• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Be nem gyűjtött ereklyék jelzése a térképen

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Abban az esetben, amikor több tartományt is felfedez az ember (elf), de egyéb okból nem gyűjti be az összes ereklyét, akkor egy idő után nehézkessé válik a térkép színkakofóniájában megtalálni az aktuális tartományokat.
Térkép nézetben az ablak alsó felében a "Hazatérés" és "Világtérkép" gombok felett pillanatnyilag három gomb helyezkedik el. Ezek balról jobbra a következők: "Navigálás a felderítőhöz", "Navigálás a városhoz" és a "Fejlesztés gyorsításához szükséges ereklyék" gombok. Úgy vélem ezt a gombsort ki lehetne bővíteni egy "Navigálás felfedezett tartományhoz" gombbal. A gomb megnyomása esetén a felfedezett, de be nem gyűjtött ereklyével rendelkező tartományra ugrik a kép. Amennyiben több ilyen tartomány létezik, akkor (koordináta-rendszer hiányában) a térkép bal felső (északnyugati) fentebb jelzett tartományától indulva, nyomásonként a következőre ugorva (jobbra, majd az alatta lévő sor bal szélén kezdve).
 

DeletedUser7

Vendég
Személyes véleményem erről az, hogy e nélkül is relatíve egyszerűen megkereshetőek ezek a tartományok, hiszen itt a már begyűjtött ereklyék száma és fajtája folyamatosan látható, ez kiemeli a többi közül. A problémát gondolom a felfedezhető területek hasonló működése okozza, így más játékosok véleményét is szívesen meghallgatnám erről.
A megoldás pedig lényegesen lasabb, mint a térkép megfelelő helyre navigálása, bár ehhez hozzátartozik, hogy nagy kiterjedésű felfedezett területem még nem volt.

Szerkesztés: Nem figyeltem, Hoshi közben már továbbította a dolgot, nekem is este van már.
 

DeletedUser

Vendég
Személyes véleményem erről az, hogy e nélkül is relatíve egyszerűen megkereshetőek ezek a tartományok, ....

Természetesen nem arra gondoltam, hogy nehéz megtalálni ezeket a tartományokat. Inkább ez a segítség azoknak jön jól, akik már nem túl fiatalok és kevésbé látnak jól, vagy akik este is játszanak és a figyelem már nem száz százalékos. (nem véletlenül írtam, hogy a hatalmas színkavalkádban elveszik a folyamatosan látható és ezáltal kiemelt tartomány. Főleg, ha figyelembe vesszük, hogy egy már teljesen felfedezett tartomány fölé helyezve az egerünket, kvázi ugyan azt a képet kapjuk, kivéve, hogy a begyűjtött ereklyék száma ott 8/8.


A megoldás pedig lényegesen lasabb, mint a térkép megfelelő helyre navigálása, bár ehhez hozzátartozik, hogy nagy kiterjedésű felfedezett területem még nem volt.

Nos! Ezt a választ tamáskodva olvasom, bár nekem sincs nagy kiterjedésű felfedezett területem. Kb. 13 drag/drop mozdulattal körbe tudom járni ( a kerülete mentén). Ellenben, a most meglévő két gomb működését alapul véve a megoldás lényegesen gyorsabb lenne, ellentétben a Te véleményeddel.
Mire is gondolok?
Pillanatnyilag két "navigálás" gomb létezik (felderítőhöz és a városhoz). Tételezzük fel, hogy a 13 Drag/drop mozdulattal körbejárható területen egy aktuális felfedezett, de ki nem kutatott tartomány van. Egy drag/drop mozdulatot számoljunk 1 klikk-nek.
A legideálisabb esetben 1 klikk-el megtaláljuk. A legrosszabb esetben pedig 13 klikk-el lelünk rá a keresett tartományra. De nem mindig van ez így. Ezek után nézzük meg, mi történik akkor, ha a játékos öreg, rossz a szeme, vagy csak egyszerűen fáradt és álmos.
Ilyenkor az első körben nem veszi észre a szóban forgó területet, de mondjuk a második körben már igen. Tehát egyszer 13 klikk megvolt. Legjobb esetben 14 klikk, a legrosszabb esetben 26 klikk ... és ez a körök számával csak növekedik.

Ha létezne az általam kért gomb, akkor az első klikk-re az adott tartomány fölé érünk.
Szerintem.
 

DeletedUser17

Vendég
...vagy csak egyszerűen fáradt és álmos.
Ilyenkor az első körben nem veszi észre a szóban forgó területet, de mondjuk a második körben már igen...

Értem az okokat és indokokat, amiket felhoztál. Az idézett szövegrésszel kapcsolatban csak annyi kérdésem lenne, hogy aki "fáradt és álmos" az miért fogna neki területet szerezni (akár harccal, akár tárgyalással) ha mindkettő (főleg a harc) kíván némi koncentrációt?!

Szerintem a meg nem hódított területek külalakja kellőképpen eltér azoktól, amik még nem kerültek foglalásra.

Ahogy @Enamel már írta, továbbításra került az ötlet! Várjuk meg, hogy lesz-e belőle valami!
 

DeletedUser

Vendég
Az idézett szövegrésszel kapcsolatban csak annyi kérdésem lenne, hogy aki "fáradt és álmos" az miért fogna neki területet szerezni (akár harccal, akár tárgyalással) ha mindkettő (főleg a harc) kíván némi koncentrációt?!
No comment fiatal játékostársam, no comment!

Ahogy @Enamel már írta, továbbításra került az ötlet! Várjuk meg, hogy lesz-e belőle valami!
Természetesen! Várjuk meg és bízzunk a pozitív elbírálásban.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent