• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bétás tapasztalatok avagy mi is várható

Vanek

Veterán
Mivel már lassan minden témát összeoffolunk (igen, sajnos én is :D ); így Hoshi javaslatára létrehozom ezt az általános témát (remélem, jó helyen van; ha mégsem, akkor majd az illetékesektől azt kérném, hogy rakják a 'helyére' - köszönöm! ;) ).
 

Vanek

Veterán
Szóval akkor a kezdő témafelvetésre Hoshi gondolatát idézem is:
Jelenleg a hardveres gyorsítás a béta szerveren elérhető. Tesztelés alatt van, gyűjtjük a visszajelzéseket, és az alapján történnek a javítások. Amint a fejlesztők úgy látják, hogy a hibák elhárításra kerültek, elérhető lesz a többi szerveren is. Ehhez viszont az kell, hogy minél több értékelhető visszajelzést kapjunk róla. Ez nem csak abból áll, hogy "nem jó", hanem ténylegesen le kell írni, mi az, ami nem működik megfelelően.

Illetve szerintem itt már offoljuk a témát, menjünk át egy másik témába. :)

Ehhez idézem magamat is:
Féloff-ként a bétás tapasztalatok:
+ oldal: már majdnem mindenkin végig lehet menni a szövetségen belül (olyan huszonsok ember után omlott csak össze a böngésző); és mivel ott magasabb szinten vannak a játékosok (illetve az épületeik), így itt valószínűleg most már (még) simán végig lehet majd mindenkit látogatni :)
- oldal: nálam jelentősen belassult a játék (mintha szaggatna); ráadásul az egeres scroll (fog meg, és húzd arrébb) úgy ment tönkre, hogy csak na (egér gomb megnyom, kép elhúz egér mozgatással, egér gomb elenged, egér mozgat és a játék úgy érzékeli még 1-2 másodpercen át, mintha még mindig nyomnám a gombot, ezért a képet is mozgatja); illetve ha benézek valakihez látogatóba, akkor hiába volt eddig beállítva, hogy 'távoli' nézetet használok, mindig 'közeli' nézettel kezd a városán belül

Vagyis nem biztos, hogy a jövő héten már megjön ide is; lehet, hogy van még rajta javítanivaló. :)

Itt jegyezném meg, hogy az angol tudásom addig terjed, hogy megértem a leírtakat, és nagyon alapszinten 1-2 mondatot létre is tudok hozni; de 'bonyolultabb' mondatokra már nem vállalkoznék. Így ha van valaki, aki felvállalná, hogy elküldi ezeket a jelentéseket, akkor azt megköszönném.
(A hardver ami alapján ezeket tapasztaltam, egy régi gép (Athlon 64-3200+ proci, 7950 GT VGA --- vagyis nincs lehetőség hardveres gyorsítás használatára). Mindehhez egy Windows XP is tartozik oprendszerszinten; vagyis egy igazi 'őskori' masina. :) )
 

DeletedUser38

Vendég
A béta tegnap óta szinte élvezhetetlen. 3-4 percenként lefagy, különösen látogatáskor. És ahogy hallom hallom, ma is ez a helyzet. Akkor ma nem lépek be. Nem idegesítem magam...
Reméljük, itt nem lesz ugyanolyan, mert akkor a Testvériségnek jelzem, hogy pár napig nem leszek. :mad:
 

Vanek

Veterán
Nálam nincs ilyen gond, minden megy rendesen. Nézd meg, hogy a hardveres gyorsítás hogy áll nálad, és esetleg változtass rajta!
 

DeletedUser38

Vendég
Azzal nincs baj. nem nyúltam semmihez és ma már tökéletesen fut... Egyébként mástól is hallottam ilyen panaszt) Biztosan dolgoztak rajta. Ékes példája a másik fórumon tett bejegyzésünknek. :)
 

DeletedUser3

Vendég
A béta szerverre többször kerülnek ki gyorsfrissítések (hotfixek), amiről bejelentést is adnak, éles szerveren ez nem jellemző (de persze nem is kizárt). A béta szerver ha úgy tetszik egy nyilvános tesztszerver, így ott számítani kell akadásokra, fagyásokra, éles szerveren remélhetőleg ilyenek ritkábban fordulnak elő.

Így ha van valaki, aki felvállalná, hogy elküldi ezeket a jelentéseket, akkor azt megköszönném.
(A hardver ami alapján ezeket tapasztaltam, egy régi gép (Athlon 64-3200+ proci, 7950 GT VGA --- vagyis nincs lehetőség hardveres gyorsítás használatára). Mindehhez egy Windows XP is tartozik oprendszerszinten; vagyis egy igazi 'őskori' masina. :) )
Ezt természetesen továbbítani fogom a fejlesztők felé, remélhetőleg figyelembe veszik a régebbi számítógépek tulajdonosainak igényeit és lehetőségeit is. Tudom, hogy sokaknak gondot jelenthet ilyen szempontból egy-egy újítás, így részemről a lehető legtöbbet megteszem, hogy mindenki élvezhesse a játékot. A szóban forgó hardveres gyorsítás funkció még nincs kész, tesztelés, fejlesztés alatt van, jelenleg a visszajelzéseket várják a fejlesztők, hogy minél jobbá tudják tenni az egészet. Ezért én is arra bátorítok mindenkit, teszteljetek sokat, és írjátok le a véleményeteket, tapasztalataitokat, hogy azt továbbítani tudjam. Persze ehhez az kell, hogy valaki aktívan teszteljen egy funkciót, és ne kapcsolja ki három perc után, ha valami nem sikerül.
 

DeletedUser60

Vendég
nagyon szépen lehet pacsit adni folyamatosan !!
éééééééééééés nem fagy le :p
 

DeletedUser60

Vendég
bekapcsoltam én is , csak világnézetben nem lehet belépni a városokba :)
 

Vanek

Veterán
A jelenlegi tapasztalatok a bétán megjelent jelenlegi újításokról/változásokról (avagy rövidesen mi is várható):
- Megjelent a nyersanyaggal való TP vásárlás lehetősége (vagyis most már nem csak arannyal vagy gyémánttal lehet TP-t venni, hanem a bónuszos nyersanyagokkal is - első szintűvel 40/db, második szintűvel 20/db és harmadik szintűvel 10/db áron mérik ezeket.
- A törpék megjelenése mellett javítottak grafikailag a fejlesztési fán; így pedig már jól elkülönülnek a fejlesztési szintek (és meg is vannak számozva).
- Az építési menüben kisebb átalakítások történtek (például az utak bekerültek az alapvető épületek közé).
- A pénzszerzés cseppet változott: 'koronként' más időbe telik, amíg el lehet kezdeni begyűjteni a pénzt. Alacsony szinteken 3 perc után már lehet; a középsőn ez már 10 perc, míg a (jelenlegi) felsőn már 20 perc után (eddig együttesen 5 perc után megjelent az aranyérme az épületek felett; ezt változtatták meg).
- Végre nem vesznek el a KP-k, ha harcol valaki; bár ha 10 fölé menne a számuk, akkor az óránkénti ingyenes darabot nem kapni meg - ahogy ez várható is (vagyis pár perccel a 'kapás' előtt nem éri meg harcolni :) ).

Most végre újból bele lehet vetni magát az embernek a bétába is. :)
 

ferrari13

Felderítő
- Megjelent a nyersanyaggal való TP vásárlás lehetősége (vagyis most már nem csak arannyal vagy gyémánttal lehet TP-t venni, hanem a bónuszos nyersanyagokkal is - első szintűvel 40/db, második szintűvel 20/db és harmadik szintűvel 10/db áron mérik ezeket.

Ezt már ki is vették... :D Javítani fognak még rajta. Egy olyan javaslat érkezett, hogy nem bónuszos árukért lehessen venni :eek:

Nekem már a portál kész, viszont törpés út még nincs :D
 

DeletedUser248

Vendég
A jelenlegi tapasztalatok a bétán megjelent jelenlegi újításokról/változásokról (avagy rövidesen mi is várható):
- Megjelent a nyersanyaggal való TP vásárlás lehetősége (vagyis most már nem csak arannyal vagy gyémánttal lehet TP-t venni, hanem a bónuszos nyersanyagokkal is - első szintűvel 40/db, második szintűvel 20/db és harmadik szintűvel 10/db áron mérik ezeket.
- A törpék megjelenése mellett javítottak grafikailag a fejlesztési fán; így pedig már jól elkülönülnek a fejlesztési szintek (és meg is vannak számozva).
- Az építési menüben kisebb átalakítások történtek (például az utak bekerültek az alapvető épületek közé).
- A pénzszerzés cseppet változott: 'koronként' más időbe telik, amíg el lehet kezdeni begyűjteni a pénzt. Alacsony szinteken 3 perc után már lehet; a középsőn ez már 10 perc, míg a (jelenlegi) felsőn már 20 perc után (eddig együttesen 5 perc után megjelent az aranyérme az épületek felett; ezt változtatták meg).
- Végre nem vesznek el a KP-k, ha harcol valaki; bár ha 10 fölé menne a számuk, akkor az óránkénti ingyenes darabot nem kapni meg - ahogy ez várható is (vagyis pár perccel a 'kapás' előtt nem éri meg harcolni :) ).

Most végre újból bele lehet vetni magát az embernek a bétába is.


TP-t venni nyersanyaggal?? :O No azt még nem is figyeltem :D Mindenesetre örülök,hogy van folytatás,és nem csak a területhódításokról szól megint a játék :) Tiszta izgi :D :D
 

Vanek

Veterán
Én a seregméretre és a terjeszkedésre (2 plusz hely) mentem először; a portál majd csak most jön. :D
 

DeletedUser248

Vendég
Ezt már ki is vették... :D Javítani fognak még rajta. Egy olyan javaslat érkezett, hogy nem bónuszos árukért lehessen venni :eek:

Nekem már a portál kész, viszont törpés út még nincs :D

Mire leírtam a hsz-t ki is vették?? :D Pedig tök jó ötlet lett volna :(
 

Tessaiga

Erős harcos
Hát nem tudom ezt az árukért való vásárlást, azért át kellene gondolni. Ha ennyiért tudnék tp-t venni... 15-20 ezer között van folyamatosan a vasam. És vasért veszem a 2. szintű árukat is általában. Ha rágyurnék a termelésre, akár napi többszáz tp- t vehetnék. Így igen gyorsan ki lehetne végezni a techfát. Még nem bónuszos árukkal is. Csak a piacra kéne várni, de ennyi. Én ezt a kivett dolgot kint is tartanám. Max speed szerverre tenném be. :D
 
Fent