• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bétás tapasztalatok avagy mi is várható

DeletedUser5427

Vendég
Fél 4kor ( 15:30) indul bétán a bajnokság, ahogy néztem.
Már új köntösben.
Aki kíváncsi, hamar megöregszik,
nem.... na szal.. aki kíváncsi, bétára fel

by
Kami
new.jpg
 

Rikari

Veterán
Átszabott bajnokságok…
Egy az örömem-több a félelmem!

Örülök annak, hogy tartományonként egy találkozásra csökken az eddigi négy forduló, és ha egyezkedéssel halad valaki a bajnokságban, akkor a nyersanyagszükségletek mennyiségei az ígéret szerint lecsökkennek a találkozókban. Ez eddig jól hangzik de bizonyos tartományszám után már egyre komolyabbakat kér mindenből (arany-kalapács-nyersanyagok, köztük mana és mag). Érzőárut nem kér, mert azt meghagyja a Toronynak, az pedig nem szerényen szippantja le a készleteinket e téren.

A videó alapján ítélve, és most látva a játékban, az ellenség csapatainak mérete a termelés növelésén, a kutatási haladáson, a csodák szintjén és a már felfedezett tartományaink mennyiségén/számán alapul. Attól félek, mert amennyire tudom, a toronytalálkozók már így is keményen „büntetik” a játékosokat a prémium kiegészítők vásárlásáért, - most ezt a bajnokságokban is visszaköszönni látom. Nem örülök!

Innentől lehet ám nyugodtan kikutatni az eddig elmaradt egységfejlesztéseket is a techfán, mert az a hátrány, hogy növelte a kért árumennyiségek számát és növelte arányában az ellenség erejét már megdőlni látszik az új leosztással. Pont azok kerülnek most hátrányba, akik ezeket a kutatásokat kihagyták. Ahhoz, hogy megfelelő mennyiségű egységekkel harcolhassunk, kellenek ezek a kimaradt kutatások/fejlődések a gyártásokban. Lehet visszatekinteni és minden fajban megcsinálni azt, amit akkor kellett volna, de okosba kikerültük (mert amúgy is zsákutcás volt).

Az ellátandó árutípus már nem a bajnokság típusától függ. Egyrészt még rendben is lenne, mert ez csökkenti a bajnokság által okozott heti árapályt a nyersanyagok terén. Másrészt bizonyos árutípusok termelését pl. tekercsek, világméretű túltermelését már nem lehet ellensúlyozni azáltal, hogy az emberek több tartományt nyitnak majd a megfelelő bajnokságokon, ami megint csak hosszú távú egyensúlyhiányt eredményez.

A következő újdonság a több véletlenszerű ellenség, melyek függetlenek a bajnokságok milyenségétől. Érzésem szerint nem hoznak majd osztatlan sikert azoknak, akik ezt megálmodták. Eddig azért az adott bajnokságban lehetett a seregekkel előre is gondolkodni és a várható bajnoki típusnak megfelelően szisztematikusan felkészülni. Most ennek vége, mert már mindent és mindig kell gyártani a harci épületeinkben, ugyanis nem lehet előre még nagyjából sem tudni milyen ellenféllel találkozunk a harcmezőn. Az új harcok korai tartományai nagyon könnyen kezdődnek ez tökéletes. Ahogy felmész a tartományokban, egyre nehezebbé válnak. A 20. tartományra az ellenség mérete sokkal erősebb lesz a csapatod méretéhez képest.

Azzal, hogy megszüntették az egység felállásokat a különféle bajnokságokon, most már bármi jöhet veled szemben, így nem tudsz előre felkészülni az adott egységekkel a következő bajnokira, mint eddig. A segítő épületek elvesztették a hatékonyságaikat, mert ha a Pl. könnyű távolsági, vagy a mágus szorzót teszel le, de az éppen nem kell csak 1-2 csatához, akkor az ideje lejártáig csak hiábavalóság volt elhelyezni a városodban. A toronyban megszerezhető Törppáncélos a Szabadonengedett egységfejlesztő szorzó maradt talán a leghatékonyabb az össze közül. A véletlenszerűség pont olyan módon hátráltat bennünket a bajnokságokban, ahogyan a toronyban. Ráadásul az egy kattintással azonnal nagy mennyiségben szenvedsz károkat.

Visszatérve egy pillanatra a magasabb szinteken játszó játékosokhoz. Innentől sokkal nehezebb lesz a dolguk, mivel az elhelyezett bővítések, az összesített csodaszintek, az eddig meghódított térképtartományok, a techfa kutatásainak mennyisége és az árutermelés bónusza nehezíti egyszerre az új bajnokizást az eddigi egyszerű osztagméretezés helyett. Ez számomra annyira sok összetevő már, hogy kiszámíthatatlanná is teszi a képességem. Azt is mondhatnám, hogy sikerült lila ködbe burkolni a kiszámíthatóságot ezen a téren is, hiszen ez mindenkinél változó és a recept nem ismert. A harcászat ugye már nem kapcsolódik a bajnokság milyenségéhez, így minden héten mindig ugyanaz lesz. Kössék be innentől a szememet és ne is mondják meg, milyen bajnokságban vagyunk. Lekaszálok amit tudok, amit meg nem, az engem öl meg. Az Elvenari randomitásból mi játékosok, még soha nem jöttünk ki jól!

Változik a bajnokságokban a jutalmazási rendszere is, ami pont azon az elven működik majd, ahogyan a Toronyban. Amennyi bajnoki pontot beleteszel a csapat közös munkájába, annak arányában kapod meg a jutalmadat is. Ezzel kiküszöbölték azokat az egyenlőtlenségeket (hozzáteszem jogosan), hogy amíg valaki 3-5000 és ennél sokkal több pontokat tett a bajnokságba, addig a másik 800-1300 pontokat csapaton belül, a jutalmazás viszont mindenkire nézve egyenlő volt. Mindenki megkapta a 10 ládázás teljes jutalmát az is annyit kapott, aki csak lébicolt, és az is, aki tolta teljes gőzzel. A határokat nem látom még ebben, de biztosan lesz az is, hiszen a toronyban is vannak kapuk, gondolom itt is lesznek vízválasztók. A 10 ládához hozzávehető még 9 láda. A 11. ládához már 10K bajnoki pontot kell összehoznia a csapatnak. A plusz ládák 1 Királyi Restaurációt és 10 Ősi Tudáspontot adnak ládánként. Hmm...nem tudom ez mennyire éri meg, de ha összeáll olyan csapat aki 19 ládázik, akkor plusz 9 KR és 90 Ősi Tudáspontot tudnak még begyűjteni a teljesítményükkel.

A haderőink sebzését, élettartamát erősítő, az Eventekben megszerzett épületeink Pl. Tűzfőnix-Barna Mackó a hatékonyságukat vesztik az új bajnoki találmányban. Ha jól értelmeztem, akkor olyan mértékben visszaesnek a hatásaik, hogy már azon is el lehet gondolkodni, hogy egyáltalán érdemes-e tovább megtartani a városainkban. Simán leértékelték 20%-ra őket, mint a nyári ruhát késő ősszel egy végkiárusításkor.

Kitérnék még egy apró következtetésre, amit a Torony bevezetése után tapasztaltam. Az új játékelem megosztotta az Elvenari társadalmat. Csapatok estek szét, vitás helyzetek alakultak ki, hagyták el a játékot a több évig városukat fejlesztő tagok. A csapatok tagjai kicserélődtek, vagy végleg elköszöntek, de még most is tart az átrendeződés, hiszen van aki nem akar tornyozni, van aki igen. Van aki tudna de nem csinálja-sajnálja rá a készleteit-, van aki akarna de nem elég erős hozzá. Sok mindennek kell együtt lennie ahhoz, hogy Aranytrófeát kapjon egy csapat, mert végül is ez a cél, amiért érdemes odatenni magunkat a Toronyban. Még nem hevertük ki a Torony okozta felbolydulást sem, hát akkor most mi fog történni a megváltozott bajnoksági rendszer miatt? Tartok tőle újabb szétszakadások, viták és elvándorlások várhatók Elvenar történelmében.

Remény természetesen bőven van arra, hogy minden változik még, s talán a játékosokra nézve pozitívabb lesz a végső kicsengés, hiszen tesztüzemben fut az új bajnoki rendszer a Béta szerveren. A visszajelzések sokat jelenthetnek a fejlesztőcsapatnak arra nézve mi és hogyan legyen bevezetve az éles szerverekre. Szerencsére a Bétás fórumozók nem hallgatnak, és ez nekünk jó, hiszen ők tapossák ki az utat. Ütköznek a fejlesztőkkel ha kell, elmondják a tapasztalati véleményeiket. Még több hét is eltelhet mire szembesülünk ezekkel a változásokkal a városainkban az éles szervereken, és akkor sem biztos, hogy úgy ahogyan mi most, a Bétán játszók.

Az egésszel kapcsolatban sajnos egyenlőre azt érzem, hogy adtak egy csontot, közben meg elvettek egy egész tehenet.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser74

Vendég
Én csak egyetlen egy kérdésre szeretnék választ kapni!
Miért kell megreformálni azt a harcirendszert amit évekig építgettek a fejlesztők.Ami bevált és jól működik.
Amely harcirendszert már mindenki megtanult értelmezni.MIndenki aki szeret csatázni.És mi vagyunk a többség.
A kisebbségért semmilyen reformokat nem lett volna szabad meghozni.Még az ötlet is abszurd!
Tönkretenni a több éves fejlesztői munkát amivel a jelenlegi bajnoki harcirendszert megalkották.
És főleg tönkretenni a többség heti szórakozását amit a bajnokik adtak.
Miért is?
Mert gondolom a háttérben telesírta a fejlesztők postaládáját az a 20-30%-i kisebbség akik tévedésből
regisztráltak fel ide.Igen tévedésből mert nem tudták értelmezni a harci stratégiai játék fogalmát.
Ők utalni szeretnek és nem csatázni.Utálják a csatázást.Éppen ezért még véletlenül sem akarják
megtanulni a harcászatot.Viszont pénzük az van.A városaik önmagukért beszélnek.Sokunk számára
felfoghatatlan összegeket utalgatnak az Innogames számlájára folyamatosan.
Úgy elsők vagy vannak előkelő helyezésen egy harci stratégiai játékban,hogy gyakorlatilag alig van harci pontjuk.
Gondolom ez lehet a háttérben.
Mert ne legyünk álszentek!A fejlesztők is a pénzből élnek.Hiába az álreklám,hogy ez egy INGYENES játék.
A torony is egy elcseszett valami lett.Ott nem hallgattak a sok reklamálóra és a jó ötletekre sem.
A bajnokik bármilyen megreformálása viszont már olyan hatásokkal fog lenni erre a játékra is,mint
a Grepolis-ra és a FoE-ra lettek az ottani reformok.Alig játszanak már ott játékosok.A krém kiregizett!

Itt jó lenne ezt megelőzni és ezeket az antiharcászati reformokat olyan gyorsan a kukába dobni,mint
amilyen gyorsan fel kellene mondani mindazon fejlesztőknek akiknek ezek a mostani változások
egyáltalán az eszükbe jutott.Mert agyrémek!Amik miatt a fele gárda ki fog lépni.
El kell dönteni a tisztelt fejlesztőknek!
Vagy marad az eredeti jól bevált harci stratégiai Elvenar.Sokan maradunk,de ritkán és keveset utalgatunk.

Vagy!Meglépik ezeket az őrült antiharcászati reformokat és kilép a többség.Akik értik és szeretik
is az Elvenart.
És marad a kisebbség akik viszont gyakran és sokat utalgatnak.Akik majd a következő reformlépéseikkel
elérik majd,hogy végképpen töröljék az Elvenarból a harcászat írmagját is.
És új nevet is fog kapni általuk a játék .Sim city 2.vagy New Lego.

Aztán majd jöhetnek a TV reklámok,mint a Grepolis és a Foe eseteiben.
Mindhiába!

Szép estét!
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Isten ostorA vmiért nincs kedvem 20-30 percet tölteni monoton katringatással... teljesen jogos ez a bajnoki reform csak ésszel csinálják de jelenlegi unalmas és sok idő majdnem az értelmetlen kategóriába lehet sorolni
 

Erandyll

Felderítő
Sziasztok!

Ha a bajnoki így marad, ahogy leírták előzetesen, illetve amilyen tényleges visszajelzések vannak a Béta fórumon, akkor azt hiszem, hogy a normál 10 ládázásnak is szép lassan búcsút lehet mondani, mert egy idő után se áruval, se sereggel nem lehet majd megoldani a találkozókat.
Ami tetszik az elképzelésben:
- új árutípusok bevonása
- stabilan 5 egység ellen harcolsz

Ami főleg a béta fórumon kijön és egyáltalán nem tetszik:
- ellenség osztagmérete a saját sereghez képest
- az árutípusok mennyisége
- az ellenfelek összeállítása (bármelyik tartományban bármilyen ellenséggel találkozhatsz) --> a hasznos épületek közül csak a Törp páncélkészítőt fogja megérni lerakni, meg a Szabadonengedett egységfejlesztést.

Meg lehetett volna ezt reformálni ezt másképp is, ha a túl sok "ingyen" TP-ket nézzük, hogy a 10. tartománytól kezdve a 2. és 5. körben másképp adta volna az 5 és 6 db TP-ket a játék, de nagyon úgy néz ki, hogy ezzel a fejlesztéssel tönkre fogják tenni a játékot és bizony egyre több ember fejezi be a bajnokit majd, vagy akár hagyja ott a teljes játékot (és kárba megy a sok befektett idő és jókedv, amit a játék eddig okozott).
Szóval bízom benne, hogy mielőtt a változás beérkezik éles szerverre, ezen mindenképpen módosítanak.

Üdv, Ergatos
 

Deleted User - 250839

Vendég
Red1 igazad van, de akkor eddig miért töltöttél vele ennyi időt? Kellett a tp? Vagy csak a dicsőség, hogy elől vagy a bajnoki ranglistán? Utóbbi esetében neked tök mindegy mi lesz, mert aki harcol, az továbbra is elől lesz. De mi-én a tpk miatt csináltuk. Kuka az egész. Nem kérek belőle.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Red1 igazad van, de akkor eddig miért töltöttél vele ennyi időt? Kellett a tp? Vagy csak a dicsőség, hogy elől vagy a bajnoki ranglistán? Utóbbi esetében neked tök mindegy mi lesz, mert aki harcol, az továbbra is elől lesz. De mi-én a tpk miatt csináltuk. Kuka az egész. Nem kérek belőle.
mert a heti 500 tp nem m1? mert tetszik a rang lista top 10e? csak nagyon izgalmas volt leülni ma is 45 tartományt megcsinálni aminek a 95%ban 5ágyús vagy 5 henye békát rakok be. remekül szórakozok
 

bere007

Veterán
mert a heti 500 tp nem m1? mert tetszik a rang lista top 10e? csak nagyon izgalmas volt leülni ma is 45 tartományt megcsinálni aminek a 95%ban 5ágyús vagy 5 henye békát rakok be. remekül szórakozok

Most meg elfogy majd mindened és nem tudod csinálni. Na ez milyen szórakoztató lesz majd. A heti 500tp-t felejtsd el, talán 100 majd összejön. Jajj de remekül fogsz majd szórakozni. Vissza fogod még sírni ezt az unalmas kattintgatást, hidd el. Ha addig bele nem unsz teljesen és elhagyod a süllyedő hajót.


azt írtam h nem m1....

Az m1, az egy tv csatorna. Ha nem tudsz/akarsz írni, akkor ne lepődj meg azon, hogy vannak akik nem értik. Ennél még Lupuj "hangsúlyos írása" is sokkal jobb volt. Azt legalább értette mindenki.
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 204368

Vendég
@bere007 amit használok interneten elfogadott rövidítések.... és értette amit írok ember csak nem tudott már mit válaszolni. és megint itt járunk? ezen akarsz veszekedni belekötni h neked nem tetszik ez az írás mód? ez egy internetes fórum nem pedig az MTA weboldala. nem tetszik? így jártál. megint vitázhatunk ilyen semmiségeken mert ez a fórum csak erról szól. mondat eleji nagy betűt se használok és vesszőt se. na hát...
 

Deleted User - 204368

Vendég
Most meg elfogy majd mindened és nem tudod csinálni. Na ez milyen szórakoztató lesz majd. A heti 500tp-t felejtsd el, talán 100 majd összejön. Jajj de remekül fogsz majd szórakozni. Vissza fogod még sírni ezt az unalmas kattintgatást, hidd el. Ha addig bele nem unsz teljesen és elhagyod a süllyedő hajót.
erre pedig fentebb direkt írtam h jó a változás csak ésszel kell csinálni. a tartomány összevonás jó 5let. én még a barna macik/táz főnix erejének csökkentése is jó 5let mert én is írtam már ezt h túl erősek ezek az épületek eléggé egyensúly rombolóak... a többi pedig nagyon kuka. az ellenség erejét nem az osztagméret hanem a csodák ereje tartományok stb határozza meg ez a legrosszabb mind közül szinte értelmetlenné válnak az ősi csodák... törp korban is van ki nem kutatott osztag méretem azt is h kutassam ki mert faji alapanyagot is kér..... szopatás.... van jó és nagyon sok rossz oldala remélem még átgondolják ezt 2x a fejlesztők mert ha ez lesz lehet én is azt mondom köszönöm a játékot de abba is hagyom mert a rengeteg idő amit beleöltem a csodák fejlesztésébe értelmetlenné válik szinte. ez van még várok a véglegesítésre
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser74

Vendég
Red1 te nagyon nem érted ahogy olvasom a jelenlegi csatarendszert.
A mostani bajnoki az elixír a könnyebbek közé tartozik.Nem pont ezt
kellene fikázni most.
Ha te /ahogy írtad/ a mostani elixír bajnokin minden csatához csak
5-5 ágyúst vagy békát teszel be az összes csatához akkor megnézem
hogy meddig jutsz el,de főleg hogy mennyi tömérdek egységet vesztel el.
Én jelenleg 4 féle egyégtípussal küzdöm le az aktuális ellent.És nagyon nem
mindegy most sem hogy melyik ellen - milyen típusú egységgel harcoltatsz.
Most rengeteg csatát lehet hozni hibátlanra.Persze sokszor nem egy kattintással.
Ennyire nem kellene felfelé nyalni azon fejlesztőknek akik unalmukban v.
a csatázásokat nem szeretők érdekében profi szinten akarják tönkretenni
egy már bevált,de összetett csatarendszert ebben a harci stratégiai játékban.
A jelenlegi rendszerben van logika.Minden csata nyerhető,de minden csata
egyforma nehézségű.Megtanulható mindenki számára.

Visszatérve a Red1 számára unalmas kattintgatásokra.
Elixír,a mostani bajnoki.Min.4 egység kell hozzá.Ez a könnyebb bajnokikhoz tartozik.
De nézzünk egy nehezebbet.TEKERCS bajnoki.
Ide már pl. 6 féle egység kell min.Amiket több alkalommal is vegyesen érdemes betenni
az aktuális ellen.Ebben a bajnokiban már ritka a hibátlan és egységvesztés nélküli csata.
Unalmas kattintgatás????
Sokan ezt az unalmas kattintgatást egyáltalán nem értik.Nekem és sok másnak meg
érthető.Pedig egyszerű!Igaz,hogy sok játékosnak ebben a játékban az egyszerű legózás
is gondot okoz.Lefordítva az építkezés/városépítés.Ez kitűnik sok városkából és a
kérdéseikből.

A felháborodás hatalmas!!!
És ez sajnos itt a fórumon nagyon nem látszik.
A chat viszont forrong.A bétán jobban káromkodnak a nyugati tesók,mint egy
magyar késdobálóban a zsiványok.A magyaron ugyanez a helyzet.
A legtöbbjük megbeszéli a társaival,de ide nem fog feljönni,mert nem sok reményt
lát arra hogy lenne csak egy kis értelme is annak hogy ide pötyögtessen.

Nyílván ütköznek az álláspontok.
Viszont van egy bevált módszer mindenre amit ősidők óta használnak az ilyen esetekben.

A SZAVAZÁS!

Régi csatararendszer Új csatarendszer


Ennyire egyszerű!
 

Deleted User - 250839

Vendég
@bere007 amit használok interneten elfogadott rövidítések.... és értette amit írok ember csak nem tudott már mit válaszolni. és megint itt járunk? ezen akarsz veszekedni belekötni h neked nem tetszik ez az írás mód? ez egy internetes fórum nem pedig az MTA weboldala. nem tetszik? így jártál. megint vitázhatunk ilyen semmiségeken mert ez a fórum csak erról szól. mondat eleji nagy betűt se használok és vesszőt se. na hát...

Pontosítok: nem láttam értelmét veled leállni erről beszélgetni...
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Isten ostorA ha olvasod a fórumot nagyon sok új 5let arról szól h miként lehetne a bajnokságot lerövidíteni és még 1 kommentet sem olvastam eddig aki szerint ez a monoton harc rendszer jó lenne... idáig. te vagy az első aki ezt támogatja. én teljesen mást tapasztalok h melyik oldal is lenne "kisebbségben". mint mondtam eddig van neki jó oldala és még több rossz. finomítani kellene ezen mert nem véletlenül csak béta teszt az egész még. DE! a változás elkerülhetetlen. vajon hányan hagyják abba a játékot azért mert monoton az egész?
válaszolva a kérdésedre. átlagos veszteségem 0,2 bajnoki egység/csata. nekem ez tökéletesen megfelel jelenleg 45-50 tartomány van felderítve minden bajnokin mindet megcsinálom 5 csillagra én nem érzem szükségességét annak varriáljam az egységeket egy ilyen könnyű bajnokin. a tekercsen már sokkal vegyesebben használtam én is
 

Deleted User - 204368

Vendég
Pontosítok: nem láttam értelmét veled leállni erről beszélgetni...
egyet is értek ebben. ilyen szinten nem kell vitatkozni mikor leírom h "nem m1 azaz 500 tp hetente" erre a válasz "miért lenne mindegy"? ez nagyon magas szintű beszélgetés lehetett volna...
 
Fent