• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bétás tapasztalatok avagy mi is várható

DeletedUser1646

Vendég
Én csak egyetlen egy kérdésre szeretnék választ kapni!
Miért kell megreformálni azt a harcirendszert amit évekig építgettek a fejlesztők.Ami bevált és jól működik.
Amely harcirendszert már mindenki megtanult értelmezni.MIndenki aki szeret csatázni.És mi vagyunk a többség.
A kisebbségért semmilyen reformokat nem lett volna szabad meghozni.Még az ötlet is abszurd!
Tönkretenni a több éves fejlesztői munkát amivel a jelenlegi bajnoki harcirendszert megalkották.
És főleg tönkretenni a többség heti szórakozását amit a bajnokik adtak.
Miért is?
Mert gondolom a háttérben telesírta a fejlesztők postaládáját az a 20-30%-i kisebbség akik tévedésből
regisztráltak fel ide.Igen tévedésből mert nem tudták értelmezni a harci stratégiai játék fogalmát.
Ők utalni szeretnek és nem csatázni.Utálják a csatázást.Éppen ezért még véletlenül sem akarják
megtanulni a harcászatot.Viszont pénzük az van.A városaik önmagukért beszélnek.Sokunk számára
felfoghatatlan összegeket utalgatnak az Innogames számlájára folyamatosan.
Úgy elsők vagy vannak előkelő helyezésen egy harci stratégiai játékban,hogy gyakorlatilag alig van harci pontjuk.
Gondolom ez lehet a háttérben.
Mert ne legyünk álszentek!A fejlesztők is a pénzből élnek.Hiába az álreklám,hogy ez egy INGYENES játék.
A torony is egy elcseszett valami lett.Ott nem hallgattak a sok reklamálóra és a jó ötletekre sem.
A bajnokik bármilyen megreformálása viszont már olyan hatásokkal fog lenni erre a játékra is,mint
a Grepolis-ra és a FoE-ra lettek az ottani reformok.Alig játszanak már ott játékosok.A krém kiregizett!

Itt jó lenne ezt megelőzni és ezeket az antiharcászati reformokat olyan gyorsan a kukába dobni,mint
amilyen gyorsan fel kellene mondani mindazon fejlesztőknek akiknek ezek a mostani változások
egyáltalán az eszükbe jutott.Mert agyrémek!Amik miatt a fele gárda ki fog lépni.
El kell dönteni a tisztelt fejlesztőknek!
Vagy marad az eredeti jól bevált harci stratégiai Elvenar.Sokan maradunk,de ritkán és keveset utalgatunk.

Vagy!Meglépik ezeket az őrült antiharcászati reformokat és kilép a többség.Akik értik és szeretik
is az Elvenart.
És marad a kisebbség akik viszont gyakran és sokat utalgatnak.Akik majd a következő reformlépéseikkel
elérik majd,hogy végképpen töröljék az Elvenarból a harcászat írmagját is.
És új nevet is fog kapni általuk a játék .Sim city 2.vagy New Lego.

Aztán majd jöhetnek a TV reklámok,mint a Grepolis és a Foe eseteiben.
Mindhiába!

Szép estét!
Azért azt ne felejtsd el, hogy ez nem harci stratégiai játék, hanem építős. Ez úgy kezdődött. Aztán a sok harci emberke, akinek nem tetszett hogy nincs csata, kisírta, hogy legyen. Tévedsz. Nem a harcoskodók vannak többségben. Csak aki az elején építgetni jött, az belekényszerült a csatározásba. Így nézd a dolgot. Sokunknak púp a hátán a rengeteg csata.
 

bere007

Veterán
Sokunknak púp a hátán a rengeteg csata.

Erre egyszerű a megoldás. Nem kell csatázni... De aki azt az irányt célozta meg, azt ne üldözzék el innen. Azért az eléggé érdekes, hogy a csatát megvariálják és megölik, a kivásárlás meg olcsóbb lesz. Ezt minek tartod, ha nem igazságtalannak és elfogultságnak? A tűzfőnixet és a barna medvét is megölik. Az aranyfőnixnek is odacsapnak vajon egyet és ezentúl fele annyi pluszt ad csak? És akkor minden árut adó eventes épületnek? Kétlem.

Azok meg szerintem nagyon is jogosan anyáznak, akik sokat költöttek ezekre az épületekre. Vannak olyanok, akiknek 4-5-6 barna medvéje van, mivel szó szerint megvették ezeket. Akkor nekik visszautalják a ráköltött összeget, mert hazavágják ezeket? Ez mi, ha nem szemétség? Csak gondolj bele, veszel egy kocsit, picit használhatod, aztán egyet gondolnak, elveszik és adnak egy biciklit. Nem lennél felháborodva? Szerintem igen és teljesen jogosan.

a barna macik/táz főnix erejének csökkentése is jó 5let mert én is írtam már ezt h túl erősek

Azért az érdekelne, hogy ehhez mit szólnak azok, akik megvették ezeket kilóra. Pont azért vették meg, mert erősek. Mintha drágítani akarnák a területvásárlást és ezért elvesznek tőled pár fejlesztést, mivel már drágább. De szerinted ez is teljesen normális lenne akkor. Visszamenőleg valamin csökkenteni egy utolsó, aljas, szemét döntés.
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 204368

Vendég
@bere007 én ezt korábban is megírtam h nagyon erősek ezek a csodák. macikból városonként egy is elég lenne belőle. tegyük fel régi játékos vagy csak egy betegség miatt kimaradtál ebből az eventből. eddig benne volt a topok között mostmár macik nélkül esélye sincs.. most az elvenar önmaga alatt vágja a fát mert ellensúlyozni kellene ezt vhogy de nem lehet veszteség nélkül. maci előtt én 20 tartományt csináltam utána meg a dupláját. túl erős ez a csoda ekkora mennyiségben.
teljesen egyetértek ezzel h csökkenteni ilyen mértékben főleg h pénzért vették meg ezt egyesek nagyon köcsög húzás lenne. de akkor h lehetne ezt megoldani? h tudnának egyensúlyt hozni a játékba megint? mert az se jó ami most van h a bajnokin nincs korlátom. jó nyilván ha lenne 60+ tartományom lehet másképp lenne de most buktam 200 egységet? kit érdekel... 10 perc alatt kiokádok 500at és meg sem érzem ezt a mennyiséget gazdaságilag. nem is értem a fejlesztőket miért ilyen meggondolatlanok
 

DeletedUser1646

Vendég
Erre egyszerű a megoldás. Nem kell csatázni... De aki azt az irányt célozta meg, azt ne üldözzék el innen. Azért az eléggé érdekes, hogy a csatát megvariálják és megölik, a kivásárlás meg olcsóbb lesz. Ezt minek tartod, ha nem igazságtalannak és elfogultságnak? A tűzfőnixet és a barna medvét is megölik. Az aranyfőnixnek is odacsapnak vajon egyet és ezentúl fele annyi pluszt ad csak? És akkor minden árut adó eventes épületnek? Kétlem.

Azok meg szerintem nagyon is jogosan anyáznak, akik sokat költöttek ezekre az épületekre. Vannak olyanok, akiknek 4-5-6 barna medvéje van, mivel szó szerint megvették ezeket. Akkor nekik visszautalják a ráköltött összeget, mert hazavágják ezeket? Ez mi, ha nem szemétség? Csak gondolj bele, veszel egy kocsit, picit használhatod, aztán egyet gondolnak, elveszik és adnak egy biciklit. Nem lennél felháborodva? Szerintem igen és teljesen jogosan.



Azért az érdekelne, hogy ehhez mit szólnak azok, akik megvették ezeket kilóra. Pont azért vették meg, mert erősek. Mintha drágítani akarnák a területvásárlást és ezért elvesznek tőled pár fejlesztést, mivel már drágább. De szerinted ez is teljesen normális lenne akkor. Visszamenőleg valamin csökkenteni egy utolsó, aljas, szemét döntés.
Érdekes, hogy a lényeget nem láttad. Ez a játék NEM harci stratégiai játék. Akinek az kell, az menjen Grepolisozni. (Én is Grepoztam, nem is rossz szinten) Ja! Ott elvehetik a városod? Nahát! Ez egy békés világ volt, amíg nem jöttek a harcolni akarók. Cáfoljatok meg, ha nem így volt. Én az elejétől itt vagyok. Szó sem volt harcról. Így nézd a dolgot. Még testvériségek sem voltak. Én hoztam létre a legelső testvériséget, amikor elindult. "Együtt egymásért". És pont a csaták bevezetése hozta el az első összeveszéseket, csapatbomlást. És azért mert púp a hátamon, csinálom - igen, kivásárlással főképp -, mert a csapat érdeke úgy kívánja. Lényeg az, hogy nem kell szidni a régieket. Mi sok mindent megéltünk már. És még mindig itt vagyunk sokan. Alkalmazkodunk. Ahogy ehhez a változáshoz is alkalmazkodni fogunk.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

bere007

Veterán
Érdekes, hogy a lényeget nem láttad. Ez a játék NEM harci stratégiai játék. Akinek az kell, az menjen Grepolisozni. Ja! Ott elvehetik a városod? Nahát! Ez egy békés világ volt, amíg nem jöttek a harcolni akarók. Cáfoljatok meg, ha nem így volt. Én az elejétől itt vagyok. Szó sem volt harcról. Így nézd a dolgot.

Értem a lényeget. Azért is írtam, hogy nem kell csatázni. Senki sem kényszerít arra, hogy harcolj. Ez egy városépítő játék, amiben lehet harcolni is. Nem kötelező a harc, nem támadhat meg senki, nem vehetnek el tőled semmit. Ha nem akarsz harcolni, akkor ne harcolj és ilyen egyszerű. Azért van a kivásárlás, hogy aki építkezni és gyártani akar, az is tudjon haladni egy úton. Aki meg inkább harcolna, mint gyártana, az meg egy másik úton halad és ilyen egyszerű. Nem értem, hogy ez miért baj. Ezt a fejlesztést ott kellene abbahagyni, hogy kevesebb kattintás és a kivásárlás olcsóbb. Nem kell mással cifrázni. Így aki nem harcol, most jobban tud majd haladni, mint ezelőtt. Aki harcol, az meg ugyan úgy halad, mint eddig.

És kérlek fejtsd ki, hogy szerinted miért jó az, hogy a harcot ennyire megölik benne. Mivel nem értem, hogy az miben befolyásolja azt, aki nem szeret harcolni. Mert az, hogy a legelején nem volt harc, az az indok eléggé sántít. Az elején nem volt testvériség, bajnoki is a bevezetéskor máshogyan volt, mint most, ráadásul még ki is kellett kutatnunk. Nem volt torony, áldás meg jóformán szinte semmi. Akkor mennyünk vissza a legelejére és legyen törölve minden? Mert a logikád alapján ez lenne akkor a jó, mivel a legelején ez sem volt, akkor most minek?

Lényeg az, hogy nem kell szidni a régieket.

Visszaolvastam amiket írtam, mert már volt, hogy nem úgy írtam, ahogy gondoltam és ebből félreértés volt. De most nem találtam olyat ami félreérthető lett volna és szidtam volna bárkit is. Mármint a játékosok közül.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser1646

Vendég
Értem a lényeget. Azért is írtam, hogy nem kell csatázni. Senki sem kényszerít arra, hogy harcolj. Ez egy városépítő játék, amiben lehet harcolni is. Nem kötelező a harc, nem támadhat meg senki, nem vehetnek el tőled semmit. Ha nem akarsz harcolni, akkor ne harcolj és ilyen egyszerű. Azért van a kivásárlás, hogy aki építkezni és gyártani akar, az is tudjon haladni egy úton. Aki meg inkább harcolna, mint gyártana, az meg egy másik úton halad és ilyen egyszerű. Nem értem, hogy ez miért baj. Ezt a fejlesztést ott kellene abbahagyni, hogy kevesebb kattintás és a kivásárlás olcsóbb. Nem kell mással cifrázni. Így aki nem harcol, most jobban tud majd haladni, mint ezelőtt. Aki harcol, az meg ugyan úgy halad, mint eddig.

És kérlek fejtsd ki, hogy szerinted miért jó az, hogy a harcot ennyire megölik benne. Mivel nem értem, hogy az miben befolyásolja azt, aki nem szeret harcolni. Mert az, hogy a legelején nem volt harc, az az indok eléggé sántít. Az elején nem volt testvériség, bajnoki is a bevezetéskor máshogyan volt, mint most, ráadásul még ki is kellett kutatnunk. Nem volt torony, áldás meg jóformán szinte semmi. Akkor mennyünk vissza a legelejére és legyen törölve minden? Mert a logikád alapján ez lenne akkor a jó, mivel a legelején ez sem volt, akkor most minek?



Visszaolvastam amiket írtam, mert már volt, hogy nem úgy írtam, ahogy gondoltam és ebből félreértés volt. De most nem találtam olyat ami félreérthető lett volna és szidtam volna bárkit is. Mármint a játékosok közül.
Bocs, rosszul fogalmaztam.
 

VednofQ

Felderítő
Az újabb bajnoki bejelentésben több olyan dologban volt változtatás ígérve, amikről már ilyen-olyan módon többször szó volt eddig a fórumos hozzászólásokban. Ez elsőként jól hangzott, viszont a kidolgozását, megvalósítását látva alapvetően inkább rossz irány felé változtatja a bajnoki harcászati és tartományi teljesítési részét.

Ha alapvetően az a gond, hogy kevesen vesznek részt hetente a bajnokiban, akkor nem abban látom a megoldást, hogy legyen mindenkinek leegyszerűsítve, lebutítva a harcászati rész.
Az hogy nagyobb mértékben megkönnyítik az első több tartomány teljesíthetőségét az eddigiekhez képest ugyanannyi pontszámért, hogy ezért többen nagyobb erőfeszítés nélkül teljesítsenek tartományokat, növelheti a résztvevők számát.
Viszont emellett úgy elősegíteni a kevesebb kattintást, hogy már sokkal korábbi tartományokban legyen túlerős ellenség v. nagy mennyiségű beadandó áru, ami így teszi teljesíthetetlenné azt, gyakorlatilag a nagyobb pontszámokat elérők közül többen hamarabb fogják befejezni a heti bajnokit.

Lényeges, hogy legyen a játékban sikerélmény, ami arra motivál embereket, hogy rendszeresen részt vegyenek benne, fejlesszenek, építsenek a városukban. Emellett legyenek kihívások is, amiért erőfeszítéseket is érdemes legyen tenni a plusz megkapható fejlesztőkért, TP-kért, rúnákért.
A magasabb tartományokban a nagy túlerős ellenség, extra beadandó áru, az 1x-i tartományi találkozó elvesztése esetén a random vegyes összetételű ellenséggel szemben a nagy osztagméretek miatt egyszerre nagyobb sereg bukása nem kihívás, hanem értelmetlenség.

Bővebben még később
 
Utoljára szerkesztve:

Wiccara

Veterán
mikor leírom h "nem m1 azaz 500 tp hetente" erre a válasz "miért lenne mindegy"?
Nem az a gond, hogy rövidítesz; spórolhatsz az írásjelekkel, de momentán kérdőjelet raktál, azaz jogosan kérdezte, hogy "miért lenne mindegy".
( A stílus maga az ember - Comte de Buffon )
de, hogy ne offoljam a topicot:
Ez egy felettébb diplomatikus és kedves felvetés; de egy ilyen kaliberű, mennyiségű munkát nem fognak lehúzni a klotyón, hanem lenyomják a torkunkon.
pár hét és egy kis púdert dobnak rá.
007-es meglátása reálisabbnak tűnik.

