• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő A zene ereje

SirSmithy

Veterán
Azért még, h teljes legyen a kép….
Kedves okoskodók, h nincs itt semmi elszúrt dolog a kalaposokkal, írjatok meg mind, h milyen bonusszal jatszotok!
Lehet, h nektek 7-8atoknak nem volt gond a kalaposokkal… de mellette másik 200 (vagy több) játékos nagyban szív, mert minden idióta kereszt ajánlattal akar beszerezni mindent, ami a kalaposok miatt nagyon megnehezítette az egészet. Nagyon koszi, h a nagy önzésben elszurjatok mások játékát.
És ha már ilyen jó kereszt ajánlatokkal játszani, akkor miért van nálatok T1es és T2es normal, érző és felemelkedett manu? Miért nem csak T3at hasznaltok? A kalapos sajnos pont ezt mozdítja előre, h a játékosok csak T3at építsenek. Mivel senki sem lesz, aki mást építsen, már csak 6 óránként lehet cserélni vagy rengeteg gyorsító kell. Ami ugye azért csak véges…
Igen, és vannak olyan játékosok, akik nem óránként akarnak/tudnak belépni, h a kalaposokat szórakoztassák.
Szóval, attól, h nektek pont úgy jött össze a bónusz, h könnyű legyen, attól meg más szivhat
@Calyr @Erica @Rikari @Deathfolk @Kira7
 

Nazaroff

Tapasztalt építő
Gyémánt nélkül másfél hete kész vagyok, köszi. És gyorsítót sem használtam, mert nem szeretem a pazarlást. ;)
Ez egy melós, tervezős, közepesen hosszú sprint volt - de a legszebb régi elvenaros játékélményeket hozta vissza.
Bárkinek szívből javaslom, hogy álljon bele, ha van hozzá kedve, tényleg szuper kihívás!

(amúgy nem gond, ha valaki ennyire nem ért valamihez, de akkor minek okoskodik hozzá? :D )
"(amúgy nem gond, ha valaki ennyire nem ért valamihez, de akkor minek okoskodik hozzá?"
Bántotalak én?
Megnéztem a városod. Háááááááát. Na de inkább nem dicsérem.
Tényleg.
Ha annyira értersz hozzá, és kész is vagy, miért nem építetted meg a két új csodát csodát?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Calyr

Veterán
Azért még, h teljes legyen a kép….
Kedves okoskodók, h nincs itt semmi elszúrt dolog a kalaposokkal, írjatok meg mind, h milyen bonusszal jatszotok!
Lehet, h nektek 7-8atoknak nem volt gond a kalaposokkal… de mellette másik 200 (vagy több) játékos nagyban szív, mert minden idióta kereszt ajánlattal akar beszerezni mindent, ami a kalaposok miatt nagyon megnehezítette az egészet. Nagyon koszi, h a nagy önzésben elszurjatok mások játékát.
És ha már ilyen jó kereszt ajánlatokkal játszani, akkor miért van nálatok T1es és T2es normal, érző és felemelkedett manu? Miért nem csak T3at hasznaltok? A kalapos sajnos pont ezt mozdítja előre, h a játékosok csak T3at építsenek. Mivel senki sem lesz, aki mást építsen, már csak 6 óránként lehet cserélni vagy rengeteg gyorsító kell. Ami ugye azért csak véges…
Igen, és vannak olyan játékosok, akik nem óránként akarnak/tudnak belépni, h a kalaposokat szórakoztassák.
Szóval, attól, h nektek pont úgy jött össze a bónusz, h könnyű legyen, attól meg más szivhat
@Calyr @Erica @Rikari @Deathfolk @Kira7
Nem egészen értem a megjelölés okát.
Én már hetekkel ezelőtt írtam ide a keresztárus jelenségről - le lettem hurrogva.

(egyébként a szerencsés bónuszokról annyit, hogy felemelkedettben szerintem kb. a legtrágyábbak jutottak nekem, ősásvány, repülő por, csudálatos golyók - nem lenne egyszerű ennél keresetlenebbeket mondani)
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
"(amúgy nem gond, ha valaki ennyire nem ért valamihez, de akkor minek okoskodik hozzá?"
Bántotalak én? Vagy te szereted ha lehülyéznek?
Megnéztem a városod. Háááááááát. Na de inkább nem dicsérem.
Tényleg.
Ha annyira értersz hozzá, és kész is vagy, miért nem építetted meg a két új csodát csodát?
Mármint arra a nem létező csodára gondolsz, amit most fejlesztek 10-esre? :)
A nyughely majd jön utána, elsőre szerintem a fogadót érdemes maxolni.

Egyébként igen, a közösbe beböfögés, vagy mások élből leszólása szerintem pontosan olyan görbe tükröd érdemel, amit kaptál.
 
Utoljára szerkesztve:

Deathfolk

Veterán
Biztos így van, ezért vagyok csak a 13. :)
Most ez nem neked szól, hanem csak úgy a helyezésekről 1 vélemény!

