• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva A katonák fejlesztése...... osztag növelése.....

shinobi79

Újonc
Hiába van kiképző pályánk, zsoldos táborunk több is ha egy időben az egyikben lehet csak katonákat előállítani. !!! Ez a legnagyobb butaság a játékban . A játékosok időről időre kilépnek mert a fejődés szinte lehetetlen . Javasolnám a játékban ezt a problémát orvosolni, mert amíg az egységek előállnak egy komoly méretű egység előtermelődik addig napokat kell várni.
 

MesterAlma13

Erős harcos
teljesen jogos - nagyon nehéz nagyobb méretű sereget előállítani, és fegyvertárból meg nem építhetünk túl sokat, mert sok helyet el is foglalnak
valami megoldás jó lenne, akár az említett, akár más
 

DeletedUser4917

Vendég
Ismerem a "megoldásokat" , jobb inkább vigyázni , mert majd "megoldják" nekünk csak figyelmeztetésnek írom .
 

Deleted User - 204368

Vendég
el kell érni egy fejlettségi szintet. vannak csodák amik növelik a termelési sebességet és a méretet fejleszd azokat. toronyból rengeteg gyorsító szerezhető használd azokat ha nagy mennyiségű egységre van szükséged. ha mind3ban lehetne gyártani egységet elképesztő mennyiségű sereget lehetne csinálni ami tényleg túlzás. főleg ha van barna medvéd is
 

DeletedUser3513

Vendég
vannak csodák amik növelik a termelési sebességet és a méretet fejleszd azokat. toronyból rengeteg gyorsító szerezhető használd azokat ha nagy mennyiségű egységre van szükséged. ha mind3ban lehetne gyártani egységet elképesztő mennyiségű sereget lehetne csinálni ami tényleg túlzás. főleg ha van barna medvéd is
Pont ezt alkalmazom és javaslom én is - így már csak az alapanyag a korlát és nem az egyszerre kiképezhető egységek száma
Egyébként megvan annak is a varázsa, amikor hosszú küzdelmes fejlesztgetés után (amikor szíved szerint még éjjel is felkelnél, mert 3 óra után üresek a kiképzések) 10-12 órás kiképzések futnak - ezért meg kell dolgozni, de megéri.
Sok sikert :)
 

Erica

Veterán
Hiába van kiképző pályánk, zsoldos táborunk több is ha egy időben az egyikben lehet csak katonákat előállítani. !!! Ez a legnagyobb butaság a játékban . A játékosok időről időre kilépnek mert a fejődés szinte lehetetlen . Javasolnám a játékban ezt a problémát orvosolni, mert amíg az egységek előállnak egy komoly méretű egység előtermelődik addig napokat kell várni.
Szia
Még a legelején szeretném leszögezni, nem kötekedési célzattal fogom leírni amit már rég óta szeretnék.
Nos a sereggyártásnak van némi üteme, amit gyorsabban halad, ha megvannak hozzá a megfelelő csodák.Nem utolsó sorban a sok gyorsítót hetente megkapjuk a toronyból, ha valakinek gyorsabban kellene. Amit nem értek. Én ugye lassan hat éve játszom, és a régi játékosok közül soha senki nem tesz fel ilyen ötletet. Miért? Mert a játéknak van egy menete, mint minden másnak is( nem tudunk 3 nap alatt eljutni az utolsó fajig), mert meg kell dolgozni érte. Nem hinném, hogy a sok úgymond "sürgetős" ötletek sokat javítanának egy csodálatos városépítős játék arculatán.,stratégiáján. Azt sem értem, hogy pár új játékos mért ötletel lehetetlenségeket, hiszen amikor regisztrálunk, valamelyes tudjuk miről is szól majd a kiválasztott online játék. Ha pedig nem tetszik, van a törlés lehetősége. De kérlek benneteket, ötleteket csak úgy írjatok ide, ha jól átgondoltátok. Jó lesz-e másnak is, nem csak neked, ez a lényeg.
Ui: Nem támogatom.
Szép estét.
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Erica kicsit szerintem szigorú vagy :D mikor kezdő játékos voltak (nem mintha most annyira tapasztalt lennék) alig vártam h kifejlesszem a kiképző pályát és tudjak egyszerre több egységet kiképezni. aztán jött a csalódás h hoppá itt Jónás van a csónakban. én is háborogtam emiatt és nem értettem h miért van ez így. kellett kis idő míg megemésztettem és megértsem ezt. szerintem ő jól átgondolta csak nincs rálátása még a játékra eléggé
 

Erica

Veterán
csak nincs rálátása még a játékra eléggé
Igen @RED1 , igy is fogalmazhattam volna. De mind két megfogalmazás helyes. A lényeg, hogy jobb lenne átgondoltabb ötleteket olvasni. Falnak megyek pártól.;););)Anno testvériségek sem voltak, bajnokságok sem,torony sem. Most meg azt olvasom, hogy ide ez oda az kellene, mert nem jó így. Persze megértem, de a játék már így is rengeteget fejődött, és azért mert átgondolt, értékes ötleteket kaptunk.
 

bere007

Veterán
a régi játékosok közül soha senki nem tesz fel ilyen ötletet. Miért?

Mert tudjuk, hogy nem lesz ilyen és beletörődtünk. De ő még nem tudta eddig. Amúgy teljesen jogosnak és racionálisnak tűnik a dolog, mint ahogy jópár éve is annak tűnt. Ha egyszer már fel kell húzni egy másik épületet, az akkor gyártson külön. Mint ha a manuknál egyszerre csak egynek futna a termelése, a többi meg várna amíg le nem ketyeg az előző. Lényegében ez is teljesen ugyan olyan, mint a kiképzés. Külön épület, külön termel.

Jó lesz-e másnak is, nem csak neked, ez a lényeg.

Ez szerintem mindenkinek jó lenne, nem csak neki. Főleg amilyen idők köszöntenek ránk nemsokára.


Bár úgyse lesz belőle semmi, de attól még támogatom, mert a gyárak alapján párhuzamba kellene futni a kiképzésnek is, ugyan úgy, mint ott a termelésnek. Logikailag így lenne normális. Az más kérdés, hogy itt ezek a szabályok nem érvényesek.
 

Erica

Veterán
Bár úgyse lesz belőle semmi,
Szia
Nos evvel azért nem értek egyet, mert a játék az évek alatt nagyon sokat fejlődött. Beletörődni sem kell semmibe, hiszen amit tudnak azt megcsinálják a játékosnak. Hiszen mindenki érdeke.
. Főleg amilyen idők köszöntenek ránk nemsokára.
Mire is gondolt a költő? Covid19?? Mert ha nem erre, akkor nem is tudom.....ettől már mi lehet most rosszabb??
Külön épület, külön termel.
Miért is kellene leegyszerűsíteni a játék menetét? A termeléseket lehet gyorsítani....oly sok lehetőséggel.
 

bere007

Veterán
a játék az évek alatt nagyon sokat fejlődött. Beletörődni sem kell semmibe, hiszen amit tudnak azt megcsinálják a játékosnak. Hiszen mindenki érdeke.

Ezt nem vitatom. De elég szomorú lenne, ha ez nem így lenne. Ez a téma évente 4-5 alkalommal elő szokott kerülni mindig. Még én is felvetettem anno. A válasz valami olyasmi lehetett, hogy ez ilyen és kész. Pedig akkor még csak kiképző volt és ott is talán csak a kutya. Ha akkor nem oldották meg, akkor bár szerintem biztosan nem fogják. De remélem, hogy most tévedek majd. :)

Mire is gondolt a költő? Covid19?? Mert ha nem erre, akkor nem is tudom.....ettől már mi lehet most rosszabb??

A bétás hírekre gondolt a költő. ;) Arról is megvan a véleményem, de az nem ide tartozik és mi itt Magyarországon eléggé jól tartjuk magunkat.

Miért is kellene leegyszerűsíteni a játék menetét? A termeléseket lehet gyorsítani....oly sok lehetőséggel.

Teljesen igazad van. A manuk is csak szépen egymás után termeljenek. Káros anyag kibocsájtás meg ilyenek. Le a sok gyártással. ;) De azt azért remélem bevallod, hogy nem egy olyan elvetemült felvetés ez az ötlet, mivel igenis van neki logikai alapja. És nem egy másik játékra hivatkozva van ez meg.
 

Erica

Veterán
A bétás hírekre gondolt a költő.
Persze,persze ;). Már a Bétán kiharcoltam legutóbb a lehetőségeimet. Mivel sem szuper dögmadaram(főnix) sem pedig harci csodáim nincsenek, így nagy részben a tárgyalás maradt. Persze a harc ment egy darabig, de a tárgyalás ott nekem jobban. Remélem a magyar szerveren ez gördülékenyebb lesz. Bízzunk benne. ;)
itt Magyarországon eléggé jól tartjuk magunkat.
Nálunk sincs semmi gond Németben, minden megy a megszokott módon tovább.
mivel igenis van neki logikai alapja.
Ezt nem vitatom.
 

Wiccara

Veterán
"sürgetős" ötletek sokat javítanának egy csodálatos városépítős játék arculatán,stratégiáján.
Egyrészt sokszor jó a friss szem, észrevesz hibákat, amin mi simán átsiklunk ( hisz a mai napig vannak elírások a játék minden részén:)
másrészt viszont tényleg átgondolatlan, és balga ötletfutószalag indul mindenre ami a saját játéktapasztalatom alapján felesleges, és többet ártana ( belassítana) adott esetben, mint amennyire hasznát, értelmét látom.
Az "ötletek" nem azt a célt szolgálják, hogy a játék alappilléreiből felhőkarcolót csináljunk.
Nem célja a fejlesztőknek sem megváltoztatni vagy másolni más játékokat.( Corvo, le se írd, már tudom, mire gondolsz ;)
A régiek bólogatnak a "mert ez nem fagolyó" szállóigére..
Amikor egy ötlethez nincs hozzászólás, az legtöbbször a diplomatikus távolmaradás és érdektelenség szüleménye; amin érdemes elgondolkodni és elfogadni.
el kell érni egy fejlettségi szintet
Ez pontosan így van! Mindenhol, így Elvenar varázslatos világában is kell tapasztalatot szerezni ahhoz, hogy érdemi és hasznos ötlet szülessen, ami azonos hatásfokkal bír kezdő és haladó, mobilos és pc-s, termelős és harcolászós elfre és emberre; mert igenis lehetetlen dolgokat is elintézünk! ( Bajnoki Újítás, ezt vedd fenyegetésnek! )
A bétás hírekre gondolt a költő
Én is arra gondoltam a végszóval ;) :cool:

ui, hogy ne offoljam a témát: nem támogatom, ha esetleg a sorok között elveszett volna a hangsúly.
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 373998

Vendég
Hiába van kiképző pályánk, zsoldos táborunk több is ha egy időben az egyikben lehet csak katonákat előállítani. !!! Ez a legnagyobb butaság a játékban . A játékosok időről időre kilépnek mert a fejődés szinte lehetetlen . Javasolnám a játékban ezt a problémát orvosolni, mert amíg az egységek előállnak egy komoly méretű egység előtermelődik addig napokat kell várni.
Kedves @shinobi79
Köszönjük szépen az ötleted, de válaszolni szeretnék pár feltett kérdésre-kijelentésre ha nem bánod.
Először is: a játék menetét nem a gyorsasági futamra tervezték, tehát nem kellene az összes fajt 5 hónap alatt lezavarni. Elvenar pont ezért egy nyugodt lassabb lefolyású városépítős játék.
Az egységek gyorsítására rengeteg lehetőség adott. Vannak a Toronyból, Eventekből Varázsakadémiákból szerezhető gyorsítók. De ez csak egy példa. A Barna macink egységtermelő bónusza is nagyon jelentős, és még mielőtt le lennék reagálva, igen akinek van. (remélhetőleg lesz rá lehetőség az újaknak is szerezni)
Ha mind három egységtermelőben egyszerre folyna a termelés, nagyon leegyszerűsítené a játék menetét, befolyással lenne a haladásra is. Persze megértem, vannak akik gyorsabban szeretnének haladni.
Ugyanakkor az ötletet továbbítjuk, köszönjük.
Köszönöm szépen a megértésed.
 
Fent