• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Bajnoki pontozása

sleeky41

Veterán
Sziasztok!

Biztosan ti is tapasztaltátok már, hogy a bajnokin van aki tényleg maximálisan berakja az 1600 pontot és van aki csak 30-50 pontot csinál meg. Sajnos ilyenkor teljesen megkapja a csapat által elért jutalmakat. A toronyhoz hasonlóan kellene itt is adni a jutalmat és akkor már sokkal jobban lennének motiválva a játékosok. Az eddigi jutalmak megmaradnának :) az első száz közzé való jutás lehetősége, ezért akár 5-10 ezer pontot is lehet csinálni egy játékosnak ha akar :D

De testvériségen belül a következő ponthatárok lennének:
25 játékos 40000 pont ---> 1 játékos 1600 pont
10 láda 1600 pont ----> összes díj
1 láda 160 pont 1 láda díja
2 láda 320 pont 2 láda díja
stb.
 

Deleted User - 204368

Vendég
vagy ... ha vki nem teljesít akkor kidobjátok a csapatból :) nem értem miért akarod h egyesek kevesebbet kapjanak a bajnoki jutalmakból.
 

Mihaszna

Veterán
Én viszont értem és maximálisan támogatom! Főleg azt a gondolatmenetet, hogy olyan lenne, mint a Toronyban. És miért ne lehetne olyan!? Azért, mert (Uram bocsásd meg) valaki csalással próbál meg szert tenni nyereményekre a bajnokságokon, de amúgy nincs vele semmi baj, attól még nem kell kidobni a Testvériségből. Dolgozzon meg érte (mindenki)!
 

Putyika

Veterán
Nem támogatom!
Egy normális testvériségben ez nem jelenthet problémát!
valaki csalással próbál meg szert tenni nyereményekre a bajnokságokon, de amúgy nincs vele semmi baj,
Ez számomra kicsit ellentmondásos. Ha valakit csalónak nevezek, azzal bizony van problémám. ;)
 

bere007

Veterán
Nem támogatom. Egy újabb funkció, ami lassítaná a szervert egy olyan helyzetre, amit a csapat bőven tudna szabályozni.
Ha van ilyen tag, aki rendszeresen ezt csinálja és zavarja ez a csapat többi tagját, akkor lehet "büntetni" pl azzal, hogy a megnyert tp-ket szét kell osztania. A többi nyereményt úgyis megtarthatja, mivel azokat nem lehet szétosztani, tehát némi haszna neki is marad. A csapat többi tagja még így is jól jár, hiszen lesz nekik plusz "bevételük". Ha meg ez sem válik be, akkor ott van a tag kizárása opció. Ezt kölcsönös megegyezéssel (ha azzal nem megy, akkor ultimátummal) az erre illetékes személyek meg tudják oldani, ha meg akarják. Az 1600 pontot meg azért sem találom jónak, mivel ha vannak akik amúgy is megcsinálnak többet, akkor a másiknak elég lehet pl ezer pont is, hogy meglegyen a 10 ládája a csapatnak, akkor viszont ő feleslegesen pazarolja az erőforrásait, amiket tudna hasznosítani a fejlődésben, toronyban, tartományban, fán. Ha esetleg lenne ilyen, akkor egy ládánkénti 100 pontot inkább tartanék reálisnak.
 

Calyr

Veterán
Értem a problémát, ami tényleg gond, de arra ott a főmágusi hatáskör - és nem támogatok semmi olyan ötletet, ami más, ténylegesen játékosokat segítő ötletek megvalósításától veheti el programozási időt.

Aminek még látnám értelmét, az az, hogy az adott testvériségi bajnoki állások ne vesszenek el, hanem visszakereshetőek legyen legalább az elvenstaton, minden hétre lebontva - és így a főmágusoknak sokkal könnyebb lenne eljárni, nem kellene bajnoki zárás előtt külön ellenőrizni, ki nem érte el a kellő pontot, vagy egyesével, tagok szerint bajnoki pontszámokat ellenőrizni.
 