Én már nagyon régóta úgy gondolom hogy a toplista 1 hülyeség, az ég világon semmit se jelent hogy ki hányadik, nem tükrözi a játékos tudását, márpedig 1 toplistának szerintem az lenne a lényege...
Ebbe a játékba a toplista csak 1 dolgot jelent, azt hogy az illetőnek sok a terülte és lerakott 1 csomó sok pontot érő épületet, ami fegyvertár vagy T3-as manuk és maxos csodák és ennyi, semmi többet nem jelent, vagyis 1 vicc az egész toplista! Alapjaiba kéne áttervezni a toplista pontozását hogy legyen valami értelme. pl hetente megnézné 1 algoritmus a játékosok teljesítményét, ki mennyi árut termelt a saját fejezet szintjéhez képest, mennyi bajnokit csinált, meddig jutott a toronyba, mennyi dolgot barkácsolt, mennyi bűbájt csinált az akadémián stb stb, ezeket az adott fejezethez mérné hogy igazságos legyen és hetente adna ezekre pontozást, aztán ebből tevődne össze a toplista pontszám, valami ilyesmi kéne :)
Néha látok olyan katasztrófa városokat a top 20 ba hogy a 100+ játékosok közt jobbak vannak... Megveheti valaki az összes területet, teli rakhatja fegyvertárakkal és lehet TOP 1, de attól ő még nem lesz 1 jó játékos és legfőképpen a városa nem lesz hatékony! De persze örülhet az első helyének ha öt ez teszi boldoggá... Engem soha nem érdekelt a toplista, pedig voltam már én is 7. de nem azért mert hajtottam volna a helyzetre, hanem mert egyszerűen annyi pontom lett, de ha nem lett volna kint csomó T1-es manum, meg vagy 30db eventes épület akkor lehettem volna akár 4.-is, de azzal mit nyertem volna? Semmit, sőt vesztettem volna mert a városom kevésbé lett volna hatékony, ez alatt azt értem hogy kevesebb dolgot termeltem volna és kevesebb + tp, pp, kk stb jött volna be ha leszedem a sok eventes épületet és a helyükre rakok mondjuk még több fegyvertárat, amiből amúgy én is elég sokat tartok kint, 20-30db-ot mikor mennyit, (de mégse 50+ db-ot mint egyesek, az már más dolgok kárára megy) és nekem ez a stratégiám része, nem a pont miatt vannak kint, mert ezekből szerzek érzőt, a piramissal (manuba nem is termelek érzőt) és a barnamedvével kombinálva pedig így van sok egység és kevesebb gyorsítót kell használni, így azokat gyűjtögethetem és elhasználhatom mikor új fejezet van. Szóval önmagába a toplista nem jelent semmit, csak azt hogy mennyi pontot tudott össze puzzle-özni az illető :)

Na de akkor kicsit a te városodról is, de kérlek ne vedd beszólásnak! Mindenki máshogy játszik, de pl az én nézőpontjaim alapján a te városodba is vannak problémák... Pl van 7 olyan csodád ami szerintem értéktelen, persze ez is relatív, mindenkinek más a jó... de van pár olyan csoda amit én nem tudok elképzelni milyen helyzetbe lehet jó, pl az Enar követség talán az egész játékba a legértelmetlenebb csoda, neked mégis le van téve, csak foglalja a helyet, vagy a titkok kötete, magasságosok trónja stb... ezeket simán törölném a helyedbe, de elve ki se raktam volna, máris felszabadulna 1 csomó hely amin lehetnének értelmesebb dolgok. Aztán 9db varázslatos műhelyed van, 2db ellátná az egész várost, sőt akár 1db is bűbájolva, a többi szintén csak a helyet foglalja, az már rengeteg hely... Vagyis a városod más épületekkel, de kevesebb ponttal, több dolgot termelne és jobban fel tudott volna készülni a fejezetre is.
Arról nem is beszélve hogy neked az alapján amit látok 12db varázslatos épülettel több van mint nekem összesen, és akkor ki tudja hogy a raktáradba van-e még, és legfőképpen 18 db bővítéssel többed van, ami önmagába is rengeteg gyémánt + még a varázs épületek, még ha mondjuk a felét nyerted is, akkor is a területek miatt vagy 5x annyi pénzt költöttél a játékra mint én, és akkor azt írod te nem használsz gyémántot :) Persze értem hogy maga a fejezet gyorsítására nem használsz, arra én se, de amúgy meg rengeteg gyémántot vettél már. Nagyságrendekkel többet mint az átlag játékos. Ennyi + területtel hozzám képest hatalmas az előnyöd, nekem soha nem lesz ennyi helyem...
 
Utoljára szerkesztve:

Erica

Veterán
Azért még, h teljes legyen a kép….
Kedves okoskodók, h nincs itt semmi elszúrt dolog a kalaposokkal, írjatok meg mind, h milyen bonusszal jatszotok!
Lehet, h nektek 7-8atoknak nem volt gond a kalaposokkal… de mellette másik 200 (vagy több) játékos nagyban szív, mert minden idióta kereszt ajánlattal akar beszerezni mindent, ami a kalaposok miatt nagyon megnehezítette az egészet. Nagyon koszi, h a nagy önzésben elszurjatok mások játékát.
És ha már ilyen jó kereszt ajánlatokkal játszani, akkor miért van nálatok T1es és T2es normal, érző és felemelkedett manu? Miért nem csak T3at hasznaltok? A kalapos sajnos pont ezt mozdítja előre, h a játékosok csak T3at építsenek. Mivel senki sem lesz, aki mást építsen, már csak 6 óránként lehet cserélni vagy rengeteg gyorsító kell. Ami ugye azért csak véges…
Igen, és vannak olyan játékosok, akik nem óránként akarnak/tudnak belépni, h a kalaposokat szórakoztassák.
Szóval, attól, h nektek pont úgy jött össze a bónusz, h könnyű legyen, attól meg más szivhat
@Calyr @Erica @Rikari @Deathfolk @Kira7
Szia!
Ezt a "leugatást" én sem értem, hiszen ha vissza olvasnál picit, láttad volna, hogy én is és @Calyr is felszólaltunk nagyon keményen a piac inkorrektségén. A kereszt ajánlatok sajnos nem visznek előrébb. Nálam minden olyan manufaktúra lent volt, ami minden esetben kellett a fajokhoz. Most 3 felemelkedett árut termelőm bent csücsül a raktáramba, mert nincs rá szükségem. Ha újra szükségem lesz rá lerakom ,és korrekten felrakom a piacra az áruimat.
Kérlek, hogy máskor ha időd engedi olvass vissza picit, hogy ne minket hozz fel rossz példának. Köszönöm szépen. (de csak a piacot kellene megnézned)
 

Rikari

Veterán
Azért még, h teljes legyen a kép….
Kedves okoskodók, h nincs itt semmi elszúrt dolog a kalaposokkal, írjatok meg mind, h milyen bonusszal jatszotok!
Lehet, h nektek 7-8atoknak nem volt gond a kalaposokkal… de mellette másik 200 (vagy több) játékos nagyban szív, mert minden idióta kereszt ajánlattal akar beszerezni mindent, ami a kalaposok miatt nagyon megnehezítette az egészet. Nagyon koszi, h a nagy önzésben elszurjatok mások játékát.
És ha már ilyen jó kereszt ajánlatokkal játszani, akkor miért van nálatok T1es és T2es normal, érző és felemelkedett manu? Miért nem csak T3at hasznaltok? A kalapos sajnos pont ezt mozdítja előre, h a játékosok csak T3at építsenek. Mivel senki sem lesz, aki mást építsen, már csak 6 óránként lehet cserélni vagy rengeteg gyorsító kell. Ami ugye azért csak véges…
Igen, és vannak olyan játékosok, akik nem óránként akarnak/tudnak belépni, h a kalaposokat szórakoztassák.
Szóval, attól, h nektek pont úgy jött össze a bónusz, h könnyű legyen, attól meg más szivhat
@Calyr @Erica @Rikari @Deathfolk @Kira7
Rendben Smithy, csak hogy teljes legyen a kép, mert nem igazán értem miért jelöltél meg a hozzászólásodban okoskodóként. Soha senkinek nem osztottam a fórumon észt, nem mondtam meg hogy mit csináljon. Ha bármit is írtam az javaslat volt a részemről, valamint saját tapasztalat, amit abból merítettem, ahogyan én játszottam végig az utolsó fajt. Nem akarlak válasz nélkül hagyni, ezért leírom neked azt is amire kiváncsi vagy.
-Az én bónuszaim a következők: Alapvető- Platina, Finomított- Obszidián, Értékes- Szappan, Felemelkedett- Sarj/ Csodaviasz/ Granulátum.
-Nálam azért van T1-T2 normál, érző és felemelkedett manu is, mert én alapvetően egy termelő város vagyok. A harcok sosem képezték a játékom kedvenc részét, de ahhoz, hogy hatékonyabb legyek, kénytelen voltam némi fegyverkezési taktikát is bevetni, és ehhez a stílushoz is felzárkózni. Mára már több lábon állok, de ennek ellenére megmaradtam Őstermelőnek.
-Volt rálátásom arra is, amikor csak néhányan kereskedtünk még a Kalapossal, a felemelkedett árúk színterén. A bejegyzésedben felsorolt játékosok szinte kivétel nélkül ésszel, okosan és nem okoskodóan napközben egy-egyben tette fel a Kalaposokat, majd éjszakára a "kereszteseket". Így tudtuk minden egyeztetés nélkül segíteni egymást a faj kikutatásában. Egy mukkot nem beszéltünk egymással erről, de jól tudtuk, hogy kevesen játszunk még ezen a szinten és szükségünk van egymásra. Az talán egy szerencsés helyzet volt, hogy a néhány azonos szintre jutott játékosnál mindenből tudtunk egymás között a Kalapos segítségével átcserélni árúkat. Ebben nagyon szép összhang alakult ki közöttünk. Gyakran beléptünk a játékba, és mindig toltuk a nem keresztben kért felemelkedett árúinkat, ugyanis a Kalaposunk rendre felszabadított helyzetbe került a többiek szorgalma miatt, pedig alig voltunk 3-4-en ekkor, és mind más-más csapatban játszunk. Volt benne lendület, volt benne ész és rendszeresség, csak a ritmust kellett felvenni hozzá, és nem gyorsan nagyot szakítani, mert ott megfeneklett minden. Ezúton is szeretnék köszönetet mondani azoknak, akiket te pont felsoroltál, kiegészítve a sort Jucimucikával is a hozzászólásodban, hogy tudtunk úgy együtt dolgozni a cél érdekében, ami példamutató volt a számomra. Rájöttünk arra, hogy a kislépésekkel sokkal jobban tudunk haladni és ebben mindenki partner volt.
Miután egyre többen jutottak el a kereskedés jelenlegi legmagasabb szintjére, egyre inkább felhígult a mezőny és jelent meg garmadával a nem megérős ajánlat. Amikor ez a jelenség elhatalmasodott a piacon, addigra mi már végeztünk és a társainkat segítjük a további termeléseinkkel. Legalábbis én ezt teszem, miután kint vannak még a T3-asok is, mérlegelés alapján bűbájozva a felemelkedettek termelése érdekében.
... és a szívásról még néhány szót. Ez a fajos dolog csak akkor működik jól, ha azonos nézeteket valló partnereid vannak, és ha inkább kislépésekben próbálod az árúkat begyűjteni. Az pedig nem kétséges, hogy több időt kell emiatt rászánnod most a játékra, mert a piacolás miatt nem lehet átrohanni mindenen a megszokott tempódban. Ahhoz, hogy elfogadj és újra kitegyél ott kell lenned. Ha ez nem jön össze, akkor van a keresztek ideje, bevállalva azt is, hogy várnod kell a következő Kalapos lehetőségeire. Két taktika van, és nincs más út. Mindenkinek az ideje, és termelése, valamint a partnerei határozzák meg, hogy melyiket alkalmazza.
Nem érzem azt, hogy bármit is szégyellnem kellene azon, ahogyan én levittem a XX. fajt, attól függetlenül, hogy mennyi gyémántot, gyorsítót és egyéb a városom adta segítséget használtam fel. A játékom alapjait képezi, hogy érvényesíthessem a megszerzett javaimat és nem gondolom, hogy emiatt rosszabb lennék a másiktól, vagy bárkinek is el kellene számolnom azzal amit beletettem a játékba. Mindenkine szíve-joga, hogyan játszik, milyen erőforrásokat szabadít fel a haladásának érdekében, milyen épületeket helyez el a városában, és azokat milyen céllal teszi.
 
Utoljára szerkesztve:

Kira7

Veterán
-cbe jött Azért még, h teljes legyen a kép….
Kedves okoskodók, h nincs itt semmi elszúrt dolog a kalaposokkal, írjatok meg mind, h milyen bonusszal jatszotok!
Lehet, h nektek 7-8atoknak nem volt gond a kalaposokkal… de mellette másik 200 (vagy több) játékos nagyban szív, mert minden idióta kereszt ajánlattal akar beszerezni mindent, ami a kalaposok miatt nagyon megnehezítette az egészet. Nagyon koszi, h a nagy önzésben elszurjatok mások játékát.
És ha már ilyen jó kereszt ajánlatokkal játszani, akkor miért van nálatok T1es és T2es normal, érző és felemelkedett manu? Miért nem csak T3at hasznaltok? A kalapos sajnos pont ezt mozdítja előre, h a játékosok csak T3at építsenek. Mivel senki sem lesz, aki mást építsen, már csak 6 óránként lehet cserélni vagy rengeteg gyorsító kell. Ami ugye azért csak véges…
Igen, és vannak olyan játékosok, akik nem óránként akarnak/tudnak belépni, h a kalaposokat szórakoztassák.
Szóval, attól, h nektek pont úgy jött össze a bónusz, h könnyű legyen, attól meg más szivhat
@Calyr @Erica @Rikari @Deathfolk @Kira7
Szia!
Megszólítottál illik válaszolni :)
Platina, viasz és kenőcs a felemelkedett bónuszom. Mikor bejött az érző árú ott is az elején még nem volt ennyi eventes épület stb., ha emlékszel rá ugyan úgy hiány volt a platinából ( most ugye ezek a játékosoknál van a sarj felemelkedett árúból) ott is a piacról úgy tudtam nagyon sokáig beszerezni az érzőket hogy el vittem a "hiénák " ajánlatait vagy olyan 3* ajánlatokat tettem fel hogy ezreket tettem pluszba hogy elcseréljék. Amennyiben nem lenne kalapos, akkor itt a felemelkedett áruknál is ez lenne. A 18-s fejezetbe jött be a felemelkedett árú, ott az elején csak úgy volt esélyem a 6 órát csökkenteni idő gyorsító használat vagy semmi. Azóta már több játékos van aki felemelkedett árút is gyárt, de a piacomon az óta is az látszik 1:1 cserébe nem jutok annyi felemelkedett áruhoz ami szükséges nekem a haladáshoz. A piacomon az is látszik nincsen még annyi játékos aki felemelkedett áruba sarjat gyártana amekkora igény van rá a piacon. A kereszt ajánlatokkal hamarabb hozzá jutok a kért mennyiséghez, persze hogy ezt is használom, ezzel senkinek se teszek se kárt se semmit, nem kötelező elvinni, de ha el is viszi nincsen benne nyerészkedés. Attól még ugyan úgy gyártok a többi felemelkedett árúból azokat is cserélem el és viszek el kereszt ajánlatokat is. Én 1 szóval se írtam le hogy valaki csak 3-s manukat rakjon le és csak kereszt ajánlatokkal kereskedjen. Amit le írtam az az hogy a kereszt ajánlatok nem szabálytalanok és ha meg nézed úgy van lehetőséged hogy hozzá jussál nagyobb mennyiséghez a kalaposnál gyorsabban akkor nem kell csodálkozni hogy ezt használják. Ezt az egészet is arra írtam mikor leírták előttem hogy ez csak a játékosok hibája , hogy mindenki kereszt ajánlatokat tesz, ez nem csak játékos hiba hanem a kereslet kínálat miatt is van ez.
 

SirSmithy

Veterán
A leugatas ezért jött, mert az utóbbi hozzászólásaitok azt sugallják, h ez a fejezet aztán szuper kiegyensúlyozott lett és mennyire könnyű. A kalapossal mindben rendben.
Emlékszem, h eleinte nektek is volt fenntartasotok a kalapos rendszerrel. Az utóbbi posztok alapján már nem igazán.

Amúgy… egy átlag játékost nézzünk. Nagyon kevés portál profit, nagyon kevés gyorsító. Relatív alacsony csodak. Miutan elfogyott a portál áldás akkor jön a pokol. Ahogy figyeltem, a hangszerkészítőket nem lehet a portál termelesevel hatékonyan etetni. Valamelyik mindig termelés nélkül fog állni. Ez portál áldással athidalhato. Később a zenekarok segítenek majd… de addig el kell jutni. Egyet értek, h ha valakinek vannak felhalmozott erőforrásai és eléggé jó stratéga (+ideje is van), akkor elég sok dolgot át lehet hidalni.

Stratégiában nálam nincs hiány… nézem a külföldi fórumokat, gyűjtöm az infokat és tevrezek… nálam most az utóbbi hónapokban az idő hiány ami negatívan hat a játékomra. És itt tapasztalom meg, h egy kevésbbé “hard core” játékos mennyire szív.
A baj az, h minél több szívás jön be a játékba, annál nagyobb az esély arra, h valaki abba hagyja a játékot.
Értem én, h lehet jól tervezve és elegendő idővel haladni, de közösségként érdemes rátekinteni miként hat a kalapos vagy a kereszt ajánlat a játékos állományra. Ez az amit nem látok most ebben a beszélgetésben tőletek. Annak ellenére, h korábban szuper hasznos dolgokat írtátok másik témában és sokat segitetek a többieknek.
 

Kira7

Veterán
A leugatas ezért jött, mert az utóbbi hozzászólásaitok azt sugallják, h ez a fejezet aztán szuper kiegyensúlyozott lett és mennyire könnyű. A kalapossal mindben rendben.
Emlékszem, h eleinte nektek is volt fenntartasotok a kalapos rendszerrel. Az utóbbi posztok alapján már nem igazán.

Amúgy… egy átlag játékost nézzünk. Nagyon kevés portál profit, nagyon kevés gyorsító. Relatív alacsony csodak. Miutan elfogyott a portál áldás akkor jön a pokol. Ahogy figyeltem, a hangszerkészítőket nem lehet a portál termelesevel hatékonyan etetni. Valamelyik mindig termelés nélkül fog állni. Ez portál áldással athidalhato. Később a zenekarok segítenek majd… de addig el kell jutni. Egyet értek, h ha valakinek vannak felhalmozott erőforrásai és eléggé jó stratéga (+ideje is van), akkor elég sok dolgot át lehet hidalni.

Stratégiában nálam nincs hiány… nézem a külföldi fórumokat, gyűjtöm az infokat és tevrezek… nálam most az utóbbi hónapokban az idő hiány ami negatívan hat a játékomra. És itt tapasztalom meg, h egy kevésbbé “hard core” játékos mennyire szív.
A baj az, h minél több szívás jön be a játékba, annál nagyobb az esély arra, h valaki abba hagyja a játékot.
Értem én, h lehet jól tervezve és elegendő idővel haladni, de közösségként érdemes rátekinteni miként hat a kalapos vagy a kereszt ajánlat a játékos állományra. Ez az amit nem látok most ebben a beszélgetésben tőletek. Annak ellenére, h korábban szuper hasznos dolgokat írtátok másik témában és sokat segitetek a többieknek.
Abban teljesen igazad van hogy PP nélkül szívás ez a faj, az nélkül lassú haladás van.....a kalaposnál a csere mennyiség és amit kérnek a kutatásokhoz stb. mennyiség az sincs olyan arányban hogy olyan gyors legyen a haladás....ezért is van annyi kereszt ajánlat, főleg mikor már meg van a 3. árud , de nem látom azt hogy kalapos nélkül ez jobb lenne kiindulva abból hogy mi volt az érző áruknál......
 

SirSmithy

Veterán
Abban teljesen igazad van hogy PP nélkül szívás ez a faj, az nélkül lassú haladás van.....a kalaposnál a csere mennyiség és amit kérnek a kutatásokhoz stb. mennyiség az sincs olyan arányban hogy olyan gyors legyen a haladás....ezért is van annyi kereszt ajánlat, főleg mikor már meg van a 3. árud , de nem látom azt hogy kalapos nélkül ez jobb lenne kiindulva abból hogy mi volt az érző áruknál......
Annyiban lenne jobb, h kinn tudod hagyni az ajánlatokat, akármennyi árut egyszerre. Most csak max 5x5000 lehet a fejezet elején. Szóval nagyon nagy visszalépés.
 

Deathfolk

Veterán
.

Szép levezetés, gratula hozzá, egyetlen észrevétel (nem kötekedésképp): fegyvertárat nem lehet bűbájolni, tippre inkább műhely lesz az. :)
Igen műhely akart lenni, méghozzá 9db varázslatos, nem is értem hogy tudtam ennyire mást írni mint amit akartam :D De talán már nagyon késő volt... (most át is javítom az eredeti kommentembe)
 

Kira7

Veterán
Annyiban lenne jobb, h kinn tudod hagyni az ajánlatokat, akármennyi árut egyszerre. Most csak max 5x5000 lehet a fejezet elején. Szóval nagyon nagy visszalépés.
Nálam most a piacon, így kalapossal keresnek kb. 1 milla sarjat, platinát meg olyan 50 000-t. A 20-s fejezethez durván platina bónusz mellett kell kb. 3 milla sarj. Így kalapossal ha nem viszi el senki akkor is hozzá tudok jutni...csak idő kérdése :), de úgy látom hogy ha kitennék simán 10-100 ezres stb. ajánlatokat szerintem még több időbe kerülne hogy hozzá jussak, ha egyáltalán el vinnék vagy megint maradna a "hiénák" vagy a kereskedő szintén ráfizetéssel.
 

Deathfolk

Veterán
Azért még, h teljes legyen a kép….
Kedves okoskodók, h nincs itt semmi elszúrt dolog a kalaposokkal, írjatok meg mind, h milyen bonusszal jatszotok!
Lehet, h nektek 7-8atoknak nem volt gond a kalaposokkal… de mellette másik 200 (vagy több) játékos nagyban szív, mert minden idióta kereszt ajánlattal akar beszerezni mindent, ami a kalaposok miatt nagyon megnehezítette az egészet. Nagyon koszi, h a nagy önzésben elszurjatok mások játékát.
És ha már ilyen jó kereszt ajánlatokkal játszani, akkor miért van nálatok T1es és T2es normal, érző és felemelkedett manu? Miért nem csak T3at hasznaltok? A kalapos sajnos pont ezt mozdítja előre, h a játékosok csak T3at építsenek. Mivel senki sem lesz, aki mást építsen, már csak 6 óránként lehet cserélni vagy rengeteg gyorsító kell. Ami ugye azért csak véges…
Igen, és vannak olyan játékosok, akik nem óránként akarnak/tudnak belépni, h a kalaposokat szórakoztassák.
Szóval, attól, h nektek pont úgy jött össze a bónusz, h könnyű legyen, attól meg más szivhat
@Calyr @Erica @Rikari @Deathfolk @Kira7
Nekem a nagy városom a másik szerveren van, itt mások az értékes áruk, de ugyanúgy nincs semmi se a piacon, csak végtelen keresztáru...
A bonuszaim pedig az öntvényt leszámítva kb a legértéktelenebbek voltak. De ennek ellenére én gyártottam mindet és kb 80%-ba 1:1-be kereskedtem.

T1-ből öntvényes vagyok, de szerintem mind a 3 egyformán értékes, legalábbis én többször kipróbáltam hogy csak öntvényt raktam ki, vagy sarjakat, vagy ásványt mind a 4 kereskedővel és mindig mindet elvitték 1 órán belül. De talán a sarjakat a leggyorsabban, de mind a 3at elviszik így ezeket egyformának mondanám. 1:1 kérés szinte soha nincs kint 1ikből se, én próbáltam 1-2 óránként belépni, néha elcsíptem 1-2db 1:1 ajánlatot, de fehér holló...
Kezdetben 4 manuba gyártottam az öntvényt, kizárólag csak is bübájolva és néha + vihar fönixel, így napi 300 ezret legyártottam, már amikor öntvényt termeltem. A piacon senki se kérte, de ha kitettem elvitték, és igen én belépkedtem 1-2 óránként, ami tényleg nem túl jó, és azt is megértem hogy ez sokaknak nem tetszik vagy meg se tehetik, ha olyan a munkahely, régebben dolgoztam olyan gyárba ahova be se vihettem a mobilt, kint el kellett zárni szekrénybe és fémdetektoros kapun kellett átmenni... még 1 sima fém gombra is besípolt, akkor kézi detektorral is átnéztek :) Szóval alapvetőleg én se támogatom ha túl gyakran kell belépni mert vannak akiknek ez egyszerűen nem is kivitelezhető, és nekik ez hátrány, de sajnos most ez ilyen. A többség megtudja oldani és a játékokat a többségnek gyártják. De pl ott volt az Unur fejezet a rengeteg kishajóval, ott majdnem abba hagytam a játékot mert olyan gyakran kellett volna belépni a gyors haladásért, ha jól emlékszek valami 15 perc vagy fél óra volt a termelési idő, szóval fél óránként be kellett volna lépni, hát az rémálom volt... remélem soha többet nem lesz olyasmi.
Szóval öntvényt kitettem óránként 4 kereskedővel sarj vagy ásványért, és elvitték, de sokat cseréltem csapattársakkal is előre megbeszélve nagyobb mennyiséget pár perc alatt, (ehhez sokat kellett kattintgatni) de lényegébe T1 felemelkedettel nem volt gondom, mire oda értem hogy 2-3 naponta építsek 1 olyan együttest amihez ez kellett mindig sokkal több is volt, és a mag korlátozott, mindig a magra vártam és nem a T1-re.

Nézzük a T2-öt. Ebből Éteres vagyok, itt a Viasz az értékes, aztán nagyságrendekkel lemaradva az Éter 3-5 óra mire elviszik, és a repülő por a legértéktelenebb. 2 manuba gyártottam szintén végig bűbájjal.
1 csapattárssal cseréltem viaszra, ő direkt sok viaszt termelt mert a csapatba sokaknak az kellett, nem is nagyon rakta ki a piacra csapaton belül cserélt, repülő port szintén vagy csapatból szereztem, vagy cseréltem csapatba viaszra és azért kb bármikor tudtam venni a piacon repülőt.

T3-ból Kenőcsös vagyok, a létező legértéktelenebb termék a szerveren :) T3-ból itt a golyó a legértékesebb, aztán a granulátum. 1 hónap alatt konkrétan csak 2-3 ember vitte el néha a kenőcsöm. De itt az is gond volt hogy nagyon előre szaladtam és mikor nekem már kellett volna a T3 még alig gyártotta csak pár ember és azok majdnem mind kenőcsösek voltak... 2 manuba gyártottam ezt is csak bűbájjal. Szóval a kenőcs kezdetekbe 6 órát kint volt, vagy gyorsítottam rajta. T1-re nem használtam gyorsítót, T2-re ritkán, T3-ra többet, de összességében erre se sokat, talán max 20x Aztán idővel néha elkezdte elvinni 2-3 ember, köztük 1 csapattárs de ő csak akkor kezdte el termelni mikor én már a fejezet 2/3-ába voltam, így ő csak a vége felé tudott segíteni, vagy a korábbi csapatom vezetője aki 18 nap alatt fejezte be a fejezetet, és még nekem mondják a 34 napra hogy siettem :) így ő utána gyakran elvitte a T3 kéréseimet ami neki nem kellett, de így segített:)

Összegezve én minden nap összeszedtem a kiszemelt felemelkedőből minimum 200k-t, de célirányosan gyűjtöttem minden nap csak 1 félét, és sorba mentem 1 nap T1 második nap T2 aztán T3 ez a kör ment végig, és így is termeltem, minden nap csak azt amit piacoltam is, így pont elég volt az unuriumom, ezeknek megfelelően építettem együttest is, minden nap másik típust, vagy ha épp teli lett 1 kutatás akkor oda ment a felemelkedő a kiváltáshoz és aznap nem építettem együttest. Kereszt kérést csak akkor tettem ki ha nap végén még nem volt meg a kellő mennyiség, akkor a maradékra raktam ki keresztbe, ez csak az első pár együttesnél volt, + éjjelente mert akkor úgyse lépek be 6 órán át, akkor mindegy. Összességében kb 80% ba 1:1-be cseréltem, de ez a értéktelenebb áruimnál köszönhető a segítőkész csapattársaimnak. Mivel mindig volt maradék is 1-1 építkezés után, így idővel már könnyebb is volt, 12. együttes környékén már napi 2öt is építhettem volna de nem volt magom, így én akkor se tudtam volna gyorsabb lenni ha a piac dugig lett volna 1:1 ajánlattal, mert a mag jobban korlátozott mint a felemelkedő. Az egész fejezet alatt amúgy a mag szívatott végig, először a hangszerkészítőkkel aztán az együttesekkel, sokkal jobban idegesített mint a piac!

Hangszerkészítőből összesen 17db-ot raktam le, erre elment kb 11 napom, pedig ha lett volna végtelen magom ahogy sokaknak, akkor ez 2 nap lett volna, ezen is nyerhettem volna 9 napot, én látom hogy miken vesztettem időt azokhoz képest akik 20 nap környékén megcsinálták, de következő fejezetre ezeken majd javítok és már végtelen maggal és felemelkedővel fogom várni :D

Még annyit hogy a gyors befejezéshez az előkészületek voltak a legfontosabbak, én akikkel beszéltem és már befejezték ők mind készültek, már akkor elkezdtünk gyűjteni mikor a bétán elindult az új fejezet, az kb 3 héttel korábban volt mint ahogy rendesen indult.
Én pl 300 millió alap áruval, 15 millió érző áruval, 3 millió felemelkedett áruval, 1826 db könyvvel a felső soron (direkt nem költöttem el őket előtte 2 hétig így összegyűlt) 6 millió mannával, 400k maggal, 600k unuriummal, 10 ezer % PP-vel és 6000 óra gyorsítóval vártam az indulást, így mikor elindult az első 15db kutatást azonnal megcsináltam 1 perc alatt :D így én és szerintem sokan mások is lényegében azonnal innen indultunk el, eddig a kutatásig nem kellett a vendég nyersanyag, így eddig azonnal el lehetett ugrani ha volt megfelelő készlet. Ez kb a fejezet 20%-a amit 1 perc alatt meg lehetett csinálni. A pp és gyorsitok felét se használtam el, sőt a gyorsitokból csak 1500 órát, főleg épületekre, 1 épületet se vártam meg még felépül, mindet azonnal le gyorsítottam, és hangszerek gyorsítására is ment sok 2+1 órás... de mivel a mag korlátozott, így semmi értelme nem volt ezekből többet használnom, és PP-vel is spóroltam mert szünet nélkül mannából is gyártottam az ütemet nem csak PP-vel. Az érző árum se fogyott el azzal se kellett foglalkoznom, a sima áru pedig rég nem kell semmire, így az mehet mondjuk bajnokira vagy TP vásárlásra ahogy az arany is... Én pl ha 1 kutatásra megvolt minden, de még kellett bele tp, akkor azt megvettem, több 100Tp-t vásároltam, már 2.5 millió aranyba kerül nálam 1Tp :)
Az én hiányosságom a mag volt, de volt aki abból is több milliós készlettel indította a fejezetet.

De igazából az ég világon semmi gond nincs azzal ha valaki lassabban csinálja meg a fejezetet, ez a 1 hónap tényleg sietős volt, és valószínűleg a fejlesztők se úgy terveztek hogy ezt ilyen hamar megfogják páran csinálni, de nekem ez adja a kihívást, saját magammal versenyzek, a célom minél gyorsabban megcsinálni 1 fejezetet, más a toplistára hajt én erre, minden fejezetnél elhatározom hogy a következőbe mit csinálok majd máshogy, hogy gyorsabb legyek, most pl eldöntöttem hogy mégis csak lerakom a naplementét, eddig nem tartottam fontos csodának, de kell a sok mag hogy többet ne az miatt álljak:) De semmi se történik ha más meg nyugisan pl 3 hónap alatt csinálja végig, sőt idővel ahogy újabb emberek lépnek be a felemelkedők termelésébe csak könnyebb lesz... A kalapos pedig a szükséges rossz, de erről majd este felé írok külön, hogy miért is gondolom így.
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
És itt tapasztalom meg, h egy kevésbbé “hard core” játékos mennyire szív.
A baj az, h minél több szívás jön be a játékba, annál nagyobb az esély arra, h valaki abba hagyja a játékot.
Értem én, h lehet jól tervezve és elegendő idővel haladni, de közösségként érdemes rátekinteni miként hat a kalapos vagy a kereszt ajánlat a játékos állományra. Ez az amit nem látok most ebben a beszélgetésben tőletek. Annak ellenére, h korábban szuper hasznos dolgokat írtátok másik témában és sokat segitetek a többieknek.
Egy kevésbé "hard core-t" kevésbé is zavarja az, ha lassabban halad, mert nagyjából annyi a hátránya mindenben, amit teremtett magának. Mindenki a saját tempójában játszik és nagyjából ismeri a képességeit, így talán akkorákat is álmodik magának, amit képes elérni. Így nem érheti csalódás sem. A torz önképpel vannak gondok, mert ott lehetnek komoly elcsúszások a valóság és a képzelet között, de ott is elérkezik a felébredés ideje és helyreáll a rend idővel.
Néhányan már nagyon vártuk az új fajt, készültünk is rá előre... gyűjtöttük az érzőt, manát-magot-unurt és minden apró szöget amit csak találtunk a városban halomba hordtunk, hogy induláskor jöhessen az erős kezdés, amit nem követ azonnali kifulladás.
A kalapos árúcserékkel kapcsolatban én leírtam, de rajtam kívül a többiek is megfogalmazták segítő szándékkal, hogyan érdemes, hogyan és mikor nem érdemes kereskedni. Ezen kívül mi az, amit még várnál "hasznos ötletet" tőlünk? Erre nincsen ötlet azon kívül amit leírtunk, játékos van a saját időbeosztásával, termeléseivel és szorgalmával. Az az érzésem most veled kapcsolatban, hogy addig nem fogadod el amit írunk, mindent is kevésnek tartasz, amíg azt nem mondjuk, amit hallani akarsz.
Első lépésben el kell fogadni, hogy Kalapos van, és lesz is, második lépésben a saját ritmusod szerint kell őt a magad javára fordítanod. Harmadszorra pedig mérlegelve kell kereskedned és amit egy lépésben akarsz, lehet, hogy megkapod 5 lépésben de sokkal rövidebb idő alatt. Nincsen kalapos az érzőkre, hát az olyan is... áll a szőr a hátamon tőle. A felemelkedett is pont olyan lenne, vagy még olyanabb, ha nem lenne kalap a fékmesteren. Ha ezeket figyelembe veszi egy játékos, akkor boldogulni fog.
Azt írod, akinek nincsen háttérmuníciója..., amit erősen kétlek, miután valahogy csak eljutott a XX. fejezetig, akkor is ragadt rá haszon ebből-abból, ha nem akarta. Legfeljebb látja, hogy mire kell ráerősítenie még a fajhoz, és abban odateszi magát. A XX. fejezetben játszó játékosok igen kis szeletét képezik a közösségünknek, és az a véleményem, hogy nem kell miattuk fájnia a fejednek, mert megoldják a gondjaikat, ha akarják.
Említed, hogy majd a kereskedő hatásai miatt lesznek játékelhagyók... hát erre nekem az a véleményem, hogy bármire rá lehet fogni azt, hogy miért fejezi be egy játékos a játékot. Akinek a Kalapos miatt megy el a kedve a játéktól, annak már régen elment egész Elvenartól, csak kellett egy jó ok saját magának is, hogy végre lezárhassa az itt töltött időt. Az, aki emiatt elmegy, az már régen nem is volt itt.
 
Utoljára szerkesztve:

Wiccara

Veterán
Szóval, attól, h nektek pont úgy jött össze a bónusz, h könnyű legyen, attól meg más szivhat
@Calyr @Erica @Rikari @Deathfolk @Kira7
Köszönöm, hogy kiemelted a kedvenceimet, akiknek végtelenül hálás vagyok a rengeteg segítségért!
Ők azok akik kitapossák az utat, megosztják a tapasztalataikat, jó tanácsokkal látnak el!
Kereken egy teljes korral vagyok lemaradva, vagyis többel, mert csak most csaptam oda a száműzöttek közé...
A lényeg, hogy "mások" azért nem szívnak, mert ők előörsként már felderítették a terepet.
Részemről tehát köszönet és hála.. meg puszcsi :cool: ;)
 

Stigaly

Tapasztalt építő
Nem is igazán értem ezt a vitacunamit, ami itt folyik.

Túl vagyok az utolsó fajon... Úgy, hogy nem vagyok, és soha nem is leszek top 10-es, de még top 50-es játékos sem. A ranglista szám számomra csupán egy adat, ami semmi pluszt nem ad a városomnak, vagy nekem. Viszont lent van egy csomó vicik-vacak, ami adja pl. a magot. Ami ebben a fejezetben a legnagyobb kihívás volt számomra.....a mag miatt kellett ácsorognom néha.

Illetve használtam a pp-t, és a gyorsitókat. Ezekből bőven összejött a két faj között annyi, hogy még maradt is szép számmal a raktárban... Hiába na... Termelgettem az akadémián, gyűjtögettem a toronyban, az eventek alatt... Itt, ott, ahonnan összejött...

Illetve, látva a piaci trendet, előre dolgoztam. Előre termeltem, és így, bár egy része elveszett, viszont amikor szükség volt rá, kéznél volt a kellő áru...(Amúgy öntvény-viasz-granulátum 1-2-2 épülettel a bónuszos nálam...) Csak egy kis előre tervezés kellett hozzá. Meg persze szuperjó tesók, akik akár a fülemnél fogva is kirángattak a slamasztikából, ha véletlenül bele keveredtem...❤️❤️❤️(Utólag, és itt is hála és köszönet mindnyájuknak....)