Az új játékelem megosztotta az Elvenari társadalmat. Csapatok estek szét, vitás helyzetek alakultak ki, hagyták el a játékot a több évig városukat fejlesztő tagok. A csapatok tagjai kicserélődtek, vagy végleg elköszöntek, de még most is tart az átrendeződés, hiszen van aki nem akar tornyozni, van aki igen. Van aki tudna de nem csinálja-sajnálja rá a készleteit-, van aki akarna de nem elég erős hozzá.
Ezt érzem az egészben a legnagyobb problémának!
Újratervezés, engedjünk a célokból, vagy húzzunk le a tagokról több bőrt....(?)
Az elmúlt hónapok a világ minden részén korlátozásokat, szabályozásokat szült. A türelem, a tolerancia, a rugalmasság már az élesztőnél is nagyobb hiánycikkek. Nem most van itt ennek az ideje, nem kellene ezt egyből áthozni a bétáról. ( elég lenne az ottani tapasztalatok alapján átértékelni...)
 

DeletedUser4917

Vendég
007 = ZEL
Szerintem jó lesz , de a gyengék csak sírjanak én üdvözlöm a fejlesztőket , ezerrel srácok, toljátok csak , aki nem bírja kihullik , persze lehet , hogy kisírja majd Elvenar gyenge népe a könnyítést "apunál" :D
 

bere007

Veterán
Szerintem jó lesz , de a gyengék csak sírjanak én üdvözlöm a fejlesztőket , ezerrel srácok, toljátok csak , aki nem bírja kihullik , persze lehet , hogy kisírja majd Elvenar gyenge népe a könnyítést "apunál" :D

Ennek a fejlesztésnek a lényege az, hogy a kicsiknek, mint amilyen te is vagy fognak segíteni és így persze, hogy örülsz ennek. A neked való könnyítésnek örülsz és ezért nevezed magadat erősnek és akinek meg odacsapnak és mer szólni, az a gyenge... Gondolkozz el már egy kicsit, mielőtt írsz valamit. Nem ártana... ;) De azzal nincsen baj, hogy a kicsiket és gyengébbeket segítik, mint amilyen te is vagy. A baj azzal van, hogy aki tudná és akarná csinálni, azokat büntetik.
 

Deleted User - 373998

Vendég
007 = ZEL
Szerintem jó lesz , de a gyengék csak sírjanak én üdvözlöm a fejlesztőket , ezerrel srácok, toljátok csak , aki nem bírja kihullik , persze lehet , hogy kisírja majd Elvenar gyenge népe a könnyítést "apunál" :D
Kedves @Ferenc99
Az, hogy ki a "gyenge" az a ketrecharcban szokott megnyilvánulni nem itt. Kérlek Elvenar népét semmi esetre se minősítsd le. Vannak nehezebb feladatok, és vannak könnyebbek. Minden kedves játékos el tudja dönteni, hogy mit szeretne vagy mit nem szeretne csinálni. Bízzuk rájuk. Köszönöm szépen.
 

VednofQ

Felderítő
Jelenleg 16 kor van, kezdőtől a Nagykövetségekig.
Emellett alapvetően kétféle játékmód az építéses és a harcászati. Ez a két játékmód nem zárja ki egymást, mindkettő tud működni egymás mellett, mint ahogy jelenleg is működik, úgy, hogy eddig valóban nehezebb volt csak árukkal részt venni a tartományokban és a Toronyban is.

Ha most, ahogy feltételezem, a több játékos részvétele a cél a bajnokiban, nem értem, hogy miért van egy általános megszorítás a Béta tesztben a magas pontszámot hozó, hetente sok tartományt megküzdő, a városukat ehhez fejlesztő és ezért sok időt itt töltő játékosoknál.
Ami ezzel együtt érinti azokat a játékosokat is, akik jelenleg a magasabb pontszámok felé törekednek, akár a klasszikus 10 ládás 1600 pont felé, és ezért húzzák a városukat és fejlesztenek és vesznek részt rendszeresen a bajnokin.
Önmagában a kisebb, ritkábban játszó, kevesebb időt itt töltő játékosoknak adott nagyobb bajnoki kedvezmény miben fog változtatni? Nem gondolom, hogy a kisebb vagy nagyobb pontot hozó játékos lenne a különb, viszont ezekkel a változtatásokkal itt valami nagyon nincs rendben.

Amit jónak tartok, hogy a bajnoki tartományi pontokat, jutalmakat a változtatással kevesebb és változatosabb áruért lehet megszerezni. Legalábbis a kisebb tartományokban. Az áruknál nagyon meghatározott, hogy milyen manufaktúrát fejlesztettem fel, mi a bónuszom, hosszabb idő a gyártás, és csak a piacon tudom becserélni másra, így ez több szakaszon nehezített és sokban függ a többi játékostól. Míg a harci egységek saját gyártásúak, könnyebben választható hogy milyen fajtát képezzek és a szükséges alapanyagot se egy külső piacon kell beszerezni, hanem az is saját gyártású. Így a kiképzés nem függ külső tényezőktől, mint az áruk felhalmozása.

A harcászatban az, hogy az újabb vegyes sereg a monotonitás ellen lenne, szerintem inkább csak egy monoton randomitást eredményez. Eddig a különböző típusú bajnokikhoz külön stratégiák voltak, mi lesz az ellenség, ehhez milyen egységeket érdemes gyártani a különböző korokban, milyen kombinációban hatékonyabbak. Voltak akik már harcművészetté fejlesztették a különféle típusú csatákat. Innentől kezdve pazarlás lenne mágikus szorzót v. könnyűtávolsági segítőt gyártani az Akadémián, mert ahhoz képest, hogy nem lehet napi szinten hozzájutni, teljesen esetleges, hogy mennyire venné hasznát vki az adott héten.
Illetve úgy tapasztaltam, hogy nem csak úgy vegyes a tartományi ellenség, hogy az eddigi bajnoki típusok helyett vegyesen jönnének különféle mennyiségben 5 egységenként, hanem minden egyes alkalommal mind az 5 egység 5 különféle. Erre nagyon összetett stratégiát nem érdemes kidolgozni, lehet folyamatosan gyártani a két legerősebb egységet, aminek a legnagyobb az ütőereje és életereje, aztán rájuk küldeni, majd nézni, hogy mennyi marad belőlük. Ebben nem látom mi a változatosság, mi a kihívás, ez egy minden héten automata működést feltételez.

Ha nehézség a kezdőknek a harci egységek átláthatósága és alkalmazása, akkor legyen részletesebb hivatalos tájékoztató, példákkal, videóval akár. Van wiki és a fórum, de lehet hivatalos bővebb, videós, magyarázós is, olyan ami a játékon keresztül elérhető, hogyha kezdőként valakit érdekel a hatékony csatázás, akkor tudjon ebben tovább művelődni.
Ha nehézség a kezdőknek az egységszám és osztagméret alapján következtetni az erősségre, akkor lehetne az első 2 tartományban fix 5 ellenséges egység, és azt követően a további tartományokban az eddigi nehezebb 2-8 egység. Így a kezdők kipróbálhatják, gyakorolhatják az első néhány tartományban, hogy hogy működnek a csaták, viszont a további tartományok már nagyobb kihívást, változatosságot jelentenének nekik is és főleg a gyakorlottabb fejlettebb játékosoknak.
Nem tartom indokoltnak, hogy nagyobb tartományokban fixálva legyen az 5 egység, és jobbnak tartom a speciális, tartományhoz tartozó egységeket a csatáknál, minden héten másabbat. Monotonnak tűnhet a 9 hetenként zajló egyedi egységes csatázás, de 9 hét alatt, mire a következő ugyanolyan lenne, már többféle fejlesztés történhetett a városban, vagy kort lépett vki, kifejlesztett egy újabb egységet, így 9 hét után már mégsem ugyanaz.

Az hogy nem az osztagméret, mint egyetlen és lényegében fejlődési korhoz kötött tényező határozná meg a bajnoki nehézségét, részben érthető, mert hirtelen nehezedést okozott, de nem tartom jónak, hogy az összes csodafejlesztés, területbővítés és még nem tudom mi minden szintemelés nehezítené.
Megvan az a tapasztalatom a Toronynál, ami szintén hasonlóan működik, hogy az összes városfejlesztés hatással van rá, hogy pl. a Katonai Monostor egy szintjének fejlesztése, emelte a Torony első állomásánál a beadandó áru mennyiségét, ami azt is jelentette, hogy onnantól az összes többi állomásnál is egyre több árut kellett többszörösen beadni.
Emellett a területbővítések miért nehezítenék a bajnokit? A félhivatalos közlés szerint a több területen több termelő v. képző épületet lehet elhelyezni így előnyt jelent. De ha én veszek gyémántért több területet és telerakom egy rakat eventes nagy helyet foglaló, de kis hasznot adó, amúgy dekoratív épülettel, az nehezíteni fogja a bajnokimat? Alapvetően a termelés, a megkapott áruk, alapanyagok azok amit felhasználnék a bajnokin v. képzéshez, azt gondolom mindegy, hogy mekkora területen vannak ezek.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4917

Vendég
Azt gondolom , hogy majd meglátjuk mi lesz és még azután is változhat , nem kell előre aggódni .
Eddig is mindent megoldott aki akarta megoldani .
Ha tényleg olyan nehéz lesz annak aki elér egy bizonyos kort és felhúz mellé egy bizonyos szintű várost akkor mi van ? Na erre válaszoljatok , hogy akkor mi lesz ? Leírom : semmi , játszunk tovább . ( vagy nem )
 

Erica

Veterán
Na erre válaszoljatok , hogy akkor mi lesz..
Aztaaaa, nem tudom, de tisztára kivagyok idegileg, Ferikém drágám, életke!!;);););) Ha nem tudod mi fán terem a pájinka, akkor maradj életem kérlek nagyon szépen csendben a fa alatt. Így is fogunk szeretni.♥
Legyen oly csodás a hétvégéd, amilyet szeretnél.
Hogy ne legyek offff: majd eldől mi is lesz a valóság. A Béta szerveren bajnokiztam, csak is azért, hogy rálátásom legyen arra, hogy idegileg beálljak, vagy hagyjam ,hogy alakuljon. Mert végtére is, lehet jó.(de lehet elcseszett is) A tárgyalás jól haladt, kevesebb volt 30 tartományig a tárgyalás költsége,de harcolni nem sikerült. Az Elvenari korban járok a Bétán minden osztag méretem kiváltva, viszont nagyon kevés harci csodám van. Azt sem tudom, hogy lesz -e a jövőre nézve jelentősége. Persze vagy jó lesz vagy nem,de az egyik biztos. A reményhal...tudjátok.
 

Rikari

Veterán
végre hosszú idő óta egy olyan dolog a fórumon ami nem nyafogás , mennyi ork fogyott ?
Feri nem tudom eldönteni melyik orkra gondolsz. Ork stratégára, Ork harcosra, vagy a sima Orkra, amit tárgyaláskor kért az új bajnokság. Egyben válaszolva mindenből több fogyott, mint azt vártam volna. A sima Orkból óvatosan pazarolj, mert kell a felfedezésekhez, a Toronyhoz és a fejlesztésekről már nem is beszélek. Ezt a játékelemet mostantól négy helyen viszi el a játék tőlünk, így ha egyensúlyban akar lenni ezzel egy játékos akkor kénytelen újabb fegyvertárakat felhúzni, már ha van erre a városban helye. Ha nincsen, akkor toporgás lesz a vége, mert azon kapja magát, hogy sem ide, sem oda nincsen elegendő belőle. Ebből következően, akik eddig termelők voltak, kénytelenek lesznek a tervezett manufaktúrák helyére fegyvertárat építeni és ez már az én olvasatomban kényszerpálya egy játékos számára, ha ellentétes a szemléletével, játékstílusával.

Egyezkedni könnyebb volt, de csatázni már sokkal nehezebb. Azt már megszoktuk, hogy minden körrel nő a tét, de azt nem, hogy bármit teszek be, bukom a csatát és nem marad más, mint az, hogy megint a tárgyalást kell választanom. Szokatlan még ez nekünk, de kialakulnak idővel olyan sereggyártási kombók, melyek 90%-ban mindent visznek. A Zsoldostábor használata javasolt lesz a jövőben annak aki nem használta az előnyeit eddig. Békaherceg, Virághercegnő és az Erdei Őr nagyon hasznosnak bizonyulnak (elfeknél) Treanttal, Íjásszal, (embereknél) Paladinnal, Íjásszal.

Téged olvasva, mindig az az érzésem, ha a játék hiányosságairól beszél valaki, vagy láttatja azokat a nehézségeket, melyek indokolatlanul viszik el a játékot kevésbé szerencsés irányba, akkor azok "nyafognak". Aki pedig "nyafog", az gyenge. Hát nem minősítem az ilyen jellegű hozzászólásaidat, csak annyit jegyzek meg szűkszavúan és lényegre törően, hogy tévedsz. Ha nem lennénk mi, a "nyafogó" és "gyenge" Elvenar népe, akik rendre próbálnak ötletelni, véleményüket kifejteni, tapasztalataikat leírni, ellenérzésüket megfogalmazni, akkor nem forogna úgy az a kerék, ahogyan a visszajelzéseink alapján mozog előre.
Bármennyire is hihetetlen a számodra, a tőlünk befutó visszajelzések/"nyafogások" sokszor befolyásolták már a fejlesztők bevezetett elképzeléseit és ahelyett, hogy megköszönnéd ezt a társaidnak ledegradálod őket. Neked is tapossák az utat ember, még akkor is ha te erre nem tartasz igényt, mert neked minden annyira könnyedén megy. Mindennel elégedett vagy, de érzésem szerint főként magaddal. Jó az, ha az embernek van egy egészséges egója, de ha az nagyobb mint ő maga, és ebből a magasságokból néz le a fórumozó társaira, azt rosszul teszi.
Itt egyenlőek veled, és azonos tiszteletet érdemelnek a "nyafogók", a "gyengék", a "kicsik", a "nagyok" és mindenki, aki valamiért bejegyzést ír.....akár tetszik, akár nem.
 

DeletedUser4917

Vendég
ha egyensúlyban akar lenni ezzel egy játékos akkor kénytelen újabb fegyvertárakat felhúzni
Csak azt nem értem ha ez egy Fantázia Városépítős játék ( az ? ) akkor miért kell fegyvertárakat felhúzni a tárgyaláshoz , miért nem csak aranyat , alapanyagot , normál árut , isteni magot manát és érző árut kér , nekem ez lenne a logikus , nem a harcászat fejlesztése egy városépítős játékban , vagy legalább az , hogy a város által termelt dolgokkal jobban lehet haladni , mint a harcokkal .
Nem ez a logikus ? Mert ha ezt nem sikerül letárgyalni , kiharcolni a fejlesztőkkel akkor mégis mi az amiben hatni lehet rájuk , a lényeget tekintve ?
 
Fent