• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Nem hiba arany begyűjtése

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Xenia

Veterán
Sziasztok!

Ma reggel egy érdekes dolgot fedeztem fel a lakóházaknál az arany begyűjtésekor.
Mire felébredtem, már több mint 4 ezer arany volt egy lakóházban. Nagyon örültem neki, mert több mint 20 lakóházam van. Gondoltam, hogy legalább így 2x tudok érte kalapácsot kapni. Beállítottam a feladatot.
Nekiálltam leszedni 10 lakóházról a aranyat, de nem érte el a 40 ezret. Alig volt 36 ezer. Még 2 házról le kellett szednem, hogy elérjem a 40 ezret. Kicsit meglepődtem.
Arra gondoltam, hogy gyorsan kattintgattam, ezért valahová eltűntek az aranyaim. No de ennyi?

Éppen tudtam leszedni újra aranyat a házakról és azt tapasztaltam, hogy 106 helyett csak 85 kerül a kasszámba,:oops: mint a képen is látni.

http://kepkezelo.com/images/1fo92dk56zz13bzk5754.jpg
index.php

Még mielőtt bárki az mondja, hogy csak egyszeri hiba volt, megmutatom, hogy nem. Ezt éppen most fotóztam., ezért átszerkesztettem a hozzászólásom :).

 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser166

Vendég
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Nálam sem annyit írt jóvá amennyit mutatott, hogy kellene! Kicsit elkeserítő, hogy az amúgyis megnehezített játékot még ezzel is nehezítik!
 

Vanek

Veterán
[...]Kicsit elkeserítő, hogy az amúgyis megnehezített játékot még ezzel is nehezítik!

Ez nem nehezítés, hanem csak egy egyszerű bug. Vélhetően nem tűnt fel senkinek a bétán (hiszen ott már olyan magas szinten van mindenki, hogy fel sem tűnik, ha 10ezer arannyal kevesebb kerül a raktárba - vagy csak nem nézegetik, hogy mennyi gyűjtődik be, hanem begyűjtenek mindent és kész); ezért nem lett javítva.
 

Xenia

Veterán
Ez nem nehezítés, hanem csak egy egyszerű bug. Vélhetően nem tűnt fel senkinek a bétán (hiszen ott már olyan magas szinten van mindenki, hogy fel sem tűnik, ha 10ezer arannyal kevesebb kerül a raktárba - vagy csak nem nézegetik, hogy mennyi gyűjtődik be, hanem begyűjtenek mindent és kész); ezért nem lett javítva.
Szia Vanek!
Eddig én sem figyeltem, hogy mennyi kerül be az aranyraktárba, de ezek után már figyelni fogom, amikor a házaknál járok.
Most legutoljára pl. 949 helyet 767 arany került a kasszába. :(
Tudod, azért a sok kicsi is sokra megy és nem mindegy, hogy nem azt kapom, amit látok a lakóépületeknél.
 

Vanek

Veterán
Szia Vanek!
Eddig én sem figyeltem, hogy mennyi kerül be az aranyraktárba, de ezek után már figyelni fogom, amikor a házaknál járok.
Most legutoljára pl. 949 helyet 767 arany került a kasszába. :(
Tudod, azért a sok kicsi is sokra megy és nem mindegy, hogy nem azt kapom, amit látok a lakóépületeknél.

Tudom; ezért is írtam, hogy ez egy hiba (amit remélhetően javítanak minél hamarabb). Csak arra próbáltam jelezni, hogy ez nem szándékos volt, hanem vélhetően valamilyen véletlen; ezért ez nem egy nehezítés, hanem egy eddig elnézett (meg nem talált) hiba.
 

Xenia

Veterán
Tudom; ezért is írtam, hogy ez egy hiba (amit remélhetően javítanak minél hamarabb). Csak arra próbáltam jelezni, hogy ez nem szándékos volt, hanem vélhetően valamilyen véletlen; ezért ez nem egy nehezítés, hanem egy eddig elnézett (meg nem talált) hiba.
Szia Vanek!
Sejtettem, hogy hiba ezért csak jelezni szerettem volna, mert még mástól nem láttam róla beírást.
Mivel még úgy látom, hogy Te nem vagy moderátor - pedig van lehetőség a jelentkezésre - , ezért inkább megvárom Hoshi, norlwinder vagy más illetékes válaszát a továbbiakban. ;)
 

DeletedUser3

Vendég
Próbáljuk reprodukálni a hibát.
Véletlenül a begyűjtés előtt nem változott a kultúra bónusz értéke?
 

Xenia

Veterán
Szia Hoshi!
Most sikerült megint begyűjtenem a lakóházakról újra az aranyat.
Mint ígértem jöttem a visszajelzéssel. Igazad van. Lehet, hogy az okozhatta a különbséget nálam, hogy közben tényleg csökkenhetett a kultúra bónuszom.
Azt viszont akkor sem értem még mindig, ha egyszer mutatja, hogy mennyi van ott akkor miért nem annyi röppen fel. Értem én, a kultúra csökkenése miatt, de továbbra is ez okozza részemre a problémát, mert ha alapból látnám, hogy kevesebb lesz, akkor még várok az arany begyűjtésével. Sajnos ez ma reggel egy órámba került. Mire meglett a még hiányzó mennyiség és addig nem tudtam semmi mást begyűjteni, mert nem akartam elveszíteni az érte járó jutalmat, ha már egyszer elindítottam a feladatot.

Nagyon tetszik a játék, de ez azért kissé elkeserít.
 

Vanek

Veterán
Próbáljuk reprodukálni a hibát.
Véletlenül a begyűjtés előtt nem változott a kultúra bónusz értéke?

Nálam nem. Amikor itt jelezték, hogy van ilyen hiba, akkor beléptem, és egyből ellenőriztem is, mert nem akartam elhinni (tehát nem vártam, hogy csökkenjen a kultúrbónuszom - és így nem is csökkent). Most újra beléptem, és most minden normális - még direkt vártam is egy kultúrbónusz váltást is, és akkor is jól jelezte a begyűjtést. Vagyis nem tudom, mi volt ez; de délelőtt még élt, most meg már nem.
(Lehet, hogy kisütött a nap, és megjavult??? :D Vagy délelőtt adót szed, délután meg nem? :) )
 

DeletedUser436

Vendég
A kultúra bónusz változásakor nem frissíti a képernyöre kiírt arany és alkatrész mennyiséget sem csak akkor ha újratöltöm a programot. Mondjuk ez kultúra növekedés esetén is igaz csak nem annyira fájdalmas ;)
 

DeletedUser3

Vendég
A rendszer oldalfrissítés után jól írja ki és számolja a bónuszt. A hiba jelentve és javítás alatt van, de nem tudjuk, mikor érkezik. Ezt a jelentést azért rakom elutasítottba, mert más funkcióval kapcsolatban van jelentve, ami ide is kihatással van. (Bonyolult, bízzatok bennem, dolgozunk rajta :D)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent