• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Bűbáj Csodáknak.

Támogatod az ötlet továbbítását??

  • Támogatom

    Szavazatok: 21 100,0%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 0 0,0%

  • Összes szavazó
    21
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Erica

Veterán
Sziasztok
Igaz,hogy a lerakott és fejlesztett Csodák nagyon sokat segítenek a város fejlődésében,éppen ezért célzottan szeretnék javasolni egy Csodabűbájt.
Kifejteném bővebben : pl Naplemente Toronynál egy csodabűbáj ami kb: 25%pluszt biztosítana a bűbáj alkalmazásánál.Megnövelné minden szomszédi segítségnyújtásnál az Isteni magok darabszámát.A Katonai Monostornál kb: 25% megnövelné az egységek erejét a harcban....és sorolhatnám.Időtartama kb: 24 óra lenne.
Ezt a bűbájt be tehetnék a Toronyba is,mint megnyerhető bűbájt,de a Varázsakadémia is előállíthatná a sok bűbájtöredékből. A 25 % csodabűbáj csak egy javaslat,Akár többféle is lehetne,a feladat nehézségétől függően.Volna plusz inspiráció a csodáknak.
Köszönöm ha véleményezitek.
 

Calyr

Veterán
Nagyon tetszik, támogatom!
(magánvélemény: sokkal több értelme lett volna az Innonak eleve ilyet fejleszteni, mint a tűzfőnix, törp páncél, barna medve totál egyensúlyt borító cuccait... viszont így, hogy azok megvannak, félek, nem akarnak belemenni ilyen tovább plusszoló dolgokba)
 

DeletedUser4917

Vendég
Szia Erica !
Nekem már a fejemben annyi minden kavarog , megosztok egyet akkor , lehetne egy olyan event is ami aminél a megnyerhető élpület szintezhető , természetesen kult lakos épület lenne és naponta adna mindenféle bűbájt meg mondjuk magot ol annyit amennyit egy eventes épület 5 nap alatt vagy amit akartok , a különlegessége az lenne ha megetetjük akkor 2 napon át megemeli az összes lerakott csoda hatásfokát 20 % al .
Na mit szóltok ? Finomítsunk az ötleten vagy elvessük azért persze 20 % brutálisan sok :)
A lényeg ez az épület etetésnél a csodákra lenne hatással :)
 

Wiccara

Veterán
a lerakott és fejlesztett Csodák nagyon sokat segítenek a város fejlődésében,
A következőt láttam a kristálygömbömben: Az adott bűbáj megdobná 24 órára a hatásfokot.
Ezzel a "varázsütéssel" az adott csoda 8-10 szinttel magasabban üzemel. Áldásos segítség, ugyanakkor ösztönzőleg is hat az adott csoda hosszútávú fejlesztésére.
IGEN, ez nagyon jó lenne! ;)
 

Calyr

Veterán
Pontosan,egyre gondoltunk!!!Valljuk be nagyobb segítség lenne az új játékosoknak is.Köszönöm.
Továbbgondoltam. Elvileg (szerintem) az Inno a fejleszthető nyereményépületekkel azt szerette volna elérni, hogy azok a játékosok is játszhassanak extra funkciókkal, akik még nem tartanak ott a korokban, hogy ezeket csodákkal ki tudják használni. Pl. a tűzfőnix harci csodák helyett lett alap, az aranyfőnix a maxos ereklyebónusz/hegyi csarnok hatását adja, a viharfőnix az elvenari kereskedelmi központét, a barna maci a D-222-ét, a jeges a D-111-ét. Ez egyébként alapvetően jó iránynak tűnt, a mértéket szúrták el, esetenként rendesen.
Viszont innen nézve ez a fenti ötlet ebben a kérdésben csak tovább nyitja az ollót a kezdő-haladó és a korokkal már végzett játékosok lehetőségei között, ami egyrészt ellentétesnek tűnik a fejlesztési iránnyal, másrészt csökkentheti az ötlet továbbítási esélyét. Arra kellene még kitalálni valamit, hogy akik nem rendelkeznek ezekkel a csodákkal, ne kerüljenek még egyértelműbb hátrányba a tervezett bűbáj miatt.
 

bere007

Veterán
Arra kellene még kitalálni valamit, hogy akik nem rendelkeznek ezekkel a csodákkal, ne kerüljenek még egyértelműbb hátrányba a tervezett bűbáj miatt.

Olyat szerintem nem lehet csinálni, ami mindenkinek tökéletesen megfelel és ugyan olyan helyzetet eredményez. Az ötlet eleve a csoda erősítéséről szólt. akinek nincs csodája, annak nem lehet erősíteni, tehát őt ezt nem érinti. Az event sem ugyan olyan nehézségű egy fa végén ücsörgőnek és egy kezdőnek. Voltak próbálkozások, hogy egyenlővé tegyék, de annak tudjuk, hogy mi lett a következménye. A teleport is hátrányba helyezi azt, aki nem tud/akar tornyozni, azokkal akik aktívan csinálják. Most még nincsen ott, még nem érinti, de ha fejlődik, akkor már neki is hasznos lesz, talán még motiválhatja is őket a gyorsabb fejlődésre. Ez mindennel így megy és ezzel nem lehet mit csinálni.

Egy nehezen megszerezhető áldás nem borítaná fel annyira az egyensúlyt, mint ha csak simán barkácsolható lenne. Az, hogy épület legyen, ami mindegyiket növeli etetéssel, az nagyon rossz lenne játékegyensúly miatt, mert akinek 1db van, annak 1 erősödik 1 etetéssel, akinek 20, annak meg 20 erősödik 1 etetéssel. És eleve, új épület, több hely és aki ezután regisztrálna nem tudná megszerezni, abból megint vita lenne, hogy vajon igazságos-e. Ebben vannak eléggé ellentétes nézőpontok.

Az eredeti, hogy 1 áldás, 1 csodát, x ideig az életképes lehet és talán rá is bólintanának. Ezt az áldást amúgy eltudnám képzelni a torony 3. szintjének a tetején. Erre már azt mondom, hogy talán megérné végigvinni a tornyot, persze ne 5-10% esély legyen rá, hanem akkor ott fixen ez legyen. És akkor mindenki látna egy olyan jutalmat, amiért már jobban megéri odáig elmenni és a legfontosabb, hogy nem szerencse kérdése a megszerzése. Már jó lenne picit több jutalom, aminek a megszerzése nem a szerencsén múlik.

És ha ezekből nem egyértelmű: jó ötlet, támogatom. :D
 

Aglarnis

Tapasztalt építő
Nagyon tetszik az ötlet!
Úgy gondolom, hogy igenis segítene kisebb városokon is, hiszen ott arra a segítségre van szükségük. Aranyat, kalapácsot és ereklyét kaphatnának nagyobb számban. Bizony nekik is jól jönne némi plusz:)))
Nekem is lenne egy ötletem... az ereklyék cseréjére jó lenne valamilyen piacfélét kapni!
Kiegyensúlyozhatnánk vele a felhasználható készletet.
 

Calyr

Veterán
Olyat szerintem nem lehet csinálni, ami mindenkinek tökéletesen megfelel és ugyan olyan helyzetet eredményez.
Ezt ugye azok szokták mondani, akik kifogynak az érvekből - tudsz te ennél jobbat is. ;)
(nem mellre szívni, magas labda volt, le kellett csapni)

Az ötlet eleve a csoda erősítéséről szólt. akinek nincs csodája, annak nem lehet erősíteni, tehát őt ezt nem érinti. Az event sem ugyan olyan nehézségű egy fa végén ücsörgőnek és egy kezdőnek. Voltak próbálkozások, hogy egyenlővé tegyék, de annak tudjuk, hogy mi lett a következménye. A teleport is hátrányba helyezi azt, aki nem tud/akar tornyozni, azokkal akik aktívan csinálják. Most még nincsen ott, még nem érinti, de ha fejlődik, akkor már neki is hasznos lesz, talán még motiválhatja is őket a gyorsabb fejlődésre. Ez mindennel így megy és ezzel nem lehet mit csinálni.

Egy nehezen megszerezhető áldás nem borítaná fel annyira az egyensúlyt, mint ha csak simán barkácsolható lenne. Az, hogy épület legyen, ami mindegyiket növeli etetéssel, az nagyon rossz lenne játékegyensúly miatt, mert akinek 1db van, annak 1 erősödik 1 etetéssel, akinek 20, annak meg 20 erősödik 1 etetéssel. És eleve, új épület, több hely és aki ezután regisztrálna nem tudná megszerezni, abból megint vita lenne, hogy vajon igazságos-e. Ebben vannak eléggé ellentétes nézőpontok.
Dehogynem érinti őket - még jobban kinyílik az olló. Gondolj csak bele, mit eredményezett a tűzfőnix +50 % sebzése a bajnokikon - milyen behozhatatlan hátrányba kerültek azok, akik rosszul választottak, és nem azt tették le tavaly ilyenkor. Vagy hogy átrendeződött az első tíz-húsz játékos addig kb. megszokott mezőnye...

De akkor másik példa: varangyok temploma. Félszerzet kori csoda, 11-es - többeknek nincs meg, mint akinek megvan, Harcolóknak a nehéz egységekre adott plusz sebzés nagyon komoly előnyt adhat - ráadásul erre nincs 2*2-es plusz épület, azaz ha egy ilyen fenti áldás plusszol, akkor az még nagyobb aránytalanságot vihet be a bajnoki és torony harcokba.
De van még durvább példa: D-222. Nem mondom, én örülnék neki, de szerintem ilyen plusz egység termelési előny totál tisztességtelen lenne azokkal szemben, akik még nem jutottak el idáig.

Innen nézve ez az ötlet szerintem akkor lenne "igazságosabb", ha nem a meglévő csodákra plusszolna rá, hanem a csodáknak ezeket a hatásait adná direktben. Ez persze akkor ahány hatás, annyi féle bűbáj, ez lenne ezzel a baj - vagy kellene neki egy külön épület, amelyben aktiválni lehetne, kiválasztva, hogy melyik hatásra kéri a játékos. Ez így mindenképpen bonyolultabb, ez igaz, de sokkal inkább figyelembe venné a játékegyensúlyt.

Az eredeti, hogy 1 áldás, 1 csodát, x ideig az életképes lehet és talán rá is bólintanának. Ezt az áldást amúgy eltudnám képzelni a torony 3. szintjének a tetején. Erre már azt mondom, hogy talán megérné végigvinni a tornyot, persze ne 5-10% esély legyen rá, hanem akkor ott fixen ez legyen. És akkor mindenki látna egy olyan jutalmat, amiért már jobban megéri odáig elmenni és a legfontosabb, hogy nem szerencse kérdése a megszerzése. Már jó lenne picit több jutalom, aminek a megszerzése nem a szerencsén múlik.
Ez szerintem is jó ötlet, így sok mindennek több értelme lenne.
 

Erica

Veterán
Sziasztok
Köszönöm a sok pozitív hozzászólást♥
@Calyr -nak igaza van,volna aki hátrányba szorulna.De!!Aki nem épített egy csodát sem fel(van rá példa láttam)az nem is él a csodák adta lehetőségekkel.Ezek után sem fog.Az is lehet,hogy akinek minden megvan plusz előnyhöz jut.Na és?Nem ez a cél?Nem az a cél,hogy egy város még aktívabb önellátóbb legyen?Ha megugrik a ranglista miatta,az miért lenne gond?Valljuk be,semmilyen előnnyel nem jár. ;) Viszont inspirálná azokat akik kicsik,és akiknek nincs csodája lerakva...még ♥
Az ősi csodák listájában mindegyiknél lehetne egy 4. fül, ahol bűbáj használata aktiválhatna egy 24 órás próbacsomagot. ;)
Köszönöm @Wiccara .Ez is szuper jó ötlet.Persze lehetne több időkorlát is .6h, 12h, 24h. Miért is ne??
És ha ezekből nem egyértelmű: jó ötlet, támogatom.
Köszönöm @bere007 .
 

DeletedUser4917

Vendég
Bocsi , persze támogatom , engem is érdekelne , szerintem meg senki nincs előnyben másokkal szemben , nincs olyan épület ami ne lenne megszerezhető , kivéve ha esetleg valamelyik játékos nem rendelkezik vagy nem fog rendelkezni 2 db 10 es szintű tűzfőnixel , de ez megint egyéni döntés .
 

bere007

Veterán
Ezt ugye azok szokták mondani, akik kifogynak az érvekből - tudsz te ennél jobbat is. ;)
(nem mellre szívni, magas labda volt, le kellett csapni)

Nem vagyok sértődékeny, meg ezt amúgy se annak veszem. Ezt még talán kritikának sem veszem. :D

DE! Akkor írj olyat, ami minden játékosnak egyformán pozitív változás lenne, nem érintene senkit sem előnybe, sem hátrányba (a játékos fejlettségét, szintjét és játékstílusát beleértve mindenkinek arányosan ugyan annyit érjen), nem venne el senkitől sem olyan dolgot amiért megdolgozott, nem befolyásolná a játék egyensúlyt, a megvalósításához nem kellene átírni az egész játékot, tehát látni rá esélyt, hogy talán bevezetnék. Ha ilyet tudsz és én nem tudom megindokolni, hogy a felsoroltak közül melyiknek nem felelne meg (természetesen a csodák tekintetében is, globális szinten igaznak kell lenniük rá és nem 1-2dbot kiemelve a jelenlegi 28db-ból), akkor bár harcolsz, így nem vagy rászorulva az árura, de adok 500e t2 érzékenyt, még jó lehet később, vagy add tovább olyannak, aki rászorul. Persze ez az ötlet csatlakozzon Erica ötletéhez, tehát ingyen gyémánt, meg ingyen terület meg ilyen hasonló irreális dolog osztogatása szóba se jöjjön. :D

Bár nem törtem rajta sokáig a fejem az igaz, de eltöprengtem a dolgon és ilyen nem jutott az eszembe, azért is merem ezt megígérni.
 

Deleted User - 204368

Vendég
én nem támogatom ezt. így is a bajnoki a barna macik megjelenése óta túl egyszerű és egyre és egyre könnyebb lesz. az egészséges versengés ami régen volt a bajnoki során szinte teljesen megszűnt a wyndarlon és ilyen bűbáj már van úgy hívják szabadon engedett egység fejlesztés tűz főnix egyéb főnixek én nem látom sok értelmét h a játékot még jobban leegyszerűsítsük és a régi kemény munkát fel váltsa ez.
 

Calyr

Veterán
DE! Akkor írj olyat, ami minden játékosnak egyformán pozitív változás lenne, nem érintene senkit sem előnybe, sem hátrányba (a játékos fejlettségét, szintjét és játékstílusát beleértve mindenkinek arányosan ugyan annyit érjen), nem venne el senkitől sem olyan dolgot amiért megdolgozott, nem befolyásolná a játék egyensúlyt, a megvalósításához nem kellene átírni az egész játékot, tehát látni rá esélyt, hogy talán bevezetnék. Ha ilyet tudsz és én nem tudom megindokolni, hogy a felsoroltak közül melyiknek nem felelne meg (természetesen a csodák tekintetében is, globális szinten igaznak kell lenniük rá és nem 1-2dbot kiemelve a jelenlegi 28db-ból), akkor bár harcolsz, így nem vagy rászorulva az árura, de adok 500e t2 érzékenyt, még jó lehet később, vagy add tovább olyannak, aki rászorul. Persze ez az ötlet csatlakozzon Erica ötletéhez, tehát ingyen gyémánt, meg ingyen terület meg ilyen hasonló irreális dolog osztogatása szóba se jöjjön. :D

Bár nem törtem rajta sokáig a fejem az igaz, de eltöprengtem a dolgon és ilyen nem jutott az eszembe, azért is merem ezt megígérni.
De hát fentebb már megírtam, még ki is emeltem dőlt betűvel. ;)
 

bere007

Veterán
De hát fentebb már megírtam, még ki is emeltem dőlt betűvel. ;)

Azt olvastam, de annak a kivitelezése nagyon necces, szerintem kizárt. Másrészt akiknek több van, azok ebből sokkal többet tudnának profitálni.
Erre egy egyszerű példa.
2 harci beállítottságú játékost hasonlítsunk össze.
Jelenleg egyszerre 1 napnyi katona gyártást tudok bekészíteni. 3 termelőm van, az 3 nap. 3 napig gyártok, majd adok egy d222 bónuszt, így az nekem egyszerre 3 napnyi termelést fog növelni (mint ahogy a medvénél csinálom most) míg akinek csak 1-2 termelője van, vagy nem tud bekészíteni annyi egységet gyártásra, mivel nem mindenkinek van 9db kimaxolt fegyvertára, az nem tud ebből ennyit nyerni. És mivel ez egy nagyon ritka és nehezen megszerezhető áldás lenne, ezért ennek a kihasználhatósága a fő szempont. Tehát ezzel én sokkal többet nyernék egy olyannal szembe, aki gyakrabban belép a játékba és ezért nincs szüksége ennyi fegyvertára, hogy mindig menjen a gyártás, azzal szembe is, akinek nincsen meg mind3 gyártója.

Na én ezért írtam azt, hogy olyan döntést nem tudsz hozni, ami mindenkinek ugyan olyan jól fog jönni. Mindig lesz olyan, aki a változtatáson többet nyer és aki kevesebbet. Ez elkerülhetetlen. Csak egyszerűbb volt azt leírni, mint ezt a hosszút és nem azért írtam, mert elfogyott az érvem, hanem azért, mert én tényleg így gondolom és szerintem így is van. De cáfolj meg nyugodtan.

És azért is tartom az eredetit jó ötletnek, hogy egy áldás, egy csodát, x ideig erősítsen, mivel így mindenki a maga fejlettségi szintjét erősítheti és motiválhatja, hogy előrébb jusson, mivel akkor mégtöbbet kap. És mivel a csodák szintje véges ezért ennek a hatásnak lesz egy plafon értéke, amit nem lehet túllépni. Viszont egy idő után el lehet érni.
 

Calyr

Veterán
Azt olvastam, de annak a kivitelezése nagyon necces, szerintem kizárt. Másrészt akiknek több van, azok ebből sokkal többet tudnának profitálni.
Végre egy jó kis agyalós beszélgetés, köszi. :)

Erre egy egyszerű példa.
2 harci beállítottságú játékost hasonlítsunk össze.
Jelenleg egyszerre 1 napnyi katona gyártást tudok bekészíteni. 3 termelőm van, az 3 nap. 3 napig gyártok, majd adok egy d222 bónuszt, így az nekem egyszerre 3 napnyi termelést fog növelni (mint ahogy a medvénél csinálom most) míg akinek csak 1-2 termelője van, vagy nem tud bekészíteni annyi egységet gyártásra, mivel nem mindenkinek van 9db kimaxolt fegyvertára, az nem tud ebből ennyit nyerni. És mivel ez egy nagyon ritka és nehezen megszerezhető áldás lenne, ezért ennek a kihasználhatósága a fő szempont. Tehát ezzel én sokkal többet nyernék egy olyannal szembe, aki gyakrabban belép a játékba és ezért nincs szüksége ennyi fegyvertára, hogy mindig menjen a gyártás, azzal szembe is, akinek nincsen meg mind3 gyártója.
Ez szerintem nem feltétlenül jó példa, mert az osztagméret növekedések elvileg pont ezt a fajta koronkénti különbözőséget teszik egyensúlyba. Azaz egy 2. korban lévő játékos számszerűen valóban sokkal kevesebb egységet kaphat, mint egy 15. koros, node az osztagmérete is sokkal kisebb, így a kapott ellenfeleihez képest nem ér sokkal kevesebbet az a kevesebb kapott egység.
Abban mondjuk igazad lenne, ha azt mondanád, hogy azért ez az osztagméretesdi nem teljesen kiegyensúlyozott, pláne az opcionálisan választhatók miatt, de azért ez a játék alapeleme, induljunk ki abból, hogy ez a keret és kész.

De abban igazad van, hogy a sok fegyvertárral+gombák szentélye+törp védőbástya el lehet vinni olyan mértékűre ezt, ami kisebb szintű játékosnak már elérhetetlen. Pont ez a gond most a 30. szintű D-222 + több barna maci kombóval - kb. behozhatatlan-legyőzhetetlen előny.

Abban is igazad van abban, hogy emiatt nem lehet soha mértani pontosságú igazságosság - és ide írtam még egy gondolatmenetet, de szépen visszatöröltem, mert nem állt meg.
A példád miatt ez csak akkor lehetne igazságos, ha a fix % helyett az osztagméret+csodák+fegyvertárak száma alapján kalkulálna ki egy értéket mindenkinek.

Egyébként szerintem az Inno tervezési iránya is az, hogy ők csak a lehetőséget biztosítsák, és onnantól a játékosok döntése is szerepet játszik a felhasználhaó előnyökben. Erre a legjobb példa a D-111 bajnoki kör időcsökkentője, amire ott volt a csoda, aztán később a jegesmaci is. Ezzel a macivbal egyébként azok is részesülhettek a csoda "áldásában", akiknek messze még az Elvenar kor - akik meg már oda jutottak, mérlegelhettek, hogy vagy csoda, vagy maci, vagy mindkettő. Tény, hogy ezzel is keletkezhet aránytalanság (pl. én is azt vonalat követem, hogy ha úgy döntök, már meg tudom oldani a bajnokikat várakozási idő nélkül is, egyben letolva - és ez a kimaxolás csoda nélkül kb. lehetetlen).
De ez a fajta aránytalanság talán még mindig jobb annál, mintha jegesmaci hiányában a 15. kor alatt senkinek nem lenne elérhető ez a funkció.

Na én ezért írtam azt, hogy olyan döntést nem tudsz hozni, ami mindenkinek ugyan olyan jól fog jönni. Mindig lesz olyan, aki a változtatáson többet nyer és aki kevesebbet. Ez elkerülhetetlen. Csak egyszerűbb volt azt leírni, mint ezt a hosszút és nem azért írtam, mert elfogyott az érvem, hanem azért, mert én tényleg így gondolom és szerintem így is van. De cáfolj meg nyugodtan.
Tiszta sor, jókat is írtál, köszi, meg kellett hajtani odabent a szekereket. :)
Értelemszerűen én sem a magam dolgaihoz ragaszkodom, én is csak próbálok passzentosabb megoldást keresni, és nem biztos, hogy sikerül. De erre is jó egy ilyen fórum, az ember írásban gondolkozhat. :)

És azért is tartom az eredetit jó ötletnek, hogy egy áldás, egy csodát, x ideig erősítsen, mivel így mindenki a maga fejlettségi szintjét erősítheti és motiválhatja, hogy előrébb jusson, mivel akkor mégtöbbet kap. És mivel a csodák szintje véges ezért ennek a hatásnak lesz egy plafon értéke, amit nem lehet túllépni. Viszont egy idő után el lehet érni.
Na ez így érdekes kérdés - a leírásodból úgy tűnik, hogy szerinted a csoda 30. szintje által biztosított hatás lenne a plafon érték? Azaz ha van +25 % életerő bűbáj, és ott a 30. szintű szentély/monostor +30 % életerőt ad, akkor ez az érték nem lehet magasabb, azaz nem +50 % lenne a plafon?
Mert szerintem ez így fentebb nem merült fel, a játék más részeire is az a jellemző, hogy a különböző források bónuszai összeadódnak.
 
Utoljára szerkesztve:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent