• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Bűbáj, és barkácsolás

Támogatod az ötlet továbbítását??


  • Összes szavazó
    19
  • A szavazás lezárult .

Nyizi

Újonc
Sziasztok!
Az első három bűbájból (erőteljes ellátás, mágikus műveltség, fenséges fabrikálás) - ami általában sok "jön" bajnokiból, eventekből,... - lehetne barkácsolni olyan bűbájt, amiből kevesebb készül, mondjuk kombináló katalizátort. Mondjuk 5-5-3 -ból (az értékük, előállítási idejük aránya miatt) 1 db-ot.
(inspiráló meditációt, és kisállateledelt már amúgy is lehet... teleport meg a toronyban nyerhető)
Köszi!
Nyizi
 

Rikari

Veterán
Sziasztok!
Az első három bűbájból (erőteljes ellátás, mágikus műveltség, fenséges fabrikálás) - ami általában sok "jön" bajnokiból, eventekből,... - lehetne barkácsolni olyan bűbájt, amiből kevesebb készül, mondjuk kombináló katalizátort. Mondjuk 5-5-3 -ból (az értékük, előállítási idejük aránya miatt) 1 db-ot.
(inspiráló meditációt, és kisállateledelt már amúgy is lehet... teleport meg a toronyban nyerhető)
Köszi!
Nyizi
A toronyban ha eredményes vagy a csapatoddal együtt, akkor annyi katalizátort tudsz összeszedni amennyit nem szégyellsz. A bajnokiból, terület meghódításokból a térképen, jönnek azok az ereklyék is bőven, melyekkel katalizátort tudsz gyártani és ráadásul ezt bármikor megteheted mert nincsen időkorlátja, mint a barkácsos termeléseknek. Ehhez célszerű felemelni az akadémiát a lehetőségeidhez mérten a legmagasabb szintre és akkor egyből 5 katalizátort tudsz indítani. Ezt már csak ereklyékkel kell etetni megállás nélkül és nem lesz hiányod a katalizátorból. Számomra fontosak azok a bűbájok melyeket bedarálnál a katalizátorért. A Sárkány Apátság nevű Ősi Csoda minden bűbájhasználatért plusz manával jutalmaz meg. Érdemes ezt az Ősi Csodát megépíteni, minél magasabb szintre felhúzni és a bűbájokat a termelő épületekre felhasználni. A fajokhoz kell a mana és nem is kevés, ezért a bűbájokat mindig nagy becsben tartom, még akkor is ha viszonylag sok van belőlük. Nem áldoznám be és Elvenarban nagy igazság: ami ma úgy tűnik több mint amennyi szerinted elég, az holnap könnyen lehet, hogy kevésnek bizonyul. ;)
 

Nyizi

Újonc
A toronyban ha eredményes vagy a csapatoddal együtt, akkor annyi katalizátort tudsz összeszedni amennyit nem szégyellsz. A bajnokiból, terület meghódításokból a térképen, jönnek azok az ereklyék is bőven, melyekkel katalizátort tudsz gyártani és ráadásul ezt bármikor megteheted mert nincsen időkorlátja, mint a barkácsos termeléseknek. Ehhez célszerű felemelni az akadémiát a lehetőségeidhez mérten a legmagasabb szintre és akkor egyből 5 katalizátort tudsz indítani. Ezt már csak ereklyékkel kell etetni megállás nélkül és nem lesz hiányod a katalizátorból. Számomra fontosak azok a bűbájok melyeket bedarálnál a katalizátorért. A Sárkány Apátság nevű Ősi Csoda minden bűbájhasználatért plusz manával jutalmaz meg. Érdemes ezt az Ősi Csodát megépíteni, minél magasabb szintre felhúzni és a bűbájokat a termelő épületekre felhasználni. A fajokhoz kell a mana és nem is kevés, ezért a bűbájokat mindig nagy becsben tartom, még akkor is ha viszonylag sok van belőlük. Nem áldoznám be és Elvenarban nagy igazság: ami ma úgy tűnik több mint amennyi szerinted elég, az holnap könnyen lehet, hogy kevésnek bizonyul. ;)

Amiket leírtál az mind igaz, és jó, és hasznos, személy szerint én ezeket mind így csinálom, csináltam, építettem, alkalmazom, ahogy írtad. :) Ennek ellenére még mindig nagyságrendekkel több ez a három bűbáj a többinél.
A barkácsolás nem vesz el automatikusan, nem kötelező tevékenység, csak egy plusz lehetőség lenne annak, aki a sok pozitív dolog (amiket írtál) ellenére mégis szeretne ezektől a bűbájoktól szabadulni.
 

Erica

Veterán
Sziasztok!
Az első három bűbájból (erőteljes ellátás, mágikus műveltség, fenséges fabrikálás) - ami általában sok "jön" bajnokiból, eventekből,... - lehetne barkácsolni olyan bűbájt, amiből kevesebb készül, mondjuk kombináló katalizátort. Mondjuk 5-5-3 -ból (az értékük, előállítási idejük aránya miatt) 1 db-ot.
(inspiráló meditációt, és kisállateledelt már amúgy is lehet... teleport meg a toronyban nyerhető)
Köszi!
Nyizi
Szia
Minden bűbáj a maga módján értékkel bír.Pontosan ezért nem szavaznám meg a bedarálásukat.Minden Bűbáj más-más módon segíti a várost.Nagyon örültem neki amikor behozták játék elemként.Kezdéskor még nem voltak.:(Dolgoznak biztosan folyamatosan az új Fajokon,és biztosan fog minden bűbáj majd kelleni a haladáshoz.Nem támogatom az ötletet,hiszen egyenként hoznak a városoknak hasznot.Én inkább a sok-sok évek alatt felhalmozott Rúnákra találnék valami olyan lehetőséget a varázsakadémiában,amit fel tudna a város jobban használni.Vagy egy Rúna -piacot.Ahol Rúna-cserekereskedelem folyna.Persze ez is limitáltan,hiszen ne legyen a játék egy "fagolyó"szintjére leegyszerűsítve.
Legyen szép Napod!
 

bere007

Veterán
Értem a gondodat, azok közé tartozok én is, akik nagyon ritkán használják ezeket, EE csak eventkor, ha feladat kéri ,MM szinte soha, vagy ha nagyon kell a mana, FF meg ha érzékenyből beszorulnék, bár most várakozó módba vagyok. De ilyen formában én sem tudom támogatni. Engem a többiekkel ellentétben az zavar az ötletben, hogy így több recept kerülne be a barkácsoláshoz és ami számomra hasznos, arra még többet kellene várnom. De ha ez bekerül és cserébe kipaterolják onnét a gebéket akkor teljes mértékben támogatnám, mivel ennek több értelmét látom, mint azoknak. És aki úgy ítéli meg, hogy ezekből tényleg annyira sok van és inkább becserélné másra, az már az ő dolga. Bár szerintem nem használnám, mert a toronyból KK jön annyi, amennyit soha nem fogok elkölteni, pedig valamit mindig barkácsolok, de ha sok port adna a recept, akkor csakazértis. :D
 

Nyizi

Újonc
Értem a gondodat, azok közé tartozok én is, akik nagyon ritkán használják ezeket, EE csak eventkor, ha feladat kéri ,MM szinte soha, vagy ha nagyon kell a mana, FF meg ha érzékenyből beszorulnék, bár most várakozó módba vagyok. De ilyen formában én sem tudom támogatni. Engem a többiekkel ellentétben az zavar az ötletben, hogy így több recept kerülne be a barkácsoláshoz és ami számomra hasznos, arra még többet kellene várnom. De ha ez bekerül és cserébe kipaterolják onnét a gebéket akkor teljes mértékben támogatnám, mivel ennek több értelmét látom, mint azoknak. És aki úgy ítéli meg, hogy ezekből tényleg annyira sok van és inkább becserélné másra, az már az ő dolga. Bár szerintem nem használnám, mert a toronyból KK jön annyi, amennyit soha nem fogok elkölteni, pedig valamit mindig barkácsolok, de ha sok port adna a recept, akkor csakazértis. :D

:D Örülök, hogy belebújtál a fejembe, vagyis hogy érted, átérzed, amit írtam, és bizonyos szempontból vannak hasonló bajaid...
Tulajdonképpen azon morfondíroztam, hogy a túlságosan felgyűlt EE, MM, FF bűbájokkal mit lehetne kezdeni, hogy ne menjenek pocsékba, azaz ne csak gyűljenek-gyűljenek tovább a raktárban, hogy lehetne becserélni, átváltani valami másra. A barkácsolás egy ötlet volt, de bármi másnak is örülnék, amivel tudnám számomra hasznosabban felhasználni a felesleget. Igazad van, a több recept nem biztos, hogy jobb helyzetet teremt.... lehet, hogy én is bosszankodnék, ha nem olyan jön, ami számomra megfelelő. :D
...és igen, a lényeg azon is volt, hogy "aki úgy ítéli meg, hogy ezekből tényleg annyira sok van és inkább becserélné másra, az már az ő dolga " ...azaz ez csak egy újabb lehetőség lenne a felhasználásra, nem kötelező.
 

Dizel1

Veterán
Kicsit továbbfejleszteném. Jó lenne, ha több mindenből lehetne, több mindent barkácsolni. Vagy esetleg mindenből mindent...??
 

DeletedUser4630

Vendég
A felgyülemlett bűbájtöredékkel mit lehetne kezdeni? 85000 db. A varázsakadémián miért nem lehet tervrajzot barkácsolni nagyobb mennyiségű bűbájtörekékért.?
 

Tatos

Tag
ésha

bűbájtöredékből lehetne manát csinálni, manából pedig kombináló katalizátort?
A mana csinálás egy kutatás is lehetne elf korban, a katalizátor csinálás pedig varázsló korban, ami után nem ereklyébe kerülne a katalizátor hanem manába de felére csökkenne a gyártási ideje.
Hú már előre el tudom képzelni miért utálná ezt az akinek túl sok katalizátora van és akinek túl kevés, és akinek gyakran túl sok manája van és akinek túl kevés... és igen tudom az ereklye is túl sok a játék harmadától (így is úgy is). de gondoltam azért leírom. ésnyilván: kevésbé hatékony lenne lebontani és manát gyártani a töredékéből, mint az apátsággal elhasználni.

Akkor tudom támogatni az ötletet ha van benne valami csavar (mint a példám) és többről szól a játék dinamikája szempontjából mint hogy lehessen a sokből olyat csinálni amiből neked kevés van. Hasznos lehet az ötleted de az csak könnyítés, legyen mivel sakkozni inkább.
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 373998

Vendég
Kedves Játékosok!
A Ötletet kihirdettük szavazásra. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok.
Köszönjük az együttműködéseteket.
 

Syntex

Ex-Csapattag
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. Sajnos az ötletet nem tudjuk továbbítani mivel nem érte el a szükséges támogatottságot a közösség részéről.

Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk továbbítani, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 
Fent