• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Ajándék gyémánt :)

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Most nézelődtem picit, hogy 1 csomó olyan épület van ami nagyon sok gyémántba kerül... És am sem tudnék a játékra költeni xd De tetszik és.. :)) Sok játék van ahol lehet ingyen gyémántot is szerezni. Én arra gondoltam hogy véletlenszerüen megjelenne 1 kis láda naponta 1x 2x a városunkban, amire ha rákattintunk van benne mondjuk 1 gyémánt.. Így mi is megépíthetnénk ha elég kitartóak vagyunk.. :p :) És hogy ha valaki türelmetlen úgyis gyémántot fog venni, hogy ha... na. xd :))
 

Erica

Veterán
Most nézelődtem picit, hogy 1 csomó olyan épület van ami nagyon sok gyémántba kerül... És am sem tudnék a játékra költeni xd De tetszik és.. :)) Sok játék van ahol lehet ingyen gyémántot is szerezni. Én arra gondoltam hogy véletlenszerüen megjelenne 1 kis láda naponta 1x 2x a városunkban, amire ha rákattintunk van benne mondjuk 1 gyémánt.. Így mi is megépíthetnénk ha elég kitartóak vagyunk.. :p :) És hogy ha valaki türelmetlen úgyis gyémántot fog venni, hogy ha... na. xd :))
Igen a gyémánt nagyon kellene a játékba.Persze van aki nem tud venni,de van aki nem is azért játszik,hogy a gatyóját eljátsza.Jó lenne valami szponzor is aki csupán mert ilyen a kedve adakozna néhány millka gyémántot a kedves Játékosainak.Persze lehetne rövid film vetítés,reklámokról aminek a szponzor halálosan örülne,hiszen megnéznénk,mivel utána kapnánk pontokat amit Gyémántra váltanánk be.Nos biztos vagyok benne,hogy lennének javaslatok .Lehetőség kellene,hogy szerezzen a Játékos gyémántot,akár egy feladat teljesítése után is.
 

ferrari13

Felderítő
Már mások is kigondolták ezt:

Thank you all for your feedback! I've looked at this thread and the "Daily Loyalty Gifts" thread (click) and I've come to the following conclusions:
  • There are five ideas: (1) set amount of diamonds per time period (login bonus), (2) chance of getting diamonds for doing something in-game, (3) chance of getting diamonds with a wheel of fortune, (4) set amount of diamonds after winning a daily random encounter in a finished province, (5) set amount of diamonds from a special building.
  • Of these ideas, ideas 1 and 2 seem to be the most liked.
  • You have pointed out some things we should take into account:
    • A login bonus doesn't ensure that a player is active in-game, as he could log in to only collect the diamonds.
    • If diamonds would become quest rewards, these quests shouldn't be repeatable, as players could manipulate this system to get unlimited diamonds.
    • If there would only be a chance that players win diamonds, it is likely that players will keep asking for a higher chance.
I've forwarded these three conclusions together with their context (the descriptions you have given me in your answers). :)

Június 5-én (a szülinapomon :rolleyes:) továbbították az ötleteket, megfigyelésem szerint a továbbítástól számítva átlagosan 3 hónap telik el, míg a játékban láthatjuk ötleteinket.

Hamarosan érkezik egy nagyobb frissítés bétára, mellyel új technológiák is lesznek (én éppen ma kutattam ki mindent, de vannak akik már hónapok óta várnak...), talán ez is szerepel benne.

Az ötletek röviden: belépési bónuszként, játékon belül pl. küldetésekkel, takarítással..., szerencsekerékkel, különleges épület amely gyémántokat ad (ez az én ötletem volt :D ), illetve a 4-eset jobban kifejteném: naponta néhány teljesített szektorban újra legyőzhetővé válnának az ellenfelek, a legyőzésükért gyémánt járna.

Az utolsó kicsit részletesebben:
Option 4: An encounter (or a set of encounters, or even the whole province i.e. 8 encounters) appears randomly in one of the finished provinces each day (or every other day, or each week, or ...). If you fight and win that particular encounter(s), you gain diamonds. Negotiation not available (or should it be available? maybe yes, i don't know). The amount of gained diamonds depend on the distance of the encounter. Ring 1 => 1 diamond, Ring 2 => 2 diamonds, etc.
 

DeletedUser38

Vendég
Most nézelődtem picit, hogy 1 csomó olyan épület van ami nagyon sok gyémántba kerül... És am sem tudnék a játékra költeni xd De tetszik és.. :)) Sok játék van ahol lehet ingyen gyémántot is szerezni. Én arra gondoltam hogy véletlenszerüen megjelenne 1 kis láda naponta 1x 2x a városunkban, amire ha rákattintunk van benne mondjuk 1 gyémánt.. Így mi is megépíthetnénk ha elég kitartóak vagyunk.. :p :) És hogy ha valaki türelmetlen úgyis gyémántot fog venni, hogy ha... na. xd :))

Egyetértek. Sokan inkább küzdenek érte, várnak, gyűjtögetnek, de a reménytelenség, hogy valaha összegyűlik annyi kristály, amennyi szükséges 1-1 épülethez, a kedvét szegi a játékosoknak. Apró nyereményekkel szorgalommal, ha összegyűjthető, még motivációnak sem lenne rossz. Persze nem a fél évig tartó gyűjtögetés.
Van egy másik játék, ugyancsak nem kell benne harcolni, de a játékban a fejlesztések a szintek között: (20 ezer és a következő 200 ezer, NEM tévedés!!!) aránytalanul horribilis. Pontokat 2-300-asával tudsz szerezni 4-5 óránként, persze arányosan!!!na és ebből fejleszteni is kell...Nos ebből összegyűjteni... Ott is hagytam őket. Na ilyen nem szeretnék itt, mert sokunk játszani szeretne, elérhető célért.
Vagy legyen olyan tartomány, ahol a harc, kristályért folyik és azok külön legyenek megjelölve. A napi bónuszon kívül (ami akár zsákbamacska is lehet) Itt minden győztes csatáért legyen a jutalom 2-3-5 gyémánt, a harc nehézségétől függően (ez is választható lehetne). Még így is sokáig tartana összegyűjteni, de ez szabadon választható lenne, nem kötelező. Aki gyorsan szeretne több kristályt, az készítse fel a csapatát, vívja meg és nyerje meg a csatát.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek

Veterán
Egyetértek. Sokan inkább küzdenek érte, várnak, gyűjtögetnek, de a reménytelenség, hogy valaha összegyűlik annyi kristály, amennyi szükséges 1-1 épülethez, a kedvét szegi a játékosoknak. Apró nyereményekkel szorgalommal, ha összegyűjthető, még motivációnak sem lenne rossz. Persze nem a fél évig tartó gyűjtögetés.
[...]
Na ilyen nem szeretnék itt, mert sokunk játszani szeretne, elérhető célért.
[...]

Nem a gyémántok szerzése ellen vagyok; ezt már az elején leszögezném. :) De ...
A 'prémium' vagy más néven 'bónusz' cuccok nélkül is lehet játszani, előrehaladni, ... Ezek csak 'bónusz'-ok a játékhoz; így ha azt szeretnétek, hogy könnyebb legyen a játék, akkor azért a készítők pénzt kérnek. Nem azért, hogy kizsigereljenek, hanem hogy legyen pénzük a fejlesztésre, a szerverek fenntartásába, az ilyen-olyan plusz kiadásokra. És mivel máshogy nem adnak az emberek, csak ha kapnak érte valamit (könnyítést, egyszerűsítést, gyorsabb fejlesztést és/vagy építést, ...); így ilyen módszerrel élnek. És ezt csinálják az összes ilyen jellegű, ún. "free-to-play" játékban; mert valamiből fent kell tartani a cégüket.
Nem akarom nyalni az Inno ilyen-olyan testrészét, de tapasztalataim szerint ők az egyik olyan cég, akik nem élnek ezzel annyira vissza (ahogy írtad, van, ahol sokkal rosszabb a helyzet; és én is tudok egy olyan játékról, ahol szinte minden nap kapsz egy "ajánlat"-ot, és ha a prémium tartalmakat használod, akkor sokkal-sokkal erősebb, fejlettebb, ... leszel, mint aki nem használja - így szinte csak az marad talpon, aki vásárol; aki meg nem, az meg eltűnik a süllyesztőben).
Ettől persze jöhetnek a szerezhető gyémántok; csak próbáljuk meg megérteni a 'másik oldal'-t is. ;)
 

DeletedUser38

Vendég
Egyet veled értek és tudom, hogy igazad van. Én csak azt szerettem volna, ha azt olvasod ki a sorok között, hogy motíválásra is lehet használni a gyémántot. Bármennyire is másként látszik, nekem nagyon tetszik ez a játék mert nem érzem, hogy minden áron a gyémánt vásárlása ösztökélnének. Ez nagyon tetszik. Ezt írtad Te is, Vanek. csak ötletet próbáltam adni, hogyan lehetne szerezni még gyémántot.
Tudom, gondolom, hogy egy játék, egy színvonalas játék mögött mennyi munka van és folyamatos fejlesztés... mert ugye mi is adunk ötleteket, reklamálunk és valakiknek ezt meg kell oldaniuk. Én nem a pénzért történő játék ellen vagyok. Hiszen ha nincsenek olyanok, akik anyagilag is támogatnák a fejlesztőket a kristály vásárlásával, megszűnne a játék. Én csak amellett szóltam, hogy nem mindenki tud áldozni rá és nekik hogyan lehetne mégis előbb-utóbb elérni azt, amit szeretnének.
Tudok ilyen példát. A játék (Myst...) még ma is játszható, bár sajnos nem fejlesztik tovább, pedig látok benne fantáziát. Lenyűgöző a grafikája, ötletesen oldották meg az online változatát, rengeteg munka lehet mögötte. Kár érte... Ismerek olyan játékot is, ahol ha nem veszel - és te is írtad - vége a játékodnak, mert nem tudod tartani a lépést azokkal, akik megvásárolják a prémiumokat. Ezzel csak az a gond, hogy ez olyan, mint a szerencsejáték. Ha egyszer belekerülsz, hogy áldozz rá, mégtöbbet költesz, mert sajnálnád elveszíteni, amit már eddig is beleöltél. Ez egy ilyen körforgás, tudom.
Szerencsére ez a játék nem ilyen és minthogy nem ilyen, szerethető. Mindenki úgyis maga dönti el, mit, miért és hogyan játszik...
 

DeletedUser256

Vendég
Nem a gyémántok szerzése ellen vagyok; ezt már az elején leszögezném. :) De ...
A 'prémium' vagy más néven 'bónusz' cuccok nélkül is lehet játszani, előrehaladni, ... Ezek csak 'bónusz'-ok a játékhoz; így ha azt szeretnétek, hogy könnyebb legyen a játék, akkor azért a készítők pénzt kérnek. Nem azért, hogy kizsigereljenek, hanem hogy legyen pénzük a fejlesztésre, a szerverek fenntartásába, az ilyen-olyan plusz kiadásokra. És mivel máshogy nem adnak az emberek, csak ha kapnak érte valamit (könnyítést, egyszerűsítést, gyorsabb fejlesztést és/vagy építést, ...); így ilyen módszerrel élnek. És ezt csinálják az összes ilyen jellegű, ún. "free-to-play" játékban; mert valamiből fent kell tartani a cégüket.
Nem akarom nyalni az Inno ilyen-olyan testrészét, de tapasztalataim szerint ők az egyik olyan cég, akik nem élnek ezzel annyira vissza (ahogy írtad, van, ahol sokkal rosszabb a helyzet; és én is tudok egy olyan játékról, ahol szinte minden nap kapsz egy "ajánlat"-ot, és ha a prémium tartalmakat használod, akkor sokkal-sokkal erősebb, fejlettebb, ... leszel, mint aki nem használja - így szinte csak az marad talpon, aki vásárol; aki meg nem, az meg eltűnik a süllyesztőben).
Ettől persze jöhetnek a szerezhető gyémántok; csak próbáljuk meg megérteni a 'másik oldal'-t is. ;)
Hogyha keves gyemant lenne egyszerre szerezheto, talan nehany gyujtogeto, akik turelmetlenek, vasarlassal egy kicsit gyorsitanak a folyamatot:):):)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent