• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Adatlap lehetőség, avagy információ mindenkinek

Támogatod a javaslatot?

  • Támogatom

    Szavazatok: 6 46,2%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 7 53,8%

  • Összes szavazó
    13
  • A szavazás lezárult .

Mihaszna

Veterán
Sziasztok.

Szerintem rögtön a lovak közé csapok. :)

Regisztrálás után kapunk egy várost, ami úgymond profilként szolgál. Azonban adatlapja senkinek nincsen. Hogy az Anonimitást és a GDPR szabályzatot ne sértse, arra gondoltam, hogy lehetne egy kis pergament ikont elhelyezni valahová (ez lenne az Adatlapunk), és ha rákattint a játékos, akkor lehetősége lenne információkat megosztani, mondjuk 500 karakteren belül. Ez az ikon minden más játékos számára is elérhető lenne, mint információ.

Előny: A játékosok megoszthatnának olyan információkat, mint például:
- szeretnének e Testvériség tagjai lenni vagy sem (ha igen, milyen típusú testvériséghez csatlakoznának szívesen, stb..)
- az elsőből adódóan azok a testvériségek akik tagokat keresnek/toboroznak, könnyebben tudnának keresgélni (a megadott/megosztott információk alapján), így a meghívók is nagyobb eséllyel jutnának célba
- miből bónuszosok
- mi az, amit kevésbé kedvelnek (például Testvériség kaland) illetve, mi az amit nagyon kedvelnek stb..

Az adatlap (funkció) ugyan úgy nézne ki, mint az új Testvériségek esetében az "Áttekintő" rész (teljesen üres lenne), annyi különbséggel, hogy maximum 500 karakter lehetőség állna a rendelkezésre, hogy kitöltsük.

Meglátásom szerint sokat könnyítene a fejlesztés, függően a kihasználtságtól. Érdemes figyelembe venni, hogy a kommunikáció kulcsfontosságú szerepet játszik a játékban (néma gyereknek...) :)

Üdv,
Mihaszna
 

bere007

Veterán
Előny: A játékosok megoszthatnának olyan információkat, mint például:
- szeretnének e Testvériség tagjai lenni vagy sem (ha igen, milyen típusú testvériséghez csatlakoznának szívesen, stb..)
- az elsőből adódóan azok a testvériségek akik tagokat keresnek/toboroznak, könnyebben tudnának keresgélni (a megadott/megosztott információk alapján), így a meghívók is nagyobb eséllyel jutnának célba
- miből bónuszosok
- mi az, amit kevésbé kedvelnek (például Testvériség kaland) illetve, mi az amit nagyon kedvelnek stb..

Ezzel pont leírtál egy levelet, amit csapatba való jelentkezésnél szokott írni a játékosok nagy része. Ezeket felesleges információnak tartom és persze lassítaná a szervert a semmiért.
 

Sunlite12

Újonc
Sziasztok.

Szerintem rögtön a lovak közé csapok. :)

Regisztrálás után kapunk egy várost, ami úgymond profilként szolgál. Azonban adatlapja senkinek nincsen. Hogy az Anonimitást és a GDPR szabályzatot ne sértse, arra gondoltam, hogy lehetne egy kis pergament ikont elhelyezni valahová (ez lenne az Adatlapunk), és ha rákattint a játékos, akkor lehetősége lenne információkat megosztani, mondjuk 500 karakteren belül. Ez az ikon minden más játékos számára is elérhető lenne, mint információ.

Előny: A játékosok megoszthatnának olyan információkat, mint például:
- szeretnének e Testvériség tagjai lenni vagy sem (ha igen, milyen típusú testvériséghez csatlakoznának szívesen, stb..)
- az elsőből adódóan azok a testvériségek akik tagokat keresnek/toboroznak, könnyebben tudnának keresgélni (a megadott/megosztott információk alapján), így a meghívók is nagyobb eséllyel jutnának célba
- miből bónuszosok
- mi az, amit kevésbé kedvelnek (például Testvériség kaland) illetve, mi az amit nagyon kedvelnek stb..

Az adatlap (funkció) ugyan úgy nézne ki, mint az új Testvériségek esetében az "Áttekintő" rész (teljesen üres lenne), annyi különbséggel, hogy maximum 500 karakter lehetőség állna a rendelkezésre, hogy kitöltsük.

Meglátásom szerint sokat könnyítene a fejlesztés, függően a kihasználtságtól. Érdemes figyelembe venni, hogy a kommunikáció kulcsfontosságú szerepet játszik a játékban (néma gyereknek...) :)

Üdv,
Mihaszna
Hasznos, nagyon jó ötlet, nagyon sok felesleges levélváltást, leütést, időt megspórolhatnánk ezzel, igaz, hogy -a tisztelet a kivételnek, kiknek nem inge- néhány testvériség ha már alapított, kiírhatna mindent magáról, mert éri az embereket meglepetés belépéskor néha, ezzel sikeresen elkanyarodtam a lényegtől: igen, egy adatlap, ún. saját profil kitöltésével könnyebben egymásra találnának zsák és foltja.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Szia, ennek a témádnak lenne egy kibővített újragondolása?
Visszautasítva Üzenet vagy jelzés a Szomszédok felé is.

én támogatom, hogy legyen egy adatlapom, amibe leírnám ki és mi vagy és mit akarok. A kivitelezéséhez per pill még nincs ötletem, hogy hol is lenne jó megjeleníteni akár a szöveget, vagy az odavezető ikont, de az fontos lenne hogy szem előtt legyen mindenkinek (mind a lehetőség hogy kitöltse, mind a másik játékos adatlapja, akár meglátogatok valakit, vagy csak a térképen mászkálok, és pl. pacsizás közben meg tudjam nézni ki is került a közelembe az áthelyezések után).
Az is jó ötlet, hogy túl hosszúra semmiképpen nem szabad engedni a szöveget, hogy röviden és tömören kelljen leírni a lényeget mindenkinek.
Kérdés persze az, hogy mennyien élnének a lehetőséggel, de ez idővel szerintem ez egyre jobb lenne.
pl. jöhetne a kürt ikon alá értesítés fejezet váltások utána hogy amennyiben nincs kitöltve célszerű kitölteni, vagy frissíteni.

Üdv, Alma
 

Mihaszna

Veterán
Szia, ennek a témádnak lenne egy kibővített újragondolása?

Szia, Alma. Nem, a kettőnek semmi köze egymáshoz, bár aki tud spórolni, annak ez is beleférne az 500 karakterébe.. Ez egy különálló javaslat. A funkció jobbára a kezdő és (esetleg) középmezőnyt érintené. Az Elit tagok már rég tartoznak valahová. Mostanában az Új játékosok segítése a cél.. csatlakozom a kezdeményezéshez ezzel a kis ötlettel.. talán majd egyszer nekünk is jut egy szelet abból a tortából, amit még nem készítettek el. :) Sunlite12 meglátása jó. A cél: Testvériség/Tagok keresése rövidebb idő alatt.
 

unseen

Veterán
Támogatom jó a gondolat. Amin még picit töprengenék ezzel kapcsolatban az az, hogy a szabad szavas leírás helyett (500 karakter) inkább - utólag is módosítható - előre gyártott sablonokból, pipálós rendszer lenne ("Testvériséghez csatlakoznék" (- i - n), vagy előre meghatározott mezőkkel, amit utána lehetne szabad szavasan töltögetni. Mondjuk "Testvériségi csatlakozás" mező (tipp: kérlek itt írd meg milyen testvériséghez csatlakoznál -aktív csevegős, nyugis laza, fejlődő haladó, kötelező elemeket vállaló stb). Kezdő játékosként még nem feltétlenül tudja az ember mit kellene ide írnia, hogy felvegyék, vagy hogy pont ne zaklassák, hiszen még minden új a játékban. Eleinte nem is biztosan lát át mindent a játékos és inkább "általánosan jó" leírást próbál adni. Amennyiben vannak előre meghatározott témák, amihez van némi súgó, arra könnyebb válaszolni, kitölteni.
 

sleeky41

Veterán
Sziasztok!

Nem tudom van e egyáltalán értelme ennek az ötletnek mert a testvériség leírását sem olvassák el sokan. Mi is most várnánk egy játékost, és a leírásban ott van, hogy a toronyba és a bajnokiba mit várunk el egy játékostól. Tegnap is volt egy jelentkező akinek 3 háza volt lerakva, tehát meg sem nézte a leírásunkat és még egy jelentkező levelet sem írt. Már meguntam azt, hogy udvarias elmagyarázzam miért nem vesszük fel és miért töröltem a jelentkezését holott ő egy szót sem írt, de most már én sem írok nekik :) csak törlöm az ilyen jelentkezéseket.

Az ilyen játékosok éppen ezért nem fognak az adatlappal sem foglalkozni, így egyáltalán nincs értelme megcsinálni. Aki meg tényleg megfelelő testvériséget keres az meg úgy is elolvassa mit ajánl neki az a csapat ahova beakar lépni.
 

Calyr

Veterán
Elsőre azt mondanám, ez egy jó ötlet... de ismerve egyes játékok nem feltétlenül áldásos jóindulatnak nevezhető késztetéseit, nekem erős kétségeim vannak azzal kapcsolatban, hogy ezt mindenki jóra és építő módon használná-e. Azért nem egy példa volt arra, amikor a testvériségi leírást is üzengetésnek használták - ilyen fejlesztéssel ezt a démonkaput lehetne szélesre nyitni.
Másrészről pedig ha ezek jogos aggályok is, az nem járja, ha emiatt is a normálisak szívnak, ezért a fentiekben csak megfogalmaztam az aggályaimat, és azokra kőkemény büntetési tételeket javasolnék - ezt az ötletet pedig támogatom.
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.
A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.
Sajnos az ötletet nem tudjuk továbbítani, mivel nem érte el a szükséges támogatottságot a közösség részéről.
Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk továbbítani, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 
Fent