltam a céltáblát akaratlanul is a homlokomra, lőhettek. :(
 

Putyika

Veterán
a megfogalmazás miatt néhányan félreértették. Tudod, az a legszomorúbb, hogy végül is egy olyan dolog miatt ment a "keresztre feszítés", ami nem az ő hibája
Szia! :)
Én nem ismerem őt, csak azt látom, abból tudom megítélni amit itt olvastam tőle. Annál a bizonyos régebbi bejegyzésnél például engem felháborított a stílusa. Amit itt idéztem tőled, abban pedig láthatod, hogy nem olyanért ment a "keresztre feszítés"...ahogy te fogalmaztál...ami nem az ő hibája, hanem a megfogalmazás miatt, ami viszont igenis az övé. Nem lett volna semmi gond, ha nem támadó stílusban írja le a jelenséget, hanem kérdésként.
 

DeletedUser683

Vendég
Szia! :)
Én nem ismerem őt, csak azt látom, abból tudom megítélni amit itt olvastam tőle. Annál a bizonyos régebbi bejegyzésnél például engem felháborított a stílusa. Amit itt idéztem tőled, abban pedig láthatod, hogy nem olyanért ment a "keresztre feszítés"...ahogy te fogalmaztál...ami nem az ő hibája, hanem a megfogalmazás miatt, ami viszont igenis az övé. Nem lett volna semmi gond, ha nem támadó stílusban írja le a jelenséget, hanem kérdésként.
Szia! :)
Persze, megértelek, tudom. Továbbra is kedvellek. Az jár a fejemben mostanság, hogy a való életben is az megy most, hogy az emberek egymás torkának ugranak. Elsősorban a politikai helyzet miatt (csak ennyiben érintem a politikát, és kérem senki ilyen vonatkozásban ne reagáljon, mert a politika nem ide való), de ha jól megnézzük a közösségi médiákban is egymást fikázzák, csak mert nem írt helyesen valamit, holott lehet, hogy tisztában van a helyesírással, de sietett, vagy nincs a mobilján helyesírásszűrő, vagy csak fáradt volt, de hozzá akart szólni valamihez. A munkahelyeken a jobb pozíció reményében, vagy csak azért, hogy holnap is biztosan legyen munkája. Az emberek egyfolytában bántják egymást a való életben. Hiszem, hogy sokan a való életben tapasztalt mocsokból a játékba menekülnek, keresnek egy nyugalmas helyet, ahol elfeledhetik, kikapcsolhatják egy kicsit ezt az egészet, ami sokakat nyomaszt. A játékhoz szervesen kapcsolódik a fórum is, hisz innen lehet tájékozódni, plusz információkra szert tenni. Ha itt is folytatjuk azt, hogy a másikban keressük a hibát, és kevésbé vagyunk empatikusak, akkor teljesen értelemszerű, hogy sokan nem azt fogják érezni, hogy sikerült kimenekülni kicsit a hétköznapok mocskából. Ha valaki valamit elírna, akár meg is kérdezhetnénk, hogy valóban úgy gondolja, ahogyan mi értelmeztük, vagy csak félresikerült a fogalmazás? Mennyi vita, megalázás, majd azt követő csörte elkerülhető lenne, ha egy kicsit empatikusabbak lennénk egymással, és nem felednénk el, hogy ez egy játék, ahol mindenki szeretné jól érezni magát, és anélkül, hogy többen a diplomájukat, a hozzáértésüket fitogtatnák, és játékos partnerként kezelnénk egymást...
 

bere007

Veterán
Ide válaszolok, hogy a többit ne offoljam.

Legyél bölcsebb és értsd meg, hogy mire céloztam ezzel.
Amúgy tudtad, hogy ha egy ötletelésnél, ha nem tudsz érdemben szólni ellene, vagy mellette, akkor felesleges írni?

Értem, hogy mire céloztál. De egyszerűbb lett volna azt írnod, hogy nem támogatod, mert könnyítené a játékot.

Olvasd el, hogy abban a bejegyzésben az első mondatom mi volt és akkor talán még te is felfogod, hogy az ötlethez szóltam hozzá...



No comment...
 

DeletedUser4345

Vendég
Ide válaszolok, hogy a többit ne offoljam.



Értem, hogy mire céloztál. De egyszerűbb lett volna azt írnod, hogy nem támogatod, mert könnyítené a játékot.

Olvasd el, hogy abban a bejegyzésben az első mondatom mi volt és akkor talán még te is felfogod, hogy az ötlethez szóltam hozzá...




No comment...

A no comment is komment?

Amúúgy, saját magadnak mondasz ellent. Először azt állítod, hogy felesleges volt a kommentem, mert nem volt értelme és bölcsebb lennék, ha hallgatnék, aztán meg közlöd, hogy értetted, hogy mire céloztam vele.
Hogy érted azt, aminek nincs értelme? Vagy mégis volt értelme? Vagy csak feleslegesen kötekedsz? :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

bere007

Veterán
A fogalmazás miatt írtam azt, hogy értelmetlen volt. A no commentet meg azért nem részleteztem, mivel nem szeretném, ha megint elvennék az írás jogosultságomat... de a részemről ezt befejeztem.
 

DeletedUser

Vendég
Namivanittkérem? @Hoshi elmegy szabira egy kicsit és mindjárt kitör az anarchia, egymásnak esik elf és ember, akadozik a szerver :D
 

DeletedUser683

Vendég
@Gabi01 írta az óriáskerekes ötletnél: "Annyira vagyok érintett mint bárki más,nekem így is jó ahogy van. Ettől függetlenül Jónak tartom az ötletet.Igazad van,nem értem,nem is lehet megérteni ezt a sok hűhót a semmiért.Nem értem miért kell túlzásokba esni mikor csak néhány épületről van szó.Nem értem miért hátrány ez neked hiszen te is jól járnál vele.Nem értem miért kell az inaktív játékosokkal foglalkozni egy ilyen ötletnél meg úgy általában. Sorolhatnám még de nem sok értelmét látom."
Nem baj, ha nem érted, csak fogadd el, hogy vannak mások, akiknek más a véleménye, és hadd ne érezzék emiatt rosszul magukat! ;)
Én meg azt nem értem, hogy miért nem lehet elfogadni súrlódásmentesen, és sértődés nélkül, ha valakinek más a véleménye.
 
Fent