Gyémántot erre a fejezetre annyit költöttem, hogy terület (ami már réges-régi álom, gyűjtögetés eredménye volt...), illetve kereskedő, 4-5 hely feloldása. Ha valaki megnézi amúgy, olyan horrorisztikus gyémánt igény van ebben a fejezetben, amit szerintem nem az itthoni játékosok fognak finanszírozni....nem hinném, hogy túl sokan lennének itt, akik gyémánttal tolták....

Szóval... szerintem jó volt ez a fejezet. Jó volt agyalni, taktikázni. De ahogy látom az itteni reakciókat, lehet hogy én vagyok a hibás áru....a klinikai paci..... és azért szúrtam el ennyire, hogy minden percét élvezve sikerült végig rohanni a fejezeten.... Hát no....nem lehet mindenki tökéletes.... Vannak akik csak szeretik ezt a játékot... És csak élvezik a szépségét, és a benne rejlő kihívásoknak való megfelelést...❤️❤️❤️

Imádat minden játékosnak ❤️
 
Utoljára szerkesztve:

Erica

Veterán
Köszönöm, hogy kiemelted a kedvenceimet, akiknek végtelenül hálás vagyok a rengeteg segítségért!
Ők azok akik kitapossák az utat, megosztják a tapasztalataikat, jó tanácsokkal látnak el!
Kereken egy teljes korral vagyok lemaradva, vagyis többel, mert csak most csaptam oda a száműzöttek közé...
A lényeg, hogy "mások" azért nem szívnak, mert ők előörsként már felderítették a terepet.
Részemről tehát köszönet és hála.. meg puszcsi :cool: ;)
Nem is igazán értem ezt a vitacunamit, ami itt folyik.

Túl vagyok az utolsó fajon... Úgy, hogy nem vagyok, és soha nem is leszek top 10-es, de még top 50-es játékos sem. A ranglista szám számomra csupán egy adat, ami semmi pluszt nem ad a városomnak, vagy nekem. Viszont lent van egy csomó vicik-vacak, ami adja pl. a magot. Ami ebben a fejezetben a legnagyobb kihívás volt számomra.....a mag miatt kellett ácsorognom néha.

Illetve használtam a pp-t, és a gyorsitókat. Ezekből bőven összejött a két faj között annyi, hogy még maradt is szép számmal a raktárban... Hiába na... Termelgettem az akadémián, gyűjtögettem a toronyban, az eventek alatt... Itt, ott, ahonnan összejött...

Illetve, látva a piaci trendet, előre dolgoztam. Előre termeltem, és így, bár egy része elveszett, viszont amikor szükség volt rá, kéznél volt a kellő áru...(Amúgy öntvény-viasz-granulátum 1-2-2 épülettel a bónuszos nálam...) Csak egy kis előre tervezés kellett hozzá. Meg persze szuperjó tesók, akik akár a fülemnél fogva is kirángattak a slamasztikából, ha véletlenül bele keveredtem...❤️❤️❤️(Utólag, és itt is hála és köszönet mindnyájuknak....)

Gyémántot erre a fejezetre annyit költöttem, hogy terület (ami már réges-régi álom, gyűjtögetés eredménye volt...), illetve kereskedő, 4-5 hely feloldása. Ha valaki megnézi amúgy, olyan horrorisztikus gyémánt igény van ebben a fejezetben, amit szerintem nem az itthoni játékosok fognak finanszírozni....nem hinném, hogy túl sokan lennének itt, akik gyémánttal tolták....

Szóval... szerintem jó volt ez a fejezet. Jó volt agyalni, taktikázni. De ahogy látom az itteni reakciókat, lehet hogy én vagyok a hibás áru....a klinikai paci..... és azért szúrtam el ennyire, hogy minden percét élvezve sikerült végig rohanni a fejezeten.... Hát no....nem lehet mindenki tökéletes.... Vannak akik csak szeretik ezt a játékot... És csak élvezik a szépségét, és a benne rejlő kihívásoknak való megfelelést...❤️❤️❤️

Imádat minden játékosnak ❤️
Szóval...imádlak benneteket!♥♥♥
 

SirSmithy

Veterán
Az álláspontom a kalapossal változatlan. Egy haszontalan “újítás”. Felesleges kattintás generátor. Néha olyan összeesküvés jut eszembe, h az Inno minden kattintás után kap valami pénzt. Azt meg nem tudom kitől. :D
Komolyra fordítva. Ha nagyon akartak volna szabályozni a hienázás lehetőségét, akkor hoztak volna a kalaposokat egy limit nélküli csere lehetőséggel, ahol mondjuk nem egyből, hanem 6 óra múlva kapod meg a kívánt (pl) 300k árut.
Szóval lehetett volna intelligensebb, felhasználó barátabb megoldás is. Nem lett.

Inno finoman tesz arra, h a bonuszok aránytalan elosztásával foglalkozzon. Illetve tojnak arra, h sokunknak nincs lehetősége óránként csekkolni a piacot.

Ami kiverte a biztosítékot nálam, h kb 10 millió (gyors sacc, fej számolva) felemelkedett árut kell osszekattingatni az együttesekre. És nem, nem a gyors haladás zavar. Még most sem. Hanem a teljesen fölösleges több ezer kattintás. Ez nem lassítás, hanem nettó kiszúrás a játékosokkal. Ironikusan… az Inno befektetett az összes egérgyártó cégbe, es tuti ez hajtja őket.

Évekig tartott míg kaptunk egy csökkentett kattintasu bajnokságot. Erre azért csak kitaláltak valamit, amivel visszahozták a felesleges 948485857389202037585 kattintást. Ne már!!!

Az eddig nyújtott segítségeteket nem vitatom. Hasznos dolgokat olvastam az évek alatt tőletek (is). A fentebb írtak zavarnak, és az, h azt érzem, h minden áron meg kell változtatnom a véleményemet, mert ti máshogy látjátok. Amúgy jól is van az úgy, h máshogy látjuk. Szeretném, azért, h a többi forumzo es moderátor tisztába legyen azzal, h nem a játékosok 100%a elégedett a kalapossal.
 
Fent