• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Aktivitásszint mutatása

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Deleted User - 204368

Vendég
A log, naplót jelent, a logolás pedig naplózást és így is alkalmazzák.. de mindegy.. értettem mire akartál célozni : )))
log in bejelentkezést jelent. wowos voltam mindenki azt használta h logolok nem pedig h log inolok. ez van
A felhaszáló nevedet ez nem érinti. : )
XY 6.8. ha volt rossz 3 heted akkor már csak 4.2 vagy. onnan h magyarázod ki h kihagytál 3 hetet rossz net miatt?
 

Calyr

Veterán
Jó ötlet támogatom!
Az egyéni statok megjelenését különösen támogatnám - nagyon sok játékelemben tudna segíteni.

Ugyanakkor azt is látni kell, hogy a belépés nem ad elég jó támpontot, és lehet eleve azért nincsenek ilyen statok, mert nehéz jól mérni a tényleges aktivitást. Pl. én amikor otthonról dolgozom, akkor reggel megnyitom egy ablakban a játékot, kiteszem az egyik csekk monitorra, és az ott is marad estig, és egész nap le tudok követni mindent (és szuper kikapcsolás munka közben kattogtatni párat, ha kell). Amikor külső területen, ügyfélnél dolgozom, akkor csak pár óránként van időm belépni telefonon - de egy nap lehet belépek ötször-hatszor is.
A fenti stat szerint ugye a második esetben voltam aktívabb, pedig ez abszolút nem igaz.

Ettől függetlenül áll, hogy egy ilyen fejlesztés sokat segíthetne - a példát inkább Red1 miatt írtam ide, hogy lám, kb. ennyire számszerűsíthetnek pontosan, azaz kb. ennyire volt értelme kijátszania a drama queen kártyát. :)
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Én nem sok értelmét látom, több okból is.
Egyrészt a "múltbeli adatok nem garantálják a jövőbeli teljesítményt" - ahogy a bankok apró betűs sorában olvasható. Én 2 másik taggal egy időben kerültem felvételre a tesóságba. Minden OK volt, pörögtek, ahogy előtte is tolták, de jött a karácsony és 1 hónap múlva már be se léptek. Korábban pedig egy ígéretes csapathoz vettek fel. 24-knek jelentkeztem, de 11. tag lettem, mert pont akkor balhéztak össze valamin. 1 hétig olvastam a sebnyalogatást a cheten, aztán beláttam, hogy a szép reményeknek lőttek.
A másik, hogy attól, hogy valaki napi szinten játszik, nem biztos, hogy jó tesó(ság). Hiába lóg mindig fenn, ha sose pacsizik vagy nem piacozik, nem oda pakol a tesó kalandba, ahova mondják, trükközik a tp-kel a csodáknál, klikkeket épít a chaten, privát üzenetekkel vagy bármi más módon nem jó csapatjátékos. Ezeket nem fogod látni az aktivitás számból. Se azt, hogy pacifista vagy harcos a tag(ság). És sorolhatnám...
Ha azt nem is látod az elvenstat-n, hogy napi szinten belép-e valaki vagy sem, de az kiderül, hogy van-e és mennyi elhalt tag egy csapatban, hány ládát csinálnak meg és abban milyen arányban aktívak a tagok, mennyire torz az árukészlet, mekkora a ki/belépés, stb. Igazából ezekből sokkal jobb képet alkothatsz, mint egy aktivitási számból.
Ami hosszú távon biztos, hogy megtévesztő lenne: aki tagokat/tesóságot keres biztos rágyúrna, hogy szépen felpumpálja ezt a számot, miközben továbbra se tudnád, hogy a fényes felszín alatt mennyire rohadt is az alma.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Ettől függetlenül áll, hogy egy ilyen fejlesztés sokat segíthetne - a példát inkább Red1 miatt írtam ide, hogy lám, kb. ennyire számszerűsíthetnek pontosan, azaz kb. ennyire volt értelme kijátszania a drama queen kártyát. :)
persze h sokat segíthetne. nekem nem lenne ebből gondom, csak etikátlannak tartom h az embert az alapján ítéljük meg h belogol-e naponta v hányszor logol be. ez az ötlet 96% eséllyel el lesz utasítva és hasonló okokból. mert nem adna pontos statisztikát mint ahogy írtam is és nyilván nem lenne helyes figyelni a játékosokat ilyen alapon. nem tudom ezen mi a dráma queen mert ennek érthetőnek kéne lennie.
 

gilingalang

Veterán
Az aggályokat elfogadom, tényleg nem oldana meg minden létező problémát, ha látnánk ezt a számot is. Emellett jól kiegészíthetné az elvenstats infóit, ahol úgy emlékszem akkor van kis felkiáltójel a nevek mellett, ha valaki 2 hónapja nem lépett be. Az elmúlt 3-4 hét aktivitásszintjének átlaga talán testvériség szinten jobban mutatná a realitást, egyéniben azért sem fő ötletként vetettem fel, mert egyrészt többeket zavarhatna a nagyobb átláthatóság, másrészt valószínűleg az Inno sem szeretné egyértelműen mutatni, hogy pl. fél Arendyll inaktív.
 
Utoljára szerkesztve:

GreenKnight

Veterán
Nem látom értelmét, mégpedig a következő okok miatt:
- Ha a ki-belépések számát számolja, akkor aki reggel belép és este pedig ki, az annak ellenére, hogy egész nap on-line volt alacsony értéket kapna.
- Ha a játékba bejelentkezve töltött időt számítanák bele, akkor aki emelni akarja az értéket, az reggel belép, aztán otthagyja a gépet és felé se néz Elvenarnak esetleg.
- Aki techfa végén jár és nincs event vagy egyéb tennivaló, annak bőven elég kb. 3 óránként (ha egyáltalán lehetősége van rá) belépni, mert nincs mit csinálni. Akkor is max. 5 perc alatt végez és kilép.
Mindezeket nézve kapnál egy számot, ami gyakorlatilag semmire se lenne jó, ha nem nézed meg az okokat, körülményeket, statisztikát, stb. Azt pedig megnézheted most is és többet látsz, mint amit ez a szám mutat.
És végül, de nem utolsó sorban vélhetően rengeteg erőforrást fogna le a szerveren, amit ennél sokkal hasznosabb dolgokra lehetne fordítani.
 

DeletedUser3

Vendég
Láttunk sokféle reakciót és véleményt, akkor én is megosztanám a sajátomat és az InnoGames álláspontját.

A játék naplózza, ki mikor mit termel, hiszen ez elengedhetetlen ahhoz, hogy a játék megfelelően működjön. De ezt az adatot csak erre használjuk, használhatjuk fel, másra nem. Lehet butaságnak hangzik, de az adatvédelmi törvények, GDPR itt is érvényes, így azt nyilvánosan nem közölhetjük, ki mikor lép be, mit termel, stb. Az, hogy ezt egy külső oldal megteszi, saját felelősségre, már nem a mi problémánk, ők kockáztatnak ezzel (az elvenstats nem az InnoGames gyártmánya). Egyébként ahogy nézem olyan adatokat használnak, amiket kézzel is össze lehet számolni a ranglistából és a városok látogatásából, de pl a termelések csak becslések.

Másrészt, szerintem az aktivitást nem lehet ilyen egyszerűen számszerűsíteni. Hogy működne? Az elmúlt 7 napot nézi, vagy naptári hetet, esetleg átlagol? A hétvégék és ünnepnapok ugyanolyan súllyal esnek bele, mint a hétköznapok? Miért jó azt tudni, hogy valaki 3,6-os aktivitású, más pedig 4,7? Ha két ember 3,6-os aktivitású, de az egyik csak reggel 8 és délután 4 közt lép be, a másik pedig délután 5 és hajnal 2 közt, soha nem találkoznak egymással, mégis egyforma "értékűek". Nincs gyakorlati haszna egy ilyen számozásnak. Nincs is tervbe véve egy ilyen dolog egyelőre, mert nincs haszna. Ha lenne olyan játékelem, amihez ez elengedhetetlenül szükséges, akkor beszélhetünk róla, de addig másra lesz fordítva a fejlesztők ideje. Csak azért nem lesz lefejlesztve semmi, hogy "legyen" és lógjon a levegőben.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent