• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben A városképnél felderítő jelzése

Micu65

Felderítő
Sziasztok!
Lehetne-e a városképnél egy jelzés, hogy a felderítő végzett (és nincs felderítés) vagy még megy? Ahogy mondjuk a bajnokság jelzése (bár azt szerintem többen tudják fejből, hogy mettől meddig tart).
Tudom, hogyha a földgömbre viszem az egeret, akkor jelzi, de már alapból is jó lenne.

Vagy az Értesítések listába létrejöhetne egy értesítés, hogy "A felderítő célba ért"

Indoklást nem írok, hogy miért, de aki ugyan ilyen szenilis mint én, és nem jut eszébe hogy 34:12 mikor fog lejárni, az úgy is tudja :)

Köszi!

Micu
 

Rikari

Veterán
Sziasztok!
Lehetne-e a városképnél egy jelzés, hogy a felderítő végzett (és nincs felderítés) vagy még megy? Ahogy mondjuk a bajnokság jelzése (bár azt szerintem többen tudják fejből, hogy mettől meddig tart).
Tudom, hogyha a földgömbre viszem az egeret, akkor jelzi, de már alapból is jó lenne.

Vagy az Értesítések listába létrejöhetne egy értesítés, hogy "A felderítő célba ért"

Indoklást nem írok, hogy miért, de aki ugyan ilyen szenilis mint én, és nem jut eszébe hogy 34:12 mikor fog lejárni, az úgy is tudja :)

Köszi!

Micu
Kedves Micu!
Hosszú időbe telt mire elértük, hogy ne kelljen bemennünk a térképre és megkeresnünk a felderítőt, hogy éppen hogy áll. Komoly kapmányolást folytattunk érte. Ma már ebben a témában a játékfelületről (kurzort a földgömbre) is mindent megtudsz, azt is hogy már nincsen felderítésed, ergó befejeződött amit indítottál. Látod azt is a földgömbről, hogy mennyi van még hátra a felderítésed befejezéséből és oda is tudod magad navigálni, hogy megnézd milyen ereklyéket rejtő területek szabadulnak fel a ha felderítés befejeződik. Innen indítva egy kattintással meg tudod határozni azt is, milyen tartományt akarsz felderíteni.

Ez egy nagyon kafa újítás volt és ezzel szerintem minden valamikori kérésünket kiszolgálta a fejlesztő. Aki játszott már abban az időben is, amiről írtam, az tudja, hogy ez mekkora lépés volt a felfedezések terén. Én elégedett vagyok ezzel és neked is csak egy mozdulat hogy ránézz a földgömbödre, mert ezt már csak rajtad múlik.

A bajnokságot is meg tudod nézni, ha a játékfelület piros sátrára kattintasz hasinlóan alul, ahol a földgömb van, akkor megnyilik a bajnokság menüje és mindent látsz. Látod mennyi tartományt nyitottál, azok mikor vihetők újra, hogyan tudod meggyorsítani azt, hogy bajnokizhass újra.

Ezek mind játéktechnikai dolgok, melyek fontos részei a játéknak. Szerintem te még nem fedeztél fel minden lehetőséget e téren, így ha van némi időd, akkor menj végig a funkciókon és azonnal látod majd miről beszélek. Miután ötletet fogalmaztál meg azt kell mondjam most, hogy nem támogatom, mert amit kérsz az megvalósult már és ezt tovább spirázni szükségtelen lenne.
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 373998

Vendég
Sziasztok!
Lehetne-e a városképnél egy jelzés, hogy a felderítő végzett (és nincs felderítés) vagy még megy? Ahogy mondjuk a bajnokság jelzése (bár azt szerintem többen tudják fejből, hogy mettől meddig tart).
Tudom, hogyha a földgömbre viszem az egeret, akkor jelzi, de már alapból is jó lenne.

Vagy az Értesítések listába létrejöhetne egy értesítés, hogy "A felderítő célba ért"

Indoklást nem írok, hogy miért, de aki ugyan ilyen szenilis mint én, és nem jut eszébe hogy 34:12 mikor fog lejárni, az úgy is tudja :)

Köszi!

Micu
Kedves @Micu65
Köszönjük szépen az ötleted, de mint már @Rikari is megírta ez az ötlet "tulajdon képp" be van vezetve. Egy másodperc, hogy meglesd mi történik a Földgömb alatt, ott azonnal ki is derül, hogy a Felderítőd mit is csinál. Sajnos más módosítás erre vonatkozóan nincs tervben.
Szép napot!
 

Micu65

Felderítő
Kedves Rikari!

"Megnyugtató", hogy azt, hogy kedden este elkezdődött egy bajnokság, és meddig tart azt folyamatosan lehet látni, (hiszen a földgömbön ott van a jelzése) pedig minden héten ugyan akkor van. Nem hiszem, hogy aki 3-4 hetet játszott benne az el tudná felejteni akár a kezdetét (amire ugye külön figyelmeztetnek is), akár azt, hogy már vége (ami ugye a külön megjelenő nyereménylistából is gondolható).

Ezért gondoltam, hogy fontosabb infó lenne az, hogy a felderítés - ami ugye változó időtartamú - jelzése jelenjen inkább meg.
De tudomásul veszem, hogy a bajnokság időtartama fontosabb, mint a felderítés, így a felderítésnél nem célszerű, ha ránézésre látszik.

Ma már ebben a témában a játékfelületről (kurzort a földgömbre)
...
Szerintem te még nem fedeztél fel minden lehetőséget e téren, így ha van némi időd, akkor menj végig a funkciókon és azonnal látod majd miről beszélek.
Biztos igazad van ebben, és nagyon köszönöm, hogy felvilágosítottál egy olyan funkcióról, amit leírtam, hogy tudom, hogy van.
"Tudom, hogyha a földgömbre viszem az egeret, akkor jelzi, de már alapból is jó lenne. "
De nagyon örülök, hogy megírtad, így ha lesz egy kis időm, akkor majd megnézem hogy tudjam, miről beszélünk

A bajnokságot is meg tudod nézni, ha a játékfelület piros sátrára kattintasz hasinlóan alul, ahol a földgömb van, akkor megnyilik a bajnokság menüje és mindent látsz. Látod mennyi tartományt nyitottál, azok mikor vihetők újra, hogyan tudod meggyorsítani azt, hogy bajnokizhass újra.

Nagyon örülök annak is, hogy megtudtam egy olyan funkciót, amit én kértem https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/bajnoki-tartomány-információ.3007/

Szép napot!
Micu
 
Fent