• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Szavazás Bűbájok idejének kijelzése.

Támogatod az ötlet továbbítását??


  • Összes szavazó
    20
  • A szavazás lezárult .

Lupuj

Erős harcos
Sziasztok!

Telefonon nem látható a kultúrális épületeken az általam rárakott bűbáj - a Mágikus Műveltség (+5%) - hátralévő ideje.
Mivel ott nincs "tooltip", ezért nem is látható, mennyi idő van még hátra a bűbáj hatásából.

Jó lenne az "Info" ablakban kijelezni ezt IS, hiszen csak a kapott motiválás ideje látható.
Hely van bőven, az információ adott, már CSAK ki kellene íratni.

Info.png

Valószínűleg(?) ez igaz a Műhely és a manufáktúrák (Erőteljes Ellátás ill. Fenséges Fabrikálás) esetében is.
Ott is jó lenne ezt az időt kijelezni.
 
Utoljára szerkesztve:

Moana28

Felderítő
Egyetértek, sokszor vagyok tabon, nem jelzi, mikor jár le a bűbáj hatása. Illetve azt is jó lenne, ha kijelezné, hogy mennyi törött szilánkunk van, ezt is csak gépen tudom megnézni. Ha nincs éppen rúnagyűjtős fázisban egy csoda sem, akkor nem jelzi sehol.

Pl: Feladat 30 víziópor. Receptváltásnál 8 törött szilánkért és 450 bűbájtöredékért tudnék csinálni 15-ös ősi áldást 10 vízióporért. Ha nem tudnék gépnél lenni receptváltás előtt, akkor soha nem tudnám meg, hogy csak 1 bajnoki tartományt kellene még pluszba megcsinálnom, hogy meg legyen a kellő törött szilánk és a feladatom kész legyen.
 
Utoljára szerkesztve:

Lupuj

Erős harcos
Jól gondoltam! A manufaktúrák és a Műhely esetében sincs "Hátralévő etetési idő" kijelzés. :mad:

Etetési időből x.png
Ide is elkelne egy ilyen (Hátralévő idó), mint ahogyan a kultúrát adó épületknél látható:
hátralévő idő.png

Röviden-tömören: MINDEN olyan épület információs ablakában legyen látható az éppen aktuális bűbáj hátralévő ideje, amelyikre ez az idő hatással van.

Természetesen(!) ez a kérés a telefonosokat (tehát az alkalmazásos verziót) sokkal látványosabban érintené.
Ott még a 20-ra "felbájolt" kultúrpontok még hátralévő ideje sem látható. Nem lehet tudni, mikor fog "befagyni" az óránkénti növekedés az éppen aktuális értéken. :eek:

Köszönöm!
 
Utoljára szerkesztve:

Lupuj

Erős harcos
Egyetértek, sokszor vagyok tabon, nem jelzi, mikor jár le a bűbáj hatása. Illetve azt is jó lenne, ha kijelezné, hogy mennyi törött szilánkunk van, ezt is csak gépen tudom megnézni. Ha nincs éppen rúnagyűjtős fázisban egy csoda sem, akkor nem jelzi sehol.

Pl: Feladat 30 víziópor. Receptváltásnál 8 törött szilánkért és 450 bűbájtöredékért tudnék csinálni 15-ös ősi áldást 10 vízióporért. Ha nem tudnék gépnél lenni receptváltás előtt, akkor soha nem tudnám meg, hogy csak 1 bajnoki tartományt kellene még pluszba megcsinálnom, hogy meg legyen a kellő törött szilánk és a feladatom kész legyen.

Szia!
Kösznöm az egyetértést!

Viszon 1 adott témájú hozzászólásba - ötletbe - nem illik "beleszőni" a saját - ráadásul más témájú - felvetésedet.
1 poszt = 1 téma. ;)
Így nincs keveredés.
Én kérek elnézést! :oops:
 

Moana28

Felderítő
Szia:) Semmi gáz:) Újabban többet vagyok tabon, kevesebb az időm. Így, h leültem fórumozni a géphez egy kalap alá vettem az ötleted, mint "érték kijelzés hiánya". Emiatt írtam ide a törött szilánkokat is. Részemről az ötleted témakörébe tartozik a törött szilánk is, a különbség szerintem csak az, hogy a bűbájok esetén az idő a hiányzó érték, a törött szilánk esetén meg a darabszám, amit jó lenne, ha minél hamarabb kijeleznének. Emiatt nem gondolom, hogy más témájú lenne a felvetésem és ezért illetlen lennék, bár jólesik, hogy "saját felvetésnek", lényegében saját új ötletnek véled a hozzászólásom:), de a realitás talaján maradva az is csak egy érték kijelzést hiányol, amire részemről te itt írtad az első saját ötletet. Ha saját innovatív ötletem lesz, mindenképp fogok kezdeni egy új témát, de ezt a törött szilánkosat nem tartom annak.
 
Utoljára szerkesztve:

Lupuj

Erős harcos
Szia:) Semmi gáz:) Újabban többet vagyok tabon, kevesebb az időm. Így, h leültem fórumozni a géphez egy kalap alá vettem az ötleted, mint "érték kijelzés hiánya". Emiatt írtam ide a törött szilánkokat is. Részemről az ötleted témakörébe tartozik a törött szilánk is, a különbség szerintem csak az, hogy a bűbájok esetén az idő a hiányzó érték, a törött szilánk esetén meg a darabszám, amit jó lenne, ha minél hamarabb kijeleznének. Emiatt nem gondolom, hogy más témájú lenne a felvetésem és ezért illetlen lennék, bár jólesik, hogy "saját felvetésnek", lényegében saját új ötletnek véled a hozzászólásom:), de a realitás talaján maradva az is csak egy érték kijelzést hiányol, amire részemről te itt írtad az első saját ötletet. Ha saját innovatív ötletem lesz, mindenképp fogok kezdeni egy új témát, de ezt a törött szilánkosat nem tartom annak.

Szia!
Biztos, hogy a törött szilánkokra gondolsz?
Azt ugyanis kijelzi a játék:
Törött szilánkok.png
 

Moana28

Felderítő
Igen, arra gondolok, tabon, telón azt sem jelzi ki a játék, mint a bűbájok idejét, ellenőrizd le, ha gondolod. Én is csak gépen tudom megnézni, úgy ahogy fent mutatod.
Csak akkor mutatja tabon v telón, hogy mennyi törött van, ha épp rúna kell valahova. Ha minden be van rúnázva, nem tudsz gyártani rúnát sehova, akkor nem jelzi a törött szilánkot sem.
 
Utoljára szerkesztve:

Moana28

Felderítő
Bűbájokkal is ez a helyzet, csak ott az idő kijelzése nincs SEHOL!!! Ezért is örülök, hogy ezt írtad:) A 3 bűbáj és a törött szilánk is 4 fontos érték, amit nem lát az, aki tabon/telón van.
Bűbájnál látom, h csillog, de meddig, azt nem lehet tudni. Általában úgy múlik el tabon, hogy beszedésnél már a normál termelt árut/ alapanyagot adja, de hogy 5 v 10 perccel előtte járt le, azt nem lehet tudni. Egészen a termelés végéig csillog, pl fenséges fabrinál ha megnyitom a termelést, akkor azt az értéket is mutatja, ami a bűbájjal együtt van, pedig volt, h tudtam, már lejárt a bűbáj a 3 órás termelés közben, mert korán reggel tettem rá a bűbájt még gépen a manukra. Tudtam, h az aznapi utolsó termelést már nem fabrikálásosan fogom szedni, mégis beszedésig csillogott. Beszedéskor a normál 3 órás termelés áruját adta, ahogy azt kell is, mert lejárt a bűbáj vhol menet közben, mégis csillogott a beszedés pillanatáig. Műhellyel ugyan ez van.

Ha nem kell épp rúnázni egy csodát, akkor csak gépen tudom nézni a törött szilánkok mennyiségét, mert azt sem írja tabon. Pedig barkácsba előfordul olyan recept, ami jó kis vízióport adna. Olyankor tabon vagy le tudom barkácsolni, mert engedi, vagy pirosnak jelzi a törött szilánkot, de hogy mennyi törött van? Mennyi hiányzik? Ha gépközelbe leszek és nem lesz addig receptváltás, akkor megtudom, ha ne tudok géphez menni, akkor megette a penész. Bajnokiba pedig meg tudnám szerezni, ha 1-2 törött szilánk kellene, de mivel nem tudom, mennyi hiányzik, hogy lebarkácsoljam a receptet, ezért bele se kezdek általában.

Van, hogy 2 napig csak tabon vagyok úgy, hogy vagy reggel, vagy este ülök le géphez csak 15 percre. Nekem ezért is lenne fontos, hogy ezeket kijelezze a játék és szerintem nem vagyok ezzel egyedül.
 

Putyika

Veterán
Olyankor tabon vagy le tudom barkácsolni, mert engedi, vagy pirosnak jelzi a törött szilánkot, de hogy mennyi törött van?
Ilyen esetben a kombináló katalizátor mellett találsz egy pici kék pöttyöt benne 3 ponttal. Arra rányomsz és látod, hogy mennyi törött szilánkod van.

Az eredeti ötletet pedig támogatom! Nagyon hiányzik a bűbájok idejének kijelzése!
 

Calyr

Veterán
Jó ötlet, hasznos lenne, sok minden miatt érdemes átszokni a mobil verzióra, ezért fontos lenne, hogy a hiányosságai is eltűnjenek - támogatom.
 

Moana28

Felderítő
Ilyen esetben a kombináló katalizátor mellett találsz egy pici kék pöttyöt benne 3 ponttal. Arra rányomsz és látod, hogy mennyi törött szilánkod van.

Az eredeti ötletet pedig támogatom! Nagyon hiányzik a bűbájok idejének kijelzése!
Figyelni fogom, de jelenleg is csak azt írja, ha rákattintok, hogy hány drágakő ereklyém van, pedig barkácsoltam törött szilánkot.Screenshot_2020-04-15-14-54-23-731.jpeg
Illetve ezt a képet azért is tettem fel, mert az inspiráló meditáció idejét is jó lenne tudni idővel alkalmazásban is.
 

Putyika

Veterán
jelenleg is csak azt írja, ha rákattintok, hogy hány drágakő ereklyém van
Mindig azt jelzi, amire szükség lehet az adott recepteknél. A kép alapján neked az eledelhez kellett a drágakő ereklye. Ha lesz olyan recept amihez törött szilánk kell, akkor azt is ki fogja írni, ha tervrajz kell akkor azt.....
 

Deleted User - 373998

Vendég
Kedves Játékosok!
A Ötletet kihirdettük szavazásra. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok.
Köszönjük az együttműködéseteket.
 
Fent