• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Az Elvenar

Tekla

Tapasztalt építő
ha igaz lenne amit írsz akkor te "korrekt" ajánlataidat megvennék. de ha vkinek szerencséje van és hiány cikke van akkor nyerészkedik rajta. a játék nem az igazságosságról szól. itt is kapitualizmus működik. ha te lennél a másik oldalon és tudnád drágán eladni a holmid akkor te meg boldog lennél.

Nem tudom, hogy szövetségben játszol-e és ha igen, milyen piaci morált tanulsz tőlük, én az enyéimnek az 1:1-es kereskedést javaslom, mert én is ezt láttam a tőlem nagyobbaktól. Sosem adom az áruimat drágábban, még akkor sem, ha meg vagyok szorulva, sőt ez inkább kedvezményes ajánlatokra sarkall, és az tesz engem boldoggá, ha a szövi tagjaim is ekképp járnak el és ha segítjük egymást és másokat is a piacon.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Nem tudom, hogy szövetségben játszol-e és ha igen, milyen piaci morált tanulsz tőlük, én az enyéimnek az 1:1-es kereskedést javaslom, mert én is ezt láttam a tőlem nagyobbaktól. Sosem adom az áruimat drágábban, még akkor sem, ha meg vagyok szorulva, sőt ez inkább kedvezményes ajánlatokra sarkall, és az tesz engem boldoggá, ha a szövi tagjaim is ekképp járnak el és ha segítjük egymást és másokat is a piacon.
voltam pár helyen volt ahol elfogadott volt volt ahol egyenesen tiltották ilyen kérések kitételét. nekem semmi bajom nincs semmilyen tétellel mert szabad piacon egy szabad ember olyan ajánlatot tehet ki amilyet szabad. ennyi. én csak 1:1 arányút teszek ki mert én ezt tartom korrektnek és enm vagyok rászorulva segítségre. én sajnos nem vagyok Teréz anya mentalitású h az tegyen boldoggá h többet adjak mint kapjak. ha kéri megveszem az inkorrekt ajánlatokat de csak csapatba v haveromnak. többi oldja meg ahogy tanulta. de ha hiány lenne én is megtenném h kersztárút v inkorrekt ajánlatot tennék ki ha megveszik
 

DeletedUser4917

Vendég
Szerintetek érdemes 3-at vagy 4-et építeni a műterem , mezőgazdaság és gyárból ?
Esetleg elég 1 vagy 2 ?
Arra gondolok , hogy vajon az akadémiák bírják e elég termeléssel .
Válaszokat előre is köszönöm :)
 

GreenKnight

Veterán
Szerintetek érdemes 3-at vagy 4-et építeni a műterem , mezőgazdaság és gyárból ?
Esetleg elég 1 vagy 2 ?
Arra gondolok , hogy vajon az akadémiák bírják e elég termeléssel .
Válaszokat előre is köszönöm :)
Csak addig, amíg a techfán ezeket kérik a kutatások. Utána nekem 3 akadémia vígan ellátott 2 műterem, mezőgazdaság, gyár triót, amik pedig szintén bőséggel megtermelték 2 bölcsesség terméhez szükséges anyagokat. A 3 akadémiára is csak azért van szükség, mert másképp nem lehet a fajos termelőket csatlakoztatni.
 

DeletedUser4917

Vendég
Csak addig, amíg a techfán ezeket kérik a kutatások. Utána nekem 3 akadémia vígan ellátott 2 műterem, mezőgazdaság, gyár triót, amik pedig szintén bőséggel megtermelték 2 bölcsesség terméhez szükséges anyagokat. A 3 akadémiára is csak azért van szükség, mert másképp nem lehet a fajos termelőket csatlakoztatni.
Nagyon köszönöm GreenKnight :)
Akkor ez így elég lesz :
 

Calyr

Veterán
Jól elbaszták az egészet az biztos! Tudják hogyan kell elvenni az ember kedvét :mad:
Némi nehezítést betettek, hogy ne sétagalopp legyen a sok portál profittal - szerintem ez teljesen érthető. És még így is lehetett volna sokkal nehezebb.
Egyébként meg, aki itt a végén van, hová siessen? Nem lesz hamar következő faj...
 

DeletedUser1054

Vendég
Némi nehezítést betettek, hogy ne sétagalopp legyen a sok portál profittal - szerintem ez teljesen érthető. És még így is lehetett volna sokkal nehezebb.
Egyébként meg, aki itt a végén van, hová siessen? Nem lesz hamar következő faj...

És akkor még a piacról nem is beszéltem,ahol szinte lehetetlen kereskedni érző árukkal. Mert vagy pofátlan ajánlatok vannak kint,vagy napokat kell várni mire valaki elviszi! Mindegy...nekünk ennyi elég volt ebből a játékból!
 

Deleted User - 131528

Vendég
Szeretem ezt a jatekot, mert nincs egyertelmuen nyero strategia, es mert gondolkodassal jobban lehet haladni, mint anelkul.
Eddig turelmesen csinaltam az Elvenar fejezetet, termeltem a kellemetlenul magas mennyisegeket, de ahogy nezegetem a kovetkezo kutatasokat (manufakturak fejlesztesei), kiment nalam a biztositek.
A portal maximalis kapacitasa mindenbol 9000. Az rendben van, lattuk korabban is, hogy a legutolso kutatashoz kb ez a mennyiseg az, amit meg kell termelni.
DE itt mar a manufakturaknal (kicsivel tul a fejezet felen) ker a kutatas 8750-et egyes cuccokbol. Namost amikor 583-at termel egy bolcsesseg terme egy kor alatt, akkor viszonylag konnyu belekerulni egy olyan helyzetbe, hogy a termelesed nagy resze megy a levesbe, mert elerted a maximalis kapacitast. Kozben meg hatravan egy csomo kutatas... Szerintem ez tul van a "nehezites" meg a "nem setagalopp" kategorian. Kedves fejlesztok, vajon eszrevettetek ezt?

Bocsi a duhkitoresert, nagyon szepek az uj fejezet epuletei, meg a tema is, de szerintem a kutatashoz szukseges mennyisegek mar a fejezet kezdetetol irrealisan magasak.
 

GreenKnight

Veterán
Szeretem ezt a jatekot, mert nincs egyertelmuen nyero strategia, es mert gondolkodassal jobban lehet haladni, mint anelkul.
Eddig turelmesen csinaltam az Elvenar fejezetet, termeltem a kellemetlenul magas mennyisegeket, de ahogy nezegetem a kovetkezo kutatasokat (manufakturak fejlesztesei), kiment nalam a biztositek.
A portal maximalis kapacitasa mindenbol 9000. Az rendben van, lattuk korabban is, hogy a legutolso kutatashoz kb ez a mennyiseg az, amit meg kell termelni.
DE itt mar a manufakturaknal (kicsivel tul a fejezet felen) ker a kutatas 8750-et egyes cuccokbol. Namost amikor 583-at termel egy bolcsesseg terme egy kor alatt, akkor viszonylag konnyu belekerulni egy olyan helyzetbe, hogy a termelesed nagy resze megy a levesbe, mert elerted a maximalis kapacitast. Kozben meg hatravan egy csomo kutatas... Szerintem ez tul van a "nehezites" meg a "nem setagalopp" kategorian. Kedves fejlesztok, vajon eszrevettetek ezt?

Bocsi a duhkitoresert, nagyon szepek az uj fejezet epuletei, meg a tema is, de szerintem a kutatashoz szukseges mennyisegek mar a fejezet kezdetetol irrealisan magasak.
Van erre több megoldás is, pl. ne húzd fel az összes bölcsesség termét maximumra. Így ugyan tovább tart a termelés, de nem megy a levesbe.
Vagy esetleg próbálj portálprofittal úgy kompenzálni, hogy a kért mennyiség és a raktárkapacitás közé kerülj.
Illetve a kutatások sorrendjével is lehet úgy játszani, hogy megoldd ezt a problémát.
 

Deleted User - 131528

Vendég
Van erre több megoldás is, pl. ne húzd fel az összes bölcsesség termét maximumra. Így ugyan tovább tart a termelés, de nem megy a levesbe.
Vagy esetleg próbálj portálprofittal úgy kompenzálni, hogy a kért mennyiség és a raktárkapacitás közé kerülj.
Illetve a kutatások sorrendjével is lehet úgy játszani, hogy megoldd ezt a problémát.
Uuu, koszi, ez hirtelen eszembe se jutott, csak duhongtem :D A portalprofit zsenialis otlet.
 

Tekla

Tapasztalt építő
Sziasztok!
Gondom van az isteni magok kereskedőből történő begyűjtési mennyiségével: begyűjtéskor még 10200-at ad, a raktárba már csak 8 ezer körül került, illetve még annyi sem, mert mire másodszorra is ránéztem, már csak kb. 2000-rel volt több az előző mennyiséghez képest. Újabb programhiba lehet?
 

Thobias

Újonc
Üdv mindenkinek,
Nekem egy kérdésem lenne, miszerint végére értem a 15. fejezetnek, és nagyon szűkösen vagyok a területtel.
A Portálhoz tartozó épületeimnek több mint a felét már eltettem a raktárba.
Azt szeretném megkérdezni, hogy mit tehetek a Portállal és a maradék épületekkel, nyugodtan váljak meg tőlük, vagy előfordulhat, hogy még szükség lesz rájuk?
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Üdv mindenkinek,
Nekem egy kérdésem lenne, miszerint végére értem a 15. fejezetnek, és nagyon szűkösen vagyok a területtel.
A Portálhoz tartozó épületeimnek már több mint a felét már eltettem a raktárba.
Azt szeretném megkérdezni, hogy mit tehetek a Portállal és a maradék épületekkel, nyugodtan váljak meg tőlük, vagy előfordulhat, hogy még szükség lesz rájuk?
Ha végeztél a tech. fával, mindegyik törölhető. Ez mindegyik vendégfajnál így volt, ez sem más (ezért nem is igazán értem, miért pazaroltál teleportot a raktárba helyezéshez). A feladatokban is az az utolsó, hogy add el a portált, azért kapsz 200 gyémántot, addig ezek szerint még nem jutottál el?
Itt az oldal alján a feladat lista, ellenőrizheted.
 
Fent