Senta

Erős harcos
nem támogatom!
egy jól működő testvérisegen belül aki 10 ládázik, sem kell minden tagnak 1600 pontot hoznia ( főként, ha a bajnoki menők akár 5000-8000-et is hoznak hetente ) egy normális főmágus olyankor, mikor megvan a 10 láda leállítja a testvériség bajnokizását és készülnek a következő hétre.. Aki meg bajnoki pontra, ereklyére, tp-re hajt megy tovább! Arról nem beszélve, hogy már a csapattornyozásra is figyelni kell, hogy együtt is működjön drámamentesen a kettő :)
 

Deathfolk

Veterán
Egyáltalán nem támogatom, sőt nem is értem a problémát... ha ez valakinek nagyon nem tetszik akkor ki lehet tenni a testvériségből, viszont soha nem értettem miért gond az ha valaki keveset rak bele mert annyira képes, a nyereményeket nem a többiektől veszi el, a gép adja, akkor is annyit nyerünk ha ő nem kap és akkor is ha kap... kb 1 éve ebből nálunk is nagy probléma volt, mert akkori legnagyobb játékosunk szigorítani akart a saját szabályunkon, én és páran nem, én úgy gondolom hogy a bajnokin lévő nyeremény segítség a ksiebb társainknak, ha csak rajtam múlna én még lejjebb is vittem volna az elvárást, még mondtam is a legkisebbeknek hogy csináljatok meg legalább 1 tartomáynt és akkor megkapjátok a nyereményt :) így végül kilépett tőlünk az illető... Persze más lenne a helyzet ha olyan valaki csinálná ezt akin látnám hogy sokkal többre is képes, de ilyennel én még soha nem találkoztam. Amúgy 2500 pontot kb mindig csinálok, de volt hogy 5000 felett is csináltam, mégis eddig max 6 láda a rekordunk, de általában csak 5 öt nyitunk... A testvériségben lévő tagok többsége fele akkora mint én, sőt sokak 3x kisebbek. de a többséggel 1,5 éve együtt játszok, összetartunk, jó a hangulat, ez a lényeg, nem a bajnoki pontszám!
 

Deathfolk

Veterán
Ha már szoba hoztátok a tornyot, szerintem inkább annak a rendszerén kéne változtatni, mert ez a jelenlegi csak ellentéteket szül és szétzilálja a testvériségeket... nálunk pl sokan nem is csinálják, így a csapat pontszám alacsony, 2en meg jóval túllépjük a csapat által feloldott ajándékokat, így azokat mi nem kapjuk meg... ez így viszont kicsit idegesítő, de nem várhatom el a töbiektől hogy többet csináljanak mert azon a szinten ahol vannak képtelenség... De más fórumon, facebookon is olvastam hogy ez máshol is probléma.... Szerintem a torony úgy lenne igazságos ha már mindneképen úgy akrják hogy ne kapjon mindenki ugyanannyit, hogy egyszerűen mindenki azt kapná ameddig eljut. A képletből törölni kéne a közös pontszámot. Mert az hogy esetleg mindenki kilép a testvériségéből keresve 1 másikat amibe hozzá hasonló szintűek vannak nem megoldás, vagy legalábbis szomoru lenne ha ezért széthulanának a csoportok és csak kb egyforma szintű emberekből állna 1-1 testvériség a végtelenség tornya miatt...
 

Deleted User - 204368

Vendég
Ha már szoba hoztátok a tornyot, szerintem inkább annak a rendszerén kéne változtatni, mert ez a jelenlegi csak ellentéteket szül és szétzilálja a testvériségeket...
ha ezen összekap egy testvériság talán jobb is ha szétmennek. ha vkiben van ambíció miért kéne ott maradnia és a többieket tápolni? kéne lojalitásnak lenni mindkét oldalnak és reális célt kitenni a csapat elé mert a torony 2. szintjét kirakni 25 emberrel nem nagy dolog csak oda kéne tennie magát egy kicsit mindenkinek. a csapatok szétesnek h egy erősebb összetartóbb jöjjön létre. ez vmelyest egy körforgás
 
Fent